Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
pavel
Novinec
 
Prispevkov: 262
Pridružen: Po jun 05, 2006 2:34 pm

Alfa Romeo

Napisal/-a pavel Sr nov 26, 2014 12:22 pm

Na avtonetu sem našel to Alfo
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=855 ... ow=1&avto=

Zanima me če mogoče kdo pozna avto ali lastnika. Glede na to, da alfe še nisem imel, bi vas prosil za mnenja o teh alfah, če imajo kakšne večje napake ali pomankljivosti.
Kako se obnese ta menjalnik, nisem še slišal nuič o njem.

lp pavel
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Alfa Romeo

Napisal/-a esem Sr nov 26, 2014 2:26 pm

Ni napisal "slo porekla", leto izdelave je 3+ let pred prvo registracijo, kar skupaj najverjetneje pomeni, da je bil uvožen (po treh letih vožnje v tujini in "prva registracija" velja samo za Slo) in to ali s precejšnjo podlago v km ali pa je bil razbit in pri nas popravljen. Oboje je verjetno tudi zato, ker imajo dilerji take najraje, saj s takimi največ zaslužijo (zakaj bi kupovali take z manjšim zaslužkom?) - zato pazljivo.
 
Al_Capone
Novinec
 
Prispevkov: 117
Pridružen: To avg 06, 2013 11:58 am

Re: Alfa Romeo

Napisal/-a Al_Capone Sr nov 26, 2014 2:36 pm

Jaz sem pa hotel reči, da je poceni za letnik 2007, pa vidim, da je v bistvu 2004. Tko kot je esem že napisal previdno pri takem avtu.
 
pavel
Novinec
 
Prispevkov: 262
Pridružen: Po jun 05, 2006 2:34 pm

Re: Alfa Romeo

Napisal/-a pavel Sr nov 26, 2014 3:12 pm

Ja, verjetno ga bom moral peljati na AMZS na temeljit pregled pred nakupom. Tudi meni se zdi poceni in mogoče premalo km?

lp
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Alfa Romeo

Napisal/-a pskoda Sr nov 26, 2014 5:11 pm

Avto je uvožen 1000% in kolikor vem so te mašine rade ribale oz vsaj pri 145 oz 146 so in kolikor vem je ta ista
Lp
 
pavel
Novinec
 
Prispevkov: 262
Pridružen: Po jun 05, 2006 2:34 pm

Re: Alfa Romeo

Napisal/-a pavel Sr nov 26, 2014 5:45 pm

Uvožen je sigurno, samo mislim, da mi bodo pomankljivosti odkrili pri AMZS. Se na te preglede res lahko popolnoma zanesem, ali je bolj storitev zaradi njihovega zaslužka?
Potem se bom pa odločil kako in kaj.
lp
 
gaszajla
Novinec
 
Prispevkov: 154
Pridružen: Ne maj 18, 2014 3:49 am

Re: Alfa Romeo

Napisal/-a gaszajla Sr nov 26, 2014 5:56 pm

če je uvožen je lahko samo plus.Ampak dobro ga preglej.Najslabše je kupit slovenski avto,ko lastnik vrne kilometre in še avtohiša poleg.Nema,da nema.Italjani in avstrijci in nemci ne vračajo kilometrov nazaj.
Plus pri nas so voženi avti po razdrapanih cestah in imaš takoj jurja stroška za podvozje.
Zadnjič spremenil gaszajla, dne Sr nov 26, 2014 5:58 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Alfa Romeo

Napisal/-a Cefizelj Sr nov 26, 2014 5:58 pm

gaszajla je napisal/-a:če je uvožen je lahko samo plus.Ampak dobro ga preglej.Najslabše je kupit slovenski avto,ko lastnik vrne kilometre in še avtohiša poleg.Nema,da nema.Italjani in avstrijci in nemci ne vračajo kilometrov nazaj.


Šala?
 
gaszajla
Novinec
 
Prispevkov: 154
Pridružen: Ne maj 18, 2014 3:49 am

Re: Alfa Romeo

Napisal/-a gaszajla Sr nov 26, 2014 6:00 pm

Cefizelj je napisal/-a:
gaszajla je napisal/-a:če je uvožen je lahko samo plus.Ampak dobro ga preglej.Najslabše je kupit slovenski avto,ko lastnik vrne kilometre in še avtohiša poleg.Nema,da nema.Italjani in avstrijci in nemci ne vračajo kilometrov nazaj.


Šala?

ni šala.slabših avtov,kot so pri nas ne dobiš v evropi.v glavnem jih lastniki prodajajo,ko so na izdihu.Ni ga čez balkan.
prinas imajo vsi 125 tisoč kilometrov in letniki 1999 in letniki 2012
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Alfa Romeo

Napisal/-a Cefizelj Sr nov 26, 2014 6:07 pm

Mnja, ne vem kako men potem zmer rata dobit lepo ohranjen, slovenski avto z realnimi kilometri. Očitno sem res srečnež.
 
gaszajla
Novinec
 
Prispevkov: 154
Pridružen: Ne maj 18, 2014 3:49 am

Re: Alfa Romeo

Napisal/-a gaszajla Sr nov 26, 2014 6:19 pm

Ko sem nazadnje kupoval passata je bil v določeni hiši star avto 1,5 leta za 17 tisoč eur,zaplenjen v italiji.Avto je bil kot iz škatlice,brez ene napake,notranjost kot nova.Poleg je bil z velikim napisom na steklu slovenski avto pasat eno leto starejši in jurja cenejši.Na tem sem najprej videl,da je bilo šraufano okrog števca,notri je smrdelo za ubit.Od zunaj se je luščil prozorni lak po robovih blatnikov.Kilometre sta imela oba okrog 70 tisoč.Ampak naj me vrag vzame,če ni tisti slovenski imel 370 tisoč.Kupil sem italjanskega in na pooblaščencu so mi zagotovili še pol leta garancije,ker je bila kilometrina nedotaknjena.
Pa vem,da neradi talajo garancijo ampak tako je bilo.
tudi kupil sem že slovenski avto v dobrem stanju.Nekaramboliran in res ohranjen ampak jurja pa pol sem po,asi zdajal na zamolčane napakice.Res so bile male ampak jurja je le jurja.Na srečo je bil pleh nedotaknjen,drugače bi kripo odpeljal na dinos.
Ja in kilometri na tem so bili res pravi ampak ene dve leti ni avta nihče vzdrževal.Le kako je to možno v sloveniji hehe.
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: Alfa Romeo

Napisal/-a Daedalus Sr nov 26, 2014 6:24 pm

gaszajla je napisal/-a:če je uvožen je lahko samo plus.Ampak dobro ga preglej.Najslabše je kupit slovenski avto,ko lastnik vrne kilometre in še avtohiša poleg.Nema,da nema.Italjani in avstrijci in nemci ne vračajo kilometrov nazaj.
Plus pri nas so voženi avti po razdrapanih cestah in imaš takoj jurja stroška za podvozje.


Si spregledal tisto, ko je en napisal, da se švercerjem dobrih avtov NE SPLAČA uvažat? 10-5=5 jurjev profita. 10-9=1 jurij profita, ki itak gre za uvozne takse in ta sranja. Poglej si tuji trg, dobri avti imajo take cene, da se jih NE splača uvažat.

In v Sloveniji, če kupuješ od 1. lastnika+SLO poreklo+z računi servisov lahko BP najdeš dober avto. Večina "običnega" folka NE vrti kilometrov - problem je, če so 2., 3. 4.... lastniki, ko nimajo pojma, da so kupili avto s prevrtenimi kilometri. Imaš pa potem mutiguziče ki "privat" vrtijo kilometre, ampak takšne se pa da tudi pogruntat.

Ko sem nazadnje kupoval passata je bil v določeni hiši star avto 1,5 leta za 17 tisoč eur,zaplenjen v italiji.Avto je bil kot iz škatlice,brez ene napake,notranjost kot nova.Poleg je bil z velikim napisom na steklu slovenski avto pasat eno leto starejši in jurja cenejši.Na tem sem najprej videl,da je bilo šraufano okrog števca,notri je smrdelo za ubit.Od zunaj se je luščil prozorni lak po robovih blatnikov.Kilometre sta imela oba okrog 70 tisoč.Ampak naj me vrag vzame,če ni tisti slovenski imel 370 tisoč.Kupil sem italjanskega in na pooblaščencu so mi zagotovili še pol leta garancije,ker je bila kilometrina nedotaknjena.
Pa vem,da neradi talajo garancijo ampak tako je bilo.


Si pač naletel na zelo redek primerek kar si tudi sam gotovil z zadnjo povedjo. Kar se pa tiče SLO primerka je bila pa napaka to, da si kupoval v avtohiši.

Sej računica je simpl:
SLO avto:
- 1. lastnik -> dobre šanse da so kilometri realni,
- 2.+ lastnik, po možnosti prodaja avtohiša -> to je že loterija.
Uvožen avto: v bilokaterem primeru je možnost, da je bilo z avtomobilom nekaj hudo narobe (vrteni kilometri, razbit) VELIKA.

