Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Tehnični v LJ

Napisal/-a čare To mar 17, 2015 7:30 pm

Ni Benetton ampak Harlequin.
 
ysrxdtczvgu
Novinec
 
Prispevkov: 136
Pridružen: Po okt 08, 2012 2:01 pm
Kraj: Maribor

Re: Tehnični v LJ

Napisal/-a ysrxdtczvgu To mar 17, 2015 7:48 pm

Zakaj se vtikaš v moje probleme na mojem avtu?
Gladko te boli K kak češko zgleda. Če si pa tok pameten pa izvoli pa zrihtaj vrata v temno modri barvi, ali pa jih kvalitetno prebarvaj za ceno da ne bom avta 10x preplačal? Ni vse tako kot se zdi.
Malo bolj bi se mogo folk zasebe brigat pa za svoje probleme pa bi lepši blo..
Programmers - an organism that turns coffee into software.
 
zundapp
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 594
Pridružen: Ne mar 16, 2003 10:55 am

Re: Tehnični v LJ

Napisal/-a zundapp To mar 17, 2015 7:49 pm

Pol ti pa nebi nihče odgovoru na tvoje probleme....brihta
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Tehnični v LJ

Napisal/-a čare To mar 17, 2015 7:50 pm

Če hoče človek rumena naj ima rumena
 
ysrxdtczvgu
Novinec
 
Prispevkov: 136
Pridružen: Po okt 08, 2012 2:01 pm
Kraj: Maribor

Re: Tehnični v LJ

Napisal/-a ysrxdtczvgu To mar 17, 2015 7:57 pm

Vprašal sem za mnenje, nikjer nisem napisal da bi rad bedaste komentarje o izgledu svojega avta. To je prišlo samo od sebe z vaše strani. Nikjer nisem napisal da zgleda lepo "slovensko" kot bi najbrž rekel uporabnik pred menoj?
Normalno da mi je namen ampak te stvari stanejo, mi je pa bolj pomembno da je avto zrihtan mehansko kot pa vrata. Brezveze mi avto lep na zuna pa ima uničeno vse na mehanski ravni?
Programmers - an organism that turns coffee into software.
 
ddejc
Novinec
 
Prispevkov: 206
Pridružen: Če feb 28, 2008 11:29 am

Re: Tehnični v LJ

Napisal/-a ddejc Če mar 19, 2015 2:11 pm

Da se vrnemo prvotni temi. Tehnični sem delal na LPP-ju in na Avto Krka (LJ).

LPP: Super, ker imajo popust, če prideš do 8 ure zjutraj pa še gužve ni. Skoraj vedno, ko sem bil pri njih je spodnji strut podrsal po robu kanala, ko sem v začetku avto zapeljal na kanal. Nihče se ni vtaknu v spodnji niti v zgornji strut. V luči se mi niso nikoli vtikali pa imam nastavljen malenkost manjši kot padca kot bi moral bit. Enkrat me je celo opozoril, da imam napokano manšeto in da jo naj čim prej zamenjam. Lani me je vprašal, če sem zamenjal prvo pomoč, ker je bilo že peto leto po prvi registraciji. Potrdim, da je nova, odgovori "pametno, ker je bistveno cenejša kot kazen", mu pritrdim in to je bilo to. Niti pogledal ni. Obvezno opremo sem moral pokazati samo prvič. Sicer pa nikoli nobenih komplikacij.

Avto Krka: Delal pregled samo 1x. So nekoliko bolj prijazni kot mrkogledi možje na LPP-ju. Takrat je ročna zavora preveč odstopala in mi je razložil, da pač je preveč in me ne more spustit skozi. Razumljivo. Zato ima avto tehnični, krivine pa bom lovil na cesti ne pri pregledu. Sem se vrnil z odpravljeno napako (menjal zavorne obloge in nastavil ročno). Mu je pa padel vmes strut za katerega sem mirno odvrnil "a to je kaj dodatno al kako?". Možakar je skomignil z rameni in rekel "dokler gre po kanalu je v redu".

Skratka imam z obema dobre izkušnje. Na LPP-ju jim edino manjka prijaznosti določenih kontrolorjev v okviru splošnega bontona pri medsebojni komunikaciji. Ne rabijo lest v rit, ampak normalen dobro jutro in normalen odnos prodajalec-stranka je vse kar jim manjka.
Mam pa tudi izkušnje, da te dobesedno j.... v glavo, če ti kot stranka prideš nasproti z neprimernim odnosom, ko te opozarjajo na nepravilnosti. Doživel kolega in so ga zrešetal za vsako malenkost, celo za led osvetlitev tablic. Zapela sta se do mere, da je kontrolor dejal, da ga spusti, če mu pokaže, da ima žarnica E oznako :lol:
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Tehnični v LJ

Napisal/-a čare Če mar 19, 2015 8:11 pm

Največji problem LPP-ja je da oni še vedno mislijo da so edini oz.eni od treh tehničnih v LJ. kot pred 20 leti.Precej velikih strank je šlo h konkurenci ki se itak širi ko burekđinice ampak se žal noben ne sekira zarad tega,ker imamo menda še vedno dober promet ampak zame ne bi bilo dovolj DOBER,jaz bi hotel ODLIČEN promet...
 
marjan novak
Novinec
 
Prispevkov: 434
Pridružen: Sr okt 25, 2006 6:24 pm
Kraj: ljubljana

Re: Tehnični v LJ

Napisal/-a marjan novak Če mar 19, 2015 10:01 pm

Kljub reklami za LPP Šiška, je po mojem skromnem mnenju in lastnih izkušnjah, največja verjetnost, da ne opravite TP.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7523
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Tehnični v LJ

Napisal/-a pskoda Če mar 19, 2015 10:18 pm

Prerd leti ko sem opravljal homologacijo na LPP je šlo brez problema samo moraš imeti vse pošlihtano.
Glede TP je prav, da ne naredijo tisti, ki nimajo izpraven avto in morajo to urediti če se hočejo vozit. Osebno nisem imel nikjer do zdaj nobenih problemov
Lp
 
hrošč
Novinec
 
Prispevkov: 297
Pridružen: Če sep 16, 2004 2:45 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Tehnični v LJ

Napisal/-a hrošč Če mar 19, 2015 10:23 pm

A pline (pri dizlih) se drugače še meri na tehničnih? Že zadnje parkrat, najmanj trikrat ali štririkrat, mi jih niso izmerili, sem pa tam stalna stranka, avto je sicer izpraven, enkrat so mi sami nastavili žaromet, ker je svetil preveč gor.
 
Uporabniški avatar
Falco_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1146
Pridružen: Ne jun 03, 2007 5:19 pm

Re: Tehnični v LJ

Napisal/-a Falco_ Ne mar 22, 2015 8:15 pm

ysrxdtczvgu: če imaš temno modro cordobo z rumenimi vrati in si se danes okoli 17h peljal proti MB sem te videl :)
When life speeds by... downshift.
 
ysrxdtczvgu
Novinec
 
Prispevkov: 136
Pridružen: Po okt 08, 2012 2:01 pm
Kraj: Maribor

Re: Tehnični v LJ

Napisal/-a ysrxdtczvgu Ne mar 22, 2015 8:31 pm

Falco_ je napisal/-a:ysrxdtczvgu: če imaš temno modro cordobo z rumenimi vrati in si se danes okoli 17h peljal proti MB sem te videl :)


Bo držalo :D Vsako nedeljo in četrtek sem na poti proti MB ali proti Koroški :) Mislim da me s tako razpoznavnim avtom težko zgrešiš :D
Programmers - an organism that turns coffee into software.
 
Uporabniški avatar
LeQuack
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Pe nov 16, 2007 4:16 pm

Re: Tehnični v LJ

Napisal/-a LeQuack Ne mar 22, 2015 10:45 pm

Kako je pa s podkupovanjem na tehničnih ali je še vedno tako razširjeno? Ker na cesti vidiš še vedno ogromno vozil, ki niti pod razno niso mogli naredit tehničnega.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Tehnični v LJ

Napisal/-a ojnica Sr mar 25, 2015 9:02 am

Po čem to sklepaš.
Mal se ozri po drugih državah pa boš videl s kakšnimi avti se vozjo :roll:
Glavno pri nas je, da je avto tip top, vse ostalo pa podn na kubik :lol:
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Tehnični v LJ

Napisal/-a odprti clio Pe mar 27, 2015 12:31 am

Ne razumem tvojega komentarja... Avto ma za bit tipi topi, četudi ti v hiši omet s stene odpada - če si slučajno v to smer ciljal. Z avtom si na cesti skupaj z vsemi ostalimi, pa reciva raje z nami. In če ne klapajo zavore, volan in žarometi, predstavljaš neizbežen faktor tveganja vsem ostalim. "Šuplja" vrata na tvoji hiši pa meni ne predstavljajo nevarnosti.

Če že kdo izbira med zavorami in televizorjem, naj si v trgovini izbori popust za avtobusno karto.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Tehnični v LJ

Napisal/-a ojnica Pe mar 27, 2015 1:44 pm

OFF: Tud tvoja razpadajoča fasada, ostrešje v naselju predstavlja veliko nevarnost pa se za to noben nikol nič ne zmeni.
A ceste vas pa nič ne motijo, luknje, robovi asfalta, spoliran asfalt na ovinkih, vse to so vzroki za nesreče, sploh če so 5 let stare gume na avtu.
 
Uporabniški avatar
bedolin
Novinec
 
Prispevkov: 133
Pridružen: Sr feb 01, 2012 3:16 pm

Re: Tehnični v LJ

Napisal/-a bedolin Pe mar 27, 2015 5:19 pm

LeQuack je napisal/-a:Kako je pa s podkupovanjem na tehničnih ali je še vedno tako razširjeno? Ker na cesti vidiš še vedno ogromno vozil, ki niti pod razno niso mogli naredit tehničnega.


Mene zanima po čem to nekateri vidite? A po tem, da se nekdo ustavi s parkirno zavoro na semaforju in se avto nagne v eno stran ter recimo sklepate, da ni zavorna sila na obeh kolesih enaka? Ne vem, ugibam, me pa res zanima...
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Tehnični v LJ

Napisal/-a čare Pe mar 27, 2015 5:29 pm

Ma saj kripo na daleč vidiš in če je kripa že na zunaj potem tud tehnično ni najboljša v večini primerov.Zadnjič recimo je ravno ob tehničnih LPP stala Corsa C,sploh ne slaba na pogled ampak je bla po celi levi strani katastrofalno rjava.Ne gnila ampak od rje ki jo je od nekje nametalo in sem pomislil na zavore (železo na železo),pogledam levo sprednje kolo in je bil disk po zunanji strani pobran cca. 3 mm,ploščica (železni del) pa debela samo še mogoče 2 mm in zdaj ne vem a to narod ne sliši da struži al je celo hotel narest tehničnega??
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Tehnični v LJ

Napisal/-a odprti clio Po mar 30, 2015 10:58 am

ojnica je napisal/-a:OFF: Tud tvoja razpadajoča fasada, ostrešje v naselju predstavlja veliko nevarnost pa se za to noben nikol nič ne zmeni.
A ceste vas pa nič ne motijo, luknje, robovi asfalta, spoliran asfalt na ovinkih, vse to so vzroki za nesreče, sploh če so 5 let stare gume na avtu.


Ravno nasprotno. Pri nas sem pobudnik tega, da se sanira DIY nadstreške na zgornjem nadstropju stanovanjskega bloka, kjer se skozi zimo tvorijo kakih 30 cm dolge ledene sveče. Predstavljaj si, kaj bi to naredilo človeku že samo 2 nadstropji nižje, kaj šele 10.

Kar pa si ti hotel izpostavit je pa naslednje: važno, da ljudje živijo v barakah, samo da se pred njo sveti BMW 6. To je stvar odločitve posameznika, a last avtomobila je odgovornost posameznika do družbe. Zato vnovič pravim, da je tvoja odločitev imeti vlažno hišo s trohnečim pohištvom, a tvoja dolžnost poskrbeti, da je avtomobil tipi topi. In v tej točki je popolnoma irelevantna skrb upravljalcev cest.

Ti pa priznam, da čudovito upravičuješ dodeljeni avatar. Pa bom tu tudi zaključil, že tako je tema skrenila s poti.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Tehnični v LJ

Napisal/-a ojnica Sr apr 01, 2015 9:08 am

Kaj ti nuca solidno tehnično izpravno vozilo, če so na cesti idio*ti, včeraj sta me dva na prednostni cesti izsilila pri 50-70km/h, če nebi predvideval in na hitro stisnil zavoro bi 2x ornk usekal.
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov