Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7523
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: dizl/bencin?

Napisal/-a pskoda Če apr 24, 2014 12:49 pm

Ja mene bi tudi motilo 2 lastnik in samo 11kkm letno + da je podašan ker taki avtomobili so voženi uglavnem relacijsko oz daljše ture. Glede sedeža pa... osebno skoraj vedno nosim kavbojke pa še nisem imel takega sedeža ;)
Lp
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Re: dizl/bencin?

Napisal/-a sonic Če apr 24, 2014 1:04 pm

kseb je napisal/-a:Mene pa zmoti zelo malo prevoženih kilometrov
To je dobrih 11 tisoč km na leto. Zelo malo.


Jaz prevozim letno toliko ali morda še manj, moj fotr tudi nekaj podobnega, pa še dosti ljudi.
Nismo vsi v situaciji, da se morali vsak dan voziti na šiht v LJ iz kakega Celja ali Postojne :)

Sploh je pa to čudna izjava - ene pri avtih zmoti preveč kilometrov, nekateri bi očito radi da ima čimveč kilometrov - wtf, kako zdaj?


pskoda je napisal/-a:Ja mene bi tudi motilo 2 lastnik in samo 11kkm letno + da je podašan ker taki avtomobili so voženi uglavnem relacijsko oz daljše ture.


A3 z TSI motorjem je za relacijske ture? Daj no, to je v bistvu malo dražji Golf V, kdor bi ga kupil z namenom za relacijsko oz daljše ture, bi verjetno vzel 2.0 TDI, verjetno tudi ne A3, temveč A4 ali Passata...

Glede obrabljenosti sedežev je pa tako: če je bil avto vožen v glavnem po mestu oziroma na kratke vožnje, je logično da je sedež enako obrabljen kot pri dolgoprogašu, ki ima za samo 150 ali 200 tisoč km. Sedež se najbolj zjebe ko se usedeš in ko lezeš ven, ne glede na to ali si se peljal samo v bližno štacuno ali pa na morje.
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
Uporabniški avatar
mtl
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 595
Pridružen: Sr jul 14, 2010 8:56 am
Kraj: Vetrovno mesto

Re: dizl/bencin?

Napisal/-a mtl Če apr 24, 2014 1:37 pm

sonic je napisal/-a:Glede obrabljenosti sedežev je pa tako: če je bil avto vožen v glavnem po mestu oziroma na kratke vožnje, je logično da je sedež enako obrabljen kot pri dolgoprogašu, ki ima za samo 150 ali 200 tisoč km. Sedež se najbolj zjebe ko se usedeš in ko lezeš ven, ne glede na to ali si se peljal samo v bližno štacuno ali pa na morje.

Imaš prav. Ampak še vedno bi sedež moral biti pri teh km kot nov. Spodaj je fotografija usnja pri 12 let stari Audi gajbici s 100.000 km na števcu. Usnje je praktično kot novo.
Slika

Tako da, za zgornjo zadevo sta dve možnosti:
- kilometri niti približno ne štimajo
- lastnik/ca je bil pacek in mu je bilo malo mar za vzdrževanje avtomobila. To se seveda prenese tudi na mehaniko, itd.
Obe možnosti sta slabi: dodatno pa to podkrepi še neservisiranje DSG-ja in če se to poklopi s prvo možnostjo, se obetajo lepi stroški v prihodnosti.

Osebno takega avtomobila ne bi kupil.

Še tole: pri Audijih je običajno usnje (ob vsaj minimalnem vzdrževanju (kar zna sicer precej lastnikom povzročat težave :shock: )) brez sledov uporabe tudi po 200.000 in več tisoč km. Izjeme obstajajo, ampak so precej redke. Pa mislim seveda na realne kilometre ne tiste na števcu :twisted: :lol: .
Zadnjič spremenil mtl, dne Če apr 24, 2014 2:12 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Še več pametovanj na Mtl blog.
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Re: dizl/bencin?

Napisal/-a sonic Če apr 24, 2014 1:56 pm

mtl je napisal/-a:
sonic je napisal/-a:Glede obrabljenosti sedežev je pa tako: če je bil avto vožen v glavnem po mestu oziroma na kratke vožnje, je logično da je sedež enako obrabljen kot pri dolgoprogašu, ki ima za samo 150 ali 200 tisoč km. Sedež se najbolj zjebe ko se usedeš in ko lezeš ven, ne glede na to ali si se peljal samo v bližno štacuno ali pa na morje.

Imaš prav. Ampak še vedno bi sedež moral biti pri teh km kot nov. Spodaj je fotografija usnja pri 12 let stari Audi gajbici s 100.000 km na števcu. Usnje je praktično kot novo.


Ampak tudi pri tistem A3 v oglasu jaz na fotografiji ne vidim neke hude znucanosti sedeža. Mogoče si ti videl avto v živo in opazil zadeve ki niso vidne na fotki, ali pa jaz ne znam pravilno gledati fotke usnjenega sedeža in razbrati njegovega stanja? (kar je sicer čisto možno, ker nisem nikoli imel avta z usnjenimi sedeži, se dam poučiti)
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7523
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: dizl/bencin?

Napisal/-a pskoda Če apr 24, 2014 2:02 pm

sonic je napisal/-a:
pskoda je napisal/-a:Ja mene bi tudi motilo 2 lastnik in samo 11kkm letno + da je podašan ker taki avtomobili so voženi uglavnem relacijsko oz daljše ture.


A3 z TSI motorjem je za relacijske ture? Daj no, to je v bistvu malo dražji Golf V, kdor bi ga kupil z namenom za relacijsko oz daljše ture, bi verjetno vzel 2.0 TDI, verjetno tudi ne A3, temveč A4 ali Passata...

Glede obrabljenosti sedežev je pa tako: če je bil avto vožen v glavnem po mestu oziroma na kratke vožnje, je logično da je sedež enako obrabljen kot pri dolgoprogašu, ki ima za samo 150 ali 200 tisoč km. Sedež se najbolj zjebe ko se usedeš in ko lezeš ven, ne glede na to ali si se peljal samo v bližno štacuno ali pa na morje.


Če delaš z avtom 20kkm letno kar ni veliko (poznam človeka, ki dela +30kkm letno z bencinarjem) brez problema vzameš bencinarja in je to v dobrih 6 letih skoraj še enkrat toliko kot jih ima ta. Glede oblike, modela je odvisno od posameznika, ampak vglavnem so ti podaljšani za daljše relacije. Osebno sem že imel kar nekaj avtomobilov z ledrom in noben ni imel tako zjebanega ledra pri teh kilometrih pa ne delam neke dolge ture tako, da osebno se kar strinjam z @mtl čeprav mi je čisto vseeno, ker osebno ne bi ta avto o katerem se pogovarjamo vzel nikoli in nikdar ;)
Lp
 
Uporabniški avatar
mtl
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 595
Pridružen: Sr jul 14, 2010 8:56 am
Kraj: Vetrovno mesto

Re: dizl/bencin?

Napisal/-a mtl Če apr 24, 2014 2:09 pm

sonic je napisal/-a:Ampak tudi pri tistem A3 v oglasu jaz na fotografiji ne vidim neke hude znucanosti sedeža. Mogoče si ti videl avto v živo in opazil zadeve ki niso vidne na fotki, ali pa jaz ne znam pravilno gledati fotke usnjenega sedeža in razbrati njegovega stanja? (kar je sicer čisto možno, ker nisem nikoli imel avta z usnjenimi sedeži, se dam poučiti)

Nisem videl avtomobila v živo. Poglej natančno usnje na sedežu. Čeprav je slika slaba (le zakaj :twisted: ?). Takšno usnje imajo avtomobili pri 3x več kilometrih. Ali pa je bil konkreten pacek lastnik vozila.
Še več pametovanj na Mtl blog.
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 398
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: dizl/bencin?

Napisal/-a kseb Če apr 24, 2014 2:18 pm

Še dodatek okoli Avtohiše Krik iz Kopra.

Nekaj podatkov je na Ajpesu. Verjetno gre za tale s.p. (KRIK TRGOVINA Z MOTORNIMI VOZILI SABINA KALAUZ S.P.).
Obstaja od leta 2006, zaposleno imajo eno osebo, predvidevam, da nosilko s.p.
Vprašanje, če sploh delajo servise vozil, saj te dejavnosti nimajo registrirane pri Ajpesu.
Glede na opisano vedno bolj sumim na realne kilometre in redne servise.

lp
 
Uporabniški avatar
mtl
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 595
Pridružen: Sr jul 14, 2010 8:56 am
Kraj: Vetrovno mesto

Re: dizl/bencin?

Napisal/-a mtl Če apr 24, 2014 2:24 pm

Če sem prav prebral je bil pri tem podjetju avto kupljen in ne servisiran.
Še več pametovanj na Mtl blog.
 
Uporabniški avatar
ŽuŽeK
Novinec
 
Prispevkov: 121
Pridružen: Po jan 03, 2011 8:26 pm

Re: dizl/bencin?

Napisal/-a ŽuŽeK Če apr 24, 2014 3:24 pm

Da ne bo kreg za brezveze, usnje na voznikovem sedezu je opraskano na desni polovici (gledano iz zunaj). Avto sem videl uzivo sel sem tudi na testno voznjo in dalec od tega da je slab, vendar pa so me po drugi strani zmotili servisi in to da je avtommobil kupljen (domnevno z 20k km) v AH KRIK iz primorske za katero na internetu ne najdem popolnoma nic, da o tem da je v notranjosti napol (kabli visijo iz ozadja radia, mikrofon je prostovisec iz stropa) instalirana naprava za prostorocno telefoniranje in da je tam kjer naj bi bil vzigalnik zmontirana alarmna naprava od katere je ocitno ostalo le neko manjse vezje z led-diodo. Pa se to tista plasticna kljukica ki drzi predal pod naslonjalom za roke je zlomljena kar ce povzamem vse skupaj lahko pomeni da lastnica uporablja avto kot svinja meh ali pa da ji te stvari ne igrajo nobene vloge.
 
Uporabniški avatar
ŽuŽeK
Novinec
 
Prispevkov: 121
Pridružen: Po jan 03, 2011 8:26 pm

Re: dizl/bencin?

Napisal/-a ŽuŽeK Če apr 24, 2014 3:27 pm

kseb je napisal/-a:Še dodatek okoli Avtohiše Krik iz Kopra.

Nekaj podatkov je na Ajpesu. Verjetno gre za tale s.p. (KRIK TRGOVINA Z MOTORNIMI VOZILI SABINA KALAUZ S.P.).
Obstaja od leta 2006, zaposleno imajo eno osebo, predvidevam, da nosilko s.p.
Vprašanje, če sploh delajo servise vozil, saj te dejavnosti nimajo registrirane pri Ajpesu.
Glede na opisano vedno bolj sumim na realne kilometre in redne servise.

lp

Tako je prav tam je bil avto kupljen (na prtljazniku je nalepka z napisom KRIK)

mtl je napisal/-a:Če sem prav prebral je bil pri tem podjetju avto kupljen in ne servisiran.

Servisiran naj bi bil nekje v Črnučah.
 
Luke
Novinec
 
Prispevkov: 153
Pridružen: Sr nov 12, 2008 7:21 pm

Re: dizl/bencin?

Napisal/-a Luke Če apr 24, 2014 5:38 pm

Smo se mal pogovoril po telefonu...

servisi naj bi ji delov nek znanec(povedala je tudi kdo to je, ampak sm do zdele že pozabu, nek privatnik z SP-jem, ki je baje tudi dal servis čez menjalnik.)

tist na sedežu, je kot je že nekdo zgoraj povedal, naj bi nastalo o netov na hlačah.

v ponedeljek grem stvar tudi pogledat, če bo ženska za.

me pa kr mal odvrača tole kar pišete tukaj gor o notranjosti...

v motor in menjalnik ne dvomim da nista dobra(po drugi strani pa bog si ga vedi), sam taka notranjost(polomljeni deli, neke lastne montaže... mi je kr mal škoda, ker se sam res nimam cajta, ne volje ubadat še s temi popravili
 
Uporabniški avatar
ŽuŽeK
Novinec
 
Prispevkov: 121
Pridružen: Po jan 03, 2011 8:26 pm

Re: dizl/bencin?

