Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Poslovno - družinski avto. Kaj?

Napisal/-a nebivedu Pe sep 04, 2015 7:57 am

Kaj pa kak subaru legacy dizel? Prostora v tem skoraj 5 metrov dolgem avtu je dovolj.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Re: Poslovno - družinski avto. Kaj?

Napisal/-a sonic Po sep 07, 2015 9:11 am

tristan01 je napisal/-a:
ecoblue je napisal/-a:V karavana (bmw 3, A4) bi po moje šel voziček brez težav, sicer pa pri enem letu že otroci počasi shodijo in po moje voziček sčasoma ni potreben več, opažam da jih večinoma potem nosijo v tistih "nahrbtnikih" za kakšne daljše izlete(razen če je tretji na poti) :D


Bi bil precej presenečen (negativno) nad uporabnostjo teh avtomobilov. Sam vozim aktualno trojko karavana in se mi pošteno kolca po prtljažniku ki ga je imela prejšnja Octavija. Avto je udoben za peljat, varčen, ergonomski... ampak v resnici je to lifestyle karavan za dva in ne družinski voz.

Doma je Mutsy Igo voziček. Ko dam v prtljažnik košaro in podvozje ter previjalno torbo (nujno zlo kadar si na poti z otrokom ostane v prtljažniku prostora le še za kako vrečko iz supermarketa.
LP Tristan01


Drži vse, kar si napisal.
Je pa res tudi nekaj drugega, kar sem sicer na forumu že pisal: vozički za dojenčke 0-9 mesecev res zasedejo nenormalno veliko prostora, a po drugi strani tak voziček uporabljaš samo ene dobrega pol leta - potem ko malček že sedi, pa lahko nabaviš precej priročnejši in manjši 'marela' voziček (oz. ne lahko da ga nabaviš, skorajda moraš ga, ker (vsaj pri nas je bilo tako pri prvi in pri drugi) kmalu sploh noče več biti v prvem vozičku, smo morali hitro prešaltati na marelo).
Tako da je pomojem skoraj bolje če se ne obremenjuješ s temi tavelikim vozički in kako jih boš prevažal - res da nekaj mesecev je jeba, ampak to mine.
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Poslovno - družinski avto. Kaj?

Napisal/-a tristan01 Po sep 07, 2015 8:22 pm

sonic je napisal/-a:Drži vse, kar si napisal.
Je pa res tudi nekaj drugega, kar sem sicer na forumu že pisal: vozički za dojenčke 0-9 mesecev res zasedejo nenormalno veliko prostora, a po drugi strani tak voziček uporabljaš samo ene dobrega pol leta - potem ko malček že sedi, pa lahko nabaviš precej priročnejši in manjši 'marela' voziček (oz. ne lahko da ga nabaviš, skorajda moraš ga, ker (vsaj pri nas je bilo tako pri prvi in pri drugi) kmalu sploh noče več biti v prvem vozičku, smo morali hitro prešaltati na marelo).
Tako da je pomojem skoraj bolje če se ne obremenjuješ s temi tavelikim vozički in kako jih boš prevažal - res da nekaj mesecev je jeba, ampak to mine.


Tvoja ocena je precej optimistična... Dokler otrok ne shodi je marela voziček no-go. Dokler otrok ne sedi rabiš košaro. Kakovostne imajo trdo školjko in zasedajo res ogromno prostora, saj se zloži le streha. Ampka tudi ko otroka prestaviš v športni del podvozje ostane enako, le košaro nadomestiš s sedežem. Tako si na velik voziček obsojen približno za leto dni. Kakšen mesec gor ali dol odvisno od otroka.

Po mojih izkušnjah pa ko otrok shodi še ni konec težav, saj se kmalu začnejo tricikli, poganjalčki, kolesa, skiroji, avtomobilčki na pedala ali baterije... če živiš vsaj malo aktivno življenje potem otroku omogočiš kdaj pa kdaj kakšen izlet v park, prestolnico, na obalo in ni ga lepšega kot da s sabo vzame svoje prevozno sredstvo. In smo zopet pred dilemo ali bomo nekajkrat na leto razstavili kolo v prafaktorje in ga tlačili v limuzino ali rabimo karavana/enoprostorca.

Lp Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
LukL
Uporabnik
 
Prispevkov: 1075
Pridružen: Po feb 09, 2009 9:21 pm

Re: Poslovno - družinski avto. Kaj?

Napisal/-a LukL To sep 08, 2015 9:15 am

Naj si kupi 508 sw gt, pa mu bo izpolnil vse, malo drugačen kot passat, a4, bmw 3 in pa po mojem mnenju klaso višje po udobju in za vožnjo kot pa tile nemci... Nima ga pa verjetno nihče za posloven avto, ko ga gleda od zunaj, dokler se ne usede vanj in naredi par kilometrov.
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Re: Poslovno - družinski avto. Kaj?

Napisal/-a sonic To sep 08, 2015 3:20 pm

tristan01 je napisal/-a:Tvoja ocena je precej optimistična... Dokler otrok ne shodi je marela voziček no-go. Dokler otrok ne sedi rabiš košaro. Kakovostne imajo trdo školjko in zasedajo res ogromno prostora, saj se zloži le streha. Ampka tudi ko otroka prestaviš v športni del podvozje ostane enako, le košaro nadomestiš s sedežem. Tako si na velik voziček obsojen približno za leto dni. Kakšen mesec gor ali dol odvisno od otroka.


No, odvisno tudi od tega, kakšno marelo imaš. Mi smo imeli BabyWelt Moon Kiss, ki je okreten kot marela in se zloži na podobno majhno velikost za transport, ima pa nastavljiv naslon in lahko za silo otrok notri tudi leži/spi. V vseh pogledih odličen voziček.
Pa nobena od mojih potem ko je ena in druga sedela, ni hotla bit več v velikem vozičku (tudi če ga 'preoblkuješ' iz košare v sedeči položaj). Imeli smo Peg Perego Skate, sicer zelo kvaliteten voziček, ampak kot rečeno, po dobrega pol leta ni bil več uporabljan, ne prva ne druga ga kmalu nista marali.


Po mojih izkušnjah pa ko otrok shodi še ni konec težav, saj se kmalu začnejo tricikli, poganjalčki, kolesa, skiroji, avtomobilčki na pedala ali baterije... če živiš vsaj malo aktivno življenje potem otroku omogočiš kdaj pa kdaj kakšen izlet v park, prestolnico, na obalo in ni ga lepšega kot da s sabo vzame svoje prevozno sredstvo. In smo zopet pred dilemo ali bomo nekajkrat na leto razstavili kolo v prafaktorje in ga tlačili v limuzino ali rabimo karavana/enoprostorca.


Dobro, odvisno kje točno živiš in kakšne možnosti imaš tam okoli. Mi 'izletov v prestolnico' nismo delali ker tam živimo :) , za zabavo s poganjalčki, tricikli itd pa je obilo parkov in igrišč v bližini, najbližji dobesedno pred vrati bloka.
Ko se kam gre na izlet, pa praviloma nismo vlačili s seboj nobene take stvari (razen seveda otroškega vozička, dokler je bilo potrebno), saj imamo vendar noge, treba se jih je navadit uporabljat... Ampak vsakemu svoje, kdor želi komplicirat, naj izvoli.
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
ecoblue
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 99
Pridružen: Ne avg 09, 2015 12:16 am

Re: Poslovno - družinski avto. Kaj?

Napisal/-a ecoblue To sep 08, 2015 4:27 pm

Jaz se strinjam s sonicom. Če se gre na kakšen izlet v planine s 3 letnim otrokom ti še marela ne pride prav, ker jo ne moreš kje uporabit. Vzameš nahrbtnik za otroka in ga nosiš v njemu, malo pa tudi sam hodi... Jaz sem z očetom pri 8 letih brez pomoči prišel na Triglav tako da noge so zato da se uporabljajo, tem prej tem bolje. Danes pa večina 80% časa sedi kot kure nesnice, z vozički pa starši forsirajo v nedogled dolgo, 20 minut hoje je že vsakemu veliko... Otrok malo zajoče pa ga že imajo v rokah ali vozičku... :)
Jaz osebno če bi imel denar 20-30k bi raje vzel malo "manjši" avtomobil premium znamke( MB B, C) kot pa en razred večji avto množične znamke.., ampak vsak po svoje razmišlja.
Če si na vasi doma in kdaj pa kdaj pelješ otroka v najbližje mesto da se s kolesom vozi je eno, če pa hočeš na daljše izlete voziti vso kramo od kolesa do vozička do ne vem česa še potem je pa res potreben velik avto, skorajda kombi. Stvar navade/razvade. Kje so časi yugecov in skromnosti...
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1164
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Poslovno - družinski avto. Kaj?

Napisal/-a meganer To sep 08, 2015 8:15 pm

Za moj pojem poslovno družinski. Ala berlingo daš notri dile, hobuke,kolesa, skiroje....... pa tud poslovno ga lahko uporabljaš da pelš koga delat itd. Isto je potem z kakim grand senikom c4, sharan sam te je že škoda. Za 30000 jurjev pa transporter. To je za mene obojstranski avto. Če bi pa rad špilal frajarja je pa to druga pesem. Če maš dost dnarja kupi nekaj za dušo in nekga berlingota. Tisti 3, a4,.... je pa bol tako tako kot družinski. Seveda se DA. Včasih smo šli z golfom na morje brez problema danes pa imamo enega otroka pa takoj berlingec, seniki,... Sam sem videl k je človek dal not v 5 dni staro vectro gtc (kupil glanc novo) dal taleta in mu zavezal noge potem je pa tele vse zbrcal k je bil kmet pijan in mu vse zbil zadaj tisto plastiko. Lani je pa zamenjal za insignio, in to je zanjga družinski avto kot tudi za kmetijo oz fušat. 100 ljudi 1000 čudi.

Vsak ima svoje poglede.
 
comander
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Ne avg 10, 2014 8:11 am

Re: Poslovno - družinski avto. Kaj?

Napisal/-a comander To sep 08, 2015 8:45 pm

Iz lastnih izkušenj. Ko so bili otroci stari približno kot tvoji in sem tedensko delal 1000+ kilometrov službeno je bil Superb limuzina super. Sploh z dvojnim odpiranjem vrat prtlažnika. Vendar so se mi vedno zdeli enoprostorci bolj primerni za otroke + velikokrat bi prišel prav še kakšen sedež. Sedaj imamo že dve leti c-max granda z 7 sedeži in je super. Če je treba se 6 ljudi udobno pelje + truga na strehi. Tako da vsekakor priporočam enoprostorca z drsnimi vrati in 7 sedeži. Če je c-max premajhen Sharan ali Alhambra.
 
Uporabniški avatar
avto fan1308
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 743
Pridružen: So sep 19, 2015 9:54 am
Kraj: Koper-Ljubljana

Re: Poslovno - družinski avto. Kaj?

Napisal/-a avto fan1308 So sep 26, 2015 1:16 pm

Svetujem da kupiš s-maxa, grand scenica, c4 rand picasso ali vw. Prvo sem imel audi a4 ki ja za začetek zadovoljevav ampak ko sem dobil drugega otroka sem šel na s-maxa za katereg nisem potreboval strešnega kovčka ki sem ga pri audiju z enim otrokom že potreboval. leta 2011 pa sem šel na scenica ki je tudi prostoren avto in ga v tvojem proračunu dobiš z maksimalnno opremo za 30.000€. Seveda bo drugo leto februarja mgel iti od hiše saj ma že čez 200.000 km sj ga uporabljam poslovni. Oba avta brez večjih okvar razen sedaj me scenic nehaj heca z senzorjem za dež ki dela in ne. Z moje strani scenic ali s-max čez nekaj let ko otroci odrastejo si pa lahko vzameš karavana kot ga bom tudi jaz
Citroen C5 najbolj (h)udoben avto na celem svetu
Citroen C5 2.0 BlueHDi 180 Exclusive Avt. 2016 (privat)
Opel Insignia 2.0 CDTI edition start/stop 2014 (privat)
Citroen C4 1.6 HDi 2011 (privat)
Audi A6 Avant 3.0 TDI clean diesel quattro S tronic 2015 (služben)
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 112 gostov