Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
montblanc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 93
Pridružen: To jan 23, 2007 10:07 pm

Re: 2015 Kia Optima

Napisal/-a montblanc Ne mar 01, 2015 11:21 am

ghandaed je napisal/-a:Kaj ti to pomaga, ko pa so po mojem mnenju vse od zastopstva znamke do poovlaščenega servisa kreteni, ki jim je bonton nepoznan pojem, da o strokovnosti sploh ne govorimo!

viewtopic.php?f=6&t=102980
viewtopic.php?f=30&t=103062

Pa tudi tale piar, ki se ga greš je žaljiv do intelekta vsakega forumaša. Še pred leti sem imel korejske avtomobile zelo v čislih, danes pa (vsaj kije) niti slučajno ne bi kupil. Grem raje z avtobusom ali peš!


Quote, hvala za te pripete teme, je foter gledal za novo Kio, sem mu dal da je mal tega prebral....
 
montblanc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 93
Pridružen: To jan 23, 2007 10:07 pm

Re: 2015 Kia Optima

Napisal/-a montblanc Ne mar 01, 2015 11:22 am

ghandaed je napisal/-a:Kaj ti to pomaga, ko pa so po mojem mnenju vse od zastopstva znamke do poovlaščenega servisa kreteni, ki jim je bonton nepoznan pojem, da o strokovnosti sploh ne govorimo!

viewtopic.php?f=6&t=102980
viewtopic.php?f=30&t=103062

Pa tudi tale piar, ki se ga greš je žaljiv do intelekta vsakega forumaša. Še pred leti sem imel korejske avtomobile zelo v čislih, danes pa (vsaj kije) niti slučajno ne bi kupil. Grem raje z avtobusom ali peš!


Quote, hvala za te pripete teme, je foter gledal za novo Kio, sem mu dal da je mal tega prebral....
 
Uporabniški avatar
Veronika.borghesi
Novinec
 
Prispevkov: 495
Pridružen: Ne sep 20, 2009 8:13 am
Kraj: Ljubljana in Portorož

Re: 2015 Kia Optima

Napisal/-a Veronika.borghesi To mar 03, 2015 10:10 am

Poleg tega je to tema za model in ne za probleme določenih ljudi, ki se jim ne da zapeljati na drug servis ali drug prodajalni salon.

Se strinjam. Večina zadev se izrodi v tipično nakladanje za gostilniškim šaankom - z redkimi svetlimi izjemami in poplavo blatenja počez in povprek. Če ti na enem servisu ne naredijo zadev OK, greš pač na drugega in to je to. Zato še niso vsi..., ni znaka v... itd. Predlog za administratorje foruma bi se lahko glasil: naj se uvede podforum v stilu tistih, ki jih imajo v tujini, kjer je zaradi večje kredibilnosti potrebno navesti podatke o avtu, ki si ga lastiš, nekater teme pa lahko komentirajo in pišejo le lastniki določenih znamk. Kredibilnost je tam na neprimerljivo višjem novoju.
Lep in s soncem obsijan dan vam želi

Veronika
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: 2015 Kia Optima

Napisal/-a odprti clio To mar 03, 2015 10:43 am

Ah daj nehaj... Potem bi v Renault teme ne smel nihče drug pisat, kot mi lastniki? To bi potem bil edini podforum, kjer bi se javno in realno spregovorilo o napakaih in podalo možnosti za rešitve le-teh. V tisti temi imaš tri servise, ne enega, ki so ob vsakem servisu menjali zračni filter in filter goriva. Močno dvomim, da tovarniški servisni interval predvideva menjavo obeh na 20.000 km. Da ne omenjam čistila za zavore, zopet na vseh treh servisih. Jaz se sprednjih zavor zadnjih 150.000 km tudi dotaknil nisem, pa avtomobil normalno zavira. Če trije uradni zastopniki kakajo podobno, se pa človek zamisli.

Se pa strinjam, Kio v Sloveniji bolj kot drugi s svojim odnosom blatijo uradni zastopniki in serviserji in posamezni tečni objekti na forumih. Z avtom kot takim je bolj malo narobe, kar je tudi za pričakovati, saj Cee'd (recimo) ni več poceni oz. je krepko dražji od prve generacije. Pa se tudi zgodi, da ostane na cesti z nekaj 100 kilometri.

