Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: avto za 60 000 km/leto

Napisal/-a emozul To sep 01, 2015 8:38 pm

Si že sprobal superba?
Meni je zelo všeč, pa še placa ima Ogromno.

Če ga boš sprobal, prosim malo napiši občutke.
 
knt
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 68
Pridružen: Ne nov 17, 2013 7:56 pm

Re: avto za 60 000 km/leto

Napisal/-a knt Sr sep 02, 2015 3:33 pm

thunderbolt je napisal/-a:Ja, v bistvu zato ker je predrag. Ko sva nanj dala tisto, kar je pri drugih avtomobilih samoumevno (npr. tempomat, avtomatska klima) in še npr. ksenon, kjer ga gledava povsod, pa malo boljša notranjost, da imaš vsaj občutek, da sediš v benzu (pa se z opcijami nisva igrala), bi za 1.5 motor iz Renaulta (pa tu ne mislim slabšalno) dala več kot 28 tisoč. Sicer je servisni interval (pre)dolg, cena servisa pa tudi zasoljena. Tudi garancija je nikakva. In glede na to, da nisem slišal še nobenega res pametnega argumenta zakaj premium avto in v čem je boljši od nepremium znamke, se tega pač ne grem. Je pa tudi na avto.netu kar nekaj benzov s pokvarjenimi 2.2 mašinami. Torej tu ne gre za neko nadstandardno kvaliteto, kakršno namigujeta cena in ugled. Če bi dobil pa kak res pameten argument, bi pa o tem dražjem avtu tudi premišljevala - vsekakor pa ne misliva dajat za avto več kot je potrebno.


Kolega mi je dal za probat B 180 CDI. Precej udobna zadeva. Tako da če kupuješ avto za 60.000 na leto, je precej smiselno, da ga greš vsaj probat.
Glavni problem na svetu je, da so bedaki in fanatiki vedno prepričani, modreci pa stalno v dilemi. [ Bertrand Russell ]
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: avto za 60 000 km/leto

Napisal/-a tristan01 Sr sep 02, 2015 7:11 pm

emozul je napisal/-a:Si že sprobal superba?
Meni je zelo všeč, pa še placa ima Ogromno.

Če ga boš sprobal, prosim malo napiši občutke.


Superba sem preskusil par dni nazaj. Lep in prostoren voz. Sedenje malce višje kot sem ga vajen v BMW (ampak ni moteče) zato pa je pregled nad nosom vozila zelo dober in takoj veš do kod sega odbijač. Oprema... Odvisno od paketa opreme, vseeno pa solidno založen že s srednjim paketom opreme. Prostora za voznika in sopotnike je v izobilju, sedeži so izdatno nastavljivi in tudi mojim 190 cm nudijo dobro oboro. Obilkovanje tipično Škodino (malce hladno in dolgočasno, vendar brez večjih napak). Meni osebno všečno. Zalomi pa se pri motorju. Iz BMW-ja sem vajen 143KM dizla v navezi z avtomatiko, tu pa sem testiral 150km in ročni menjalnik.

Največja zamera gre motorju zaradi anemičnosti pod 1.500RPM. v 4. in višjih prestavah se ob pritisku na plin enostavno ne zgodi skoraj nič... Tu sem vajen, da mora motor suvereno vleči že od cca. 1.200 RPM....Nad 2.000 vrtljaji je motor povsem zadovoljiv in avtomobil se pelje suvereno, kljub velikosti. Presenečen sem bil predvsem da se tudi ob hitrejši vožnji masa vozila ne občuti.

Glede na ceno - pod 30.000 EUR za srednji paket opreme, ki ima vse kar povprečen voznik rabi, 150km dizel z ročnim menjalnikom.... mislim da je odličen nakup.

Lp Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Uporabniški avatar
dask
Uporabnik
 
Prispevkov: 1097
Pridružen: Če jul 31, 2008 9:53 am

Re: avto za 60 000 km/leto

Napisal/-a dask Če sep 03, 2015 8:39 am

Poskusi tistega z 184 km in DSG, jaz ga imam trenutno na testu in stvar je več kot zadovoljiva :D Je pa res, da cenovno potem takoj poletiš preko 30.000...
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 52 gostov