Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
Uporabniški avatar
gashper
Novinec
 
Prispevkov: 381
Pridružen: Ne dec 03, 2006 2:23 pm
Kraj: Gorenjska

Nakup prek leasinga

Napisal/-a gashper Sr jun 25, 2014 1:38 pm

Pozdravljeni!

Avto sem kupil na leasing, nekaj malega in me zanima, ali je obvezno zavarovati avto kasko? In mora biti nujno polni kasko? Se splaca prek avtohise zavarovati, ker nudijo 50% popusta? Je v to vkljuceno tudi obvezno zavarovanje?
Koliko bi potem prislo za Ford Focus 1.6 16v 85kw (bencinar)? Za obvezno zavarovanje bi zavaroval samo voznika.
[url=http://www.poraba.com/car_details.php?carid=27793] [img]http://www.poraba.com/povprecna/27793_2.png[/img][/url]
 
Veron
Novinec
 
Prispevkov: 341
Pridružen: Ne maj 01, 2005 3:04 pm

Re: Nakup prek leasinga

Napisal/-a Veron Sr jun 25, 2014 4:27 pm

Kasko je načeloma obvezen. V kakšem obsegu pa določi vsaka leasing (nateg) hiša posebej. Ponavadi je nujno proti kraji...
Kaj se ti bolj splača pa preračunaj, pridobi različne izračune, pa boš videl kje je manjša cifra.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Nakup prek leasinga

Napisal/-a MasTTer So jun 28, 2014 12:37 pm

gashper je napisal/-a:Pozdravljeni!

Avto sem kupil na leasing, nekaj malega in me zanima, ali je obvezno zavarovati avto kasko? In mora biti nujno polni kasko? Se splaca prek avtohise zavarovati, ker nudijo 50% popusta? Je v to vkljuceno tudi obvezno zavarovanje?
Koliko bi potem prislo za Ford Focus 1.6 16v 85kw (bencinar)? Za obvezno zavarovanje bi zavaroval samo voznika.


Pri novih avtih na leasing je obvezno kasko zavarovati, le pri strajših se lahko zmeniš da kasko več ni potreben. Nekako se morejo leasing hiše zaščitit v primeru, da avto doživi totalko, lastnik pa nima denarja izplačat celotno vozilo takoj.

Če imaš 50% bonus (ali malo manj) se avto splača zavarovat direktno na zavarovalnici. V primeru da je bonus 0% se pa splača zavarovat preko avto hiše in tako se pridobi do 50% popusta. Seveda so še ostale variante...jih je kar nekaj še.

Ponavadi dajo samo obvezno in kasko, torej brez šoferja, brez stekel, brez luči, žarometov, živali, parkirišča itd.. to je potrebno posebej plačat..tam ene 100-200€ še zraven. Jem pa odvisno od znamke avta in leasing hiše ter akcije, če dajo samo kasko, ali tudi obvezno, ali soa do 199€ krijejo zavarovanje (dacia) itd....
 
Uporabniški avatar
dobek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4310
Pridružen: So mar 02, 2002 5:12 pm
Kraj: MarburgAnDerDrau

Re: Nakup prek leasinga

Napisal/-a dobek So jun 28, 2014 3:29 pm

preden doktoriras na to temo, si dobro preberi pogodbo, ker je v njej tocno napisano, kaj in v kakem obsegu
SlikaSlika
Ce v svojih postih slucajno koga uzalim - prisezem, da je bilo nalasc!
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2186
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Nakup prek leasinga

Napisal/-a RedBaron To jul 29, 2014 8:29 am

Odvisno od leasing hiše. Nekateri imajo pogoj kasko z 1% odbitne franšize + kraja, nekateri pa samo krajo, ampak je finta, da zavarovalnice ne zavarujejo kraje brez kaska...
 
Uporabniški avatar
TOYOTA
Uporabnik
 
Prispevkov: 1167
Pridružen: Če feb 13, 2003 4:20 pm

Re: Nakup prek leasinga

Napisal/-a TOYOTA To jul 29, 2014 8:51 am

res je, odvisno od zavarovalnice, jaz sem s pologom pokril več kot 70% avtomobila in sem imel zavarovano le ao in krajo...brez kraje mi pa še ni uspelo... :D
In USA you drive car.
In Soviet Russia car drives you.
In Japan car BREAKS you.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7523
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Nakup prek leasinga

Napisal/-a pskoda To jul 29, 2014 8:55 am

Če kupiš nov avto preko lizing hiše ne boš prvi lastnik, ampak že drugi ko izplačaš če ti to kaj pomeni. Meni je in sem tudi zaradi tega skeširal in prišel skozi veliko ceneje
Lp
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Nakup prek leasinga

Napisal/-a hippo To jul 29, 2014 11:50 am

Kupiš avto na lizing potem pa se sprašuješ al ga kasko zavarovat al ne... :bonk
 
Uporabniški avatar
TOYOTA
Uporabnik
 
Prispevkov: 1167
Pridružen: Če feb 13, 2003 4:20 pm

Re: Nakup prek leasinga

Napisal/-a TOYOTA To jul 29, 2014 12:54 pm

hippo je napisal/-a:Kupiš avto na lizing potem pa se sprašuješ al ga kasko zavarovat al ne... :bonk


ja, ker doba odplačila lizniga je lahko recimo 8 let in ti boš za 8 let staro garo potem plačeval kasko, oz vzame na lizing avto nižjega razreda za par tisočakov...ti si šele :bonk
In USA you drive car.
In Soviet Russia car drives you.
In Japan car BREAKS you.
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Nakup prek leasinga

Napisal/-a ~toMmy~ To jul 29, 2014 2:12 pm

Jaz sploh ne razumem, zakaj ne bi imel kaska na novem avtu... Pa še pri 8 let stari gari se je nam zelo splačal!
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Re: Nakup prek leasinga

Napisal/-a f.taunus To jul 29, 2014 3:40 pm

Ker se že za avto prezapufa, pol pa ni dnara za zavarovanje, kaj še le za vzdrževanje ...
 
acad
Novinec
 
Prispevkov: 103
Pridružen: Ne feb 12, 2012 12:41 am

Re: Nakup prek leasinga

Napisal/-a acad To jul 29, 2014 8:31 pm

gashper je napisal/-a:Pozdravljeni!

Avto sem kupil na leasing,



Kupil si ga že, sedaj pa se šele sprašuješ kako ga zavarovati? to je nekaj stvari, katere je nujno potrebno razčistiti pred nakupom.. ponavadi je potrebno oz. obvezno tudi kasko proti kraji v nekje 90% primerov avtomobilov mlajših od 6 let

lp
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Nakup prek leasinga

Napisal/-a hippo Sr jul 30, 2014 6:25 am

TOYOTA je napisal/-a:
hippo je napisal/-a:Kupiš avto na lizing potem pa se sprašuješ al ga kasko zavarovat al ne... :bonk


ja, ker doba odplačila lizniga je lahko recimo 8 let in ti boš za 8 let staro garo potem plačeval kasko, oz vzame na lizing avto nižjega razreda za par tisočakov...ti si šele :bonk

Eni me res znajo nasmejat... :lol:
Če vzameš lizing za 3 jurje vreden avto si pa res en velik cepec...
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 18 gostov