Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev

Katera barva?

Siva
14
44%
Biserno bela
18
56%
 
Skupaj glasov : 32
 
Uporabniški avatar
Rangers
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 49
Pridružen: Ne dec 02, 2012 1:00 pm

Re: peugeot 308-barva

Napisal/-a Rangers Po maj 04, 2015 1:19 pm

jaz bi imel belega... naj je trend, naj ga imajo vsi, ga bom imel tud jaz...

sej siva je bla moderna 90-ih pa še danes jo štancajo pa nič za to? Je najbolj hvaležna, ampak meni je bel res lepši

In ČISTO dvomim, da ko kupiš nov avto, da ti se ga ne bo dalo "glancat" vsak vikend :twisted:
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 598
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: peugeot 308-barva

Napisal/-a pleomax Po maj 04, 2015 4:17 pm

To je res. Jaz svojega belega sicer v dobrem letu nisem več kot 3-krat. Pozimi sem seveda s podvozja in karoserije spral sol,drugače pa veliko bolj čistim notranjost,ker zunaj enostavno ni nekaj umazan. Ta teden ga pa morem oprat. Platišča so res umazana. :D Je pa problem v tem ker 208 je taki veseli,navihani avtek,308 pa precej resna stvar. Nagibam se k sivi,seveda pa pri barvi jaz nimam končne besede,saj bo to avto od sestre. Najbolj me itak zanima motorček.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4341
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: peugeot 308-barva

Napisal/-a Firediver Če maj 07, 2015 9:03 am

Potem pa ni dileme, barvo naj izbere sestra, ti pa motorizacijo - pa bo mir!

Imel sem in belega in sivega (srebrnega)..moje mnenje je, da je siv oz. srebrn brez duše (kot da bi bil pleh gol), je pa res najbolj hvaležna barva. No, niti ne, če se nehode pritisneš na pleh :)
Bel pa niti ni toliko problematičen glede umazanije kot vsi pravijo..je dosti bolj problematična črna in vsi ostali temni odteki različnih barv. Paše pa enemu modelu bolj, drugemu manj, ampak Peugeotu bo dobro pasala.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 598
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: peugeot 308-barva

Napisal/-a pleomax Če maj 07, 2015 12:50 pm

Za motorizacijo sva oba za 1.2 thp. Kar se pa barve tiče sem ful pregledal vse in ugotovil,da je bela res boljša. Platišča so temna,zatemnjena so stekla in to pride pri biserni lepo do izraza. Sprednji del pa je tudi lepši v beli. Super pa je da nismo avta šli naročat v aprilu,ker je jamstvo zdaj podaljšano na 5 let ali 100.000
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 598
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: peugeot 308-barva

Napisal/-a pleomax Po jun 01, 2015 5:58 pm

No,smo si malo ogledali 308-ice v živo in moram rečt,da videt avto v živo je nekaj čisto drugega...1.slike delajo 308-icam,ki nimajo full led luči naprej veliko krivico,saj je v živo definitivno lepši. 2.na slikah biserno bela ne izgleda tako lepa kot siva artens ampak ko smo videli avtomobila v živo pa definitivno ni noben za sivo,čeprav je biserna dražja za dobrih 200€. Zelo monotona je siva proti beli, tako da smo naročili 308 1.2 THP style z nekaj dodatne opreme. Hvala za glasove in nasvete :)
P.s. Da ne bo kdo narobe razumel-siva barva ni grda in vseeno paše 308,vendar kot sem rekel,ga bela poživi.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4341
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: peugeot 308-barva

Napisal/-a Firediver To jun 02, 2015 6:48 am

pleomax je napisal/-a:No,smo si malo ogledali 308-ice v živo in moram rečt,da videt avto v živo je nekaj čisto drugega...1.slike delajo 308-icam,ki nimajo full led luči naprej veliko krivico,saj je v živo definitivno lepši. 2.na slikah biserno bela ne izgleda tako lepa kot siva artens ampak ko smo videli avtomobila v živo pa definitivno ni noben za sivo,čeprav je biserna dražja za dobrih 200€. Zelo monotona je siva proti beli, tako da smo naročili 308 1.2 THP style z nekaj dodatne opreme. Hvala za glasove in nasvete :)
P.s. Da ne bo kdo narobe razumel-siva barva ni grda in vseeno paše 308,vendar kot sem rekel,ga bela poživi.


Čestitke k izbiri..glede barve si se pa "politično" korektno izvil, kot da bi te kdo za kravateljc držal zakaj da nisi sive vzel :)

Drugače pa so vse barve lepe, sicer jih proizvajalec ne bi dal na paleto možnosti..in žal, samo eno lahko izbereš.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
iDanijel
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 43
Pridružen: Ne sep 21, 2014 1:03 am

Re: peugeot 308-barva

Napisal/-a iDanijel To jun 02, 2015 9:02 am

Čestitke in naj vam dobro služi :D Je avto na zalogi ali ga je potrebno čakati?
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 598
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: peugeot 308-barva

Napisal/-a pleomax To jun 02, 2015 10:36 am

Treba je čakat do največ sredine julija ja,ker smo naročili nekak dodatne opreme(kamera,senzorji spredaj). Drugače se pa da dobit nekaj jih takoj,najbolje pa se prodaja siva artens.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1460
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: peugeot 308-barva

Napisal/-a For Sr jun 03, 2015 12:36 pm

Ma bela je čist nekaj posebnega....jaz ga imam že eno leto pa pol.
http://www.mojalbum.com/delirium-2/peugeot-308

Čestitke in srečno vožnjo! ;)
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 598
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: peugeot 308-barva

Napisal/-a pleomax Sr jun 03, 2015 1:56 pm

O,tega peugeota pa sem se mi zdi da na pugi forum videl? Zelo lep.Porabo imaš tudi dobro. Naš bodoči nima panoramske strehe,oprema je style,kar pomeni,da nima električne ročne in full led luči. Blago na vratih je tako znucano kot si na pugiju že kazal? Meni se zdi kot,da bi se umazalo tako kot na moji 208 in sem s krpo vlažno pobrisal pa ni več nič umazano. Se pa vse vidi na teh črnih delih sedežev vse gor pri meni :roll:
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1460
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: peugeot 308-barva

Napisal/-a For Če jun 04, 2015 11:33 am

Blago na vratih je res bilo posledica gole kože. Če so dolgi rokavi tega ni.
Črno blago je res občutljivo, ampak se dobro drži glede na moja predvidevanja.
Tiste črtice po sredini sedeža so neumnost. To me moti že od začetka. Ena je že čisto mejčkan odstopila, bo treba z nečim zalimat, da ne bo šlo naprej.
Avto ima že 50.000 km.....kakšna malenkost se že mora pokazat :mrgreen:
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 598
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: peugeot 308-barva

Napisal/-a pleomax Če jun 04, 2015 2:30 pm

To misliš te belkaste črtice? A pol je to gor prilepljeno samo? Nekaj mi ni jasno-piše da imata allure in style zložljiva ogledala s spremljevalno osvetlitvijo. Kaj je ta spremljevalna osvetlitev?
 
hahehihoh
Uporabnik
 
Prispevkov: 1051
Pridružen: Če apr 19, 2012 7:48 pm

Re: peugeot 308-barva

Napisal/-a hahehihoh Če jun 04, 2015 7:09 pm

pleomax je napisal/-a:To misliš te belkaste črtice? A pol je to gor prilepljeno samo? Nekaj mi ni jasno-piše da imata allure in style zložljiva ogledala s spremljevalno osvetlitvijo. Kaj je ta spremljevalna osvetlitev?

Lučki pod stranskima ogledalima, ki se vklopijo ob zaklepu/odklepu avtomobila.
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 598
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: peugeot 308-barva

Napisal/-a pleomax Če jun 04, 2015 9:06 pm

Aja,se mi je zdelo,da je mogoče to to. Hvala :) Zanimivo,da pri 308 moraš za električno zložljiva ogledala doplačat in jih ne dobiš niti v drugem paketu opreme,ko stane avto 1.2 thp 15.700,a pri 208 je pri drugem paketu že serijsko za ceno 10.600. Čuden je ta svet. :)
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1460
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: peugeot 308-barva

Napisal/-a For Pe jun 05, 2015 12:26 am

pleomax je napisal/-a:To misliš te belkaste črtice?
Ja
A pol je to gor prilepljeno samo?
Zgleda da res ..nisem prepričen, ker je čist malo odstopilo
Nekaj mi ni jasno-piše da imata allure in style zložljiva ogledala s spremljevalno osvetlitvijo.
Ma ta style je tko tko ... pri 208 je v primerjavi z allure res revščina. Marca sva z ženo vzela še 208 Allure, in niti pod razno nisva hotela style
http://shrani.si/f/3Q/gb/3r8SLVGM/image.jpg
http://shrani.si/f/I/OF/3a08S3Qk/image.jpg
podobno je z 308. Škoda da se nisi odločil za Allure :?

Kaj je ta spremljevalna osvetlitev?
Kot ti je napisal hahehihoh...da ne stopiš v lužo ko greš ven iz avta :mrgreen:
 
iDanijel
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 43
Pridružen: Ne sep 21, 2014 1:03 am

Re: peugeot 308-barva

Napisal/-a iDanijel Pe jun 05, 2015 8:02 am



Mater, res je lepa notranjost.
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 598
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: peugeot 308-barva

Napisal/-a pleomax Pe jun 05, 2015 10:03 am

Za allure se nismo odločili,ker ta avto,ki ga imaml zdaj,ocenjujejo za največ 500€ več kot isti avto z veliko slabšim motorjem,brez usnja,manjša platišča,...Zato smo reklo,da ne damo več toliko za avto. V bistvu 308 style nima samo full led luči in pa električne ročne,katere pa tako ali tako nočemo imeti. Sedeži so ranga allure,krom ima okoli stekel isto,platišča ima ista,s tem da ima naš še kamero(allure je nima),sprednje senzorje(nisem ziher,če allure ima) in je allure še vedno okrog 1000€ dražji. Vsekakor ima zelo lepe luči allure. Pri 208 se pa strinjam,da je style bolj tako,tako v primerjavi z allure,je pa bila prejšnja serija envy bolje opremljena in je imela vse kar ima allure,samo da ima platišča 15-palčna pa še celo senzorji so bilo serijsko,v allure pa ne,notranjost pa je za moje pojme v envy lepša od allure. Malo sem spet iz teme ampak res je zanimivo kaj vse ponujajo proizvajalci,seveda da te privabijo.
Priponke
20140324_174849-1.jpg
 
kostolomac
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Po avg 10, 2015 4:51 pm

Re: peugeot 308-barva

Napisal/-a kostolomac Če sep 03, 2015 6:10 pm

Zdravo,
Zanimam se za nakup 308, ker se pojavlja vse več napak na Golfu in Polotu. Prosim, če mi lahko vi2 lastnika, ki imata za sabo že kar nekaj kilometrov s tem avtom malo pomagata. Se pojavljajo kakšne težave? Kolikšna je poraba? Je motor 1,2 thp dovolj poskočen? Cena servisa, če sta že imela kakšnega (rednega, izrednega)? Koliko sta odštela za zavarovanje itd?

Za vse odgovore se vama zahvaljujem
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1460
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: peugeot 308-barva

Napisal/-a For So sep 05, 2015 12:38 am

Ma karkoli bom napisal se bom ponavaljal.
Tukaj viewtopic.php?f=11&t=78237&start=340 sem napisal en daljši post....mogoče bo kaj pametnega za prebrat. :mrgreen:

Tudi tvoje vprašanje bi bolj pasal v tisto temo. ;)
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 598
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: peugeot 308-barva

Napisal/-a pleomax So sep 05, 2015 6:44 pm

Naš še ni bil na servisu,ker ga imamo komaj od junija. Motor je pa odličen,ne porabi veliko,je hiter in tih in nenazadnje tudi proglašen za najboljši motor v kategoriji od 1.0-1.4 Trenutna poraba je sedaj ob mešanem ciklu 5,5. Pri prejšnjem motorju(1,6 THP) smo imeli okrog 7,2 je pa bil tisti avto sicer težji,pa vseeno je razlika precejšnja. Zvočna izolacija je v bistvu zelo dobra tako da se motor sliši praktično samo ob malo močnejšem pospeševanju. Sicer pa motor opravi s slabimi 1200kg za malico. Res se mi zdi,da so zadeli s tem motorjem. Tudi navor je večji kot pri večini na papirju močnejši konkurence. Tudi menjalnik je dodelan,kar so včasih grajali pri peugeotu. Zavarovanje pa nas je prišlo nekje toliko kot za manjši 208 z 1.2 motorjem(veliko šibkejšim). Če se ne motim je to bilo okrog 600€. Je pa seveda kasko in vse kar je priporočljivo za nov avto met.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 100 gostov