Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
miha210
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Po okt 12, 2009 12:57 pm
Kraj: Komen

Nakup rabljenega Doblo-ja pri BPAVTO

Napisal/-a miha210 Po avg 24, 2015 6:16 pm

Pozdravljeni.
Odločam se za nakup rabljenega Dobloja pri preprodajalcu "BPAVTO".
http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... 6V%20Emo...
Opažam, da se ta avto prodaja že dalj časa. Ali kdo ve, mogoče pozna avto, zakaj ne gre v promet?
Mogoče trgovec velja za slabega, nezaupljivega...
V drugem vprašanju bi vas pa vprašal, če ima kdo kakšne izkušnje, kako se obnesejo ti avti, kako so motorji 1,6 16V Multijet z 105KM...
Trenutno vozim Grand Scenic 1.9dci 130KM, kakšno razliko lahko pričakujem glede na ta avto?
Menjujem avto, ker ima dosti kilometrov, pa potrebujem za družino večji-prostornejši avto.

V naprej, hvala za bilokakšne informacije.
LP
Priponke
Doblo-BpAvto.jpg
LP
Egon
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Nakup rabljenega Doblo-ja pri BPAVTO

Napisal/-a Cefizelj Po avg 24, 2015 6:40 pm

Kaj lahko pričakuješ. Predvsem manjšo dodelanost pri izdelavi, slabšo zvočno izoliranost, ker gre za avto ki je nadgradnja tovornega.

Priporočam ti da se prej odpraviš na testno vožnjo, da vidiš če ti avto sploh ustreza.

Kar se pa tiče dolgega obdobja prodaje - trg je zasičen z takšnimi in drugačnimi avtomobili in vsi ne gredo ne vem kako hitro v prodajo. :) Ponavadi to ne pove nič o avtomobilu, vseeno pa velja previdnost pred nakupom (pregled z mehanikom, pregled dokumentacije).

Na splošno pa po oglasu ne izgleda napačen...
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: Nakup rabljenega Doblo-ja pri BPAVTO

Napisal/-a Renault VG Po avg 24, 2015 7:12 pm

Ima stric to generacijo s tem motorjem, sicer tisto tovorno ki ima namesto 3 stranske šipe kovino. V 4 letih je naredil 150k km brez kakršnega koli problema, tudi poraba je majhna. Kaj lahko pričakuješ sicer težko rečem ker v Scenicu nisem sedel ampak če sklepam po Meganu bi rekel da je več razkrite kovine in trga plastika.
 
miha210
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Po okt 12, 2009 12:57 pm
Kraj: Komen

Re: Nakup rabljenega Doblo-ja pri BPAVTO

Napisal/-a miha210 Po avg 24, 2015 10:03 pm

Sedel sem sicer v novem (ta, ki je prišel letos ven), in glede na to da sem velik 210cm, lahko rečem da je "dnevna soba" v primerjavi z Grand Scenicom. Spredaj kolena niso utesnjena med vrati-volanom-sredinsko konzolo. Je pa tudi Grand Scenic bolj prostoren v primerjavi z recimo Zafira, Turan, C4 Grand Picaso, Peugeot 5008....
Zavedam se, da ni ta avto isti rang kot Scenic, ampak je pa cenejši, prostornejši zame spredaj, prostornejši zadaj (imam tri otroke) in za mano lahko sedi normalen človk-neutesnjen, in je večji prtljažnik.

Glede na to da financ ni v izobilju, se bodo sklepali kompromisi, zato se odločam za ta avto. Pomembno je, da je motor dober (nima nekih hib), udoben za vožnjo, in ugoden za redno vzdrževanje. Drugo je sekundarnega pomena.

Je pa v primerjavi z Berlingotom (ta je soprogi bolj všeč) bolj prostornejši, tako spredaj, z glavo pod stropom, in zadaj v širino. Me pa osebni mehanik opozarja, da imajo Berlingoti oz. 1.6 Hdi 90KM iz koncerna PSI, težave z injektorji oz. puščanjem nafte mimo injektrorjev in je treba pogosteje menjavat neka tesnila pod njimi. In če injektor ne gre ven, se ga hidravlično izvleče...če se utrže, je pa kaos-erozija glave...Stroški-raje ni za mislit. Ne vem koliko resnice je v tem, ker tudi po forumih ni veliko opisane te težave-vsaj nisem dosti zasledil.
LP
Egon
 
hahehihoh
Uporabnik
 
Prispevkov: 1051
Pridružen: Če apr 19, 2012 7:48 pm

Re: Nakup rabljenega Doblo-ja pri BPAVTO

Napisal/-a hahehihoh Sr avg 26, 2015 10:21 am

To velja za staro generacijo 1600 kibičnih HDIjev... Pa še to pretirava.
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Re: Nakup rabljenega Doblo-ja pri BPAVTO

Napisal/-a f.taunus Sr avg 26, 2015 12:06 pm

Zakaj pa je na Peugeotu bil delan drugi servis? Mogoče zaradi kakih težav z motorjem, ki jim Fiatovi serviserji niso bili kos, pri peugeotu pa imajo malo več prakse na teh motorjih?
 
miha210
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Po okt 12, 2009 12:57 pm
Kraj: Komen

Re: Nakup rabljenega Doblo-ja pri BPAVTO

Napisal/-a miha210 Sr avg 26, 2015 9:37 pm

hahehihoh je napisal/-a:To velja za staro generacijo 1600 kibičnih HDIjev... Pa še to pretirava.


Praviš za staro generacijo. pri kateri generaciji pa je bilo to odpravljeno oz. s katerim letnikom, če sem bolj natančen?
Zdej so pa novi z BlueHdi, kaj je pa to zaena stvar? Če primerjamo z navadnim dizelskim motorjem ali meni znanim dCi?
LP
Egon
 
miha210
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Po okt 12, 2009 12:57 pm
Kraj: Komen

Re: Nakup rabljenega Doblo-ja pri BPAVTO

Napisal/-a miha210 Sr avg 26, 2015 9:44 pm

f.taunus je napisal/-a:Zakaj pa je na Peugeotu bil delan drugi servis? Mogoče zaradi kakih težav z motorjem, ki jim Fiatovi serviserji niso bili kos, pri peugeotu pa imajo malo več prakse na teh motorjih?


To sem tudi jaz malo premišljeval...
Ena teorija bi lahko bila: Servisne intervale imajo uradno na 30.000 (to mi ni všeč, če hočeš dobro avtu moraš maksimalno menjavo na 15000km-vsaj tako navado sem sam imel), in pri drugem servisnem intervalu (letos junij) je bil avto star že tri leta. Po vsej je že izven garancije in mu je bilo verjetno cenejše na drugem servisu. Ne vem kakšne so cene na teh pooblaščenih servisih, vem samo za Renault da ima zasoljene, ker sem jaz mojega servisiral pri enemu popoldancu.
LP
Egon
 
hahehihoh
Uporabnik
 
Prispevkov: 1051
Pridružen: Če apr 19, 2012 7:48 pm

Re: Nakup rabljenega Doblo-ja pri BPAVTO

Napisal/-a hahehihoh So avg 29, 2015 2:54 pm

2010+ so 1600 ccm HDIji dobri. Za prej ne vem točno, so pa z 82 kW motorjem začeli predpisovati interval menjave olja na 20.000 km, kar je po moje veliko pripomoglo.

BlueHDI pa so povsem novi in mi ni nič znano o njih. Vem samo da vsake 15-20 tisoč km moraš doliti Blue aditiv.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Nakup rabljenega Doblo-ja pri BPAVTO

Napisal/-a čare So avg 29, 2015 3:17 pm

f.taunus je napisal/-a:Zakaj pa je na Peugeotu bil delan drugi servis? Mogoče zaradi kakih težav z motorjem, ki jim Fiatovi serviserji niso bili kos, pri peugeotu pa imajo malo več prakse na teh motorjih?

Res je na peugeotu najbrž prav obvladajo FIAT-e ja.
 
ggorenc
Novinec
 
Prispevkov: 429
Pridružen: So apr 23, 2005 7:41 pm

Re: Nakup rabljenega Doblo-ja pri BPAVTO

Napisal/-a ggorenc So avg 29, 2015 7:40 pm

čare je napisal/-a:
f.taunus je napisal/-a:Zakaj pa je na Peugeotu bil delan drugi servis? Mogoče zaradi kakih težav z motorjem, ki jim Fiatovi serviserji niso bili kos, pri peugeotu pa imajo malo več prakse na teh motorjih?

Res je na peugeotu najbrž prav obvladajo FIAT-e ja.



:lol: :lol: :lol: na pezoju se pezoje ne obvladajo! fiat ima na sreco vsaj enega postenjaka, ki je na sreco celo sposoben, pravzaprav cela druzina!
 
miha210
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Po okt 12, 2009 12:57 pm
Kraj: Komen

Re: Nakup rabljenega Doblo-ja pri BPAVTO

Napisal/-a miha210 So avg 29, 2015 8:46 pm

ggorenc je napisal/-a:
čare je napisal/-a:
f.taunus je napisal/-a:Zakaj pa je na Peugeotu bil delan drugi servis? Mogoče zaradi kakih težav z motorjem, ki jim Fiatovi serviserji niso bili kos, pri peugeotu pa imajo malo več prakse na teh motorjih?

Res je na peugeotu najbrž prav obvladajo FIAT-e ja.



:lol: :lol: :lol: na pezoju se pezoje ne obvladajo! fiat ima na sreco vsaj enega postenjaka, ki je na sreco celo sposoben, pravzaprav cela druzina!


Kdo je ta poštenjak? Misliš koga serviserja oz. servis, ki je zanesljiv?
LP
Egon
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Nakup rabljenega Doblo-ja pri BPAVTO

Napisal/-a čare So avg 29, 2015 8:50 pm

Za Fiata Kavčič sigurno.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 23 gostov