Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Portos
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 85
Pridružen: Pe apr 04, 2008 6:10 pm

Re: Nakup 150-200KM bencinarja za okoli 8k€

Napisal/-a Portos Po jun 29, 2015 9:01 pm

Škoda komplicirat. Kupi Hondo Civic Type R. Če bi se lahko še malo dodal ali pa da ti ceno spusti si kupi tega ki ima še GP odbijače, meni zgleda čist hudo.
http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=9792066&show=1&avto=Honda%20Civic%202.0%20Type%20R%20Plus
 
Uporabniški avatar
Milan_48
Novinec
 
Prispevkov: 164
Pridružen: Ne jan 01, 2006 12:59 pm
Kraj: Šavrinija

Re: Nakup 150-200KM bencinarja za okoli 8k€

Napisal/-a Milan_48 Če jul 02, 2015 12:41 pm

Ta je tudi mene mantral, ker je svetel zunaj in znotraj in močan. http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=8140546&show=1&avto=Audi%20A4%20quattro%202.0T%20FSI%20Tiptronic Sem na koncu kupil nekaj dražjega, novega.

Daj pojdi ga pogledati in sporoči kaj je z njim!
Nulla tenaci invia est via!
 
Reaper85
Novinec
 
Prispevkov: 359
Pridružen: Če jul 16, 2009 9:44 pm

Re: Nakup 150-200KM bencinarja za okoli 8k€

Napisal/-a Reaper85 Sr jul 22, 2015 10:39 pm

Še tedva sem našel.
http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... O%20ABARTH
Zaleten spredaj desno, ampak naj bi bil korektno popravljen. Seveda iz Italije.

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... %20PORSC...
Barva mi ni najbolj všeč, pa kak km manj bi imel lahko.

Motorja bi pa oba morala bit bolj zanesljiva kot 1.4 TSI in 1.6 THP.
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Nakup 150-200KM bencinarja za okoli 8k€

Napisal/-a Cefizelj Sr jul 22, 2015 10:45 pm

Reaper85 je napisal/-a:Še tedva sem našel.
http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... O%20ABARTH
Zaleten spredaj desno, ampak naj bi bil korektno popravljen. Seveda iz Italije.

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... %20PORSC...
Barva mi ni najbolj všeč, pa kak km manj bi imel lahko.

Motorja bi pa oba morala bit bolj zanesljiva kot 1.4 TSI in 1.6 THP.


Jaz bi pozabil oba. Punto mi je lep in všečen.... ampak uvožen kvazi športnik. Seat pa... lahko preživiš armaturo? :)
 
Reaper85
Novinec
 
Prispevkov: 359
Pridružen: Če jul 16, 2009 9:44 pm

Re: Nakup 150-200KM bencinarja za okoli 8k€

Napisal/-a Reaper85 Pe jul 24, 2015 9:23 pm

Za Leona imaš prav, če mi ni všeč niti zunanjost, niti notranjost, bom nakup vsekakor obžaloval, sploh ker kupujem avto za vsaj 5 let.
Punta bom šel pa verjetno vseeno pogledat. Prav veliko alternativ tako ni, recimo ta RC bi bil pomoje slabši nakup, 135k km, pa že tako motor ni znan po zanesljivosti:
http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... 01.Lastnik
Recimo kar mi je zelo všeč, gor ima P Zero Nero, ki so tovarniško nameščene. Da je kupil vmes enak komplet, je že precej manjša verjetnost, pa tudi če, je že 20k km z enim kompletom veliko za tak avto.
Tako da jest bi rekel, da sta ga oba lastnika vozila precej lepše, kot vozim sam.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Nakup 150-200KM bencinarja za okoli 8k€

Napisal/-a pskoda Pe jul 24, 2015 10:16 pm

Punto kolikor jaz vem se ga ni dalo pri nas kupit. Avto je čisto spodoben športnik in ima veliko potenciala za predelave oz povečanja moči.

Ta RC z linka ima 135.000 kilometrov in na toliko kilometrov je zgulu ene 5 parov gum.
Tega RCja ne bi nikoli kupil ima dosti kiletrov, olje radi pijejo,... in tudi leona ne bi kupil zaradi problematičnih TSIjev. Med temi 3 sigurno puntota če ni podrtija
Lp
 
Uporabniški avatar
Matey_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1477
Pridružen: So avg 08, 2009 9:20 pm
Kraj: Postojna

Re: Nakup 150-200KM bencinarja za okoli 8k€

Napisal/-a Matey_ So jul 25, 2015 7:27 am

Reaper85 je napisal/-a:Za Leona imaš prav, če mi ni všeč niti zunanjost, niti notranjost, bom nakup vsekakor obžaloval, sploh ker kupujem avto za vsaj 5 let.
Punta bom šel pa verjetno vseeno pogledat. Prav veliko alternativ tako ni, recimo ta RC bi bil pomoje slabši nakup, 135k km, pa že tako motor ni znan po zanesljivosti:
http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... 01.Lastnik
Recimo kar mi je zelo všeč, gor ima P Zero Nero, ki so tovarniško nameščene. Da je kupil vmes enak komplet, je že precej manjša verjetnost, pa tudi če, je že 20k km z enim kompletom veliko za tak avto.
Tako da jest bi rekel, da sta ga oba lastnika vozila precej lepše, kot vozim sam.


Ne vem ali me spomin vara .... ampak mislim, da so bile gor v originalu Bridgestone Potenza 050 ali 050A.

LP
Matej
Getting so drunk, the paramedics find blood in your alcohol stream. :D

''... the last time I had this much fun, some furniture got broken ...'' by J. Clarkson
 
Reaper85
Novinec
 
Prispevkov: 359
Pridružen: Če jul 16, 2009 9:44 pm

Re: Nakup 150-200KM bencinarja za okoli 8k€

Napisal/-a Reaper85 So jul 25, 2015 8:30 am

Pirelli P Zero Nero so:
http://www.honestjohn.co.uk/carbycar/ab ... =road-test

Quote iz Fiat klub Slovenija foruma:
Naslednja stvar nove letne gume za Abartha, stare so še dobre Pirelli Zero ampak imajo že kar 7 let za seboj

Ampak ta je imel 36,5k km, in pozimi ni bil vožen.

Se pa še zdaj dobro spomnim cele teme 2. GP Abarth v Sloveniji in tudi tega reviewa:
https://www.youtube.com/watch?v=0-vGb57ttho
Tako da mi je moral biti že 6 let nazaj precej všeč.

Ta RC z linka ima 135.000 kilometrov in na toliko kilometrov je zgulu ene 5 parov gum.

Za gume sem mislil Punta, vidim da bi moral pripisat, ker sem napisal po linku RC-ja. Vem da je težko verjetno, da ima še prvi komplet, ampak da bi kdo kupil enak komplet za drugega, je pa tudi manj kot 20% možnosti. Itak se bo pa videlo po DOT-u.
Ali je prvi ali drugi, v vsakem primeru jih bo treba zamenjat.
 
Uporabniški avatar
Matey_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1477
Pridružen: So avg 08, 2009 9:20 pm
Kraj: Postojna

Re: Nakup 150-200KM bencinarja za okoli 8k€

Napisal/-a Matey_ So jul 25, 2015 8:57 am

Se opravičujem. Nesporazum :)
Mislim sem, da je govora o pnevmatikah na Pugiju RC.

LP
Matej
Getting so drunk, the paramedics find blood in your alcohol stream. :D

''... the last time I had this much fun, some furniture got broken ...'' by J. Clarkson
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Nakup 150-200KM bencinarja za okoli 8k€

Napisal/-a pskoda So jul 25, 2015 9:07 am

Punto ima 100% prvovgradnjo P Zero Nero isto kot alfa mito 155hp. Vem ker sem ga gledal v Trstu v salonu pri nas pa alfo mito na koncu sem se pa odločil za corso opc 5 let nazaj.
Gume niso nič posebnega in sam bi se odločil za drugo znamko ali pa vsaj za P Zero brez Nero

In jaz sem od začetka mislil, da se govori o RCju in mi je bilo malo čudno
Lp
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Nakup 150-200KM bencinarja za okoli 8k€

Napisal/-a INFINITI So jul 25, 2015 9:42 am

pskoda je napisal/-a:Gume niso nič posebnega in sam bi se odločil za drugo znamko ali pa vsaj za P Zero brez Nero


P ZERO v 215/40R18 so edino v run flat verziji. Drugače pa sem NEROtke imel na hyundai coupeju in lahko rečem da so živ čigumi. Te gume slišno pobirajo pri nizki hitrosti (tam do okoli 15-20 km/h) vsak kamenček s ceste da res slišiš kako jih meče notranjosti blatnika, kot da si montiral slick gume od gokarta :). Jaz imam drugače fajn spominj na njih. čeprav jih je žrlo kot za stavo.
Imaš pa v tej dimenziji na voljo Conti SC5 in tudi Michelin Pilot Super Sport - so pa zelo drage. Za cca 30%-40% manj imaš od Hankook Ventus S1 EVO2, ki so isto tega ranga
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
CupraR
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4634
Pridružen: Ne sep 08, 2002 11:20 am
Kraj: Ljubljana

Re: Nakup 150-200KM bencinarja za okoli 8k€

Napisal/-a CupraR To jul 28, 2015 8:47 pm

Spanska jetra, Leon cupra, 2.0 tfsi, 240ps.

