Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: nakup prvega lastnega avtomobila

Napisal/-a xxl Če avg 13, 2015 12:24 am

For je napisal/-a:Sem bil ravno na Peugeotu ko sem tole bral. In grem preverit to razliko ....ne vem če sta dva cmm? Prej 1 cmm? Kaj kažejo uradne številke?

Drugače pa 208 ima več prostora med zadnjo klopjo in prednjim sedežem ...najbrž zato ker se zadaj bolj pokončno sedi in niso dali prednost prtljažniku. ;)

Ne razumem na kaj misliš,ko praviš 2 cm ali 1 cm?Medosna razdalja? HB ima 262,SW pa 273 cm.
Nov motor naj bi pokuril manj,v praksi,na sptitmonitorju sta porabi skoraj enaki.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: nakup prvega lastnega avtomobila

Napisal/-a xxl Če avg 13, 2015 12:33 am

Ecoblue,ti se pa ne predaš kar tako?Kaj če mi 6 let garancije,če nimam časa viset na izrednih servisih? :roll:
Kje ti primerjaš prodajo Golfa in Aurisa?V slo ali v svetu?Auris/Corolla je najbolj prodajan model na svetu. ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
ecoblue
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 99
Pridružen: Ne avg 09, 2015 12:16 am

Re: nakup prvega lastnega avtomobila

Napisal/-a ecoblue Če avg 13, 2015 1:33 am

V Sloveniji mislim. Za svet pa vem da J Amerika, Indija, Kitajska so zelo močan trg in proizvajalci vozil se tega še predobro zavedajo, kjer je Toyota(poleg ZDA) zelo prodajana. V Evropi je slika drugačna kjer ima VW grupa 25% delež prodanih vozil, Toyota 4,6%, Kia in Hyundai skupaj 6%, Mazda pa 1,5% delež ;)
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1451
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: nakup prvega lastnega avtomobila

Napisal/-a For Če avg 13, 2015 8:04 am

xxl je napisal/-a:
For je napisal/-a:Sem bil ravno na Peugeotu ko sem tole bral. In grem preverit to razliko ....ne vem če sta dva cmm? Prej 1 cmm? Kaj kažejo uradne številke?

Drugače pa 208 ima več prostora med zadnjo klopjo in prednjim sedežem ...najbrž zato ker se zadaj bolj pokončno sedi in niso dali prednost prtljažniku. ;)

Ne razumem na kaj misliš,ko praviš 2 cm ali 1 cm?Medosna razdalja? HB ima 262,SW pa 273 cm.
Nov motor naj bi pokuril manj,v praksi,na sptitmonitorju sta porabi skoraj enaki.

Mislim na prostor za noge zadaj.
No vidiš....11 cmm so povečali medosno razdaljo in spet dali prednost prtljažniku. :roll:
Najprej sem v obeh avtomobilih (HB in SW) voznikov sedež naštimal tako kot ponavadi moram imeti. Potem sem primerjal razdaljo med klopjo in prednjim sedežem....niti dva cmm ni razlike. Tako da ne boš veliko profitiral glede na to, da te to najbolj moti. ;)
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: nakup prvega lastnega avtomobila

Napisal/-a xxl Če avg 13, 2015 9:43 am

Nisem meril koliko dejansko pridobim prostor zadaj za kolena,našel sem ga več in to mi zadošča,je pa res,da vedno bolj ga umikam iz ožjega izbora,kaj mi bo potem še ostalo... :?
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1451
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: nakup prvega lastnega avtomobila

Napisal/-a For Če avg 13, 2015 9:56 am

Saj je prav da ga umikaš glede na to da je avto treba servisirat na pooblaščenem servisu, in mogoče kdaj kaj reklamirat. ;)
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: nakup prvega lastnega avtomobila

Napisal/-a xxl Če avg 13, 2015 11:43 am

For je napisal/-a:Saj je prav da ga umikaš glede na to da je avto treba servisirat na pooblaščenem servisu, in mogoče kdaj kaj reklamirat. ;)

:?: No,saj vse znamke treba servisirat (v garanciji),na reklamacije ni nobena znamka imuna,mene tudi ne moti,če ni tega preveč :)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 597
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: nakup prvega lastnega avtomobila