Zna pa tvoj predlog pasti na plodna tla, saj ne vem koliko odštevate D.Labs pri KMAG-u za ta PR.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
blaz2013
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 517
Pridružen: To dec 03, 2013 3:50 pm

Re: 2015 Kia Optima

Napisal/-a blaz2013 To mar 03, 2015 11:05 am

Veronika.borghesi je napisal/-a:[zaradi večje kredibilnosti potrebno navesti podatke o avtu, ki si ga lastiš, nekater teme pa lahko komentirajo in pišejo le lastniki določenih znamk. Kredibilnost je tam na neprimerljivo višjem novoju.


ta ženska ki je opisala svojo izkušnjo je sigurno zelo kredibilen vir saj je že ustvarila temo povezano s Kijo ki je zelo gledana, poleg tega je pa priložila pristne račune. Kaj bi pa še rada, da svojo emšo na forum napiše da bi bila kredibilen vir?

Je pa res da po večini se na forum prijavijo ljudje, ki pišejo težave ki jih imajo z avtomobilom oziroma stvari, ki so manj prijetne za sloves posamezne znamke- tu ni nobena znamka izjema in se mi zdi forum zelo korekten glede tega. Se pa tudi najde kdo(vendar na žalost redkeje) ki odpre temo ali dopiše v posamezno temo, da bi se pohvalil kako je zadovoljen z vozilom, vendar je bolj pogosto da se kdo prijavi zato da poišče rešitev za težavo. Da bi pa kdo načrtno blatil katerokoli znamko v to pa ne verjamem. Še vedno se zabeleži ip vsakega vnosa, tako da bi za morebitno širjenje neresnic lahko avtor kazensko odgovarjal.
Nihče ni pisal da je Kia slab avto, ker kvarijo se tako vse znamke tako prestižne kot povprečne in mislim da je Kia nekje v povprečju.
Piše se o odnosu in cenah storitev ne pa o kvaliteti KIE.
Je pa tudi treba vzeti v zakup, da če se proda večje število vozil je za pričakovati več rednih in izrednih popravil in posledično več ne-zadovljnih ljudi pri tistih znamkah ki prodajo večjo količino vozil, pa lahko imajo vse znamke isti procent pokvarljivost( v praksi ga verjetno nimajo).
5% okvar na 10.000 letno prodanih vozil je 500 vozil-torej 500 nezadovoljnih ljudi, 5% na 1000 letno prodanih vozil je pa 50 ljudi. Potem pa ljudje naivno mislijo da so te znamke, ki se jih manj proda bolj trpežne. Pa statistično ni ravno tako.
Ampak kot rečeno ljudje kakšne napake veliko bolje "oprostijo" okvare in "spregledajo" malenkost višjo ceno če je korekten odnos, vendar pri Kiji očitno šepa ta odnos glede na temo zgoraj...
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: 2015 Kia Optima

Napisal/-a INFINITI To mar 03, 2015 1:12 pm

Veronika.borghesi je napisal/-a:
Poleg tega je to tema za model in ne za probleme določenih ljudi, ki se jim ne da zapeljati na drug servis ali drug prodajalni salon.

Se strinjam. Večina zadev se izrodi v tipično nakladanje za gostilniškim šaankom - z redkimi svetlimi izjemami in poplavo blatenja počez in povprek. Če ti na enem servisu ne naredijo zadev OK, greš pač na drugega in to je to. Zato še niso vsi..., ni znaka v... itd. Predlog za administratorje foruma bi se lahko glasil: naj se uvede podforum v stilu tistih, ki jih imajo v tujini, kjer je zaradi večje kredibilnosti potrebno navesti podatke o avtu, ki si ga lastiš, nekater teme pa lahko komentirajo in pišejo le lastniki določenih znamk. Kredibilnost je tam na neprimerljivo višjem novoju.



