Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Poslovno - družinski avto. Kaj?

Napisal/-a xxl Po avg 31, 2015 6:29 pm

Potem pa BMW 2 active tourer. :D
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
yeo
Novinec
 
Prispevkov: 260
Pridružen: Pe maj 24, 2013 5:40 pm

Re: Poslovno - družinski avto. Kaj?

Napisal/-a yeo Po avg 31, 2015 7:00 pm

xxl je napisal/-a:Potem pa BMW 2 active tourer. :D


2 je mali avto in je bolj za tajnice, kot poslovni avto.
 
ecoblue
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 99
Pridružen: Ne avg 09, 2015 12:16 am

Re: Poslovno - družinski avto. Kaj?

Napisal/-a ecoblue Po avg 31, 2015 7:10 pm

@xxl, ne, jajčke ponekod škatle(aka enoprostorci) pa niso poslovni avti :)

Med poslovneži so v prvi vrsti najbolj popularne limuzine, kombinacija tega stila z malo več praktičnosti so "limuzine" s petimi vrati, npr BMW 4 ali 5 grand coupe, tourismo...
V drugi vrsti "družinski" poslovneži jemljejo karavane...
Najbolj priljubljeni(in po moje najbolj praktični) med družinskimi poslovneži pa postajajo(so) SUVI ala Q5, GLC, X3...
(samski, neustaljeni pa posegajo po coupejevskih različicah limuzin, CLA... ;) )

Novi bmw x1 je tehnično(pod kožo) tako kopija bmw 2 active tourerja tako da to bi bil pravi odgovor če ti je jajčka všeč. :mrgreen: Pa prav pride kakšen dokup pomika zadnje klopi( in s tem regulacija prtljažnika), strešnih letvic za morebiten kovček za ženino kramo... :|
 
yeo
Novinec
 
Prispevkov: 260
Pridružen: Pe maj 24, 2013 5:40 pm

Re: Poslovno - družinski avto. Kaj?

Napisal/-a yeo Po avg 31, 2015 7:38 pm

Koliko od avtov si pa že imel? Zadaj v nobenega od teh avtov ne spraviš 3 otrok, zlasti če so še majhni in potrebuješ otroške sedeže
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Poslovno - družinski avto. Kaj?

Napisal/-a esem Po avg 31, 2015 8:15 pm

yeo je napisal/-a:...Zadaj v nobenega od teh avtov ne spraviš 3 otrok, zlasti če so še majhni in potrebuješ otroške sedeže

To je gotovo res, kot je res tudi to, da bi avtor teme že zdavnaj lahko povedal kaj o starosti otrok, saj je ravno možnost treh otr. zicev bistvena informacija. Raje, da vsak svojo dreto vleče.... :roll: :roll:
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Poslovno - družinski avto. Kaj?

Napisal/-a mrtwelvetrees Po avg 31, 2015 9:21 pm

če iščeš sedana/karavana definitivno NOVI Mondeo, mu mu para, lep je, dobiš varen in opremljen avto za 30.000

drugače pa, novi S-max, ali malo rabljen NOVI Renault Espace
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
jurko123
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 40
Pridružen: Sr avg 23, 2006 4:18 pm
Kraj: Ajdovščina

Re: Poslovno - družinski avto. Kaj?

Napisal/-a jurko123 To sep 01, 2015 10:03 am

Hvala za vse trenutne odgovore. Trenutno smo še pri dveh otrocih, glede na to da smo še mladi pa nikoli ne veš :lol:
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Poslovno - družinski avto. Kaj?

Napisal/-a esem To sep 01, 2015 2:49 pm

Je res treba vleč iz tebe, koliko so otroci stari (do kdaj bodo rabili otroški sedež)? :twisted: :roll:
 
jurko123
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 40
Pridružen: Sr avg 23, 2006 4:18 pm
Kraj: Ajdovščina

Re: Poslovno - družinski avto. Kaj?

Napisal/-a jurko123 To sep 01, 2015 3:18 pm

mali 3 in 1
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Poslovno - družinski avto. Kaj?

Napisal/-a tristan01 To sep 01, 2015 6:40 pm

jurko123 je napisal/-a:mali 3 in 1


Na BMW serije 3 in Audija A4 raje kar pozabi. V prtljažniku je komaj prostora za otroški voziček, kaj šele za kaj več krame ki jo družina z dvema otrokoma potrebuje.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
ecoblue
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 99
Pridružen: Ne avg 09, 2015 12:16 am

Re: Poslovno - družinski avto. Kaj?

Napisal/-a ecoblue To sep 01, 2015 7:27 pm

V karavana (bmw 3, A4) bi po moje šel voziček brez težav, sicer pa pri enem letu že otroci počasi shodijo in po moje voziček sčasoma ni potreben več, opažam da jih večinoma potem nosijo v tistih "nahrbtnikih" za kakšne daljše izlete(razen če je tretji na poti) :D
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Poslovno - družinski avto. Kaj?

Napisal/-a emozul To sep 01, 2015 8:34 pm

ecoblue je napisal/-a:V karavana (bmw 3, A4) bi po moje šel voziček brez težav, sicer pa pri enem letu že otroci počasi shodijo in po moje voziček sčasoma ni potreben več, opažam da jih večinoma potem nosijo v tistih "nahrbtnikih" za kakšne daljše izlete(razen če je tretji na poti) :D


To so avtomobili, ki imajo majhen prtljažnik, pa še zadaj težko sediš.
Tako, da bi jaz zgoraj omenjene izpustil, in bi raje gledal po enoprostorcih.
Pojdi sprobat espaca, ki je tudi lušten avto.
 
ecoblue
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 99
Pridružen: Ne avg 09, 2015 12:16 am

Re: Poslovno - družinski avto. Kaj?

Napisal/-a ecoblue To sep 01, 2015 11:14 pm

Kolk pa rabi zadaj placa za dva majhna 3 ali 5 letna otroka da sedita normalno...? Jaz sem visok pa zadaj v MB C-ju, A4 normalno sedim.
Velik prtljažnik je pa tudi subjektivno, tisti ki vozi v njem omare ali psa sigurno ne bo jemal limuzine, za nekega povprečnega človeka je pa nek srednji razred po moje dovolj. Npr. audi a4 limuzina, mercedes c limuzina imata 480 litrov prtljažnik, ki je globok in ima zelo široko diagonalo in vhod... Otroški voziček se pa večinoma lahko zloži kot marelo...

Sosed je kupil novo limuzino MB C in ima dva majhna otroka, oba še v otroških sedežih pa sem ga vprašal kako da ni vzel kaj večjega in mi je rekel da ne rabi. Prtljažnik je ogromen, zadaj za potnike placa dovolj, trikrat na leto za dopust vrže še kovček na streho za smučanje, dopustuje pa tako v hotelih in je to to. Prazen luft vozit naokol je brezveze... Prevoz pa danes al je to hladilnik al omara tako že vsi trgovci ponujajo..
Popularni sredni hatchbacki so v resnici skrajšani karavani z majhnim prtljažnikom in včasih se mi za kakšno potovanje zdijo še manj praktični kot en razred višje limuzine, saj je prtljažnik kratek, diagonala majhna, tisti prostor nad polico ti pa skoraj ne pride prav...

Težko je komurkoli svetovat če še sam ne ve kaj bi rad in če napiše tri stavke in ne veš ne kakšne ima navade, hobije, poklic kar vse vpliva na nakup...tako da vsak zase po moje najbolje ve kaj mu odgovarja in do kje seže. Nekdo ki ima dva otroka in bi zaradi tega iz prve svetoval enoprostorca, karavana... jaz ne bi.. ker ni dovolj podatkov. :)
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3579
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Poslovno - družinski avto. Kaj?

Napisal/-a ban Sr sep 02, 2015 6:46 am

Kup si berlingota, pa boš mel mir.
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Poslovno - družinski avto. Kaj?

Napisal/-a tristan01 Sr sep 02, 2015 6:52 pm

ecoblue je napisal/-a:V karavana (bmw 3, A4) bi po moje šel voziček brez težav, sicer pa pri enem letu že otroci počasi shodijo in po moje voziček sčasoma ni potreben več, opažam da jih večinoma potem nosijo v tistih "nahrbtnikih" za kakšne daljše izlete(razen če je tretji na poti) :D


Bi bil precej presenečen (negativno) nad uporabnostjo teh avtomobilov. Sam vozim aktualno trojko karavana in se mi pošteno kolca po prtljažniku ki ga je imela prejšnja Octavija. Avto je udoben za peljat, varčen, ergonomski... ampak v resnici je to lifestyle karavan za dva in ne družinski voz.

Doma je Mutsy Igo voziček. Ko dam v prtljažnik košaro in podvozje ter previjalno torbo (nujno zlo kadar si na poti z otrokom ostane v prtljažniku prostora le še za kako vrečko iz supermarketa.

Družinskim potrebam sta namenjena Audi A6 oz BMW serija 5.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
ecoblue
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 99
Pridružen: Ne avg 09, 2015 12:16 am

Re: Poslovno - družinski avto. Kaj?

Napisal/-a ecoblue Sr sep 02, 2015 7:53 pm

To je stvar navade ali bolje rečeno razvade, vsak malo drugače gleda. C karavan, BMW 3 karavan... imata tam okoli 490-500l prtljažnik... po moje vrh glave za 4 člansko družino z dvema otrokoma, če je pa še truga na strehi za na morje je pa prostora še (pre)več.
Kako kaj shajajo tisti ko jih gledam da so štirje(2 odrasla+2osnovnošolska otroka) in imajo cliota karavana ali pa kako so shajali naši starši v stoenkah. Ja če hočeš bit komot v avtu kot doma pred kavčem(vedno več jih to hoče) potem boš vzel superba, bmw 5, mercedes E, A5...drugače bo pa dovolj že srednji razred. Ko sediš v kakšnem ekonomskem stisnjenem razredu v letalu ali manjšem avtobusu kjer s koleni rukaš v sprednji zic se ti še golf zdi prostoren ko se nazaj v njega usedeš. :mrgreen:
Nas je šlo v Golfa 7 hatch štirje odrasli na morje brez kovčka na strehi(380litrov prtljažnik- mogoče bi lahko bil malo večji), ampak smo ravno tako preživeli in vzeli vse potrebno. Edino polici sem doma pustil(zgornjo in spodnjo)...Če bi pa imeli pasata bi pa spet rekel joj škoda da ni še kakšnih 100 litrov več... človeška razvada oz. nikoli zadovoljni... ;)
 
Uporabniški avatar
radar
Uporabnik
 
Prispevkov: 914
Pridružen: Po maj 09, 2005 9:44 am

Re: Poslovno - družinski avto. Kaj?

Napisal/-a radar Sr sep 02, 2015 9:01 pm

koliko od vas ima dejansko otroke - pa naj to bo od 0 let dalje ?

koliko izmed vas dejansko pakira stvari v avto za otroke... in ne pisat komentarje v smislu: v cliota pa trojčki pa za dva meseca na dopust in vse to sem videl...

grem stavit, da se avtor teme nasmeji ob določenih predlogih, glede na to, da ima že dva otroka..

lp
 
ecoblue
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 99
Pridružen: Ne avg 09, 2015 12:16 am

Re: Poslovno - družinski avto. Kaj?

Napisal/-a ecoblue Sr sep 02, 2015 10:48 pm

Kaj če druge pogledaš to ne velja? Mi smo trije in imamo navadnega Golfa in jaz vedno pakiram.
(za dopust je malo majhen prtljažnik, za čez leto pa čisto dovolj velik.)

Bistvo: Vsak ima svoj okus in svoje poglede koliko placa rabi in kaj je poslovno-družinski avto... Za vodovodarja je poslovno-družinski avto Caddy al pa kombi, za nekega finega direktorja limuzina, za tretjega SUV, za četrtega karavan, za petega enoprostorec... Ta tema je odkrivanje tople vode...
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Poslovno - družinski avto. Kaj?

Napisal/-a INFINITI Če sep 03, 2015 12:01 am

Poslovno+družinski TOP 3je so: nova Škoda Superb, Mazda 6 in novi Renault Talisman - če bi se moral zopet, bi se 100% odločal le med temi. Imajo idealen balans cene/prefinjenosti/tehnologije/performans in uporabnosti za družino glede na to kar se išče

Človek vas to sprašuje, ne pa za berlingoti (Utility razred), Octaviami (Economy best buy) in BMW peticami (premium poslovni).
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
jurko123
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 40
Pridružen: Sr avg 23, 2006 4:18 pm
Kraj: Ajdovščina

Re: Poslovno - družinski avto. Kaj?

Napisal/-a jurko123 Pe sep 04, 2015 7:39 am

Ja prostora je kar hitro malo, ko stlačiš voziček, vse igrače velik kovček cunj, eno torbo copat, par paketov plenic.... samo za otroke... Sedaj imamo Xsaro Picasso, ki je za na morej že premajhna. Seveda dodam strešni kovček in je potem OK. Xsara ostaja doma, menjal bom verjetno drugi avto... Tako da, berlingo in te varjante so super avti, ko gredo naši tehniki po terenu, za na sestanke pa je potreben drugačen avto, nekaj tudi zaradi imidža... Žal :)

lp
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 20 gostov