Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: 2016 Opel Astra

Napisal/-a pskoda Ne jul 12, 2015 10:55 pm

Za 5.5l z slabim 1.7cdti (1.9 oz 2.0cdti je veliko boljši) motorjem je prej jajcanje kot ne. Za to porabo voziš umirjeno po predpisih ali manj in zelo zelo redko oz če sploh pritisneš v obrate
Lp
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: 2016 Opel Astra

Napisal/-a tomzzi Po jul 13, 2015 8:13 am

@pskoda

Očitno moram začeti snemati. :roll: Ponavadi vozim vsaj 10km/h nad omejitvijo upoštevajoč laganje števca. Seveda izven naselja. Tudi dnevno prehitevanje je prisotno. Nima smisla tebi dopovedovat, ker itak samo provociraš v tej temi... Prvo zaradi gum. Zdaj zaradi porabe. Za 1.9 pa vem, da je boljši. Sem ga imel v astri h.
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1935
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: 2016 Opel Astra

Napisal/-a Polo78 Po jul 13, 2015 1:18 pm

Dejstvo je, da je bil glavni problem Astre J prevelika teža in odtod tudi večja poraba. Ko malo gledam povprečne porabe na spritmonitorju, se gibajo že kar krepko v rangu avtomobilov, ki so razred višje.
In ko preberem tole:
tomzzi je napisal/-a:
Jaz se pa ne vozim praktično NIČ po AC (večinoma regionalka) in večkrat avto krepko v obrate pritisnem pa imam porabo po BC 5.5l/100km. Na roke preračunano je pa ene pol litra več.

..., mi postane jasno, da je Astra J vse prej kot varčna. Približno tako porabo imam jaz na Mazdi 6 (natančneje 5,9L/100km - povprečje po skoraj 100.000 prevoženih km), s tem da več kot 80% vseh km naredim na AC in se konkretno vozim (130-160 km/h). Na regionalki bi imel vsaj pol litra manj, če ne še kaj več, da bi pa porabil omenjenih 6 litrov si pa sploh ne predstavljam kaj bi moral počet z avtom, da bi dosegel tako visoko porabo. :huh:

Ker je pa tole tema o novi Astri, ki je kot vemo konkretno shujšala, verjamem, da bo to rezultiralo v manjši porabi. In zato ne razumem kako nekateri že vnaprej pišete češ, da bo tudi nova Astra imela višjo porabo napram konkurenci, če avto sploh uradno še ni zunaj in ni nobenih testov?!
Antiznačkar po prepričanju
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: 2016 Opel Astra

Napisal/-a emozul Po jul 13, 2015 2:08 pm

IcEm4n je napisal/-a:
emozul je napisal/-a:Evo en test, ki govori, da nov opel ne pokuri malo glede na konkurenco:
http://www.avto-magazin.si/avtomobilski ... kw-active/


Bla bla bla... Kar verjemi tem testom, ki nimajo niti mal veze z realnostjo. :lol: :lol: :lol:


A naj tebi verjamem?
Saj nisem to vzel za sveto, je pa verjetno neka orentacija.
Opel, če mene vprašate, gre samo na zunanjost (oblika), ostalo je pa tako, tako.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: 2016 Opel Astra

Napisal/-a emozul Po jul 13, 2015 2:10 pm

Polo78 je napisal/-a:Dejstvo je, da je bil glavni problem Astre J prevelika teža in odtod tudi večja poraba. Ko malo gledam povprečne porabe na spritmonitorju, se gibajo že kar krepko v rangu avtomobilov, ki so razred višje.
In ko preberem tole:
tomzzi je napisal/-a:
Jaz se pa ne vozim praktično NIČ po AC (večinoma regionalka) in večkrat avto krepko v obrate pritisnem pa imam porabo po BC 5.5l/100km. Na roke preračunano je pa ene pol litra več.