No Veronika in ko si že tako huda zagovornica kredibilnosti - ravno ti si se na tem forumu napihovala češ da si ravno ti ta ženska na sliki svojega profila, slikana na jugu španije. Pa si se potem malo osmešila, ko si ugotovila da ljudje znamo uporabljati google. Kot drugo, ravno ti nabijaš po gostilniško o KII in mlatiš prazno slamo ter "najedaš" vsem uporabnikom. Kje je torej TVOJA dodatna vrednost za ta forum. SI dala kakšen pameten nasvet oziroma ali imaš sploh pojma o čemerkoli razen prepisovanju KIA PR člankov in limanju KIA linkov? Vse kar si si pravzaprav NEGATIVEN ambasador te znamke, ker vse to najedanje je pravzaprav podobno temu, da te nekdo z žlico sili da pojej še več, med tem ko si že dolgo sit.
Mater, pravzaprav se sprašujem kateri tip bi te lahko sploh prenašal, takole v vsakdanjem življenju.

Kot moderator tega foruma ti svetujem, da si sama odpreš en forum za vse KIA turbo-fanatike, kjer se boste lahko vsepovprek primerjali in živeli v oblakih iluzije in poveličevanja brez meja, med tem ko si boste stiskali smajle in lajke na fejk fotke profilov. - A bo šlo?
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: 2015 Kia Optima

Napisal/-a Gosic To mar 03, 2015 6:33 pm

Ali lahko tema ostane Optimi in ne slovenskim nategovalcem?
 
Uporabniški avatar
Veronika.borghesi
Novinec
 
Prispevkov: 495
Pridružen: Ne sep 20, 2009 8:13 am
Kraj: Ljubljana in Portorož

Re: 2015 Kia Optima

Napisal/-a Veronika.borghesi Sr mar 04, 2015 5:18 pm

Ma kaj spreobračate moje besede. Jaz pozdravljam takšne zapise kot je Lanin in pravim le to, da je škoda da jih ni več. Je pa zato veliko "solate", kot je postala zaradi nekaterih vztrajnežev tudi tale tema. Vse drugo, le o temi bolj malo. Me res zanima zakaj in koga to tako silno žuli. :D
Slika
Lep in s soncem obsijan dan vam želi

Veronika
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: 2015 Kia Optima

Napisal/-a Gosic Pe mar 20, 2015 7:48 pm

Predstavitev nove Optime bo 1.Aprila v NY.

http://thekoreancarblog.com/2015/03/19/ ... april-1st/
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2015 Kia Optima

Napisal/-a drugmirko Če mar 26, 2015 11:13 am

prva uradna fotka nove (no, po moje fejsliftane) Optime:

Slika

in jaz ne bi bil "jaz", če ne bi takoj opazil, da je še ena od "novodobnih dizajnerskih for" Citroena, končala na serijskem modelu nekega drugega proizvajalca.... seveda govorim o "megakromolajšni", ki namesto, da bi tako, kot je to "običajno", tekla nad masko od žarometa, do žarometa, teče nad masko in žarometi "od vogla, do vogla" avtomobila.... rešitev smo videli davnega leta 2003, na Citroenovem prototipu C-Airlounge:

Slika


in kot takrat na C-Airloungeu, tudi na novi Optimi stvar deluje precej dobro! še več.... v bistvu ji skupaj z (ravno zaradi tega) bolj stilizirano masko daje obilo nezamenjlivega karakterja! sicer bo treba počakat in videt kako stvar deluje v živo (lahko, da bo rahlo kičasto) ampak, na sliki zgleda dobro!

evoga... kot je rekel Slavko Štimac v Sećaš li se Dolly Bell, Kia "svakoga dana u svakom pogledu sve više napreduje", medtem ko Citroen vse bolj tone v raznih "reinvent yourself" strategijah, namesto, da bi v praksi uporabil vse dobre rešitve svojih konceptov, prikazanih v zadnjih 15 letih... :(




p.s.: zgoraj zapisano ni imelo namena odpirat debate o "kuri in jajcu" ampak je preprosta konstatacija, oziroma opažanje o tem, na kakšen način je kdo v določenem trenutku "stopil iz okvirja" trenutno uveljavljenih "stilskih zapovedi" o tem kako mora oziroma, kako naj bi kej "zgledalo".... prevladujoč "koncept" izgleda sprednjega dela današnjih avtomobilov je že lep čas ta, da "mora" med žarometi bit maska, ki je "okrašena" ali z kromasto letvico (z logotipom ali brez) preko ali na zgornji strani maske, ali s kromasto obrobo okrog maske.... takih je več kot 97% vseh avtomobilov! še sploh tistih, ki imajo "masko", kot enega od "vstopnikov" hladilnega zraka...
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: 2015 Kia Optima

