Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Peugeot 2008 VS Škoda rapid spaceback

Napisal/-a Cefizelj Sr okt 07, 2015 6:15 pm

Ne vem od kod si ampak... Rodex kar se tiče peugeota.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4167
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Peugeot 2008 VS Škoda rapid spaceback

Napisal/-a xxl Sr okt 07, 2015 11:48 pm

Vamm je napisal/-a:Imam dva kolega ki sta kupila skoraj istocasno pezoje 307 1.6 bencin full oprema bla bla,šmensi fenci oh in sploh,avta sta zdaj stara 5 let okrog 75000 km prevozenih. Na obeh zamenjane avtomatske klime,2-3 x menjan alternator, 2x menjani diski,auspuh,luscenje barve na strehi,skoz svetijo lucke za abs... Kvaliteta pa Pezo? Jok. Malo morgen. Samo šminka...

Moja dva imata tudi 307,eden1,6 B,drugi 2,0 D.Prvi vozi od novega,trenutno čez 120 000 km,nič posebnega,kot nov,žarnice radi crkujejo,drugi je kupil rabljenega,trenutno 300 000 km (če so sploh realni),vlaga šele ko kaj crkne,v glavnem potrošni material,olje samo doliva,avto zrukan,,risi,vse se maja,razpada,ker mu je vseeno zanj,ampak motor gre in gre.Meni se avto smili.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
fatsquirrel
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: To okt 06, 2015 4:39 pm

Re: Peugeot 2008 VS Škoda rapid spaceback

Napisal/-a fatsquirrel Če okt 08, 2015 6:23 am

Cefizelj je napisal/-a:Ne vem od kod si ampak... Rodex kar se tiče peugeota.


Ljubljana. Kje pa je ta Rodex?
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Peugeot 2008 VS Škoda rapid spaceback

Napisal/-a Cefizelj Če okt 08, 2015 9:53 am

Radomlje pri Mengšu.
 
MareA
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 20
Pridružen: Sr dec 01, 2010 3:42 pm

Re: Peugeot 2008 VS Škoda rapid spaceback

Napisal/-a MareA Če okt 08, 2015 2:03 pm

Odlična ugotovitev - 2008 je mlinček, rapid enako. Pri večjem avtu je vse boljše: zavore, klima, obese, etc. Osebno nikoli ne bi gledal avta segmenta b, ker je razlika v ceni do naslednjega segmenta ponavadi zares (pre)majhna. 307 in kvaliteta? Res ni bil znan po kvaliteti, kot tudi npr. VW dizli 2.0 TDI ne, pa jih kupujejo kot vroče žemlje. Nasploh me moti pavšalizacija znamke. Če znamka v eni tovarni izdeluje polizdelek še ne pomeni, da je drug izdelek slab in obratno. Za omenjeno ceno se dobi že spodoben karavan c-segmenta. Kar se tiče peugeotovih servisov, Rodex je res OK. Tudi Avto Lev, Vrhnika ni slab.
 
besoft
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 22
Pridružen: Po dec 11, 2006 9:27 am

Re: Peugeot 2008 VS Škoda rapid spaceback

Napisal/-a besoft Če okt 08, 2015 3:05 pm

Moj glas gre Škodilaku. 8)
 
P2008
Novinec
 
Prispevkov: 108
Pridružen: Pe sep 26, 2014 1:44 pm

Re: Peugeot 2008 VS Škoda rapid spaceback

Napisal/-a P2008 Če okt 08, 2015 4:06 pm

Mogoce je malo cudno, ker namrec primerjas kar precej razlicna avtomobila...ce ze, ju primerjaj vsaj taka s podobno ceno...sicer pa imam jaz naslednje izkusnje.

Sam si lastim P2008 leto in pol. Motor 1.2 vti 82 km. Ugotovitve:
-motor je preslaboten (premalo navora)
-cudno obnasanje vozila pri popuscanju skolpke
-trd, nenatancen volan
-nenatancen menjalnik
-dolgi hodi menjalnika
-nestabilen oz. slab obcutek v voznji
-slabo pregleden spredaj (a srebricek je precej ukrivljen in zastira velik del vidnega polja)
-slabo pregleden zadaj (majno okno, slaba osvetlitev z vzvratno lucjo...obvezen nakup park senzorjev)
-slabo barvan odbijac (uveljavljanje garancije)
-vpoklic zaradi parkirne zavore
-na servisu nalilli prevec olja, zato je bil potreben ponovni obisk
-poraba 6.5l
-ni primernega odlagalisca za plastenko 1l ali vec
-malo prostora za noge oz. stopala zadaj
-ni intervalnega brisanja stekel (hitrost ima le prilagojeno na hitrost vozila, kar ni ravno prakticno)
+izgled
+veliko opreme

Pred njim sem si lastil Skodo Roomster 1.4 16v 86km (recimo, da je nekoliko podobna Skodi rapid). Avto je delal 6 let brez problema, samo redni servisi. Glede samega obutka v voznji oz. samega upravljanja je svetlobna leta pred Peugeotom. Vse kar sem pisal pri Peugeotu kot negativno, bi lahko za Skodo pisal kot pozitivno oz. ravno obratno.
+pregleden
+veliko odlagalisc
-zastarel videz

Jaz bom tako rekel, ce zelis moden avto, dobrega videza, potem kupi Peugeota. Ce zelis uporaben avto pa kupi Skodo. Je pa tako, da je Skoda rapid namenjena prvenstveno manj razvitim trgom, zato je znotraj malo bolj plasticna in bolj enostavno narejena. Mogoce lahko pogledas se za Skodo Fabio (ima enga boljsih menjalnikov v tem razredu, prtljaznik je tudi med vecjimi) ali pa Roomsterja?

Sam osebno vem, da bo ta Peugeot verjetno tudi zadnji. Enostavno, ko sedaj pogledam avto ni nic posebnega, razen izgleda, in v nicemer ne izstopa, da bi ga lahko pohvalil. Zal sem pri nakupu bolj gledal na izgled, zato pa se sedaj tudi tolcem po glavi. Aja, takrat je bil v igri tudi Opel Meriva.

Lp
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 598
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: Peugeot 2008 VS Škoda rapid spaceback

Napisal/-a pleomax Če okt 08, 2015 9:36 pm

Za 2008 pa res ni 1.2 motor. V moji 208 se obnese odlično,ampak je manjša,lažja in nižja.Poraba pa več kot liter nižja kot praviš ti. In to z vožnjo po vseh cestah,več kot pol po avtocesti. Volan trd? S tem avtom more bit nekaj narobe,ker si opisal kar nekaj takih stvari,ki res ne držijo za ta avto. Pa šel si na testno? Kako pa ti je tam to vse bilo všeč potem pa več ne? Sicer pa je od vseh avtomobilov mislim da v nemčiji na 2.mestu glede na zadovoljstvo strank. V sloveniji ga tudi hvalijo kot avtomobil,ki je lahko za vzgled ostalim,saj je dobro narejen(prebral na volanu in siolu). Ti nisi videl samo izgleda,ti si pošteno gledal ceno in za tako ceno si dobil 1.2 motor. Moj gre sedaj nekoliko bolje v 208,ker sem se peljal malo več na avtocesti in se pozna malo. Za avtorja teme pa: Mi imamo sedaj nekaj mesecev doma novi 308 style in ta avto je pa res dodelan. Kakovost,zvok zapiranja vrat,...se vidi,da so se res potrudili. Pa prosim lepo pojdite na testno vožnjo,da se ne boste tolkli potem po glavi kako motor nikamor ne gre.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4167
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Peugeot 2008 VS Škoda rapid spaceback

Napisal/-a xxl Če okt 08, 2015 9:43 pm

Zakaj sploh debatirate o 1,2 82 KM motorju?Normalno da je prešvoh.Zato imate 1,2 THP 110 in gre v okvire želja avtorja teme.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Vamm
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Po sep 21, 2015 12:12 am

Re: Peugeot 2008 VS Škoda rapid spaceback

Napisal/-a Vamm Če okt 08, 2015 10:23 pm

P2008 popolnoma se strinjam s tabo!
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 651
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: Peugeot 2008 VS Škoda rapid spaceback

Napisal/-a alexwell Če okt 08, 2015 10:58 pm

če so to edine težave, ki jih je P2008 omenil potem je v bistvu peugeot 2008 zelo dober avto :) glede lege na cesti pri majhnem in dvignjenem avtu pa itak ni za pričakovat nekih presežkov....
 
P2008
Novinec
 
Prispevkov: 108
Pridružen: Pe sep 26, 2014 1:44 pm

Re: Peugeot 2008 VS Škoda rapid spaceback

Napisal/-a P2008 Pe okt 09, 2015 3:45 pm

Takrat, ko sem kupoval avto, ni bilo testnih 1.2vti. Kot sem omenil, sem imel prej motor 1.4 16v 86 km, kateri je bil precej bolj zivahen, kljub precej vecji tezi in vecjemu uporu. Zato sem na podlagi primerjav podatkov med motorjema sklepal, da kljub 4km manj itd., naj ne bi bilo vecjih razlik, saj je p2008 lazji in manjsi. Verjtno je vzrok vsega to, da je motor le 3 valjni. Vse slabosti, ki sem jih zapisal, sem jih opazil tekom leta in pol...v tisti kratki testni voznji jih naceloma ne opazis. Glede same stabilnosti, Roomster je bil precej visji in ozji in ni bilo teh problemov, res pa je da je imel nekoliko daljso medosno in je bil tudi tezji.

Lp
 
P2008
Novinec
 
Prispevkov: 108
Pridružen: Pe sep 26, 2014 1:44 pm

Re: Peugeot 2008 VS Škoda rapid spaceback

Napisal/-a P2008 Pe okt 09, 2015 7:03 pm

Aja, še to. Testom, člankom ipd. ni za zaupati, saj današnji novinarji niso sposobni (oz. tudi nimajo ustreznega znanja) spisati kaj več kot pa samo narediti copy/paste prospektov proizvajalcev vozil. Pa tudi grajajo vozil ne, saj v nasprotnem ne bi imeli od česa živeti, saj jim proizvajalci več ne bi dali na razpolago vozil za testirat.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: IcEm4n, meganer in 32 gostov