Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

vprašanje: obvezno zavarovanje ter AO+ vs splošno nezgodno

Napisal/-a sonic Pe okt 09, 2015 10:28 pm

Upam da niso neumna vprašanja, ampak recimo da je butl tisti ki ne vpraša...

Torej, urediti moram registracijo in s tem obvezno zavarovanje za 250-konjskega ChevyTahoeja.
Rad bi prišel čim ceneje skozi, kolikor sem gledal informativne izračune, sta najugodnejša Tilia in G24. Je kje še ugodneje?

Sklenil bom le najosnovnejše obvezno zavarovanje, ker pri 18 let starem avtu mislim da kasko nima smisla (se mi zdi tudi da ni npr. zelo zanimiv za tatove), pa pomojem večina zavarovalnic itak ne bi dala kaska.
-

Pojavlja se mi še vprašanje glede AO+ (zavarovanje voznika) - recimo pri g24 ponudijo tudi varianto brez tega, torej samo najosnovnejše zavarovanje (toliko da lahko avto registriraš). Kaj je v bistvu fora AO+, a to da dobiš odškodnino? Ali je možno da bi to lahko uveljavljal iz kakega splošnega nezgodnega zavarovanja (pri katerem si krit na splošno)?
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1155
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: vprašanje: obvezno zavarovanje ter AO+ vs splošno nezgod

Napisal/-a danci1973 Pe okt 09, 2015 11:39 pm

AO+ pomeni zavarovanje voznika - torej kdorkoli vozi TA avto, je zavarovan (z obveznim so zavarovani samo potniki).

Če boš avto vozil samo (ali večinoma) ti in že imaš splošno nezgodno zavarovanje, je AO+ morda res odveč - vendar so morda še druge razlike, za kar bi bilo seveda potrebno vprašati zavarovalnico in konkretne pogoje za obe vrsti zavarovanja).
 
Uporabniški avatar
ThugBoy
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 534
Pridružen: To feb 24, 2004 10:18 pm
Kraj: Morje

Re: vprašanje: obvezno zavarovanje ter AO+ vs splošno nezgod

Napisal/-a ThugBoy So okt 10, 2015 8:38 am

ao+ če povzročiš nesrečo si upravičen do odškodnine za osebne poškodbe (voznik+potniki)
brez ao+ pa so upravičeni samo potniki.
Even When They Kill Me They Can't Never Take A Game From Young G
 
Kosek1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 36
Pridružen: Ne sep 02, 2012 8:02 am

Re: vprašanje: obvezno zavarovanje ter AO+ vs splošno nezgod

Napisal/-a Kosek1 Pe okt 30, 2015 7:44 pm

danci1973 je napisal/-a: je AO+ morda res odveč


AO+ ne more biti odveč. Tudi je bistvena razlika med nezgodnim zavarovanjem in AO+. Pri zavarovanici, za katero delam, smo glede na pretekla povpraševanja pri zavarovanju voznika za škodo zaradi telesnih poškodb (osebna vozila) dodali možnost sklenitve zavarovanja z višjo zavarovalno vsoto 100.000,00 EUR.

Pri vožnji z avtomobilom lahko pride do zelo hudih poškodb voznika, ki imajo za posledico tudi trajno invalidnost - torej trajno nezmožnost za delo, visoke stroške zdravljenja...
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov