Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2016 Citroën C3 III.

Napisal/-a drugmirko Sr jun 29, 2016 12:35 am

Polo78 je napisal/-a:Pa saj to, da pri PSA predelujejo en od drugega traja že precej dlje kot iz časa Saxoja in 106-ice. Tipičen primer še nekaj bolj nazaj sta bila Citroen LN in Peugeot 104. Vmes pa je bila tudi kakšna generacija bolj samosvojih modelov. Sicer pa ne vem ali je to načrtno ali ne, ampak citroenovi modeli so v tem razredu vedno capljali za peugeotovimi. Npr. tipičen primer je bil ravno Saxo, ki je že, ko je prišel ven zgledal zastarel, sploh pa potem, ko je na trg pripeljal P 206. Tudi sedaj prihaja novi C3 kar konkretno za 208-ico, sicer daleč od tega, da bi zgledal zastarel, se pa po silhueti vidi velika podobnost z 208. Ampak ni šans, da bo to opazilo veliko folka - sploh, če niso videli velike podobnosti med Cordobo in limuzinskim Polom, ko je šlo pravzaprav za en in isti avto. :mrgreen: Moč značke na sprednji maski/havbi je očitno zelo mogočna in ima večji vpliv, kot si upamo priznat. ;)



mah.. sej ne gre za to, da predelujejo en drugega... to je normalno. tu pa gre tako kot v primeru saxa in 106-ke za skoraj direktnega klona. to naj bi po nekaterih ugibanjih, poleg silhuete, potrdile tudi 208-ci v praktično centimeter enake dimenzije in dolžina medosne razdalje...
po moje gre pri tem avtomobilu za čisto pragmatično odločitev... EMP1 platforma (najvrjetneje zaradi vpletanja kitajcev in prilagajanju le te za njihove potrebe (od tod tudi sprememba imena v CMP)) pač še ni nared, fabrika v franciji, kjer izdelujejo sedanji C3 posledično tudi ne, C3 pa rabi zamenjavo... vse skupaj je dodatno "začinila" še kriza in najbolj pragmatično je blo v "novi" C3 kozmetično predelat 208 in oba proizvajat v fabriki na Slovaškem, kjer že itak izdelujejo 208... ;)
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Uporabniški avatar
martin_krpan
Mojster foruma
 
Prispevkov: 11002
Pridružen: Sr feb 22, 2006 8:26 pm
Kraj: Ribnica

Re: 2016 Citroën C3 III.

Napisal/-a martin_krpan Sr jun 29, 2016 12:41 pm

Zunanjost je zelo všečna. Samo da ne bodo v notranjosti ceneni materiali in nelogičnosti iz Cactusa (kot nedeljiva zadnja klop)
Kobilica:
http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=88076&start=0
 
Uporabniški avatar
Lignage
Moderator foruma
 
Prispevkov: 3902
Pridružen: To mar 21, 2006 3:17 am

Re: 2016 Citroën C3 III.

Napisal/-a Lignage Sr jun 29, 2016 5:20 pm

Sem bil en kratek čas nazaj v salonu, pa mi je trgovec povedal, da ima Cactus sedaj tudi deljivo zadnjo klop, tako da so to pomanjkljivost (ali kapric :-) ) odpravili. Konkretno pa takšnega primerka v salonu še niso imeli na voljo.

- - - - - - - - - >
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Vir: NetCarShow.com
 
wildbliw
Novinec
 
Prispevkov: 410
Pridružen: To feb 03, 2015 8:06 pm

Re: 2016 Citroën C3 III.

Napisal/-a wildbliw Sr jun 29, 2016 8:04 pm

martin_krpan je napisal/-a:Zunanjost je zelo všečna. Samo da ne bodo v notranjosti ceneni materiali in nelogičnosti iz Cactusa (kot nedeljiva zadnja klop)


Pa saj to ni niti tako nenavadno, tudi Nissan Note je imel zadnjo klop nedeljivo.
 
montblanc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 93
Pridružen: To jan 23, 2007 10:07 pm

Re: 2016 Citroën C3 III.

Napisal/-a montblanc Če jun 30, 2016 10:07 am

 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2016 Citroën C3 III.

Napisal/-a drugmirko Pe jul 01, 2016 1:25 pm

martin_krpan je napisal/-a:Zunanjost je zelo všečna. Samo da ne bodo v notranjosti ceneni materiali in nelogičnosti iz Cactusa (kot nedeljiva zadnja klop)


meni se že zmeraj ne dopade tako od zunaj (malo "pregrob", oz. pre malo "vesel"), kot tudi od znotraj ne (preveč "deska" dizajn in prenizko postavljen LCD displej), se ga pa počasi navajam...
je pa v primerjavi s Cactusom in kljub "Cactusastim dizajn detajlom", zgleda da absolutno manj "ranjglasto" narejen.... vsaj po določenih close up posnetkih in na njih vidnih materialih in izdelavi:

Slika
Slika
Slika


so pa že pri njem uporabili dve od treh thenologij Citroen Advanced Comfort programa, ki sem ga opisal v temi o novem Citroenovem podvozju... in sice, varjeno in lepljeno karoserijo in s tem izboljšano togost vozila, ter sedeže narejene iz več plasti pen različnih trdot... če nič drugega, bo že to zanimivo preizkusit v praksi ;)
živeo drugmirkooooo!!!!
 
ggorenc
Novinec
 
Prispevkov: 429
Pridružen: So apr 23, 2005 7:41 pm

Re: 2016 Citroën C3 III.

Napisal/-a ggorenc So jul 02, 2016 4:10 pm

A potem je novi C3 narejen na t.i. space frame karoseriji? Kot Audi A2, Multipla...?
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2016 Citroën C3 III.

Napisal/-a drugmirko Ne jul 03, 2016 4:01 pm

ggorenc je napisal/-a:A potem je novi C3 narejen na t.i. space frame karoseriji? Kot Audi A2, Multipla...?

Ni... zaradi vpletanja kitajskega solastnika Dongfenga jim nova EMP1 platforma zamuja, ker so jo morali prilagajat še njihovim zahtevam... in jo vmes preimenovali v CMP (common modular platform)... zato je novi C3 narejen na zadnji reviziji stare PF1 platforme (v bistvu na Pugu 208), ki pa je posodobljena do te mere, da so pri njej že uporabili kombinacijo varjenja in lepljenja iz Citroen Advanced Comfort programa
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2016 Citroën C3 III.

Napisal/-a drugmirko To sep 20, 2016 12:43 pm

C3 WRC "koncept":


Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


dolg 4150 mm, širok 1875 mm, za 25 kg lažji od DS3 WRC. pogon "koncepta" je 1,6 litrski turbo s 380 konji....

slike: autocar.co.uk
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Aesthetics
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 517
Pridružen: Sr mar 26, 2014 7:52 pm

Re: 2016 Citroën C3 III.

Napisal/-a Aesthetics So sep 24, 2016 8:56 am

Na Češkem viden tovornjak poln teh novih C3. Bo v katerih državah prej na voljo nakup ali bodo to razstavni modeli?
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2016 Citroën C3 III.

Napisal/-a drugmirko So sep 24, 2016 7:19 pm

po moje gre kar za redno prodajo, ker mislim, da je v Franciji od začetka septembra že v prodaji oziroma, na cenikih in konfiguratorjih. zato morajo počasi z njimi začet polnit salone...
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Uporabniški avatar
MSrougeZX
Novinec
 
Prispevkov: 357
Pridružen: Če jan 29, 2004 9:45 pm
Kraj: Lendava

Re: 2016 Citroën C3 III.

Napisal/-a MSrougeZX Ne sep 25, 2016 8:58 pm

Jaz sem videl registriranega s slovaškimi tablicami 20. avgusta na dopustu v Umagu. Sem se pogovarjal tudi z lastnico, ki je rekla da je prvi prodan na slovaškem.
Laguna coupe 2.0 dci 2013
C4 Cactus Shine 1.2T 110 2018
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: 2016 Citroën C3 III.

Napisal/-a Cefizelj Po sep 26, 2016 1:01 pm

A že kej vemo kdaj pride v SLO?
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2016 Citroën C3 III.

Napisal/-a drugmirko To sep 27, 2016 10:45 am

baje konec leta...
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2016 Citroën C3 III.

Napisal/-a drugmirko Sr okt 12, 2016 11:05 am

začele so se predstavitvene testne vožnje... žal zgleda, da na njih novinarjev naših internetnih portalov ni nihče povabil ali pa se jim zdi avto nezanimiv/nepomemben, ke se na njih o tem ni pojavil niti najmanjši zapis, pa vseeno... so ga zapeljali pri EVO magazinu, pa pri Autocaru, Autoexpressu itd...

in prve ocene so ZELO pozitivne! recimo

EVO je med drugim napisal sledeče:

verdict: "The new C3 is fun to drive, very habitable and unlike anything else in the class."

plusi: "Looks interesting, handles well, rides beautifully, illustrates the pointlessness of the premium obsession"
minusi: "Gearchange precision, steering tactility and cabin plastics could be better"

"What's it like to drive? Very enjoyable, actually. ....What's really impressive is the C3's ability to filter out road noise and surface imperfections, while retaining good damping control of bigger body movements and staying quite flat when cornering."

Autocar tole:
"And of comfort, Citroën's intended new USP? The seats are yielding but supportive, road and wind noise are low and the suspension proves pleasingly calm and supple given the C3's low roll angles and its alert response to the electrically assisted steering's inputs. It's an easy, restful travelling companion, with all its control efforts well matched and with enough verve to give the driver a good time."

"Two things, however, make the C3 a very appealing choice. One is that it really is very comfortable, and the other is its strong personality absent in most of its forgettable-looking rivals. The C3 somehow transcends the premium/not-premium fixation, and you've got to love it for that."

AutoExpress.co.uk tole:
Verdict 4/5 zvezdic
"The new Citroen C3 is a very easy car to fall in love with. It may not be as good to drive as a Fiesta or as classy as a Polo, but it has something that’s been missing in the supermini market – spirit. It’s fun to look at and be in, has all the tech you could want and is good value to buy and run. Citroen is well and truly on a roll."

Top Gear:
So is the Cactus resemblance any more than skin deep?
Certainly. The C3 makes its merry way though life in a relaxed and soothing way.
Sounds like a euphemism for “bit of a duffer to drive”…
No. It’s perfectly good, but a different flavour to the pin-sharp and tied-down Fiesta. Not much steering feedback either, though the wheel is connected to a progressive and intuitive steering system. Also on the plus side it’s light on its feet and doesn’t get bump-steered. The body does move around a bit, like a dinghy in a light breeze, but that’s the charm of small cars.


če si kdo želi brat cele članke pa so tu linki...navdušeni angleži in francozi:
http://www.evo.co.uk/citroen/c3/18387/c ... -size-down
http://www.autocar.co.uk/car-review/cit ... air-review
http://www.autoexpress.co.uk/citroen/c3 ... 016-review
http://www.topgear.com/car-reviews/citr ... irst-drive
http://www.largus.fr/actualite-automobi ... 84387.html

rahlo zadržani nemci (vozili so bolj "plešasto" verzijo):
http://www.motor-talk.de/news/er-kann-n ... 32470.html
http://www.autobild.de/artikel/citroen- ... 12371.html
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: 2016 Citroën C3 III.

Napisal/-a Renault VG So okt 15, 2016 8:14 am

Ponavadi so novinarji v več skupinah, naši pridejo pozneje na vrsto, za Renaulte je isto se mi zdi. Drugače pa sem jih končno videl na tovornjaku, izgleda svetvno, seveda če je dual tone. Navadnega pa še nisem videl.
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 962
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: 2016 Citroën C3 III.

Napisal/-a matejxx So okt 15, 2016 9:57 am

Obup. Kaj dela zadnje čase Citroen. Ti nujno potrebujejo zamenjati oblikovalca. Upam, da ne bodo tudi pri C4 šli v podobno smer.
 
Uporabniški avatar
Lignage
Moderator foruma
 
Prispevkov: 3902
Pridružen: To mar 21, 2006 3:17 am

Re: 2016 Citroën C3 III.

Napisal/-a Lignage So okt 15, 2016 10:47 am

Renault VG je napisal/-a:... Drugače pa sem jih končno videl na tovornjaku, izgleda svetvno, seveda če je dual tone. Navadnega pa še nisem videl.


Tole je osnovna različica:
Slika
In meni je po Cactusu tole drugi všečen novejši avto te znamke. Mogoče se bo lahko komu celo zdelo, da je nazadoval za C3 druge generacije ampak meni se ta preprostost dopade.
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2016 Citroën C3 III.

Napisal/-a drugmirko So okt 15, 2016 6:02 pm

meh... je bla ena slika glineastega modela predloga dizajna novega C3, ki je bla praktično enaka končni verziji... z par majhnimi, a zame zelo bistvenimi/boljšimi rešitvami, oziroma, razlikami... nos med haubo in masko je bil manj "štengast" in zato bolj okrogel, tablica ni prekrivala maske in ta je bila z zgornjim robom malo bližje kromastim chevronom, pod katerimi ni bilo tistega črnega "žnabla".... žal je ne najdem več, čeprav sem jo limal naokrog po forumih... :(.
v glavnem... avtek je deloval bolj simpatično in veselo. se pa tudi meni vse bolj dopade.... edino nekako ne najdem barvne kombinacije "primerne" mojim letom in preferencam =P ... vrjetno bi zame moral bit komplet črn, z rdečimi špegli in rdečim krogcem na airbumpih... takega pa seveda ne bo mogoče kupit, ker bo treba met tudi rdečo streho, mi pa občutek pravi, da bodo ne glede na barvo preostanka, tisti s črnimi strehami zgledali boljše :?
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Uporabniški avatar
Lignage
Moderator foruma
 
Prispevkov: 3902
Pridružen: To mar 21, 2006 3:17 am

Re: 2016 Citroën C3 III.

Napisal/-a Lignage So okt 15, 2016 7:33 pm

Tale? :)

Slika

...
Slika
Slika
(Vir: cardesignnews.com)

Mi je pa koncept z odrezanimi okroglimi lučmi tudi kar precej všeč... :)
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 52 gostov