Avdiofili, raj za vas...
 
touran23
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 31
Pridružen: Sr avg 11, 2010 4:40 pm

Montaža wofer

Napisal/-a touran23 Če sep 23, 2010 5:19 pm

Zivjo. Mogoče kdo ve,kje v Lj bi se dalo ugodno zmontirati woofer + ojačevalec? Koliko mislite, da je solidna cena za takšno montažo?

Hvala, LP
 
Uporabniški avatar
mihaing
Uporabnik
 
Prispevkov: 2870
Pridružen: To okt 21, 2008 9:24 am
Kraj: Slovenc

Napisal/-a mihaing Če sep 23, 2010 5:22 pm

Da bi poskusil sam ne gre? Saj ni nobena znanost ;)
 
Uporabniški avatar
CupraR
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4634
Pridružen: Ne sep 08, 2002 11:20 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a CupraR Če sep 23, 2010 6:06 pm

Ponavadi je min: 100€ delo+material (tm 50€).

Znanosti res ni pr montaži, rabiš pa čas in prostor, kar je lahko za nekoga problem (živi v bloku itd).
 
Uporabniški avatar
Gregamax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 525
Pridružen: Po jun 05, 2006 9:12 pm
Kraj: Metlika

Napisal/-a Gregamax Če sep 23, 2010 6:34 pm

Tudi pred blokom ni problema Woofera montirat, glih pred dvema tednoma sem ga not daju!!! He he he
 
touran23
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 31
Pridružen: Sr avg 11, 2010 4:40 pm

Napisal/-a touran23 Če sep 23, 2010 6:45 pm

Ja, glih to je problem. V bistvu vem približno kako in kaj, nisem pa čisto siguren kaj je potrebno kam zvezat. Je pa res da zivim v bloku, bolj na novo vseljen in nimam niti prostora niti orodja..
 
Uporabniški avatar
Martiny
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: Pe okt 23, 2009 3:38 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a Martiny Če sep 23, 2010 7:36 pm

A pa nimaš nobenega kolega/znanca/soseda/kogarkoli, ki bi ti pomagal pri tem (z orodjem, znanjem, mogoče celo prostorom)? Mu častiš potem pijačo ali kaj podobnega in prideš ceneje skozi. ;)
 
Uporabniški avatar
mato_L
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 76
Pridružen: So okt 17, 2009 4:58 pm

Napisal/-a mato_L Če sep 23, 2010 9:08 pm

100€ montaža wooferja? kr velik, za ne tak zahtevno delo. to lahka sam zrihtaš ni tok težko, sam sem se najbolj zajebavo kabl spravt skoz požarno ampak je šlo, ko prvič delaš je kar za...
 
Uporabniški avatar
mire
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2110
Pridružen: Če jan 11, 2007 7:44 pm
Kraj: koper

Napisal/-a mire Če sep 23, 2010 9:17 pm

Napisi od kod si, pa ti mogoce kdo z foruma namontira
rocna - bok - streha
Pravopis spreglej
 
Uporabniški avatar
dgreso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1470
Pridružen: Ne apr 11, 2004 7:32 pm
Kraj: Slovenj Gradec

Napisal/-a dgreso Pe sep 24, 2010 3:30 pm

mato_L je napisal/-a:100€ montaža wooferja? kr velik, za ne tak zahtevno delo. to lahka sam zrihtaš ni tok težko, sam sem se najbolj zajebavo kabl spravt skoz požarno ampak je šlo, ko prvič delaš je kar za...


zahtevno je tu relativno ;) v polota to naredit je "pič.in dim", v kak malo boljši avto je pa treba kr malo vedet ka delaš.

predvidevam da se tu gre za tourana, glede na nick uporbnika. naj povem da je to eden najbolj enostvanih vozil za vlačit kable. edin pri armaturki je treba pazit ko se radio jemlje vn. vse ostalo je na čepih. pač počasi se razstavlja pa je.

če pa prideš na koroško ti pa js za pravo ceno nardim :D
 
Uporabniški avatar
mato_L
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 76
Pridružen: So okt 17, 2009 4:58 pm

Napisal/-a mato_L Pe sep 24, 2010 5:17 pm

no sej pravim najtežji del je skozi požarno spravt druzga ni nč zahtevnga.
 
dzimy
Novinec
 
Prispevkov: 381
Pridružen: Pe feb 16, 2007 10:50 pm

Napisal/-a dzimy Pe sep 24, 2010 5:22 pm

en kabl narobe zvežeš pa gre lahko use rakom žvižgat, tako da priporočam iz lastnih izkušen če ne weš točno kako in kaj, najdi si enega ki ve za kaj se gre, ali požreš pač tisth 100e za montažo paj zihr ;) glede bloka sj se da zmontirat, samo kšn sosed zna dobit tardečo :D

lp dzimy
 
manmadekiller
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Pe nov 27, 2015 8:47 pm

Re: Montaža wofer

Napisal/-a manmadekiller Pe nov 27, 2015 8:53 pm

Dann!
Vem da obujam staro temo, a razmišljam o enakem projektu..
woofer v tourana 2004
Vem nic, zato je vse dobrodoslo. Avto ima ze tovarnisko boljse ozvocenje (opcijskih 8 zvocnikov in rcd300 radio)
Menjal bi radio, in dodal woofer katerega bi bilo lahko vzeti ven.
Sem norec kar se tice basov, kaj bi kupil pa nevem. za primerjavo imam le woofer v 42m² prostoru.. ibiza 1200W 18" (300 RMS) poleg nje pa se dap audio pro x18BA (600RMS, a je sub). lahko bi imel v avtu malenkost bolj svoh, veliko pa ne, saj mi je ze to malo malo..
Za tone ki jih proizvede sub mi ni zelo pomenbno, kar se slisi z wooferja, bi pa rad ojacal v touranu..
Nevem kako je primerjava moci, nevem kako se obnesejo razlicne velikosti membran, zato je vse dobrodoslo.
Glede proracuna sem racunal cca 700€

Lp, Sova
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Montaža wofer

Napisal/-a Fnatic Po nov 30, 2015 11:00 am

Takole je. Lahko kupiš kako Big Bang foro komplet, ki pa ponavadi niso ravno razbijaški (odvisno res, kaj bi rad od izkušnje). Mogoče se ti bolj splača prek kakega oglasnika kupit sistem. Jaz sem začel prav s sistemom iz omenjene trgovine, potem pa samo nadgrajeval in dopolnjeval. Zdaj imam 4kw pa mi je že premalo (med drugim zato tudi prodajam :)). Če si v bližini Lj, ti lahko pomagam s samo montažo kaj, glede nakupa pa poveš, točno kake želje bi imel. Cena ok, moč? Samo sub ali bi celotni sistem kaj spreminjal?
Potem pa še kakšno montažo bi imel, za hitro ven vzet, za stalno? Navadno je pa tako: Večji premer suba, počasnejše komade igra (recimo crank, hip hop), manjši so hitrjši in posleičdno bolj za dance. Ni seveda nujno to. Potem ali bi imel zaprt sistem, na port itd...Vse odvisno od prostora, glasbe, ki jo poslušaš itd..


lp
Ba-dum tssssssss =P
 
manmadekiller
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Pe nov 27, 2015 8:47 pm

Re: Montaža wofer

Napisal/-a manmadekiller Po nov 30, 2015 12:06 pm

Dann!

Hvala za odgovor! sem iz ljubljane.
Najprej sem razmišljal samo radio+sub+amp, sedaj pa sem dobil več mnenj, da naj menjam še sprednje zvočnike..
Glede moči, ne vem, bigger is better :D verjetno bo bolje da je ported, ker je močnejši. poslušam minimal techno, techno, hard techno, psytrance, hardstyle hardcore frenchcore..

Lahko se zmeniva, pa se oglasis pri meni pa ti pokazem kaj imam za primerjavo, ce lahko, pa se ti meni priblizno kako zveni razlicna moc v avtu..
sub se mora dati vzeti ven v manj kot 5 min, ker nekaterim ki vozijo avto ni vsec, da je notri..

Trenutno sem gledal:
Radio:
http://www.orangeaudio.si/avtoradio-pioneer-mvh-av270bt
Sub:
http://www.orangeaudio.si/rainbow-hurricane-v12
prednji zvocniki:
http://www.orangeaudio.si/avtozvocniki-alpine-spg-17cs
AMP:
http://www.orangeaudio.si/mb-quart-dsc-4125
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Montaža wofer

Napisal/-a Fnatic Po nov 30, 2015 12:31 pm

Bassreflex ni nujno ''močnejši''..Za tako zvrst glasbe, je mogoče bolje sealed varjanta. Ker se naredi kompresija in zvočnik lahko hitreje vibrira, zato tudi bolj natančen bas. Je pa seveda stvar posameznika. Ta sub je tako, bolj nizkega ranga..Glej RMS moč delovanja-max boš težko tako dosegel, razen s kakim burpom, kot je na tekmah. Pa če te že mika ta recimo, vzami enokanalni ojačevalec stabilen na 1 Ohm. Tako bi recimo iz tega izvlekel še največ. Štirikanalni je dober za recimo sprednje ozvočenje oz.večsistemsko.
Zvočniki so ok. Sicer jaz preferiram karbonske membrane ampak ni to tako pomembno. Bi jih dal tudi na ojačevalec?
Lahko se vidimo kak dan (sem tudi iz Lj) pa pogledamo kako in kaj. Če potrebuješ pomoč, ti lahko pomagam tudi vgradit vse skupaj.
Pri meni trenutno ne boš dosti slišal, saj sem skuril levo stran mid in tweet, amp za sub je pa tudi za na popravilo (malo smo tekmovali). Imam pa od GZja horns, od Blaupunkta Velocity carbon mid in glede na Hz dve škatli s suboma od Esx in Impulse. Ojačevalc GZ, sprednjega zdej ni je pa od Sharka. Vsega po malem ampak sem izbiral ta bolj tekmovalne stvari in vzdržljive (ali pa očitno ne hehehehe).
Začetek je bil pa z Blaupunkt celim sistemom. Ojačevalec Saga. To so bili davni začetki bum buma :)
Ba-dum tssssssss =P
 
manmadekiller
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Pe nov 27, 2015 8:47 pm

Re: Montaža wofer

Napisal/-a manmadekiller Po nov 30, 2015 12:41 pm

Tekmoval ne bom, gre se mi le za poslušanje med vožnjo. Trenutni sistem je obremenjen do 96% pa mi je večinoma dovolj glasen. Manjkajo mi le še basi.

Kaj bi pa ti priporočal do max 1000e? Touran je letnik 2004, ima pa tovarniško dodane boljše zvočnike.

Namen pri prejšnjem setupu je bil vezati prednje satelite na po 1 kanal, sub pa bridgat 3. In 4. Kanal


ps. privat se ne morem posiljati.
031 4nula0 4tri0
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Montaža wofer

Napisal/-a Fnatic Po nov 30, 2015 1:36 pm

Lahko seveda tudi tako vendar bi lahko z dvema ojačevalcema dobil veliko boljšo izkušnjo za podoben denar. Iz kje iz Lj pa si? Da slišimo en dan, kako zdej deluje in kako bi lahko izboljšali vse skupaj. Da naredimo ornk zadevo :) Joj zdej na pamet kaj bi, nimam pojma. Je več opcij. bi moral doma malo preverit. Lahko ti sestavim en konkreten setup (sub, amp, prednji/sub, 2x amp, prednji) pa ti dam na mail. Pa poveš kaj bi ti odgovarjalo.

ti magari na fon pišem potem.

lp
Ba-dum tssssssss =P
 
manmadekiller
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Pe nov 27, 2015 8:47 pm

Re: Montaža wofer

Napisal/-a manmadekiller Po nov 30, 2015 1:38 pm

Prosim, napiši. Dosegljiv sem na fon in Mail
Manmadekiller@gmail.com
 
Cliodriver
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: So dec 12, 2015 2:15 pm

Re: Montaža wofer

Napisal/-a Cliodriver So dec 12, 2015 2:20 pm

Živjo
Imam podobno vprašanje, kupil sem sub ter ojacevalc, zdaj me pa zanima kaj je boljse, montirati sam ali placati za montazo?

Glede vezave, kaksni nasveti kako naj potegnem kable, nastavljanje ojacevalca,...

Zvezat bi nekak znou, samo nastavit nevem kako :)
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1909
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Montaža wofer

Napisal/-a nejc1 So dec 12, 2015 2:42 pm

Po voznikovi strani po pragu znotraj potegneš plus kabel, spredaj mora biti največ 30cm od akumulatorja varovalka in priporočljivo je, da se kabel da v kakšno zaščitno cev, vsaj pri motorju (napeljano seveda tako, da ni kje v stiku s kakšnimi vročimi ali ostrimi deli.) Maso(-) vzameš pri kakšnem vijaku od pasov recimo, vse je treba zbrusit do svetlečega, da je res dober stik. Če je kakšna močnejša oprema je dobro dodati spredaj pri motorju dodatno maso akumulator-šasija. Po sovoznikovi strani pa potegneš činče in remote kabel (včasih je pritrjen zraven činčev, včasih je posebej en tanki kabel, vežeš ga na radio na žico na kateri piše rem/remote ali kaj podobnega, ponavadi je modre ali modrobele barve)... Kateri ojačevalec in sub pa imaš? In kako je z ostalim ozvočenjem v avtomobilu? Potem ti še napišem približno kako nastavit vse skupaj, za natančno pa priporočam, da greš enkrat k nekomu, ki se spozna na zadeve in ti nastavi vse skupaj, če se že za montažo odločiš sam...
Vrni se na Avtoakustika in avtovideo

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov