Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
Luke
Novinec
 
Prispevkov: 153
Pridružen: Sr nov 12, 2008 7:21 pm

Novost za plačevanje cestne takse

Napisal/-a Luke Sr dec 10, 2008 8:01 pm

No dons ko sem si rihtu prometno pa tablce, sva se z gospodično ki mi je zadeva porihtala, povedala da prihaja novost za plačevanje cestne takse..

Če ma družna 2 ali več(mendsezdi) otrok ki se šolajo(osnovno šolci + študenti) je na en avto v družini treba plačati 50% in ne 100% cestno takso. vse kar rabite je potrdilo o skupnem gospodinjstvu in še eno zadevo ktero sm pozabu..

to velja če ste imeli tehnični pregled avta po 25.6.2008, v nasprotnem primeru lahko to uveljavite šele naslednje leto.. tudi če ste cestno takso že plačali in uveljavite to ugosnost vam vrnejo 50% od plačane vsote..

za kaj več pa skočite "občino"
 
Uporabniški avatar
aygo
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Če sep 07, 2006 3:05 pm
Kraj: slovenija

Napisal/-a aygo Sr dec 10, 2008 8:22 pm

NIŽJE LETNE DAJATVE (CESTNA TAKSA)

- ZA VOZILA S STATUSOM STARODOBNEGA VOZILA
- ZA VOZILA V LASTI DRUŽINE S ŠTIRIMI IN VEČ OTROKI

V Uradnem listu RS št. 57/08 je bil objavljen Zakon o letni dajatvi za uporabo vozil v cestnem prometu, ki je pričel veljati 25.06.2008. Zakon v 2. in 3. odstavku 6. člena NA NOVO določa vozila, za katera se plačuje nižja letna dajatev.
Način obračunavanja letnih dajatev za uporabo vozil določa Uredba o načinu določanja in višini letne dajatve za uporabo vozil v cestnem prometu, ki je bila objavljana v Uradnem listu RS, št. 100/08. Z navedeno uredbo se 19.11.2008 prične uporabljati določba o znižani letni dajatvi.

Za vozilo s STATUSOM STARODOBNEGA VOZILA se plača nižja letna dajatev v višini 20 % letne dajatve za posamezne kategorije motornih in priklopnih vozil.

Za ENO vozilo v LASTI DRUŽINE S ŠTIRIMI IN VEČ OTROKI se plača nižja letna dajatev v višini 50 % letne dajatve za osebne avtomobile, pri čemer morajo biti izpolnjeni pogoji iz 70. člena Zakona o starševskem varstvu in družinskih prejemkih (Ur. list RS, št. 110/06-UPB, 10/08) (Odločba CSD o otroškem dodatku ali dodatku za veliko družino).

Vsi lastniki ali uporabniki zgoraj navedenih vozil, ki so letno dajatev vplačali po 25.06.2008, lahko od 19.11.2008 z vlogo uveljavljajo vračilo sorazmernega deleža letne dajatve pri upravni enoti ali pri pooblaščeni organizaciji za registracijo vozil.
 
Luke
Novinec
 
Prispevkov: 153
Pridružen: Sr nov 12, 2008 7:21 pm

Napisal/-a Luke Sr dec 10, 2008 8:29 pm

no to sm isku:D

mal sm zajebu ampak vseen
 
Uporabniški avatar
croma_man
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4288
Pridružen: So nov 02, 2002 10:42 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a croma_man Če dec 11, 2008 2:05 pm

jebemti, spet popust za cigane :EE :EE :EE
the brand with the three stripes :)
 
Uporabniški avatar
dask
Uporabnik
 
Prispevkov: 1097
Pridružen: Če jul 31, 2008 9:53 am

Napisal/-a dask Če dec 11, 2008 2:14 pm

croma_man je napisal/-a:jebemti, spet popust za cigane :EE :EE :EE


Jaz spadam v prvo kategorijo, moja teta v drugo.... Pa bolj "zagamanih" Gorenjcev ne more bit, tud slučajno nismo cigani :lol: :roll:
 
Uporabniški avatar
lexuss
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 638
Pridružen: Ne nov 20, 2005 11:33 pm
Kraj: ljubljana

Napisal/-a lexuss Sr dec 31, 2008 11:55 am

haha ker slovenc pa ma še 4 al pa več otrok, pa ker slovenc ma več k 25 let str auto? pokažte mi tega junaka? ga ni! to je res namenen za cigane :)
golf 3 vr6
 
Uporabniški avatar
blind3k
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 584
Pridružen: Ne avg 19, 2007 11:27 pm
Kraj: Ljutomer,Koper

Napisal/-a blind3k Sr dec 31, 2008 11:59 am

25+ let staro vozilo imajo ljubitelji takih vozil in bi bil presenečen, koliko je takih...
 
Uporabniški avatar
SpunkyRacer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1205
Pridružen: Ne jan 21, 2007 4:56 pm
Kraj: Logatec

Napisal/-a SpunkyRacer Sr dec 31, 2008 12:59 pm

lexuss je napisal/-a:haha ker slovenc pa ma še 4 al pa več otrok, pa ker slovenc ma več k 25 let str auto? pokažte mi tega junaka? ga ni! to je res namenen za cigane :)

Poznam kar nekaj družin z štirimi otroci. Tudi naša :D :P

Starodobniki pa so tudi še na cestah-sicer bolj ob nedeljah in lepem vremenu. Kje ti živiš? :roll:
Rally is not for fun, rally is for LIFE!
 
Uporabniški avatar
pugi405
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1970
Pridružen: Pe okt 11, 2002 4:01 pm
Kraj: Novo mesto, Slovenija

Napisal/-a pugi405 Sr dec 31, 2008 2:52 pm

croma_man je napisal/-a:jebemti, spet popust za cigane :EE :EE :EE


Cigane boli k***c oni ne rabijo niti tablic :lol:
Slika
 
Uporabniški avatar
lexuss
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 638
Pridružen: Ne nov 20, 2005 11:33 pm
Kraj: ljubljana

Napisal/-a lexuss Če jan 01, 2009 7:53 pm

yugo_tuning je napisal/-a:
lexuss je napisal/-a:haha ker slovenc pa ma še 4 al pa več otrok, pa ker slovenc ma več k 25 let str auto? pokažte mi tega junaka? ga ni! to je res namenen za cigane :)

Poznam kar nekaj družin z štirimi otroci. Tudi naša :D :P

Starodobniki pa so tudi še na cestah-sicer bolj ob nedeljah in lepem vremenu. Kje ti živiš? :roll:


ma vem jst to! a pa starodobnika boš vozu usak dan v službo, po nakupih itd.? ne samo ob nedeljah torej se ne šteje, razen tega da je za statistiko :) poleg tega so izjeme s tolkimi otrocija, a so živi reveži ;)
golf 3 vr6
 
Uporabniški avatar
Mindflash
Novinec
 
Prispevkov: 365
Pridružen: To sep 19, 2006 6:27 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a Mindflash Če jan 01, 2009 8:11 pm

Lexuss pa kaj je s tabo?! Imam tri brate. Po tvoji definiciji smo cigani ali živi reveži. Naj te razsvetlim: moj prapradedek je bil Italijan, iz vseh ostalih pogledov sem čisti Slovenec. Smo šestčlanska družina in živimo v povsem normalnih razmerah, najmlajša brata nista bila prikrajšana niti za najmanjšo malenkost. Prav tako si brez problemov privoščimo teden ali dva trajajoč dopust na leto. Družinski avto je en iz med višje rangiranih SUV-ov, poleg tega pa imamo še en avto, ter oče še dodatno službenega. Država je prepričana v ravno nasprotno kot ti in zardi tega dobimo samo dobrih 100€ otroškega dodatka, praktično povsod pa imamo manjše olajšave kot večina Slovencev.

Upam, da si dojel, da je tvoje razmišljanje na ravni primitivnega umsko omejenega osebka... to ne leti le nate ampak tudi na vse ostale v tej temi, ki razmišljate podobno.
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov