Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Peuggeott
Novinec
 
Prispevkov: 100
Pridružen: So jun 06, 2015 10:50 am

Re: 2013 Peugeot 308 II.

Napisal/-a Peuggeott Če avg 20, 2015 7:16 pm

Moja hči pridno dela kilometre vsak dan z novim 308. Avto zelo hvali, motor deluje brez težav in ne pije olja.Navdušena nad velikim prtljažnikom kamor brez težav spravi svoja psa.Je kolebala med Kia Ceed tri vratni model in Peugeotom 308 in pravi da ji ni žal saj je bil Ceed veliko počasnejši. Salut!
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1460
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: 2013 Peugeot 308 II.

Napisal/-a For To avg 25, 2015 12:01 am

(ne morem se prijavit, drugače bi tam komentiral)

Hmmm ...tale test je kar nekaj :roll: :roll: :roll: http://www.avtomobilizem.com/testi/peug ... 4-08-2015/

Vtis je, da je bilo pomembno samo poskrbeti za lepo prijazno besedilo. Takšno osladno, diplomatsko pisanje res nikamor ne pelje. Vse je precej šablonsko, nedoživeto, neiskreno ....veliko govorit a nič ne povedat :roll: :roll: :roll:

V bistvu se ne strinjam z 80% besedila ...pa vozim ta avto že 5000 km

Kako smo si različni ... :?
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1373
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: 2013 Peugeot 308 II.

Napisal/-a thunderbolt To avg 25, 2015 6:03 am

For, lahko potem ti zapises svoje vtise po 5000 km?
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2013 Peugeot 308 II.

Napisal/-a drugmirko To avg 25, 2015 7:29 am

jep... tudi mene bi zanimalo...
sej ni, da se ne strinjam s tvojimi opazkami o "leporečju", vendar bi se ob svojih -sicer zelo omejenih izkušnjah s 308-co - strinjal z marsičem od zapisanega v testu... seveda, z marsičem od zapisanega se tudi ne strinjam . tako, da... vse skupaj, tako z moje kot z novinarjeve strani, zaradi obojestranskih omejenih izkušenj s tem avtom, še najbolj spada pod sekcijo "stvar okusa".... zato bi blo fajn slišat mnenje "dolgoročnega" uporabnika, katerega mnenje ni več toliko obremenjeno z "osebnim okusom" in kateri ima zelo praktičen in vsakdanji vpogled v prednosti in slabosti določenih rešitev, kot tudi avtomobila kot celote....
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2013 Peugeot 308 II.

Napisal/-a xxl To avg 25, 2015 8:06 am

Da,For,napiši nekaj s svoje strani za nas potencialne kupce,mene sicer bolj zanima dizel,ampak tudi benzinc ni za zanemarit,ali pa?
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1460
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: 2013 Peugeot 308 II.

Napisal/-a For To avg 25, 2015 11:58 pm

Pismo, ste me najdli zdaj oops Kakšen resen test pa nisem sposoben napisat, še posebej ne takšnega o katerem je govora.

V bistvu me najbolj zmoti to navdušenje nad motorjem, ki je mene čist razočaral. Jaz imam to smolo da sem pred tem vozil 1.6 THP in naredil 53.000 km z novim 308. Zdaj pa spet imam novi 308 1.2 in sem naredil nekaj čez 6.000 km
Nekje sem že pisal glede tega. Itak se bom ponavljal.

Več kot polovica tistega teksta je pač ponavljanje nekih splošnih podatkov ki jih itak (kdor hoče) najdemo na spletu.
Jaz osebno pogrešam konkretno mnenje glede avtomobila.

Kot sem rekel ....na ta motor gledam kot naslednika prejšnjega 1.6 THP, ki bi moral v vseh pogledih biti boljši. Po mojem mnenju ni.
Dobro je da omenim moj način vožnje. Vozim umirjeno in rad imam tih motor ki tudi v prostem teku ostane miren. Rad speljem z minimum obratov (skoraj kot v prostem teku), všeč mi da mi ni treba preveč vrtet motor pri prestavljanju. Pri 1.6 sem skoraj vedno bil pod 2000 obratov (razen na AC). Tudi če se je kdaj zgodilo da sem pri 60-70 km na uro v šesti prestavi to ni bil problem, motor je suvereno delal, ni bilo nujno prestavljat v nižjo.
Pri 1.2 je veliko več dela z prestavljanjem
V eni drugi temi sem tole napisal
Žal, nisem poznavalec, še posebej nimam pojma kar se tiče dizlov. Ne maram jih!
Ker v ponudbi ni več 1.6 THP 125 KM, bi se odločil za močnejšo verzijo 1.6. Ker sem kar precej kilometrov naredil z 1.6 in zdaj imam 1.2 sem definitivno za 1.6. To je vse kar lahko povem.
Tale trivaljnik ki je izrinil 1.6 THP 125 iz ponudbe je po mojem mnenju traparija. Ne morem načudit zakaj so to naredili.

Ne me narobe razumeti. Daleč od tega da je motor slab. Tudi novinarji ga kar hvalijo. Mene je pač razočaral v primerjavi z 1.6 THP.
Zakaj?
pol litre več porabi
pogrešam največji navor pri 1400 obratov (1.2 ga ima več, ampak pri 1750)
dizelski prizvok
vibracije
glasnejši pri pospeševanju
speljevanje je malo zahtevnejše
veliko več dela je z ročico menjalnika (vsaj 2X več)
ko recimo po parkingu iščeš prostor in spustiš nogo z plina v prvi ali drugi prestavi, je prehiter ...kot da bi bil pod zaugom. Meni zelo moteče :roll:
recimo pri 106 km na uro kaže 2200 obratov, 1.6 je bil točno na 2000

Sta pa tudi dve pozitivni
pri večji hitrosti je bolj odziven (če hočeš pospešit. ....6 KM več)
in zdi se da je tudi pri višji hitrosti in višjimi obrati malo tišji kot 1.6



Recimo če začnemo z tistimi minusi in plusi
Pri plusih se ne bi strinjal z "prožen in varčen"
Pri 1.6 sem z lahkoto imel 5.8 http://www.mojalbum.com/delirium-2/peug ... 7/povecaj#
pri 1.2 pa zdaj samo gledam 6,6 L na računalniku. To se mi zdi res žalostno glede na to da je izrinil 1.6 iz ponudbe.
Prožnost mi je pa tudi veliko pomenila pri 1.6. Že pri 1400 obratov je imel največji navor ...to se ful pozna pri mojem načinu vožnje.
Razumem pa da je 1.2 boljši za tiste z težjo nogo. Bi se strinjal, ampak ....če si jaz kdaj privoščim malo težjo nogo po kakšni regionalki, je nemogoče ne biti agresiven, nekulturen in ne kršit omejitve ...to paše zraven. Zato menim da je umirjena vožnja nujna, če hočemo biti koliko toliko strpni do drugih v prometu, in upeštevat omejitve.

in "odlična lega na cesti"
Saj je v redu, ampak vseeno ima neko čudno lastnost na neravninah, še posebej če je v ovinku. Res čudno zanese zadek. Ne predstavljam si kako to zgleda če greš na polno v ovinek (nisem poskusil) :roll:

Pri minusih se sploh ne bi strinjal
iCockpit je meni nekaj fenomenalnega. Najbolj me skrbi kako se bom nazaj navadil (ko bom menjal avto) na večji volanski obroč.
To s stikali klimatske naprave je pa že zlajnan. Mene v teh 60.000 km pa čisto nič ni motilo. Glede kamere pa ne vem ...nimam jo.

Jaz bi recimo minuse tkole napisal
- čudno obnašanje na neravninah
- absulutno premalo prostora za potnike zadaj (avtor testa pa je napisal: "nad pomanjkanjem se niso pritoževali niti tisti zadaj. Kljub štirim centimetrom nižji strešni liniji pa nisem slišal nobene pritožbe niti na račun pomanjkanja prostora za glave na zadnji klopi." :roll: )
- navigacija pa tudi ni vredna tega denarja, še posebej cena posodobitve
- ročica menjalnika recimo https://www.youtube.com/watch?v=wb4j_in1DJc
- preveč občutljivo blago na sedežih
- pri močnejšem deževju se voda z prednje šipe zliva po voznikovi šipi
- glasen motor pri pospeševanju
- "dizelski" zvok
- poraba

Drugače pa ...na splošno odličen avto. Udoben, lep, tih, brez omembe vrednih čričkov (z prejšnjim 53.000 km), ni bilo nobenih okvar, nobenega škripanja, cviljenja, ropotanja, spuščanja vode, nič!

Meni je prirasel k srcu in prav žalosten sem da je to moj zadnji Peugeot.
Moje izkušnje s servisno mrežo Peugeot, in službo za reklamacije Peugeot Slovenija so milo rečeno grozljive, in zaradi tega za to znamko ne bom nikoli več dal svojega denarja.
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1373
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: 2013 Peugeot 308 II.

Napisal/-a thunderbolt Sr avg 26, 2015 7:42 am

For, s cem konkretno pa imas tezave?
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1460
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: 2013 Peugeot 308 II.

Napisal/-a For Sr avg 26, 2015 4:01 pm

Ma težav nimam več.
Ugotovil sem da moram biti bolj previden/pozoren na to kaj in kako na servisu delajo z avtom.
Res se mi ne da vsega naštevat, ker materiala je za celo knjigo :?
Za rubriko "saj to ni res...." :roll: ;)
 
ecoblue
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 99
Pridružen: Ne avg 09, 2015 12:16 am

Re: 2013 Peugeot 308 II.

Napisal/-a ecoblue Sr avg 26, 2015 4:20 pm

For je napisal/-a:Meni je prirasel k srcu in prav žalosten sem da je to moj zadnji Peugeot.
Moje izkušnje s servisno mrežo Peugeot, in službo za reklamacije Peugeot Slovenija so milo rečeno grozljive, in zaradi tega za to znamko ne bom nikoli več dal svojega denarja.


Opazil sem da reševanje reklamacij je postalo ključno za ohranjanje stranke, eni prodajalci se tega zavedajo drugi malo manj. Danes se splošna kvaliteta vseh izdelkov niža in zelo redko se pojavi, da ko kupiš novo stvar ni (vsaj) manjšega popravila ali reklamacije.
Čeprav se najdejo kakšni, ki ne prenesejo objektivnih kritik določenih značk, imam pa jaz pri reševanju reklamacij z mojim VW kar dobre izkušnje. Če v prvi fazi ne gre z določeno avtohišo, se v drugi fazi na uvozniku na tehnični službi potrudijo za rešitev. :|

Trivalniki tudi meni niso všeč. Za razred Peugeot 208 bi še rekel, za večji razred pa ne. Ima ga celo i8 vendar v kombinaciji z elektromotorjem je slika verjetno čisto drugačna.
In tudi to je res ko praviš da ko mlinček pritisneš po gasu ne moreš voziti z njim malo bolj dinamično ampak še vedno nadzorovano. Malo pritisneš po gasu in motor takoj podivja in pospešuje kot "nor", kar meni kot umirjenemu vozniku sploh ni všeč. To sem opazil pri večini nizko kubičnih turbobencinerjev.
@For šlamparije na servisih se pri vseh znamkah pojavljajo, po moje zaradi preslabega vodenja(organizacije) delavnic in prevelike obremenitve mehanikov. Gnečo imajo veliko, časa pa malo.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: 2013 Peugeot 308 II.

Napisal/-a sašo5 Sr avg 26, 2015 8:13 pm

For je napisal/-a:
V bistvu me najbolj zmoti to navdušenje nad motorjem, ki je mene čist razočaral. .......

časa nazaj, ko si kupoval avto (ne vem sicer, če sva debatirala na ZS ali celo po tel, ali je celo teks na forumui.) ni sicer niti važno, ampak spomnil se boš ziher, da sem omenil, da čeprav malo "raztrošnejši" nikdar in nikoli ne moremo primerjat tri naspram štirim cilindrom in zato sem ti dal za prav, ker si se odločil za 1.6 motor, to da se je malo zalomilo, trenutno ni "cilj teme" ampak to da si se sedaj prepričal v to, kar "trobim" cel čas....

Po zamenjavi sem samo čakal kdaj se bodo potrdile moje domneve oz. jih boš ugotovil sam....
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1460
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: 2013 Peugeot 308 II.

Napisal/-a For Če avg 27, 2015 12:36 am

Ja sašo, spomnim se.
Spomnim se tudi enega mehanika ki je jamral da ga ne spravi pod sedem litrov ...pa 16-ke je imel. To se mi je že takrat zdelo absurdno, ampak sem mislil da so krive kratke relacije.
ecoblue je napisal/-a:@For šlamparije na servisih se pri vseh znamkah pojavljajo, po moje zaradi preslabega vodenja(organizacije) delavnic in prevelike obremenitve mehanikov. Gnečo imajo veliko, časa pa malo.

Ja, se strinjam. To je trenutno povsod problem ...ne glede na dejavnost. Povsod je ista priča .....zmanjševanje stroškov in spet zmanjševanje stroškov. :roll:
Zato se nazadnje niti nisem razburjal zaradi istih šlamparij mehanikov. Sem zraven in jim "solim pamet" kako in kaj. Če se ne strinjajo rečem da napišejo "na željo stranke", ker ne da se mi več pojasnjevat in dokazovat kar je že Peugeot napisal. :roll: Vem da delajo po navodilih nadrejenih.
Opazil sem na več servisov enako (napačno) prakso :( ...kajčmo.... dokler je garancija, bomo zdržali. ;)
ecoblue je napisal/-a: imam pa jaz pri reševanju reklamacij z mojim VW kar dobre izkušnje. Če v prvi fazi ne gre z določeno avtohišo, se v drugi fazi na uvozniku na tehnični službi potrudijo za rešitev. :|

Tudi jaz sem imel precej dopisovanja z VW službo za reklamacije. http://www.avto-magazin.si/forum/viewto ... =garancija (ta link zadnje čase pogosto lepim po forumu :mrgreen: )
Dokler nisem imel opravka Peugeotovo službo, sem mislil da je to bila slaba izkušnja. oops V bistvu pa nisem imel slabo izkušnjo z uveljavljanjem garancije, temveč z Golfom IV. :)
Vsekakor so pri VW-u bili bolj pošteni do kupca ..... oni temu rečejo "iz naslova zadovoljna stranka"
Ne vem sicer če je še zmeraj tako.... Golf je šel od mene leta 2007.
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2013 Peugeot 308 II.

Napisal/-a drugmirko Če avg 27, 2015 12:12 pm

ecoblue je napisal/-a:
For je napisal/-a:Meni je prirasel k srcu in prav žalosten sem da je to moj zadnji Peugeot.
Moje izkušnje s servisno mrežo Peugeot, in službo za reklamacije Peugeot Slovenija so milo rečeno grozljive, in zaradi tega za to znamko ne bom nikoli več dal svojega denarja.


Opazil sem da reševanje reklamacij je postalo ključno za ohranjanje stranke, eni prodajalci se tega zavedajo drugi malo manj. Danes se splošna kvaliteta vseh izdelkov niža in zelo redko se pojavi, da ko kupiš novo stvar ni (vsaj) manjšega popravila ali reklamacije.
Čeprav se najdejo kakšni, ki ne prenesejo objektivnih kritik določenih značk, imam pa jaz pri reševanju reklamacij z mojim VW kar dobre izkušnje. Če v prvi fazi ne gre z določeno avtohišo, se v drugi fazi na uvozniku na tehnični službi potrudijo za rešitev. :|


drži, kot pribito... in tega se, kolikor sledim bolj insajderske Citroen/PSA bloge in forume, zavedajo tudi pri PSA.... eno od ključnih PSA "področij", ki ga nameravajo občutno izboljšat je prav odnos do strank, njihovih vozil, feedbacka, kvalitete usluge itd... in prvi rezultati se že kažejo... recimo "grand survey" v katerem je sodelovalo več kot 61.000 lastnikov vozil v Veliki Britanjiji, sta v letošnjem letu z metodičnim izboljšanjem uslug prodajno/servisne mreže napredovala tako Peugeot (na 5. meto; +4 mesta), kot Citroen (na 9. mesto; kar +14 mest) :

http://www.autoexpress.co.uk/car-news/d ... alers-2015

http://www.autoexpress.co.uk/best-cars/ ... urers-2015

lahko bi bil žleht okrog uvrstitev pri nas "bolj renomiranih" znamk, pa v tem ne vidim pretiranega smisla.... vseskupaj potrjuje samo dve stvari.... prva je ta, ki jo (brez uspeha) trobim že lep cajt -da so si danes v kvaliteti in zanesljivosti proizvajalci NEIZMERNO bližje, kot pa o tem trobi "ljudski glas", druga pa ta, da je sodeč po tem rezultatu očitno nekaj res na tem, da Pug in Citroen resno izboljšujeta svoj odnos do strank in njihovih potreb.... upam, da se bo to kmalu poznalo tudi pri nas.... recimo, ko sem bil zadnjič na servisu s svojim C2, me je par dni za tem poklicala ena pupa s citroen slovenije in želela, da ji ocenim delo (koncesionarskega) servisa na katerem sem bil... torej, nekaj praskajo tudi pri nas...
živeo drugmirkooooo!!!!
 
ecoblue
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 99
Pridružen: Ne avg 09, 2015 12:16 am

Re: 2013 Peugeot 308 II.

Napisal/-a ecoblue Če avg 27, 2015 5:25 pm

@mirko zanimiva lestvica, Pugi je visoko na lestvici.
@for jaz imam vw od 2005 naprej. Pri prvem golfu 5 1.6 bencinu trendline nisem imel nobene reklamacije razen neko manjše garancijsko popravilo, pri tem sedaj 2015 pa so bile neke manjše stvari in sem se malo razjezil, ampak so potem rešli vse korektno.

Pri vseh znamkah pa opažam, da so nekateri materiali novih avtov postali zelo občutljivi. En kolega ima leto dni starega 208, drug novega focusa, jaz golfa in je povsod podobna zgodba.Te barve na vodni osnovi že po pol leta kažejo rise,(ob kljukah posebej), usnje na volanu zelo občutljivo, tesnila vrat rahlo razpokana...
Tisto garancijo še zdržijo potem pa tako tako. Si dejansko po garanciji "prisiljen" v nakup novega. Nekateri rečejo da je avto potrošni material in imajo kar prav. Manj se za avto sekiraš bolje je(čeprav je to včasih težko, ker novi niso poceni za tistega s povprečno plačo).
 
kostolomac
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Po avg 10, 2015 4:51 pm

Re: 2013 Peugeot 308 II.

Napisal/-a kostolomac So sep 05, 2015 1:00 pm

Zdravo,
Zanimam se za nakup 308, ker se pojavlja vse več napak na Golfu in Polotu. Prosim, če mi lahko vi lastniki, ki imate za sabo že kar nekaj kilometrov s tem avtom malo pomagate. Se pojavljajo kakšne težave? Kolikšna je poraba? Je motor 1,2 thp dovolj poskočen? Cena servisa, če že imeli kakšen (redni, izredni)? Koliko sta odštela za zavarovanje itd?

Za vse odgovore se vam zahvaljujem
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1460
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: 2013 Peugeot 308 II.

Napisal/-a For Sr nov 25, 2015 12:50 am

Preden vprašam kar sem hotel da odgovorim malo na ta zadnji post ....čeprav prepozno ;)

Z 1.6 naredil 53.000 in ni bilo nobenih težav razen slabe izkušnje z pooblaščenimi serviserji in Peugeotovom službom za reklamacije.
z 1.6 THP sem z lahkoto dosegel 5,8 porabo. Zdaj z 1.2 pa ne gre pod 6,4
1.2 je kar živahen motorček, še posebej se bolj odziva pri večji hitrosti. Je pa (meni osebno) moteč zvok⁄glasnost motorja in vibracije ..pa še kaj bi se najdlo. Cena servisa pa ...klasika. Njihova ura je 40 + € pa še materijal.


Slišim nek klik⁄pok⁄tok zadaj desno v podvozju. Mogoče še kakšen ki vozi ta avto lahko kaj pove?
V glavnem pri počasni vožnji (do 30-40 km⁄h), ni nujno da so neravnine na cesti kaj posebnega.
Pri prejšnjem 1.6 tega nisem slišal nikoli.

Sem pa enkrat VSE iz prtljažnika dal ven in poskusil, tako da nič od tega kar je noter. Na servisu tudi bil, so preverili "kao" in nič ni videt. Tudi skupaj se šli vozit, in kot zanalašč ni bilo nobenega pokanja. :roll:

Mogoče kakšna ideja kaj bi lahko bilo?
 
Spectre
 

Re: 2013 Peugeot 308 II.

Napisal/-a Spectre Sr nov 25, 2015 11:02 am

Pa so ga dali na dvigalo in pogledali podvozje?

Lahko da se samo sliši gorivo v rezervoarju.
 
bobipalčka
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 34
Pridružen: Pe dec 10, 2010 8:36 am

Re: 2013 Peugeot 308 II.

Napisal/-a bobipalčka Sr nov 25, 2015 2:21 pm

Včasih se zdi, da zvok prihaja iz določene lokacije pa temu ni tako.
Tudi sam sem imel problem, da je včasih malo zaropotalo na neravninah ipd.

Na koncu je bil krivec odtegnjen vijak nosilca motorja...

Lp
 
pezo308
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 59
Pridružen: To dec 01, 2015 10:45 am

Re: 2013 Peugeot 308 II.

Napisal/-a pezo308 To dec 01, 2015 10:54 am

Pozdrav,

jst mam avto dober mesec cca 2000km, motor ima dovolj moči,vleče za to kubaturo presenetiljivo dobro. Prej sm mel dizla, zato sm bil skepticen ali bo dovolj moči. No, kot sm napisal je motor TOP. Lega na cesti tudi,nobenga škripanja,pokanja.....za to ceno dober komplet.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7523
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: 2013 Peugeot 308 II.

Napisal/-a pskoda To dec 01, 2015 11:27 am

A to imaš 2.0 e-THP z 250hp? Ta se sigurno kam premakne


ps.: to sem napisal zato, ker ne vem o katerem motorju govoriš ;)
Lp
 
pezo308
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 59
Pridružen: To dec 01, 2015 10:45 am

Re: 2013 Peugeot 308 II.

Napisal/-a pezo308 To dec 01, 2015 11:51 am

Ne govor je o 1.2thp 130
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 66 gostov