Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
ecvetek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Pe feb 25, 2011 10:35 am

Nakup novega vozila

Napisal/-a ecvetek To avg 18, 2015 6:45 pm

Kupujem novo (ali 2013+) vozilo, izbor pa sem zaenkrat zoožil na naslednje:
Ford Mondeo Titanium
Škoda Octavia RS
Audi A4
Audi A3
Seat Leon FR

Kakšna so vaša mnenja o zgornjem izboru, zakaj ja ali zakaj ne? Izkušnje, mnenja o financiranjih, razmerje avto vs. cena, oprema, ipd. Zaenkrat sem če odprt za predloge, rad pa bi izbor zoožal na 3, potem pa grem na testne vožnje. Precej me potegne Ford, mi je pa mogoče malo drag (enako Škoda).

Kako se obnese varianta staro za novo? Se splača? Imam Audi A3 2004 letnik 200km+.

Že v naprej hvala za nasvete in mnenja :)
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 651
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: Nakup novega vozila

Napisal/-a alexwell To avg 18, 2015 8:41 pm

A3=Leon in A4=Octavia ;)
 
ecoblue
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 99
Pridružen: Ne avg 09, 2015 12:16 am

Re: Nakup novega vozila

Napisal/-a ecoblue To avg 18, 2015 9:36 pm

Vse pojdi probat in se sam na koncu odloči.
Prihaja novi A4, ki je zelo napredoval v primerjavi z prejšnjo generacijo: lažja karoserija, tišja vožnja pri višji hitrosti, manjši zračni upor, izboljšano ter bolj komfortno podvozje.... Novi 2.0TSI motor bo eden tistih motorjev, ki se bo spet zapisal v zgodovino z zlatimi črkami VW grupe, po testih ki sem jih preletel so rezultati fascinantni. Lahko je zelo ekonomičen, lahko je brutalen... Vsi motorji nad 150 konjev bodo v novi generaciji A4 imeli serijsko bolj direkten in športen volan, kar je pri različici do 150hp 1000€ doplačila in imaš "škodin RS" serijsko...

A3=Leon=Octavia=MQB platforma,
A4= MLB platforma kar pove vse...
Če bi jaz imel denar bi se odločil za novi Audi A4, druga izbira bi bil Ford Mondeo, ki je boljši od vseh ostalih naštetih in ni nič dražji od konkurence. Mondeo je razred Passata in ne Octavije.

Varianta staro za novo se obnese tako da verjetno boš malo na izgubi kot če bi ga sam prodal, vendar tudi ni to vedno pravilo.
 
ecvetek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Pe feb 25, 2011 10:35 am

Re: Nakup novega vozila

Napisal/-a ecvetek Pe avg 21, 2015 5:17 pm

hvala za odgovor :)

koliko je dejanske razlike med rednim servisiranjem dizla proti bencinarju? se dizel še splača glede na cene goriva?
 
ecoblue
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 99
Pridružen: Ne avg 09, 2015 12:16 am

Re: Nakup novega vozila

Napisal/-a ecoblue Pe avg 21, 2015 5:35 pm

Glede servisov ni neke razlike koliko opažam. Pri dizlu gre mogoče pol litra več olja(pa še to ne vedno odvisno od motorja) in občasna menjava naftnega filtra, pri bencinerju so svečke... tu nekje sta.
Kaj se splača in kaj ne si mora vsak sam izračunati. Eni ne marajo dizle ne glede malo cenejšo vožnjo, drugi ne marajo bencinerjev, tretji vozijo na plin, hibrida, elektriko.. Dizel je pri množičnih znamkah ob nakupu dražji, pri višjem cenovnem razredu pa koliko spremljam je cena med bencinom in dizlom zelo podobna, le pri dizlu je za isto ceno manj konjev kot pri bencinerju.
 
ecvetek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Pe feb 25, 2011 10:35 am

Re: Nakup novega vozila

Napisal/-a ecvetek Pe avg 21, 2015 8:28 pm

Ma ne morem se odločit med dizlom in bencinarjem. Je vreden dizel 2k (cca 30€ na mesec - 7 let) več? Všeč mi je če avto mal bolj potegne, nevem pa kok je tukej dejansko razlike...

Zavarovanje in cestnino pustimo, ker to je cca 70-80€ razlike, poraba pa cca 1-1.5 l razlike. Razlike v gorivu bi imel pacca 30€ na mesec (vzeto na 1200km).

Mnenja? js sm čist neodločen :) Računam pa tut na to, kaj ko bom prodajal avto, recimo čez 5 let. Kolk težje bom prodal bencina in za kolk nižjo ceno kot dizla.

Slika
 
ecoblue
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 99
Pridružen: Ne avg 09, 2015 12:16 am

Re: Nakup novega vozila

Napisal/-a ecoblue Pe avg 21, 2015 10:17 pm

Hitrejši bo verjetno benciner do 130km/h, bo pa dizel imel več navora. Kaj je pa tebi bolj všeč..koliko delaš letno km?
Tipičen nakup Slovenca vozila tega ranga bi bil dizel, Rusa, Američana pa benciner, moraš se pa sam odločit. Upam da si oba motorja dobro probal, ker potem ko ga kupiš je zoprno če te kaj preseneti...
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Nakup novega vozila

Napisal/-a esem Pe avg 21, 2015 10:41 pm

Dizel je manj ekološki, ne teče tako gladko, potencialno možne težave v mrzli zimi, smrdi, ima več "občutljivih" delov, npr DPF in za tako kilometrino (1200 km/mesec) se upoštevaje vse to ne splača. Je pa največ odvisno od osebnih preferenc (navor ipd, če bolj pritiskaš, gre poraba turbobencinarja v višave - za razliko od dizla), zato obvezno probaj oba.

Na avto.netu poglej iste letnike, isto opremo, podobno moč (upoštevaj tudi navor), podobne km (kar je težko. ker imajo dizli običajno več km - pusti nerealne številke (prevrtavanje km, posebno iz uvoza)) in voala imaš približno primerjavo cen - za koliko bi dizla kasneje dražje prodal. Je pa to relativno oz težko najti, saj je turbobencinar v ponudbi le malo časa in tudi cene zato morda še niso "prave".
 
ecvetek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Pe feb 25, 2011 10:35 am

Re: Nakup novega vozila

Napisal/-a ecvetek So avg 22, 2015 12:18 am

Na leto delam tam do 15000km. Načeloma sem enkrat na leto olje menjal, zato približno vem kilometrino.

Po mojih izračunih bi prvotno preplačanega dizla "pokril" šele po 5ih letih, šele od tam naprej bi profitiral s porabo. Ampak mislim da bi po 5ih letih že prodajal in kupoval drugo, tako da bo bencinar zame boljša izbira. Kot je esem rekel, premalo kilometrine da bi se dejansko splačal dizel.

Servis je pa overall verjetno tudi vsaj za 20% cenejši pri bencincu, imam prav?
Bom vzel oba na tesno vožno pa bom potem videl kako mi ležita...
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Nakup novega vozila

Napisal/-a svetilnik So avg 22, 2015 5:49 am

ecoblue je napisal/-a:Glede servisov ni neke razlike koliko opažam. Pri dizlu gre mogoče pol litra več olja(pa še to ne vedno odvisno od motorja) in občasna menjava naftnega filtra, pri bencinerju so svečke... tu nekje sta.
Kaj se splača in kaj ne si mora vsak sam izračunati. Eni ne marajo dizle ne glede malo cenejšo vožnjo, drugi ne marajo bencinerjev, tretji vozijo na plin, hibrida, elektriko.. Dizel je pri množičnih znamkah ob nakupu dražji, pri višjem cenovnem razredu pa koliko spremljam je cena med bencinom in dizlom zelo podobna, le pri dizlu je za isto ceno manj konjev kot pri bencinerju.


Tukaj verjetno misliš na mondeota... lahko pa ti zagotovim, da je ta bencinski motor v focusu odličen, če ne en najboljših v tej kategoriji in ceni na tržišču. Ima odličen pospešek in ne neha in ne neha vleči... mogoče se bo smešno bralo, toda bom kar tako napisal, za naše ceste je to tako dober motor v focusu, da mu lahko rečem mini družinski ST ;) Ima pa eno pomanjklivost, je kar žejen... Disel, v vseh pogledih slabši, razen pri porabi. S tem sem mislil slabši od omenjenega bencinarja, kar se tiče cene, vzdrževanja, je bolj trektorski in pa večji riziko, da gre karkoli narobe...
 
Uporabniški avatar
honeybee
Novinec
 
Prispevkov: 267
Pridružen: Če jun 04, 2015 9:38 pm

Re: Nakup novega vozila

Napisal/-a honeybee So avg 22, 2015 3:45 pm

@ocvetek: jaz jih delam malo manj na leto kot ti. Sedaj sem vzel novi avto in bencinarja, delam bolj kratke relacije, ki tudi za bencinarja niso ravno dobre, kaj šele za dizla.

V glavenm, sem šel enak avto še enkrat sestavit le da sem izbral dizla. Cena samega avta je bila dražja za 3850 eur. Slabe 4 tisočake za dizla? Resno? Sedaj se je avto komaj utekel in mu je poraba trenutno še malo padla ampak če ne pije pod 2 litra na 100km (2,5 litra če ga močneje stisnem) se mi ne splača. Gledam na splitmonitorju in razlika med dizlom in bencinarjem je približno 1,5 litra.

Računajte kdaj bi prihranil če bi na račun dizla mesečno prihranil 10 eur (približno) ter vključite še dražje servise dizla. Avto bi bil prej v preši kot pa še na cesti, kjer bi se mi dizel povrnil. Govorim zase in mojo kilometrino.

lp
darkside
 
ecoblue
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 99
Pridružen: Ne avg 09, 2015 12:16 am

Re: Nakup novega vozila

Napisal/-a ecoblue So avg 22, 2015 7:57 pm

Za 12k na leto je nakup dizla nesmisel, pa še bolj občutljivi so: kasneje se motor ogreje, DPF, EGR...
Osebno veliko raje vozim bencinski motor, je bolj fini, manj glasen, prijaznejši okolju, ima večji razpon max. navora in nov je pri srednjem cenovnem razredu veliko cenejši kot primerljiv dizel.
 
ecvetek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Pe feb 25, 2011 10:35 am

Re: Nakup novega vozila

Napisal/-a ecvetek Ne avg 30, 2015 9:51 pm

Po vsem videnem in testiranem sta v zadnjem izboru Mazda 6 in Ford Mondeo. Preden naročim...kako mnenje? Sam sem že bolj ko ne odločen, vedno pa cenim tudi tuja mnenja in izkušnje. :)
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Nakup novega vozila

Napisal/-a xxl Po avg 31, 2015 7:48 am

Meni je Mazda lepša,2.0 benz 145KM porabi cca liter manj od 1.5 TB 160 Mondea,je pa res,da sem bolj naklonjen TB motorjem.Praviš,da si sprobal oba,torej veš kaj ti ustreza. ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Nakup novega vozila

Napisal/-a emozul Po avg 31, 2015 3:40 pm

xxl je napisal/-a:Meni je Mazda lepša,2.0 benz 145KM porabi cca liter manj od 1.5 TB 160 Mondea,je pa res,da sem bolj naklonjen TB motorjem.Praviš,da si sprobal oba,torej veš kaj ti ustreza. ;)



Čeprav mazda ni na njegovem seznamu, bi jo tudi jaz definitivno dal v ožji izbor.
Za take kilometre vsekakor bencinar.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Nakup novega vozila

Napisal/-a xxl Po avg 31, 2015 6:32 pm

ecvetek je napisal/-a:Po vsem videnem in testiranem sta v zadnjem izboru Mazda 6 in Ford Mondeo. Preden naročim...kako mnenje? Sam sem že bolj ko ne odločen, vedno pa cenim tudi tuja mnenja in izkušnje. :)

;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Nakup novega vozila

Napisal/-a emozul Po avg 31, 2015 7:32 pm

xxl je napisal/-a:
ecvetek je napisal/-a:Po vsem videnem in testiranem sta v zadnjem izboru Mazda 6 in Ford Mondeo. Preden naročim...kako mnenje? Sam sem že bolj ko ne odločen, vedno pa cenim tudi tuja mnenja in izkušnje. :)

;)


Spregledal, no tudi najboljšim se zgodi :D
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2184
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Nakup novega vozila

Napisal/-a RedBaron Po avg 31, 2015 7:50 pm

ecvetek je napisal/-a:Po vsem videnem in testiranem sta v zadnjem izboru Mazda 6 in Ford Mondeo. Preden naročim...kako mnenje? Sam sem že bolj ko ne odločen, vedno pa cenim tudi tuja mnenja in izkušnje. :)



Jaz bi nagnil tehnico k mondeotu, ker ima možnost napihljivih zadnjih pasov, kar mazda nima.... seveda v primeru, da to zadevo hočeš met, drugače nima veze...
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 23 gostov