..., mi postane jasno, da je Astra J vse prej kot varčna. Približno tako porabo imam jaz na Mazdi 6 (natančneje 5,9L/100km - povprečje po skoraj 100.000 prevoženih km), s tem da več kot 80% vseh km naredim na AC in se konkretno vozim (130-160 km/h). Na regionalki bi imel vsaj pol litra manj, če ne še kaj več, da bi pa porabil omenjenih 6 litrov si pa sploh ne predstavljam kaj bi moral počet z avtom, da bi dosegel tako visoko porabo. :huh:

Ker je pa tole tema o novi Astri, ki je kot vemo konkretno shujšala, verjamem, da bo to rezultiralo v manjši porabi. In zato ne razumem kako nekateri že vnaprej pišete češ, da bo tudi nova Astra imela višjo porabo napram konkurenci, če avto sploh uradno še ni zunaj in ni nobenih testov?!


Za Astro J, ti dam čisto prav.
Citiram iz testa za Astro K
Opel Astra 1.6 CDTi (100 kW) Active

Rezultat: ugodnejših, a še vedno ne odličnih 5,2 litra na normnem krogu. Za primerjavo: 150-'konjski' Seat Leon je porabil tri decilitre manj, dvolitrska Insignia sedem decilitrov manj, Kia Cee'd liter manj, še celo precej zmogljivejši Golf GTD je bil za tri decilitre varčnejši. Škoda, saj je motor sicer tih in dovolj uglajen, in ko je vožnja zmerno živahna, tudi pri porabi ne odstopa od povprečja: testna se je ustavila tik nad šestimi litri. Ob tem seveda velja omeniti, da Astra ne sodi med lahkokategornike in da za rezultate na normnem krogu ni kriv le motor – ta mora vendarle premikati skoraj tono in pol avtomobila, pri konkurenci pa so te številke manjše.
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6393
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Re: 2016 Opel Astra

Napisal/-a IcEm4n Po jul 13, 2015 3:19 pm

emozul je napisal/-a:A naj tebi verjamem?
Saj nisem to vzel za sveto, je pa verjetno neka orentacija.
Opel, če mene vprašate, gre samo na zunanjost (oblika), ostalo je pa tako, tako.


Glej, fabrški podatki o porabi so mimo, podatki o porabi, ki jo pa dosegajo novinarji na testih, so pa še bolj mimo.
Sem si iz firbca pogledal AM-jev test enakega avta, kot ga imam sam. Najmanjša poraba 7,8L, najvišja 10,2L in povprečna 9,5L. Porabo mojega avta lahko vidiš v podpisu (si lahko pogledaš komplet statistiko 8 let - od najmanjše do najvišje porabe). Fabrška je povprečna 4,6. Komu naj potem človek bolj verjame?

In ko si citiral tekst iz testa. Ti ločiš Astro J in Astro K?
Slika
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: 2016 Opel Astra

Napisal/-a Renault VG Po jul 13, 2015 3:41 pm

No ko se boste nehali kregat o porabi :roll: imate tisti, ki vas avto res zanima tukaj eno dokaj podrobno video predstavitev :)
https://www.youtube.com/watch?v=rmqHUcmc7lw
 
Reaper85
Novinec
 
Prispevkov: 359
Pridružen: Če jul 16, 2009 9:44 pm

Re: 2016 Opel Astra

Napisal/-a Reaper85 Po jul 13, 2015 4:02 pm

http://www.avto-magazin.si/avtomobilski ... -kw-cosmo/
Tole so pa res falili mimo da ni res, če bi šli na Grobnik, pa nebi bilo niti približno take porabe, bi rekel da tam okol 8l.
Take številke imam sam z Astro H 1.6 16V z zanič lambdo (prej je bilo -1l) in če izkoriščam vseh 105 konj kjer se le da.

So pa z 1.7 dobili 7,5 in 6,4l.

Se pa vidi glede na napisano, da je en nesposobnež testiral:
pri omenjenih 160 kilometrih na uro v zadnji prestavi (po trditvi potovalnega računalnika) porabi več kot devet litrov za 100 kilometrov, pri polnem plinu pa se dvigne na nekaj čez 10 litrov na 100 kilometrov

Meni se glede na napisano in glede na številke zdi da so gledali trenutno porabo, druge razlage nimam. Sploh pa se porabe na testu nikoli ne meri preko potovalnega računalnika, ampak je treba napolnit polni tank.
Pa kakor sem bral, pri AM ne delajo tega kot mi doma (čeprav po mojih izkušnjah je že to precej točno, glede na BC se mi vedno ujema +/-0,1l), da nehajo točit, ko se pištola prvič ustavi, ampak napolnijo povsem do roba.
http://www.avto-magazin.si/forum/viewtopic.php?t=1929
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: 2016 Opel Astra

Napisal/-a tomzzi Po jul 13, 2015 7:57 pm

http://www.falschrum.de/2015/07/13/der- ... l-astra-k/

Meni se zdi, da izpade občutno boljše v temnejši barvi kot v kakšni rdeči.
 
Reaper85
Novinec
 
Prispevkov: 359
Pridružen: Če jul 16, 2009 9:44 pm

Re: 2016 Opel Astra

Napisal/-a Reaper85 Po jul 13, 2015 9:49 pm

Vse barve:
https://youtu.be/rmqHUcmc7lw?t=1152

Azur blue je po angleško Deep Sky Blue, katera je bila že pri prejšnji Astri, kot je omenjeno v videu, so ga nekaj zasrali, ker mora zgledati modra. Nova je Diamond Blue, ki ne zgleda dosti drugačna.
Vsekakor bi tedvi moral videt v živo, da bi se lahko odločil.
Všeč mi je tudi Emerald Green / Smaragd Grun, videti je celo odtenek modre. Sicer je bila pa tudi ta že pri Astri J in Insignii.

Tukaj so tudi dobri opisi barv, prednosti in slabosti vsake:
https://www.carwow.co.uk/blog/vauxhall- ... -guide-006
https://www.carwow.co.uk/blog/Vauxhall- ... guide-2015

Ta del z gumami mi je bil tudi všeč:
https://www.youtube.com/watch?v=rmqHUcm ... .be&t=1079
In sicer kako je pri 205/55/16 dimenziji pomembno katere pnevmatike vzameš. Prve so Bridgestone, verjetno Turanza. Te so prišle tudi zraven Astre H, in sem jih precej pogrešal, ko sem jih moral zamenjat.
Že iz tega posnetka se vidi očitne predosti, bočnice zelo trde, pomoje ne bom veliko pretiraval, če rečem da se primerjajo z nekaterimi 225/45/17. Tudi rim protector imajo, kar je danes redkost.
Doda pa omenjeno dvoje ne samo k funkcionalnosti, ampak tudi k estetiki, kar se vidi že pri naslednjih dveh, Goodyear in Continental Premium Contact 5.
Pri 225/45/17 potem že ni takih razlik, se pa vseeno opazi razlika med Yokohamo/Bridgestone Potenzo in Continental. Še Conti 225/40/18 ima precej zaobljeno bočnico.
Tudi na posnetku je na koncu ugotovil prednost Bridgestona.
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: 2016 Opel Astra

Napisal/-a tomzzi To jul 14, 2015 5:36 pm

 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1935
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: 2016 Opel Astra

Napisal/-a Polo78 Sr jul 15, 2015 8:06 am

emozul je napisal/-a:Za Astro J, ti dam čisto prav.
Citiram iz testa za Astro K
Opel Astra 1.6 CDTi (100 kW) Active

Rezultat: ugodnejših, a še vedno ne odličnih 5,2 litra na normnem krogu. Za primerjavo: 150-'konjski' Seat Leon je porabil tri decilitre manj, dvolitrska Insignia sedem decilitrov manj, Kia Cee'd liter manj, še celo precej zmogljivejši Golf GTD je bil za tri decilitre varčnejši. Škoda, saj je motor sicer tih in dovolj uglajen, in ko je vožnja zmerno živahna, tudi pri porabi ne odstopa od povprečja: testna se je ustavila tik nad šestimi litri. Ob tem seveda velja omeniti, da Astra ne sodi med lahkokategornike in da za rezultate na normnem krogu ni kriv le motor – ta mora vendarle premikati skoraj tono in pol avtomobila, pri konkurenci pa so te številke manjše.


