Uporabniški avatar
chan
Moderator | Naj pisec
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: Pe sep 05, 2008 10:15 am

Re: Michelin Cross Climate – test pnevmatik

Napisal/-a chan To sep 29, 2015 9:23 am

V zadnji ediciji nemškega Auto Bild-a (http://www.autobild.de/artikel/ganzjahr ... 28195.html) je eden izmed prvih primerjalnih testov celoletnih pnevmatik (dimenzija 195/65 R15), pri katerem so preizkusili tudi Michelinov model Cross Climate. Omenjena pnevmatika je bila druga in sicer za najnovejšo Goodyearovo Vector 4Seasons Gen-2, ki je bila predstavljena pred kratkim (http://www.tyrereviews.co.uk/Article/Go ... elease.htm).

Na tokratnem testu se je pnevmatika CrossClimate še posebno dobro odrezala na suhem, pri čemer je bila povsem primerljiva z letnimi, manjše pomanjkljivosti, ki so je sicer stale prvega mesta, pa so se pokazale na snegu, kjer pa so se najbolj izkazali celoletni modeli proizvajalcev Nokian (Weatherproof), Uniroyal (AllSeasonExpert) ter kitajski Nankang (Winter Activa N-607+), ki pa se je izkazal za dokaj nevarnega na mokrem.

.
"Quidquid latine dictum sit, altum viditur."
 
Uporabniški avatar
moj-avto
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 670
Pridružen: Če apr 17, 2008 4:46 pm

Re: Michelin Cross Climate – test pnevmatik

Napisal/-a moj-avto To mar 01, 2016 10:51 pm

Test samih gum je odvisna od samega avta. Na enih avtih se guma bolje obnese kot na drugih.
Jaz sem jih kupil nekaj dni nazaj. Za enkrat ne morem komentirat ali so dobre ali ne. Bom videl v prihodnje.
Upam, da bo odlična!
Avto, moj partner!
 
bostjannn
Novinec
 
Prispevkov: 178
Pridružen: So sep 06, 2008 6:25 pm
Kraj: preko razumnega

Re: Michelin Cross Climate – test pnevmatik

Napisal/-a bostjannn To apr 26, 2016 9:27 pm

Tisti, ki ste jih vozili, bi se dalo dobiti kaksno porocilo kako se obnesejo?
 
DJ30
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Ne maj 22, 2005 3:28 pm

Re: Michelin Cross Climate – test pnevmatik

Napisal/-a DJ30 Če jul 21, 2016 8:10 am

Montirane pred zimo na c-max (205/55-R16) ... lahko rečem, da lepo držijo (normalna vožnja), so relativno tihe, tudi poleti ni kakih negativnih presenečenj, kompromis je pa udobje. Ni drastične spremembe, samo moj občutek je, da je tekalna površina precej mehka kar se čuti recimo na grobem asfaltu, sama konstrukcija gume pa bolj trda in pri večjih udrtinah pride do slabše absorpcije oz. delujejo bolj grobo. So pa gume ojačane XL in takrat nisem videl, da bi v tej dimenziji obstajale druge. (Verjetno je podoben kompromis kot bi dal gol runflat, čeprav nimam take reference).

Upam, da sem komu pomagal "razsvetlit" ker po reklamah je zgledalo, kod da ni nobene "pomanjkljivosti". Če se vprašam, če bi gume ponovno vzel, je moj odgovor pristranski. Glede na Goriško lokacijo brez hude zime, bi verjetno lepše shajal samo z letnimi, če se dela dosti kilometrov se itak ima dva kompleta, za določeno nišo pa so gume dober nakup.


P.S.
Govorim pa o subtilnih razlikah, če bi vprašal ženo, ki večinoma vozi ta avto, ne ve za nič, razen pozimi je rekla, da avto lepše drži v mokrih krožiščih napram prej 5 let starimi letnimi Hankook-i.
 
jaqckoo
Novinec
 
Prispevkov: 172
Pridružen: Ne sep 15, 2013 6:55 pm

Re: Michelin Cross Climate – test pnevmatik

Napisal/-a jaqckoo Če jul 21, 2016 10:36 am

Super prispevek :clapclap
Tud sam se nekak odločam michelin,sam ja pa ful draga tak da :?
Gledam g.y ali pa nokian so dosti cenejše pa po moje (in kolk si sam napisal) neke velike razilik ni.

l.p.
Ni važno, samo da gre po vseh štirih .
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1909
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Michelin Cross Climate – test pnevmatik

Napisal/-a nejc1 Če jul 21, 2016 2:37 pm

Michelinke so najboljše na suhem, sploh poleti ob višjih temperaturah, na mokrem med vsemi tremi ne bo velikih razlik, verjetno najboljša GY, na snegu bosta pa GY in Nokian nekaj boljša od Michelina, najboljša od teh treh na snegu verjetno Nokian...
 
Uporabniški avatar
barossa45
Novinec
 
Prispevkov: 292
Pridružen: Če apr 16, 2009 3:17 pm

Re: Michelin Cross Climate – test pnevmatik

Napisal/-a barossa45 Če avg 25, 2016 7:25 pm

Ima še kdo kakšno oceno za to gumo ?
Nekako se sedaj odločam med cross climate in goodyear 4seasons vector.
Trenutno imam že "prestare" zimske gume z veliko profila še, tako da mi je nekako škoda 2 kompleta.
Snega pa tudi ne vem, če je že videl kdaj moj avto.
[img]http://www4.slikomat.com/11/0430/jln-astra.jpg[/img]
 
Uporabniški avatar
=swen=
Uporabnik
 
Prispevkov: 810
Pridružen: To okt 14, 2008 3:04 pm
Kraj: gorenjska

Re: Michelin Cross Climate – test pnevmatik

Napisal/-a =swen= So avg 27, 2016 12:43 pm

Nekako se sedaj odločam med cross climate in goodyear 4seasons vector.


Sam imam izkušnje z obema gumama v dimenziji 205/55r16.
Sedaj uporabljam CrossClimate, pred tem sem Vector4Seasons (še prej pa prave zimske Continental TS850)in moje opazke so naslednje:

- v snegu imata obe približno enako moč vleka,
- pri zaviranju v snegu imam občutek da Michelinka drži malo bolje (ampak razlika je minimalna)
- bočni oprijem v snegu je pri Vector4Seasons mnogo SLABŠI kot pri CrossClimate. Mnogo! Pri Vector4Seasons sem z avtom velikokrat podkrmarjeno odpeljal kak ovinek, ali pa je celo rit kar malo opletala (pri vožnji naravnost) in sem bil v vožnji po snegu posledično malo nesiguren, ekstra previden... pri CrossClimate tega nisem opazil. Če sem se z Continetal TS850 po snegu vozil za 10 (je res dobra guma in sem bil super zadovoljen), se z Crossclimate vozim recimo za 7 in z Vector4Seasons sem se pa za 5.
-v mokrem sta tam tam
- v suhem tudi nisem opazil nekih velikih razlik, Michelinka je edino v res vročih poletnih dneh malo mehkejša kot je bila Vector4Seasons (govorim iz opažanja pri oprijemu v ovinkih)
-glede udobja, CrossClimate imajo ojačano bočnico (xl) in so mnogo bolj trde in neudobne napram Vector4Seasons. Sedaj čutim tudi luknje, kanalčke in ostalo, kar prej z Vector4Seasons nisem niti opazil...
- glede hrupa sta tam tam

Zaradi boljšega občutka pri vožnji v snegu (boljša bočna stabilnost) bi se na tvojem mestu raje odločil za CrossClimate. Drugje ni take bistvene opazne razlike med njima, ne smeš pa pozabit, da boš z CrossClimate precej bolj občutil vse nepravilnosti na cesti. Torej če imaš raje udobno vožnjo in si se pripravljen po snegu zelo previdno in počasi peljat (mnogo previdneje kot bi se z zimskimi gumami) potem pa vzemi Vector4Seasons.

LP
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1909
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Michelin Cross Climate – test pnevmatik

Napisal/-a nejc1 So avg 27, 2016 12:59 pm

To si imel verjetno še staro Vector4Seasons? Ker najnovejša GEN 2 še ni ravno dolgo v prodaji...
 