Napisal/-a pleomax Pe avg 14, 2015 10:15 am

Ne primerjam 1.2 vti in 1.2 thp v ničemer drugem kot zvoku. Primerjam pa 1.6 THP(150 konjev) in 1.2 THP. Avto do 100 vsaj enako potegne,pri pospeševanju ni nič kaj bistveno glasnejši,na avtocesti pa je bistveno tišji in odzivnejši.O porabi konkretno ne morem govoriti,ker se veliko vozimo zadnje čase s tem avtom po mestu,hribih(kratke relacije). Vendar pa vem da so na avtomobilizmu dosegli porabo 7,1 litra z nič kaj varčno vožnjo in zato porabo tudi pohvalili.Cestnine plačaš malo in nasploh zavarovanja. Motor ni bil precej ali "kar" pohvaljen. Motor je vsepovsod zelo pohvaljen in nekaj očitno je na tem,da je odličen. Marsikje mu dajo celo vseh 10 točk.1.6 THP-ja so vedno pohvalili,nikoli pa tako in tudi sam sem mnenja,da je dober motor,ampak mi je 1.2 THP bolj zlezel pod kožo.Kdor mi ne verjame si lahko prebere teste,drugače naj sproba sam. Nenazadnje je dobil tudi nagrado letos. Čez 10 let se bodo vsi navadili na trivaljnike...tudi ti,če ne pa čez par let ne bo več neke izbire za tebe. Da so motorji majhnih prostornin lahko zelo dobri nam ford dokazuje že kar nekaj let. V glavnem,ti žal nisi zadovoljen,velika večina jih pa je. Različna mnenja in orav je tako. S prostorom pa je tako: Kdor pravi da ga je v 308 enako kot v 208 odzadaj,teh dveh avtomobilov najbrž ni niti videl. Imamo oba omenjena doma. Včeraj sem to še posebaj na obeh preveril. V 308 je več prostora za kolena pa tudi sedalni del je daljši kot pri 208. Če bi rad večji prtljažnik,potem je 308 prava izbira,če pa bi rad povprečen prtljažnik in kak cm več na zadnji klopi pa gledaj za drugimi. Sicer jaz s svojimi ne tako majhnimi 184cm nimam nobenega problema s sedenjem odzadaj...
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: nakup prvega lastnega avtomobila

Napisal/-a xxl Pe avg 14, 2015 3:32 pm

Jaz pa imam,ker jih imam 192 in sem sedel v obeh,208 in 308,in me je 308 razočaral glede prostornosti zadaj,208 pa prijetno presenetil,ker,glede na velikost obeh,tega enostavno ne pričakuješ. ;)
PS Glede 3 cilindra,tudi BMW jih uvaja,1,5 s +180 KM ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1451
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: nakup prvega lastnega avtomobila

Napisal/-a For Pe avg 14, 2015 10:06 pm

Enako jaz imam oba omenjena doma in ti zagotavljam da 208 ima več prostora za noge če meriš razdaljo med sedalnim delom zadaj in prednjim sedežem.
Nisem pa meril med naslonom zadaj in prednjim sedežom. Najbrž bi tukaj bilo drugače, ker je v 308 sedalni del daljši.
Meril sem pa tako da v obeh avtih naštimam voznikov sedež tako kot ponavadi imam. Sem tudi malenkost pod 190 cmm visok.

Glede motorja se pa ne strinjam niti pod razno. Berem teste, cenim strokovnost in izkušnje novinarjev...ne pustim se pa zlahka prepričat v nekaj kar SAM drugače vidim. Pač ....imam svoje mnenje o tem in ni tega strokovnjaka ki bi me prepričal v nekaj kar po mojem mnenju ne drži.
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 597
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: nakup prvega lastnega avtomobila

Napisal/-a pleomax So avg 15, 2015 9:03 pm

Ravno zato,ker je sedalni del daljši,avtomatsko imaš kolena bolj nazaj. Pač jaz si sedim v 308 udobneje zadaj,je pa res,da je tudi moja 208 odzadaj vredu. Druga stvar pa je,da so sedeži v 308 veliko širši(kar vzame spet nekaj prostora odzadaj) in res zelo udobni. Za glavo pa je kaka 2 cm več prostora odzadaj kot v 208. Trivaljniki so mi pa všeč zaradi zvoka in zaradi manjših stroškov. Stvar se tudi zelo hitro segreje,veliko hitreje kot 1.6 THP. Drugače,o katerem avtomobilu pa sedaj avtor te teme razmišlja?
 
kostolomac
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Po avg 10, 2015 4:51 pm

Re: nakup prvega lastnega avtomobila

Napisal/-a kostolomac Po avg 31, 2015 7:03 pm

Pozdravljeni,

Po dolgem premisleku sem se le ustalil v ožji izbor so prišli Golf 1,2 Tsi ali Golf 1,6 tdi in pa Polo 1,2 Tsi.

Sedaj imam par vprašanj. Ali je res, da naj bi bil motor 1,2 tsi od Golfa premalo močen glede na velikost,težo itd? Slišal sem, da naj bi čez leta šla poraba na Tsi golfu navzgor zaradi tega ker bi bil avto pretežak po domače mašina naj bi prej "krepala" oz. izgubljala moč.
Zanima me tudi približna razlika med servisom tsi mašine in Tdi mašine v ceni?
Približna cena registracije, zavarovanja? Voznik cca. 7 let vendar skoz z očetovim avtom. Bo prva lastna registracija se pravi nisem opravičen do bonusa, avto bo kasko zavarovan, ker bo nov ali pa star cca 1-2 leti. Kaj priporočate?
Porabo sem malo pogledal po sprintmonitorju, ampak še me vedno zanima mnenje nekoga, ki imam kakšnega od tega avtomobila.


Letno delam med max 15k km. Recimo, da so relacije 50% 50% in pa tudi neki podobnega glede mestne in vožnje po avtocesti.


Hvala za odgovore.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: nakup prvega lastnega avtomobila

Napisal/-a Firediver To sep 01, 2015 7:20 am

Če se ogrevaš za Golfa in 1.2TSI ti ne bo škodilo preveriti naslednji temi na tem forumu:

viewtopic.php?f=6&t=83936
viewtopic.php?f=6&t=103696
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3784
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: nakup prvega lastnega avtomobila

Napisal/-a Blinder To sep 01, 2015 9:59 am

kostolomac je napisal/-a:Slišal sem, da naj bi čez leta šla poraba na Tsi golfu navzgor zaradi tega ker bi bil avto pretežak po domače mašina naj bi prej "krepala" oz. izgubljala moč.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
KAKO LAHKO SPLOH POSLUSAS TAKO ZARUKAN FOLK???
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: nakup prvega lastnega avtomobila

Napisal/-a DePalmo To sep 01, 2015 11:09 am

Blinder je napisal/-a:
kostolomac je napisal/-a:Slišal sem, da naj bi čez leta šla poraba na Tsi golfu navzgor zaradi tega ker bi bil avto pretežak po domače mašina naj bi prej "krepala" oz. izgubljala moč.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
KAKO LAHKO SPLOH POSLUSAS TAKO ZARUKAN FOLK???

Sam res. Pri TSI gre poraba z leti na 0, ker motor itak crkne :lol:
 
kostolomac
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Po avg 10, 2015 4:51 pm

Re: nakup prvega lastnega avtomobila

Napisal/-a kostolomac To sep 01, 2015 6:47 pm

DePalmo je napisal/-a:
Blinder je napisal/-a:
kostolomac je napisal/-a:Slišal sem, da naj bi čez leta šla poraba na Tsi golfu navzgor zaradi tega ker bi bil avto pretežak po domače mašina naj bi prej "krepala" oz. izgubljala moč.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
KAKO LAHKO SPLOH POSLUSAS TAKO ZARUKAN FOLK???

Sam res. Pri TSI gre poraba z leti na 0, ker motor itak crkne :lol:



Pa dobro to je bilo samo eno mnenje, če po pravici povem se bolj ogrevam za polota, absolutno pa bi rad še mnenja drugih kaj priporočate?
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 28 gostov