Na AM testu so imeli faceliftano Astro J in ne K. ;) Le kako bi lahko imeli Astro K, če je še sploh ni uradno zunaj? Torej prepričan sem, da bi se z enakim motorjem v cca. 150kg lažjem avtu, kolikor bo nekje Astra K lažja, dalo doseči dosti ugodnejšo porabo. Morda (?) so pa rezerve še tudi v motorju, to je pa tudi možno... ;)
Antiznačkar po prepričanju
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: 2016 Opel Astra

Napisal/-a emozul Sr jul 15, 2015 12:07 pm

Polo78 je napisal/-a:
emozul je napisal/-a:Za Astro J, ti dam čisto prav.
Citiram iz testa za Astro K
Opel Astra 1.6 CDTi (100 kW) Active

Rezultat: ugodnejših, a še vedno ne odličnih 5,2 litra na normnem krogu. Za primerjavo: 150-'konjski' Seat Leon je porabil tri decilitre manj, dvolitrska Insignia sedem decilitrov manj, Kia Cee'd liter manj, še celo precej zmogljivejši Golf GTD je bil za tri decilitre varčnejši. Škoda, saj je motor sicer tih in dovolj uglajen, in ko je vožnja zmerno živahna, tudi pri porabi ne odstopa od povprečja: testna se je ustavila tik nad šestimi litri. Ob tem seveda velja omeniti, da Astra ne sodi med lahkokategornike in da za rezultate na normnem krogu ni kriv le motor – ta mora vendarle premikati skoraj tono in pol avtomobila, pri konkurenci pa so te številke manjše.


Na AM testu so imeli faceliftano Astro J in ne K. ;) Le kako bi lahko imeli Astro K, če je še sploh ni uradno zunaj? Torej prepričan sem, da bi se z enakim motorjem v cca. 150kg lažjem avtu, kolikor bo nekje Astra K lažja, dalo doseči dosti ugodnejšo porabo. Morda (?) so pa rezerve še tudi v motorju, to je pa tudi možno... ;)


Se strinjam s tabo.

Hotel sem samo povedat, da astre (do sedaj) niso bile biser glede porabe (tudi sam jo imam, zato vem).
Nato sem malo pobrskal po internetu in naletel na tole, kot sem že prej napisal, za 1.6.
Kot sem že rekel avto je lep (moje mnenje), bom pa videli kaj bo. Jaz ga bom vrejetno sporbal, ko pride v salone, vendar bi me mogel hudo presenetit, da bi ga še enkrat vzel.
 
 
wildbliw
Novinec
 
Prispevkov: 410
Pridružen: To feb 03, 2015 8:06 pm

Re: 2016 Opel Astra

Napisal/-a wildbliw Sr jul 29, 2015 10:17 pm

So jo pa polepšali! Ker zdajšna generacija je bolj revščina glede oblikovanja. Po prvem vtisu pa še vseeno ni prekosila Astre tretje generacije (2004).
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: 2016 Opel Astra

Napisal/-a tomzzi Če jul 30, 2015 5:44 pm

Astra TCR

http://media.gm.com/media/intl/en/opel/ ... -2016.html

The TCR series, inaugurated in 2015, is based on a three-pillar concept that includes national and continental championships along with the global TCR International Series – all of which have exactly the same technical regulations. Therefore, a TCR vehicle can be used worldwide without undergoing any technical modifications. The two-liter turbo-charged engines have an output of 330 hp and maximum torque of 410 Nm.


Slika
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: 2016 Opel Astra

Napisal/-a INFINITI Po avg 17, 2015 6:20 pm

2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: 2016 Opel Astra

Napisal/-a tomzzi So avg 22, 2015 12:58 pm

Na prostoru znotraj je kar pridobila. :)

https://www.youtube.com/watch?v=aTxZnxNeQm4
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: 2016 Opel Astra

Napisal/-a pskoda So avg 22, 2015 1:19 pm

Ilink je čista bedarija, dokler bo povezava z kablom, drugače bo pa avto huda konkurenca ostalim
Lp
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: 2016 Opel Astra

Napisal/-a emozul Sr avg 26, 2015 6:27 pm

tomzzi je napisal/-a:Na prostoru znotraj je kar pridobila. :)

https://www.youtube.com/watch?v=aTxZnxNeQm4


To je uredu, ker je sedaj bolj bogo.
Notri je pa res lepa, za moj okus.
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 39 gostov