Napisal/-a Gosic Če mar 26, 2015 3:26 pm

Še ena fotka sprednjega dela v drugačni barvi:
Slika

Namigovanja o precej verjetni obliki zadka s korejskih forumov:
Slika

En od motorjev bo 1.6 T-GDI s 170-180KM in menjalnikom 7DCT. Verjetno bo ta motor na voljo tudi v EU. Zagotovo pa bo motor 2.0 T-GDI, ki je že nekaj let na voljo v USA.

Kar se tiče varnosti, dobi v večini tega, kar ima novi Tucson ( blind spot detector, radarski tempomat, preprečevanje naletov in trčenje...).
Na voljo bo tudi hibridna izpeljanka.
 
Uporabniški avatar
tr00per
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 711
Pridružen: Ne jul 13, 2014 12:01 pm
Kraj: kransterdam

Re: 2015 Kia Optima

Napisal/-a tr00per Če mar 26, 2015 9:07 pm

končno poštena konjušnica torej? Sicer z naskokom najlepša Kia (če ne upoštevamo 1. Optime ji blizu pride le pro ceed gt).
 
 
Uporabniški avatar
Veronika.borghesi
Novinec
 
Prispevkov: 495
Pridružen: Ne sep 20, 2009 8:13 am
Kraj: Ljubljana in Portorož

Re: 2015 Kia Optima

Napisal/-a Veronika.borghesi Pe mar 27, 2015 4:47 pm

tr00per je napisal/-a:končno poštena konjušnica torej? Sicer z naskokom najlepša Kia (če ne upoštevamo 1. Optime ji blizu pride le pro ceed gt).

Še v akciji, očitno ima res nekaj divjega med prednjimi kolesi: :D
https://www.youtube.com/watch?v=Nsvv0dNzR1Y
Lep in s soncem obsijan dan vam želi

Veronika
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: 2015 Kia Optima

Napisal/-a čare Pe mar 27, 2015 5:36 pm

Daj ti veronika unim svojim bumbarjem na KMAG-u povej da imajo tud čefurji v trenirkah denar za kupit KIO.Zadnjič sem uletel itak v trenerki pogledat CEED GT,uletim not ,glasno pozdravim noben ne yebe 5 posto,grem pogledat avto noben tud zraven ni prišel no in še en cajt gledam potem pa sem že začel študirat če se začnem dret po salonu "a vas kupim" ampak sem se raje pobral,ker GT je res lep močan avto ampak mel ga pa še vseeno ne bi
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: 2015 Kia Optima

Napisal/-a peroRS Pe mar 27, 2015 6:00 pm

čare :rofl :rofl
 
mjack
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 64
Pridružen: Sr apr 17, 2013 7:04 pm

Re: 2015 Kia Optima

Napisal/-a mjack Pe mar 27, 2015 6:11 pm

peroRS je napisal/-a:čare :rofl :rofl


x2 :lol: :lol: :lol:
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1594
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: 2015 Kia Optima

Napisal/-a srcnik Pe mar 27, 2015 6:32 pm

mjack je napisal/-a:
peroRS je napisal/-a:čare :rofl :rofl


x2 :lol: :lol: :lol:


x3 :rofl :rofl :rofl
 
blaz2013
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 517
Pridružen: To dec 03, 2013 3:50 pm

Re: 2015 Kia Optima

Napisal/-a blaz2013 Pe mar 27, 2015 8:06 pm

:) :)

Ravn včir sm vidu v bmw salonu enga v trenerki ko je kupoval BMW X4 pa še slovensk ni znal govort, tko da Veronika, naslednjič ko pride kdo v trenerki v salon je treba bit zlo pozorn nanj. Čare bi si tut Optimo lahko kupu sam noče preveč izstopat ;)
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot], thunderbolt in 112 gostov