Velik za 8k, k bo presvoh odpres na 300ps pa je :D Priporocam
 
Reaper85
Novinec
 
Prispevkov: 359
Pridružen: Če jul 16, 2009 9:44 pm

Re: Nakup 150-200KM bencinarja za okoli 8k€

Napisal/-a Reaper85 Sr jul 29, 2015 1:17 am

Danes sem šel po Mitota 99kW/135KM TCT (avtomatik) 2011 za 8.600€.
Pač velika prednost je bila, da je samo 99kW (zdaj sem prišel do -25% popusta), ampak je vseeno dovolj poskočen, uradno ima 8,2s do 100, navora 230Nm, tako da razen kakega starega Punta GT, težko najdeš hitrejši avto do 100kW. Res pa da dokler si do 130kW, tudi ni take razlike pri zavarovanju.
Turbo lag je v dynamic načinu praktično neopazen.

Vem da pri tem nakupu nikoli nisem mislil gledat na porabo, in bi bila sprejemljiva do nekje 12l, ampak bodimo iskreni, bencin tudi ni zastonj. Pri tem motorju pa so precej naredili glede porabe, med 7 in 8l mislim da se da komot držat. Res pa da moram še ugotovit kje se resetira potovalni računalnik in zvozit eno pot z ročnim pretikanjem prestav.
Na Spritmonitorju ima 135 povprečje 7,8l, 155 pa 9,2l.

Oprema je Distinctive (2/4), ampak je polno dodatne opreme, dvoconska avtomatska klimatska naprava, TCT menjalnik, paddle shifterji.
Veliko opreme pa je že brez doplačila, čeprav je pri marsikateremu tekmecu dodatna, sprednje meglenke, zadnji park senzorji, LED zadnje luči, tempomat, pa verjetno še kaj.

Pnevmatike so 195/55/16, še prve, Michelin Energy Saver. Se pa vidi na platiščih, da se je na ista vsako leto premontiralo tudi zimske, ker so kar precej opraskana.
Na 215/45/17 ne vem če bom šel, za te konje mislim da je 16 col dovolj, vožnja je pa že tako trda. Recimo s prejšnjim avtomobilom sem šel komot 50 čez ležečega (še s prejšnjim Puntom II je bil rekord 80, preden sem ga nižal), tukaj je pa treba stopit na zavoro, tam 30-40. Po manjših neravninah (recimo pred Naklom in stara cesta KR-LJ) je bla pa že prejšnja Astra H trda.

Avtomatik, kaj pa vem, po 50km sem se ga že navadil, najraje imam v dynamic in manualnem načinu, ker v drive načinu si vedno nekje v 5. ali 6. prestavi in potem ko pohodiš gas do konca rabi nekaj časa da pride do sunka. Medtem ko če si v manualnem, že prej lahko šaltaš postopoma dol, ko veš da boš rabil moč.
Dynamic način drugače otrdi volan, vzmetenje ter poveča navor iz 206 na 230Nm.
Rikverc parkiranje mi gre pa zaenkrat še počasneje/težje od rok kot pri ročnem menjalniku.
Na testni vožnji sem pa seveda po 500m hotel z levo nogo pritisnit sklopko, ampak sem potem z vso silo po bremzi. Po tem dogodku sem levo nogo raje pomaknil nazaj k sedežu, da mi nebi uhajala na zavoro, potem nekje na sredini 50km poti sem jo pa že dal nazaj na mrtvo stopalo, kamor tudi spada.
M32 ročni menjalnik od Opla je pa itak problematičen.

Start/stop mi pa tudi ni všeč, s prejšnjim avtom sem čakal na semaforju v prvi in sem bil daleč najhitrejši iz križišča, danes so mi pa ostali uhajali naprej, sploh v LJ je to velik problem, ker ti vsi takoj trobijo.
Drugače se da izklopit, ampak je treba vsakič ko vžgeš avto, pa oranžna lučka ti sveti.

Od problemov je pa največji barva. Prav s to rdečo barvo so imeli pri Alfi probleme, od kamenčkov je precej belih pik, še največ na havbi. Je bila pa najcenejša rešitev prozorni nalepki na zadnjih dveh blatnikih, kjer naj bi bilo to najbolj na udaru. To ima tudi ta avto.
Pa na Avto nasveti sem bral še od zadnjih diskov, bodo tudi pri meni za zamenjat, ampak na to me je že prodajalec opozoril.


200KM+ avtomobili so pa še daleč, če sploh kdaj. Prvič sploh ne vem kje bi takega izkoristil, po glavni cesti vse od Lesc pa do Kranja in potem ali Škofje Loke ali Ljubljane je itak cel dan preveč prometa, 100KM imaš vrh glave. Na kakšni manj prometni cesti se pa vedno najde en model za katerim moraš vozit.
Sam pa v glavnem vozim po hriboviti cesti, ampak tudi ni ravno pista, kjer bi se lahko igral z 200+ KM. Za v klanec in prehitevanja mi je bilo 105KM premalo, to upam da bo sedaj bolje.
Za tistih par sekund večjega užitka na dan je pa še močnejši avto predrag špas. Bi pa naslednji res moral bit 2.0T, da bo kaj razlike. Zdaj iz 12 na 8s se pozna, kar bi bilo vmes, pomoje ni dovoljšnje razlike, naslednja stopnja je pa okol 6,5s.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Nakup 150-200KM bencinarja za okoli 8k€

Napisal/-a pskoda Sr jul 29, 2015 6:39 am

CupraR je napisal/-a:Spanska jetra, Leon cupra, 2.0 tfsi, 240ps.

Velik za 8k, k bo presvoh odpres na 300ps pa je :D Priporocam


Ta leon je notri tako grd, da se moraš res zelo zelo trudit, da narediš tako grdo notranjost




@Reaper85 za zelo lep avto si se odločil samo osebno bi raje vzel ročni menjalnik. Največji problem je ko na AC voziš na prehitevalnem za enim cjazlnom 100km/h in ko se umakne na vozni pas pritisneš gas 5s prestavlja v nižjo potem šele potegne. To mi je šlo na živce ko sem vozil od tasta mercedesa c 4matic pa je novejši in 205hp pa tudi v sport načinu menjalnika ni nič pomagalo
Lp
 
Uporabniški avatar
a_sist
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1526
Pridružen: To jun 26, 2007 8:36 am

Re: Nakup 150-200KM bencinarja za okoli 8k€

Napisal/-a a_sist Sr jul 29, 2015 6:54 am

Čestitke za nakup!
No escape from the mass mind rape...
 
Reaper85
Novinec
 
Prispevkov: 359
Pridružen: Če jul 16, 2009 9:44 pm

Re: Nakup 150-200KM bencinarja za okoli 8k€

Napisal/-a Reaper85 Če jul 30, 2015 8:50 pm

pskoda je napisal/-a:Največji problem je ko na AC voziš na prehitevalnem za enim cjazlnom 100km/h in ko se umakne na vozni pas pritisneš gas 5s prestavlja v nižjo potem šele potegne. To mi je šlo na živce ko sem vozil od tasta mercedesa c 4matic pa je novejši in 205hp pa tudi v sport načinu menjalnika ni nič pomagalo

TCT rabi okol 2s v Normal načinu in okol 1s v Dynamic načinu. Lahko pa tudi prej pritisneš gas do podna, da ti prestavi v 3. ali pa prestaviš sam na paddle shifterju.
Zaenkrat seveda še pogrešam ročni menjalnik, pogum moram pa še nabrat pri hitrem vključevanju v krožna in pri vzvratnem parkiranju.
Na ravnem ni noben problem parkirati vzvratno, ker samo popuščaš zavoro, avto pa sam dodaja gas. Sam imam pa doma parkirišče ravno pod takim naklonom, da moram dodajati gas, na zavori pa potem ne morem imet noge (sem probal z levo, ampak ta je očitno uporabna samo za stiskanje sklopke), tako da to je zaenkrat pri avtomatiku zame še najbolj zahteven manever.

Poskočen je pa avto več kot dovolj, je pa dobro da te nazaj k mirnejši vožnji hitro spravi visoka poraba, ni noben problem prit na 15l, z atmosfercem sem se že za 10l moral precej potrudit.
 
Uporabniški avatar
a_sist
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1526
Pridružen: To jun 26, 2007 8:36 am

Re: Nakup 150-200KM bencinarja za okoli 8k€

Napisal/-a a_sist To avg 04, 2015 7:20 am

Kako si do sedaj zadovoljen?
No escape from the mass mind rape...
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Nakup 150-200KM bencinarja za okoli 8k€

Napisal/-a pskoda To avg 04, 2015 7:25 am

a_sist je napisal/-a:Kako si do sedaj zadovoljen?


Zgleda, da ne preveč oz meša hruške z jabolka in primerja 2 avta različnega ranga



Reaper85 je napisal/-a:
ojnica je napisal/-a:Sem pogledal danes tole astro za 4000 erov, menim da je avto vizualno v top stanju. Gledal sem drugače ene druge avte, sam je bla ravno tam poleg.

Ja, za to ceno je res top, sicer realna bi rekel da je vseeno okol 3000€, najbolj zaradi letnika, pa glede na to da je bil 5000€ skoraj 4 leta nazaj.
Ampak zdaj šele vidim da letnik ni vse, zamenjani Mito 2011 z 12k km manj je šajtrga proti tej Astri.
Lp
 
Uporabniški avatar
a_sist
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1526
Pridružen: To jun 26, 2007 8:36 am

Re: Nakup 150-200KM bencinarja za okoli 8k€

Napisal/-a a_sist To avg 04, 2015 9:09 am

vprašal sem ravno zato, ker sem ta odgovor videl v nategatorjih ;). Ne da bi se naslajal pri tem, ampak me zanima kaj ga tko moti.
No escape from the mass mind rape...
 
Reaper85
Novinec
 
Prispevkov: 359
Pridružen: Če jul 16, 2009 9:44 pm

Re: Nakup 150-200KM bencinarja za okoli 8k€

Napisal/-a Reaper85 To avg 04, 2015 10:42 am

pskoda je napisal/-a:Zgleda, da ne preveč oz meša hruške z jabolka in primerja 2 avta različnega ranga

Vem da sta dva različna ranga, ampak pri kvaliteti pa nebi smelo bit take razlike.
Sem imel že Punta II, eden slabših avtov B razreda, pa se sploh nisem vozil veliko slabše kot v Astri in se tudi ne spomnim da bi me v notranjosti kaj posebej motilo.
Še pri 106-ki ni blo nekih zamer, pa je A razred.

Tukaj pa trdo plastiko na vratih še potrpim, ampak kar me zelo moti je pa neverjetno slabo narejen ročaj na notranji strani vrat. Ko ga primeš, vse poka in škriplje.
Notranja kljuka, ki odpre vrata, je pa veliko boljše kvalitete.
Potem je pa še škripajoče steklo na levi strani, kot sem bral je za zamenjat regulator. Pa problem je ker vrata nimajo okvirja, zato se steklo tudi vedno, ko zapreš vrata, dvigne v zgornji položaj, in seveda tudi pri tem škriplje.
Vse to pa daje občutek kot bi se vozil v eni podrtiji stari 15 let, pa s tem mislim bolj rang Clia, premium avti so seveda tudi po teh letih boljši.

Kar me še moti je neverjetno trdo podvozje, po slabi cesti je muka vozit, zelo moraš pazit kakšne luknje, ker te grdo zabije tudi na 195/55/16. Tako da o 17 niti ne razmišljam.
Pa zelo nizek je spredaj, pa še zelo veliko razdaljo ima od odbijača do koles, tako da če bi hotel s kolesi parkirat do robnika, bi nasedel. Seveda je odbijač že prejšnja lastnica velikokrat spodaj podrsala.
Kar sem nahitro pomeril je spredaj nekje 15cm na začetku, potem se pa hitro niža, malo naprej ima zaščito, ki je 8cm od tal (robniki imajo 12-13cm, povsem možno pa da obstajajo tudi 15cm), zadaj do izpuha je pa 23cm.

Potem Start-stop, ko hočem ustavit in zapeljat rikverc v boks, mi že takoj, ko ustavim, ugasne avto. Saj se da izklopit, ampak naslednjič ne ostane izklopljen.

Avto vem zakaj sem kupil, motor in menjalnik sta odlična, recimo da še sedeži, upravljanje klime je skoraj boljše kot pri VW (prejšnja Astra H je bila pa glede tega najslabša, vse nekaj v menijih), potem se pa počasi konča.
Pri TSI in THP motorjih sem pa bral o veliko problemih, Astra J mi je 1.4T 140 prešvoh, 1.6T 180 tudi za svoje konje + drago zavarovanje, tako da sedaj imam kar imam.
Ko vidim kakšnega takega Golfa, mi je pa seveda žal, da nisem še mal našparal:
http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... 01.8%20T...
Res da tudi ta verjetno nebi bil brez problemov, ampak kvaliteta izdelave je pa sigurno 10, če Mita ocenim s 5.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 34 gostov