Napisal/-a ŽuŽeK Če apr 24, 2014 5:53 pm

Luke je napisal/-a:Smo se mal pogovoril po telefonu...

servisi naj bi ji delov nek znanec(povedala je tudi kdo to je, ampak sm do zdele že pozabu, nek privatnik z SP-jem, ki je baje tudi dal servis čez menjalnik.)

tist na sedežu, je kot je že nekdo zgoraj povedal, naj bi nastalo o netov na hlačah.

v ponedeljek grem stvar tudi pogledat, če bo ženska za.

me pa kr mal odvrača tole kar pišete tukaj gor o notranjosti...

v motor in menjalnik ne dvomim da nista dobra(po drugi strani pa bog si ga vedi), sam taka notranjost(polomljeni deli, neke lastne montaže... mi je kr mal škoda, ker se sam res nimam cajta, ne volje ubadat še s temi popravili


Sila zanimivo mi je to s servisom menjalnika ker meni je zatrdila da ni bil opravljen (saj naj nebi vedela da je potreba po servisu) in da ga ona ne misli delat. Kot sem ze prej napisal avto mehansko ni slab je pa res da 9k€ ni malo denarja sploh ce nimas se par dodatnih € za razne stroske. Lp
 
Uporabniški avatar
mtl
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 595
Pridružen: Sr jul 14, 2010 8:56 am
Kraj: Vetrovno mesto

Re: dizl/bencin?

Napisal/-a mtl Če apr 24, 2014 6:15 pm

Luke je napisal/-a:v motor in menjalnik ne dvomim da nista dobra(po drugi strani pa bog si ga vedi), sam taka notranjost(polomljeni deli, neke lastne montaže...

Izredne predispozicije, da te en lepo nategne.
Torej, če prav razumem v motor in menjalnik ne dvomiš, čeprav nimaš nobenih verodostojnih potrdil o servisiranju, kilometrini, itd. Skrbi te pa tistih par kosov plastike, ki stanejo par (deset) EUR in imaš nove. Pri motorju in menjalniku, kjer si lahko hitro v tisoč in več EUR, je pa peanuts, nič takega, bo že :roll: .
Še en dokaz zakaj nategunom preprodajalcem v Sloveniji tako lepo laufa biznis. Važno, da je zunaj lep (malo šminkice za 100-200 EUR) in evo ti kupca. Kaj je v drobovju pa nobenega ne zanima.
Še več pametovanj na Mtl blog.
 
Luke
Novinec
 
Prispevkov: 153
Pridružen: Sr nov 12, 2008 7:21 pm

Re: dizl/bencin?

Napisal/-a Luke Če apr 24, 2014 6:19 pm

mtl je napisal/-a:
Luke je napisal/-a:v motor in menjalnik ne dvomim da nista dobra(po drugi strani pa bog si ga vedi), sam taka notranjost(polomljeni deli, neke lastne montaže...

Izredne predispozicije, da te en lepo nategne.
Torej, če prav razumem v motor in menjalnik ne dvomiš, čeprav nimaš nobenih verodostojnih potrdil o servisiranju, kilometrini, itd. Skrbi te pa tistih par kosov plastike, ki stanejo par (deset) EUR in imaš nove. Pri motorju in menjalniku, kjer si lahko hitro v tisoč in več EUR, je pa peanuts, nič takega, bo že :roll: .
Še en dokaz zakaj nategunom preprodajalcem v Sloveniji tako lepo laufa biznis. Važno, da je zunaj lep (malo šminkice za 100-200 EUR) in evo ti kupca. Kaj je v drobovju pa nobenega ne zanima.



Ne boj se... kdo pa je reku da ga bom kupu?
 
Uporabniški avatar
mtl
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 595
Pridružen: Sr jul 14, 2010 8:56 am
Kraj: Vetrovno mesto

Re: dizl/bencin?

Napisal/-a mtl Če apr 24, 2014 7:25 pm

Aja, razumem, samo se malo hecamo. Ni panike. Bom nehal ;) .
Še več pametovanj na Mtl blog.
 
Luke
Novinec
 
Prispevkov: 153
Pridružen: Sr nov 12, 2008 7:21 pm

Re: dizl/bencin?

Napisal/-a Luke Če apr 24, 2014 7:32 pm

sm v iskanju podobne zadeve kot je audi.. dizl odpade ;) ste me prepričal...
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: meganer in 42 gostov