Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
Uporabniški avatar
Loopz
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 738
Pridružen: To feb 24, 2004 3:47 pm

Homologacija /registracija predelanega vozila iz tujine

Napisal/-a Loopz Pe apr 29, 2016 7:26 am

Pozdravljeni,

zadeva je sledeča: zanimam se za uvoz predelanega vozila iz tujine, konkretno Nemčije. Gre za avto, ki ima zamenjan motor, pa še par drugih predelav (podvozje, izpuh itd...).

Dilema je naslednja - avto se prodaja komisijsko, pri avtohiši, trenutni lastnik predelav ni vpisal v "Fahrzeugbrief" oz. "Zulassungbescheinigung", hendler pa je v času, ko se je avto nahajal pri njem, pri lokalnem TUV-u opravil homologacijo in ima vso potrebno dokumentacijo, s katero se lahko predelave vnesejo v prometno dovoljenje - vendar to še ni narejeno, ker pač ni lastnik vozila.

Zdaj, teoretično bi ta dokumentacija morala zadostovati, da se pri nas, ob registraciji vozila, predelave enostavno prepišejo v naše prometno dovoljenje. Vendar zgolj teoretično. Precej bolj zanesljivo bi bilo, če bi imel avto že nemško prometno dovoljenje, v katerem bi bile vpisane vse predelave, potem bi načeloma naši res samo prepisali predelave v našo prometno. Vendar tudi tu nisem 100%.

Ali je imel kdo že kake izkušnje s tem, oz. pozna na pristojnih institucijah (LPP, RTI, AMZS itd...) koga, ki se bolj poglobljeno spozna na tovrstno materijo in bi mi lahko dal konkretne odgovore?

Standardni odgovori so bili do zdaj v smislu, pripeljite vozilo in predložite dokumentacijo, pa bomo videli - vendar je pomoje povsem jasno, zakaj mi tak odgovor ne zadostuje ;)

Hvala vnaprej in lp
GTI
ITR
E30
 
rnisan
Novinec
 
Prispevkov: 377
Pridružen: So feb 09, 2008 11:51 pm

Re: Homologacija /registracija predelanega vozila iz tujine

Napisal/-a rnisan Pe apr 29, 2016 6:19 pm

Ce imas tuve, ne bi smelo biti tezav. Jaz sem ravno nekaj tednov nazaj kupil avto z nehomologiranimi platisci. Sem dobil tuv in ob uvozu avta so pregledali se platisca in tuv, ce stima. Bom dodatno placal 30€ za posamicno spremembo, ampak urediti se da. Ne vem pa, kako je z izpuhi ipd. Mogoce je treba dobiti se potrdilo o montazi in tu se ti lahko zalomi...
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Homologacija /registracija predelanega vozila iz tujine

Napisal/-a pskoda Pe apr 29, 2016 6:54 pm

Od kdaj se predelave vpisujejo v prometno dovoljenje :?:
Predelave so vpisane samo v homologacijski kartonček in nikjer drugje. Avto, ki je pripeljan iz eu ni noben problem ga registrirat pri nas. Bolj je problem če je izven eu recimo iz amerike potem je postopek malo daljši in draži, da prideš do tablic
Lp
 
rnisan
Novinec
 
Prispevkov: 377
Pridružen: So feb 09, 2008 11:51 pm

Re: Homologacija /registracija predelanega vozila iz tujine

Napisal/-a rnisan Pe apr 29, 2016 8:06 pm

V Nemčiji je čipiranje vpisano v prometnem dovoljenju. Stric na AMZS je debelo gledal, zakaj se kw na COC dokumentu in v prometni razlikujejo. Vsaj tako je bilo v mojem primeru.
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov