Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Opel Astra ST in VW Golf Var.

Napisal/-a Locher Če avg 14, 2014 11:35 am

~toMmy~ je napisal/-a:Saj če ostaneš brez šihta in ne moreš dobit drugega, se lahko ugodi, da boš tudi skeširan avto moral prodat npr. po treh letih, ko si že konkretno popušil na njem, tako da je najbolj imet star avto, pa denar doma v predalu. ;)


V nakup avta se nikoli ne gre brez rezerve. Torej, če imaš privarčevano vsoto 10.000 EUR, kupiš avto za max 5.000 EUR. Seveda tudi to še ne preprečuje scenarija, ko gre vse po zlu. Jaz nikoli ne kupim avta, ki stane več od desetine sredstev. Imam raje star avto in sem bolj fleksibilen.
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: Opel Astra ST in VW Golf Var.

Napisal/-a Daedalus Sr avg 20, 2014 2:03 pm

Locher je napisal/-a:
Daedalus je napisal/-a:
Blinder je napisal/-a:Pa saj se da prodat vozilo, tudi če nimaš poplačanih vseh obrokov kredita itd. Pusti ljudem veselje.


Zato ker imajo ljudje tako razmišljanje razne lizing hiše itd. tako dobro živijo in se na vaš po moje težko prislužen denar dobesedno pasejo in uživajo

Užitek je obojestranski. Uživa tudi kdor uzame kredit in z njim kupi nov avto.


Seveda se ga da, in če kupiš novega (ali skoraj novega) si naredil s tem veliko izgubo.

Ne poznam nikogar, ki bi užival ob najemu kredita. Nikogar. Mogoče se uživa v novem avtu, ampak v kreditu pa nikakor ne. Uživaš tudi ne ko ugotoviš, da si eno celo plačo vrgel za obresti. Denar, ki ga prišparaš v enem celem letu (to velja za večino ljudi). Juhej?


Pozabljaš, da si na forumu, kjer je kreditiranje za avto normalna stvar. Nekaj utemeljitev:

-- kdo pa danes sploh ima gotovino za nakup (novega) avta
-- če že imaš sredstva, le ta raje obračaš in plemenitiš kot pravi avtomobilizem.com vlagatelj
-- obrestne mere so menda majhne in se ne splača keširat saj preplačaš minimalno
-- zakaj varčevati, če lahko avto uporabljaš že sedaj in ne šele čez par let
-- enkrat se živi


Hahaha, tako nekako, ja. Nekako se ljudje kar ne morejo sprijazniti z nizkim standardom - OK, saj se tudi jaz težko, AMPAK nevem zakaj bi si zaradi tega sam sebi hodil v zelje in se kreditiral za stvari, za katere se mi res ni treba (če je nujno, je pač nujno, ampak v večini primerov ni!) oz. ko sem v položaju (zaposlitvenem - plača, sigurnost delovnega mesta), ki ni primeren.

Vsi bi radi kupovali nove avtomobile, pozabljajo pa dejstvo, da so pri nas plače vsaj 2-3x nižje kot v večini "zdravih" (v smislu standarda) evropskih držav, kjer se na veliko kupuje nove avtomobile. To je ogromna razlika, in kljub temu, da je marsikje tudi dražje živeti, si lahko v tujini veliko več prihranijo za luksuz v obliki novega avtomobila. Ali pa si pač lažje privoščijo tiste obresti za kredit, če jim ni do varčevanja, kakorkoli že obrneš. Pri nas pa pač odtegujejo povsod drugje, samo da "se vidi"...izgovori v smislu bolj zanesljivega avtomobila so v večini primerov neumnost, ker 2-4 leta star avto izgubi 30-50% vrednosti in ob enakem času lastništva nas morda 1x več (ljudje kar mislijo, da bo nov maximalno zanesljiv dokler je v garanciji) pusti na cesti oz. dlje časa ostane na servisu zaradi kakšnih težav.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 76 gostov