Uporabniški avatar
=swen=
Uporabnik
 
Prispevkov: 810
Pridružen: To okt 14, 2008 3:04 pm
Kraj: gorenjska

Re: Michelin Cross Climate – test pnevmatik

Napisal/-a =swen= So avg 27, 2016 1:04 pm

Staro ja. Ni bila Gen2.
 
bostjannn
Novinec
 
Prispevkov: 178
Pridružen: So sep 06, 2008 6:25 pm
Kraj: preko razumnega

Re: Michelin Cross Climate – test pnevmatik

Napisal/-a bostjannn Ne avg 28, 2016 1:39 am

Jaz lahko primerjam crosslimate, torej celoletne proti zimskim gumam (goodyear ultragrip 9 2leta stari) poleti in tukaj crossclimate zmagajo na celi črti. Pred tem sem vedno imel namenske gume torej letne in zimske, ker pa delam malo km in imamo snega vsako leto za vzorec, sem se odločil in kupil michelin crossclimate. Namestil sem jih konec aprila, tako da ne morem reči kako se obnesejo v hladnem vremenu in snegu. Jih pa lahko ocenim za pomladno in poletno obdobje in tu lahko rečem, da se obnesejo kot dobra letna guma in nisem opazil pomanjklivosti. Dajejo ti sigurnost. Tudi v dezju zelo dobre, kaksen mesec nazaj me je ujel kar hud naliv na poti iz morja in tudi tam ni bilo problemov, čeprav je lilo da brisalci niso folgali brisati, ni nič zanašalo, le ko si zapeljal v stoječo vodo je bil tak občutek, kot da bi te zagrabilo v tirnico, če me razumete.
No in ker je moj avto na popravilu, sem dobil nadomestnega, na katerem pa so nameščene zimske gume goodyear ultragrip 9. Tako, da lahko iz prve roke vidim razliko med zimsko gumo in celoletno gumo poleti. In moram reči, da se zimska obnasa zelo slabo oz. zgolj za silo zadovoljivo. Praktično moram ves čas voziti zelo previdno, sploh v ovinkih, kje imam vseakozi obcutek siljenja ven iz ovinka. Danes sem moral na hitro zabremzati, ker se je nasproti vozeči avto odločil prehitevati kolesarja,tik pred srečanjem z menoj, pa je o bremzamju bolj kot ustavljalo, vse skupaj kar neslo naprej, pa drugače bremze pri normalni vožnji ok primejo. Tako, da vsekakor bolje crossclimate ali kaj podobnega, kot pa zimska poleti. Pa goodyear je ena boljših gum, kaj bi šele bilo, če bi imel neke leve znamke zimskih poleti gor. Tako, da jaz sem z crossclimate zaenkrat zelo zadovoljen, upam da bom enakega mnenja še, ko jih sprobam v zimskem času. Za tiste 3 dni snega na leto bojo pa že menda ok. Tistim, ki delajo malo km in zivijo v predelu kjer je redko sneg, bi jih vsekakor priporočal, niso pa to dirkalne gume za divjanje po ovinkih, tega se je treba zavedat, ker tudi niso narejene s tem namenom, pač pa za normalno vožnjo v vseh pogojih.
 
Uporabniški avatar
slikar
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 45
Pridružen: To jun 15, 2010 10:56 am
Kraj: Kranj
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Michelin Cross Climate – test pnevmatik

Napisal/-a esem So okt 01, 2016 9:11 pm

chan je napisal/-a:V zadnji ediciji nemškega Auto Bild-a (http://www.autobild.de/artikel/ganzjahr ... 28195.html) je eden izmed prvih primerjalnih testov celoletnih pnevmatik (dimenzija 195/65 R15), pri katerem so preizkusili tudi Michelinov model Cross Climate. Omenjena pnevmatika je bila druga in sicer za najnovejšo Goodyearovo Vector 4Seasons Gen-2, ki je bila predstavljena pred kratkim (http://www.tyrereviews.co.uk/Article/Go ... elease.htm).

Na tokratnem testu se je pnevmatika CrossClimate še posebno dobro odrezala na suhem, pri čemer je bila povsem primerljiva z letnimi, manjše pomanjkljivosti, ki so je sicer stale prvega mesta, pa so se pokazale na snegu, kjer pa so se najbolj izkazali celoletni modeli proizvajalcev Nokian (Weatherproof), Uniroyal (AllSeasonExpert) ter kitajski Nankang (Winter Activa N-607+), ki pa se je izkazal za dokaj nevarnega na mokrem.

.
Nov test (28 zimskih in 7 celoletnih), kjer zmaga M CC, GY V4S je šele četrta
https://www.amzs.si/motorevija/pnevmati ... se-razmere
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Michelin Cross Climate – test pnevmatik

Napisal/-a Energetik81 To okt 04, 2016 9:10 am

Zmaga je glede na seštevek oz. povprečje lastnosti. Če jo precej rabiš za sneg, potem je precej slabša od npr. GY.
Jaz pri teh testih sploh ne gledam seštavka oz. kaj oni priporočajo, ampak gledam le kaj je mani najbolj pomembno (bremzanje na mokrem, trakcija v snegu in ledu, vse drugo me ne zanima).
Corolla TS 1.8 HSD: Slika
 
bostjannn
Novinec
 
Prispevkov: 178
Pridružen: So sep 06, 2008 6:25 pm
Kraj: preko razumnega

Re: Michelin Cross Climate – test pnevmatik

Napisal/-a bostjannn To okt 04, 2016 7:09 pm

Meni je čudno in hkrati neupuporabno, da so celoletne gume na svojem testu, ker potem jih nimaš s čim primerjati in neveš kaj te številke sploh pomenijo, je najboljša sploh dovolj dobra. Morali bi jih pozimi primerjati z zimskimi, poleti pa z letnimi in tako bi dobili direktno primerjavo koliko slabše so denimo od namensko zimski, če sploh, tako pa tipamo nekje v temi. Jaz sem jih kupil crossclimate, ker delam 8k letno, živim na 250m nadmorske in imamo max 3dni snega letno, po hribih se ne furam. Poleti so se odlično obnesle, upam da bodo tudi pozimi ok.
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1909
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Michelin Cross Climate – test pnevmatik

Napisal/-a nejc1 To okt 04, 2016 7:27 pm

Pred leti vem, da so dali včasih kakšno celoletno zraven zimskih in GY celoletne so se ponavadi precej dobro obnesle in dobile oceno priporočljivo...
 
Uporabniški avatar
4vale6
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 568
Pridružen: So apr 28, 2007 3:56 pm
Kraj: Notranjska

Re: Michelin Cross Climate – test pnevmatik

Napisal/-a 4vale6 Ne okt 09, 2016 2:23 pm

Jaz sem hotel kupit GY V4 G2, pa jih ni blo nikjer za dobit (215 65 16), tako da sem kupil Crossclimate. Bomo videli, definitivno jih bo treba na snegu probat, v ostale podatke ne dvomim. Glede na to kakšne zime imamo zadnja leta, bodo verjetno čisto OK, več pa ko montiram... :lol:
 
luka11
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Pe okt 10, 2008 9:31 am

Re: Michelin Cross Climate – test pnevmatik

Napisal/-a luka11 To okt 18, 2016 3:26 pm

Tudi mene zanima, kako se obnesejo na snegu, mokrem in poledici...
 
Uporabniški avatar
4vale6
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 568
Pridružen: So apr 28, 2007 3:56 pm
Kraj: Notranjska

Re: Michelin Cross Climate – test pnevmatik

Napisal/-a 4vale6 Ne okt 30, 2016 4:52 pm

Evo, po prevoženih skoraj 1000km, lahko rečem da je CrossClimate v suhem in mokrem odlična. Res nisem pričakoval takega oprijema, sploh po nekaterih gladkih in mokrih cestah. Za porabo še ne morem reči al je kaj razlike, je pa tudi tiha. Sedaj čakam samo še na test na snegu... :lol:
 
matjazek
Novinec
 
Prispevkov: 107
Pridružen: Če jun 05, 2003 7:30 pm

Re: Michelin Cross Climate – test pnevmatik

Napisal/-a matjazek Če nov 10, 2016 4:14 pm

Zdravo,

kako se ti pa kaj zdijo te gume glede glasnosti? Bi jih štel med tišje? Ali pač ne?

Hvala in LP, Matjaz
Slika
Vrni se na Aktualno področje: Letne pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov