Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
Kristjan.Renault
Novinec
 
Prispevkov: 156
Pridružen: Po nov 28, 2011 12:39 pm
Kraj: Celje

Nakup audi a6 1.9 TDI

Napisal/-a Kristjan.Renault So sep 13, 2014 7:24 pm

Ze od nekdaj si zelim kupiti tak avto. Zanima me na kaj moram paziti? Ali se splaca kupiti tak avto? L.p http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=870 ... 01.9%20TDI
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: Nakup audi a6 1.9 TDI

Napisal/-a Daedalus So sep 13, 2014 8:11 pm

Kristjan.Renault je napisal/-a:Ze od nekdaj si zelim kupiti tak avto. Zanima me na kaj moram paziti? Ali se splaca kupiti tak avto? L.p http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=870 ... 01.9%20TDI


Definiraj "splača". Če je to tvoj življenjski cilj in ti bo zagotovil srečo do groba, potem ga idi kupit ta moment. Če ne, in si samo misliš, da je avto super duper in da bi ga blo zakon imet, se zelo verjetno ne splača. Nasploh se avtomobilov ne splača kupovat...zdaj pa najprej določi neke meje in omejitve, pa boš potem presodil, ali se "splača" ali ne. Če za avto nočeš nič extra keširat, potem zelo verjetno ne, ker dobit tak avto z realnimi kilometri in dobro zgodovino je taka loterija da te pamet stane.
 
jaqckoo
Novinec
 
Prispevkov: 172
Pridružen: Ne sep 15, 2013 6:55 pm

Re: Nakup audi a6 1.9 TDI

Napisal/-a jaqckoo So sep 13, 2014 8:18 pm

Sem si tudi jaz željo izpolnil ,sem kupil ,98 audi 6 je pa bil motor 2,5 pri 300+ je delal kot urca ma pa kolega tudi 6 je pa motor 1,9 ma že 450+ km brez problema tako da ti priporočam ,so motori 1,9 za 500+ ,redni servisi in to je to ,
l.p.
Ni važno, samo da gre po vseh štirih .
 
Uporabniški avatar
a4
Uporabnik
 
Prispevkov: 956
Pridružen: Po feb 16, 2009 8:39 pm

Re: Nakup audi a6 1.9 TDI

Napisal/-a a4 So sep 13, 2014 8:46 pm

paziti moraš na ohranjenost avtomobila, ker so deli za audi dragi
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: Nakup audi a6 1.9 TDI

Napisal/-a pinny So sep 13, 2014 9:27 pm

tega audija iz linka pa večkrat gledam na našem parkingu :D, lastnika ne poznam, tk da žou ne morem nč kj povedat :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
Kristjan.Renault
Novinec
 
Prispevkov: 156
Pridružen: Po nov 28, 2011 12:39 pm
Kraj: Celje

Re: Nakup audi a6 1.9 TDI

Napisal/-a Kristjan.Renault Ne sep 14, 2014 8:29 am

hvala lepa na odgovore, saj je lepo ce si sam zeljo izpolnis a ne :D Za 1.9 sem tudi jst slisal da so boljsa izbira kot 2.5 :)
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: Nakup audi a6 1.9 TDI

Napisal/-a Daedalus Ne sep 14, 2014 7:16 pm

jaqckoo je napisal/-a:Sem si tudi jaz željo izpolnil ,sem kupil ,98 audi 6 je pa bil motor 2,5 pri 300+ je delal kot urca ma pa kolega tudi 6 je pa motor 1,9 ma že 450+ km brez problema tako da ti priporočam ,so motori 1,9 za 500+ ,redni servisi in to je to ,
l.p.


Ob primernem vzdrževanju seveda. Ob neprimernem pa lahko keširaš non-stop. Problem je, ker nevem kdo je tega Audi-ja na linku vozil 16000km na leto. Če nima zelo ziher zgodovine (SLO poreklo, vsi računi servisov, knjižica, malo lastnikov...kaj več pri tako starem avtomobilu skoraj ne more bit) - pa še v tem primeru je še kar loterija - se lahko konkretno na*ebeš. 15 let je DOLGA doba...pričakovati, da bo bilo vse tako, kot se zagre še 50k km+ je iluzorno. Če je npr. uvožen ima zelo verjetno 200k km podlage že od takrat, ko je bil uvožen. To pa je že zelo blizu tem 500k kilometrom in če dodaš tu še kakšno pomanjkljivo vzdrževanje (premalo pogosto menjavanje naftnih filtrov, olja...) imaš lahko precej težav.

Kot rečeno: splača se ti (absolutno gledano) nikakor ne. Relativno gledano...pa je precej odvisno kak avto najdeš, ampak precej možnosti je, da se nakup NE BO splačal. Torej v rubriki ZA ostaja zgolj tvoja želja, in je vse odvisno od tega, kako velika je...

tl;dr
Takšni avti so huda loterija in v veliki večini verjetno imajo cca. 500k km za seboj (to je malo več kot 30k km na leto, kar je za takšno potovalno limuzino dokaj običajna številka pomoje). NIKAKOR ne kupuj tega avta, če nisi pripravljen keširat za izredna popravila in še manj če nimaš prišparanih še par tisočakov "rezerve". Če si pa pripravljen za svojo željo potrpet (finančno), potem pa ni tak problem, ker če menjaš šobe+črpalko+turbino boš (za sicer ne tako majhen vložek) bil "varen" (kar se tiče večjih stroškov) še dolgo časa.
 
Bucko99
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 771
Pridružen: Če apr 13, 2006 9:14 pm
Kraj: Around Ljubljana

Re: Nakup audi a6 1.9 TDI

Napisal/-a Bucko99 Ne sep 14, 2014 8:54 pm

Kristjan.Renault je napisal/-a:hvala lepa na odgovore, saj je lepo ce si sam zeljo izpolnis a ne :D Za 1.9 sem tudi jst slisal da so boljsa izbira kot 2.5 :)


Ko sem sam pred časom imel podobno idejo je me hitro minilo, pa sem kupoval za malenkost večji budget :?
Ta kilometrina je iluzija, kot drugo pa eno so slike iz neta, drugo pa ko prideš gledat. Strgani sedeži, razne odrgnine -praske na vseh mogočih mestih, le zakaj konkretni nima slike voznikovega sedeža ? Zgleda sem se preveč razvadil novih avtov, pa čeprav nižjega ranga 8)
 
Uporabniški avatar
mtl
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 595
Pridružen: Sr jul 14, 2010 8:56 am
Kraj: Vetrovno mesto

Re: Nakup audi a6 1.9 TDI

Napisal/-a mtl So sep 20, 2014 11:27 am

Bucko99 je napisal/-a:
Kristjan.Renault je napisal/-a:hvala lepa na odgovore, saj je lepo ce si sam zeljo izpolnis a ne :D Za 1.9 sem tudi jst slisal da so boljsa izbira kot 2.5 :)


Ko sem sam pred časom imel podobno idejo je me hitro minilo, pa sem kupoval za malenkost večji budget :?
Ta kilometrina je iluzija, kot drugo pa eno so slike iz neta, drugo pa ko prideš gledat. Strgani sedeži, razne odrgnine -praske na vseh mogočih mestih, le zakaj konkretni nima slike voznikovega sedeža ? Zgleda sem se preveč razvadil novih avtov, pa čeprav nižjega ranga 8)

Se strinjam, v 99,99% gre za zjahan avto. Po drugi strani imaš pa 0,01% možnost, da je avto top. Ta motor je ob normalnem vzdrževanju neuničljiv, je pa res, da morda malenkost podhranjen za ta avto, ampak ok. Je treba it pogledat, pa se hitro vidi.
Ko sem videl oglas sem že mislil klicat. Namreč pri nas vsak dan gledam enega identičnega, avto je pa kot nov. Imel ga je direktor enega podjetja, sedaj ga ima pa njegova žena. In kot izgleda ga bo še kar nekaj časa imela.
Zgolj primer kako vzdržujeta avto. Ti modeli imajo problem s prednjimi žaromet (degradacija in leča postane mlečna). Nista se odločila za obnovo, temveč zamenjavo z original Audi žarometi,

PS: A se samo meni zdi, da je desni žaromet rumenkast: torej je bil levi zamenjan, kar pomeni, da se je nekaj z avtom dogajalo.
Še več pametovanj na Mtl blog.
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Nakup audi a6 1.9 TDI

Napisal/-a hippo To sep 23, 2014 7:08 am

Minimum za takega audija je 150KM. 110KM je premalo, ker sploh ne moreš dobiti ven najboljšega od avta.
 
gusti85
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 541
Pridružen: Sr nov 18, 2009 2:56 pm
Kraj: Kotlje - Koroška

Re: Nakup audi a6 1.9 TDI

Napisal/-a gusti85 To sep 23, 2014 12:38 pm

A ni v tem golfu identična mašina: http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=887 ... I%20KLIM...

Torej vzdrževanje motorja stane pri audijo enako kot pri golfu, če so noter identični deli?

Po moje te prej oskubijo pri kakšnih končnikih, rokah, elektroniki itd.
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Nakup audi a6 1.9 TDI

Napisal/-a hippo To sep 23, 2014 6:33 pm

gusti85 je napisal/-a:A ni v tem golfu identična mašina: http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=887 ... I%20KLIM...

Torej vzdrževanje motorja stane pri audijo enako kot pri golfu, če so noter identični deli?

Po moje te prej oskubijo pri kakšnih končnikih, rokah, elektroniki itd.

Ni ista mašina, je pa podobna. Deli pa niti pod razno niso identični.
Končniki in roke pa danes niso več tako dragi kot so včasih bili.
Samo vzdrževanje tega modela A6 ni drago.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 40 gostov