Ti si pa zaradi mene še naprej meči pesek v oči, sam ne drugih prepričevat v isto početje, ni lepo. ;)
 
gaszajla
Novinec
 
Prispevkov: 154
Pridružen: Ne maj 18, 2014 3:49 am

Re: Alfa Romeo

Napisal/-a gaszajla Sr nov 26, 2014 6:36 pm

Daedalus je napisal/-a:
gaszajla je napisal/-a:če je uvožen je lahko samo plus.Ampak dobro ga preglej.Najslabše je kupit slovenski avto,ko lastnik vrne kilometre in še avtohiša poleg.Nema,da nema.Italjani in avstrijci in nemci ne vračajo kilometrov nazaj.
Plus pri nas so voženi avti po razdrapanih cestah in imaš takoj jurja stroška za podvozje.


Si spregledal tisto, ko je en napisal, da se švercerjem dobrih avtov NE SPLAČA uvažat? 10-5=5 jurjev profita. 10-9=1 jurij profita, ki itak gre za uvozne takse in ta sranja. Poglej si tuji trg, dobri avti imajo take cene, da se jih NE splača uvažat.

In v Sloveniji, če kupuješ od 1. lastnika+SLO poreklo+z računi servisov lahko BP najdeš dober avto. Večina "običnega" folka NE vrti kilometrov - problem je, če so 2., 3. 4.... lastniki, ko nimajo pojma, da so kupili avto s prevrtenimi kilometri. Imaš pa potem mutiguziče ki "privat" vrtijo kilometre, ampak takšne se pa da tudi pogruntat.

Ko sem nazadnje kupoval passata je bil v določeni hiši star avto 1,5 leta za 17 tisoč eur,zaplenjen v italiji.Avto je bil kot iz škatlice,brez ene napake,notranjost kot nova.Poleg je bil z velikim napisom na steklu slovenski avto pasat eno leto starejši in jurja cenejši.Na tem sem najprej videl,da je bilo šraufano okrog števca,notri je smrdelo za ubit.Od zunaj se je luščil prozorni lak po robovih blatnikov.Kilometre sta imela oba okrog 70 tisoč.Ampak naj me vrag vzame,če ni tisti slovenski imel 370 tisoč.Kupil sem italjanskega in na pooblaščencu so mi zagotovili še pol leta garancije,ker je bila kilometrina nedotaknjena.
Pa vem,da neradi talajo garancijo ampak tako je bilo.


Si pač naletel na zelo redek primerek kar si tudi sam gotovil z zadnjo povedjo. Kar se pa tiče SLO primerka je bila pa napaka to, da si kupoval v avtohiši.

Sej računica je simpl:
SLO avto:
- 1. lastnik -> dobre šanse da so kilometri realni,
- 2.+ lastnik, po možnosti prodaja avtohiša -> to je že loterija.
Uvožen avto: v bilokaterem primeru je možnost, da je bilo z avtomobilom nekaj hudo narobe (vrteni kilometri, razbit) VELIKA.

Ti si pa zaradi mene še naprej meči pesek v oči, sam ne drugih prepričevat v isto početje, ni lepo. ;)

Ni bil napaka.V tej avtohiši sem kupil tudi fiata in ob ogledu sem se režal na killmetrino ampak je bila prava.Fiat stilo je bil službeni avto delavca iz torina.Še danes je pri hiši.Oni so prodajali avte,ko so prišli do 100 tisoč.Sedaj ima 200 tisoč in razen nekih malenkosti nisem rabil nič popravljat v sedmih letih.Avto je preverjeno original barve in nimaš kaj najti napak na njemu.Letnik 2004 brez pikice rje in odpiranja motorja.Zamenjani edino nosilci motorja,ker je dizel in je začel ropotat.Ja in bremze sem zamenjal komplet.Roke,končniki in podobno je vse nedotaknjeno.
Švercerji kupijo zunaj najraje zaplenjene avte od lizing hiš in tukaj ni strahu.
Tudi,če kupuješ avto pri nas ne boš kiksnil,če ti ga švercar proda,ker oni res pazijo kaj kupijo,ti al pa jaz kot amaterja bova kupila in dražje kakor tudi slabše.tistih nekaj sto eur,k jih daš posredniku ni nič v primerjavi kakšno kripo lahko sam pripelješ domov.Pamet se mora vsaj nekaj plačat .
Aja tisti primerek smrdljivega passata je bil od prvega lastnika.
 
yeo
Novinec
 
Prispevkov: 260
Pridružen: Pe maj 24, 2013 5:40 pm

Re: Alfa Romeo

Napisal/-a yeo Sr nov 26, 2014 7:09 pm

Zgolj za info..v italiji na drazbi lahk dobis avto za 700e, pri nas na spletu je najcenejsi tak avto 8000e... dilerji kupijo avto, prebarcajo, ker za 700e je cel spraskan in obutan vendar vozen, nato prodajo kot odlicno ohranjeno v prvi barvi.. pa srecno voznjo..
 
pavel
Novinec
 
Prispevkov: 262
Pridružen: Po jun 05, 2006 2:34 pm

Re: Alfa Romeo

Napisal/-a pavel Sr nov 26, 2014 9:28 pm

yeo je napisal/-a:Zgolj za info..v italiji na drazbi lahk dobis avto za 700e, pri nas na spletu je najcenejsi tak avto 8000e... dilerji kupijo avto, prebarcajo, ker za 700e je cel spraskan in obutan vendar vozen, nato prodajo kot odlicno ohranjeno v prvi barvi.. pa srecno voznjo..



O katerem avtu pišeš, alfi 147 iz začetka teme ali katerem drugem.
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: Alfa Romeo

Napisal/-a Daedalus Sr nov 26, 2014 11:21 pm

gaszajla je napisal/-a:Ni bil napaka.V tej avtohiši sem kupil tudi fiata in ob ogledu sem se režal na killmetrino ampak je bila prava.Fiat stilo je bil službeni avto delavca iz torina.Še danes je pri hiši.Oni so prodajali avte,ko so prišli do 100 tisoč.Sedaj ima 200 tisoč in razen nekih malenkosti nisem rabil nič popravljat v sedmih letih.Avto je preverjeno original barve in nimaš kaj najti napak na njemu.Letnik 2004 brez pikice rje in odpiranja motorja.Zamenjani edino nosilci motorja,ker je dizel in je začel ropotat.Ja in bremze sem zamenjal komplet.Roke,končniki in podobno je vse nedotaknjeno.
Švercerji kupijo zunaj najraje zaplenjene avte od lizing hiš in tukaj ni strahu.
Tudi,če kupuješ avto pri nas ne boš kiksnil,če ti ga švercar proda,ker oni res pazijo kaj kupijo,ti al pa jaz kot amaterja bova kupila in dražje kakor tudi slabše.tistih nekaj sto eur,k jih daš posredniku ni nič v primerjavi kakšno kripo lahko sam pripelješ domov.Pamet se mora vsaj nekaj plačat .
Aja tisti primerek smrdljivega passata je bil od prvega lastnika.


To kar ti opisuješ so (žal) redke izjeme. Italijani niso neumni in dobre zaplenjene avtomobile povečini pokupijo sami. Na podlagi ENE avtohiše ti sklepaš na vse - ne vem zakaj.

To, da švercar pazi kaj kupi, ker je "profi"...se ti zavedaš, da je min. 90% avtohiš z rabljenimi avtomobili nategunskih??? Praktično VSAKA ima vsaj par kil masla na glavi, marsikatere pa so že xy-to podjetje istega človeka (kdove zakaj). Preglej temo o nategatorjih. To so profiji, ja, ma njihova edina prava profesija je kako čim lažje čim več zaslužit. Če vsaketoliko dobijo avtomobil kateremu ni treba kilometre zbijat/ga popravljat, ga pač dobijo in srečen tisti, ki ga kupi - po tvoji naivnosti sodeč si res srečko. OK, si pač dobil 2 dobra avta in bi rekel, da se DA dobit dobrega uvoženega. Ampak da izjaviš da švercerji pazijo kaj kupijo in da jim bolj zaupaš kot sebi...svašta. Ti ne veš kakšne vsote oni poberejo. V večini primerov par tisoč €/avtomobil, ne par 100. So bili primeri, ko je folk zbrskal oglas istega avtomobila, ki se je prodajal v tujini. Pri nas iste slike in cena skoraj x2, pa ni bil razbit. In to je redna praksa večine.

Sicer pa, če je ta avtohiša tako super duper pa povej katera je, da še sami potipamo njihovo ponudbo.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Alfa Romeo

Napisal/-a xxl Pe nov 28, 2014 10:09 am

Glede Alfe je bolje da vprašanje postaviš na alfa forumu,boš več izvedel. ;) Ti menjalniki so dražji za vzdrževanje,kar je pričakovano,2.0 TS pa lahko ima težave s mazanjem zadnjega bata,ponavadi pri motorjih čez 200k km,preventiva,zamenjava ležajev.Varijator (ventili),pa je večen problem TS-ov (ko je fuč,se sliši kot dizel).
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 48 gostov