Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
pavlovich
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 42
Pridružen: Po avg 17, 2015 7:13 pm

Honda Civic 1.8 vs BMW 118i

Napisal/-a pavlovich Sr okt 07, 2015 10:24 pm

Pozdravljeni,

danes sem imel priliko sprobati Hondo Civic 1.8 I-VTEC (08) ter BMW 118i (08) oba na +- 50km dolgi razvejani relaciji in sem se odločil napisati kratek spisek s današnjimi vtisi če bo komu morda pomagalo pri odločitvi in nakupu.

Kilometrina avtomobila v času vožnje:
- Honda, 126,000 km
-BMW, 45,000km

Torej najprej sem se zapeljal s Hondo, nato pa presedel v BMWja. Vožnja vsakega je trajala približno 40min, vozil sem tako po avtocesti kot pa naših lepih slovenskih cestah, ki so bolj primerne za kako offroad dirko. Najbolj me je zanimalo kako se vsak izmed avtov vozi, torej glasnost v notranjosti, glasnost motorja, udobje, črički, lega na cesti ipd.

Na internetu ter forumih in raznoraznih straneh sem prebral veliko o tem, da naj bi bila Honda zelo glasna ter neudobna (naj bi se zelo poznala vsaka luknja na cesti), tako, da sem bil sprva zelo nesiguren kako bo zgledala vožnja v le tej. No po temu ko pa sem se usedel v avto in se dejansko zapeljal pa se mi ni zdela tako neudobna kot so vsi pravili in niti pretirano glasna ni bila, čričkov tudi ni bilo slišati. Glasnost vožnje je bil odvisna od vožnje, avta v prostem teku sploh slišati ni bilo, do nekje 3500-4000 obratov je bil za moje pojme razmeroma tih (na merilniku glasnosti na telefonu prbl 65 dB), čim pa si ga stisnil čez to mejo in vse do 7000-8000 obratov se je avto oglasil in postal res precej glasen. Avto je do 130-140 km/h relativno tih, nekaj srednjega, okoli in nad 150 km/h pa postane že precej glasen, meni osebno malenkost preveč glasen. Lega na cesti je za moje pojme precej dobra, avto zelo dobro čutiš v ovinkih in je nasplošno občutek bolj športnega načina vožnje res dober. Menjalnik je točen in mehek. Stopalke so meni osebno malce preveč mehke, ampak to je stvar vsakega kaj mu bolj paše, meni niso najbolj ustrezale, tudi volan je morda malenkost preveč trd.

Pa še BMW. No, ker je BMW "luksuzna" znamka sem jaz od njega pričakoval veliko in ostal precej razočaran. Glasnost vožnje je bila višja in bolj moteča kot v Hondi, vsako luknjo sem čutil toliko kot na Hondi, če ne bolj, najbolj moteče pri vsemu pa so bili črički, ki jih je bilo kar nekaj. Motor je bil nasplošno glasnejši kot Hondin, vendar pa je bil na višjih obratih malce tišji. Glasnost izmerjena v notranjosti se je gibala od 60-63 dB. Pri višjih hitrosti torej na avtocesti, je bil BMW nekoliko tišji kot Honda, vendar spet ne toliko, da bi bilo to res zelo opazno. Lega na cesti ni tako športna, ampak imaš občutek kot da voziš kakšen večji oziroma bolj "potovalni" avto, za razliko udobja. BMWjev menjalnik je precej trd, to mi je bilo še najmanj všeč. Trdota stopalk mi je bila veliko bolj naklonjena, razmerje med trdoto in mehkoto je ravnopravšnje za moje pojme, občutek za volanom tudi dober.

Če koga še kaj zanima, naj upraša, upam, da bo ta kratka primerjava komu koristila. :D
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: Honda Civic 1.8 vs BMW 118i

Napisal/-a primozek68 Če okt 08, 2015 3:57 am

S to primerjavo si živ boh ne more nč pomagat.
Sex turns gay people into Mexicans.
 
pavlovich
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 42
Pridružen: Po avg 17, 2015 7:13 pm

Re: Honda Civic 1.8 vs BMW 118i

Napisal/-a pavlovich Če okt 08, 2015 9:55 am

primozek68 je napisal/-a:S to primerjavo si živ boh ne more nč pomagat.


No, vsak ma svoje mnenje. Kakorkoli, smisel vsega tega je, da sta ta dva avta, glede udobja in glasnosti zelo primerljiva in ni nekih opaznih razlik.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Honda Civic 1.8 vs BMW 118i

Napisal/-a esem Če okt 08, 2015 11:14 am

Honde in BMW-ja ne bo nihče kupoval zaradi udobja in tišine, prej zaradi vseh ostalih stvari.
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Honda Civic 1.8 vs BMW 118i

Napisal/-a tristan01 Pe okt 09, 2015 8:22 pm

V tej primerjavi je preveč neznank, da lahko verjel tvojim besedam. Za začetek v SLO je 95% BMW jev iz uvoza in o kilometrinah na števcu sanjajo le naivneži.

Drugo vprašanje je, ali sta avtomobila v primerljivo vzdrževana. Edini oprijemljiv podatek je hrup v kabini, pa še ta je deloma povezan z nameščenimi gumami.

Za samo imam cca 115.000 km z aktualno serijo trojke, in kakšnih 150 km s serijo 1, ki sem jo imel kot nadomestno vozilo. Dinamiko BMW ja začneš ceniti šele ko zgubiš strah pred zadnjim pogonom in dojameš nekoliko drugačn vedenje vozila v zavoju. Da prideš do tega pa je potrebno prevoziti malo več kot 50km.

Lp Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
pavlovich
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 42
Pridružen: Po avg 17, 2015 7:13 pm

Re: Honda Civic 1.8 vs BMW 118i

Napisal/-a pavlovich Pe okt 09, 2015 9:06 pm

No, da razjasnimo, oba avta sta slovenska, BMW je bil kupljen nov v sloveniji, Civic pa je bil kupljen druge roke od znanca, tako, da v tem primeru o kilometrih ne sanja noben. Oba avta sta in sta bila vzdrževana kot se spodobi, namreč oba lastnika osebno poznam, BMWjev lastnik je družinski član, lastnik Civica pa prijatelj.

Glede dinamike in zadnjega pogona pa ja, sej je lahko zabavno se malo igrat s tem, ampak je Civic veliko bolj suveren v ovinkih in ga dosti lepše čutiš.

Kar se tiče nameščenih gum in hrupa v kabini se popolnoma strinjam, ampak črički, udobje ipd. pa nimata neke bistvene veze z gumami. Aja pa še nekaj, Civic je bil na 17'' platiščih, BMW pa na 16''.

Poleg tega pa si ne lastim ne enega ne drugega avtomobila, tako da v ozadju ni nobene pristranskosti, da bi opeval ali enega ali drugega.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Honda Civic 1.8 vs BMW 118i

Napisal/-a maniaxxx Pe okt 09, 2015 10:11 pm

Ah kje ti živiš da se lahko ena honda pelje boljše od BMW :mrgreen:
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Honda Civic 1.8 vs BMW 118i

Napisal/-a tristan01 So okt 10, 2015 7:06 am

pavlovich je napisal/-a:No, da razjasnimo, oba avta sta slovenska, BMW je bil kupljen nov v sloveniji, Civic pa je bil kupljen druge roke od znanca, tako, da v tem primeru o kilometrih ne sanja noben. Oba avta sta in sta bila vzdrževana kot se spodobi, namreč oba lastnika osebno poznam, BMWjev lastnik je družinski član, lastnik Civica pa prijatelj.

Glede dinamike in zadnjega pogona pa ja, sej je lahko zabavno se malo igrat s tem, ampak je Civic veliko bolj suveren v ovinkih in ga dosti lepše čutiš.

Kar se tiče nameščenih gum in hrupa v kabini se popolnoma strinjam, ampak črički, udobje ipd. pa nimata neke bistvene veze z gumami. Aja pa še nekaj, Civic je bil na 17'' platiščih, BMW pa na 16''.

Poleg tega pa si ne lastim ne enega ne drugega avtomobila, tako da v ozadju ni nobene pristranskosti, da bi opeval ali enega ali drugega.


Glede vozne dinamike si razjasnil vse. 16 col je pri BMW osnovna obutev in avtomobil se pelje temu primerno. Še posebej če so nameščene običajne gume. Sam imam letni komplet na navadnih gumah zimski pa run flat (oboje 16 col). Neverjetno ampak vožnja na zimskem kompletu je precej bolj direktna in na meji lepše obvladljiva.

Glede sedenja verjamem, da si bil pri BMW malce razočaran, saj so osnovni sedeži brez pravega bočnega oprijema. Predvsem sedalni del. Za odlično sedenje je treba doplačati približno tisočaka za športne sedeže in nastavljivo ledveno oporo. Se pa navadni sedeži odlično obnesejo na daljših poteh.

Ravno črički so me napeljali na misel o precej večji kilometrini od tiste na števcu, saj jih ima dotičen BMW precej premalo za naselitev golazni.

Honde v tem tisočletju še nisem vozil, zato težko sodim kako se vozi. Bi pa veliko povedal o počutju v kabini že opis opreme obeh avtomobilov. Pri BMW je seznam opreme izredno dolg, večina kupcev pa izbere le avtomatsko klimo in multifunkcijski volan... Skratka še vedno primerjava hrušk in jabolk.

Lp Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
JG2
Novinec
 
Prispevkov: 214
Pridružen: Po avg 01, 2011 8:58 pm

Re: Honda Civic 1.8 vs BMW 118i

Napisal/-a JG2 Po okt 12, 2015 5:56 pm

Bmw ima dobre sedeže zgolj v sedemki (predvidevam, ker še nisem sedel v njem) in pa konfort sedeže v petki. Razne sport variante ali navadni sedeži so pa meni slabi, medtem ko sedežev v trojkah in enkah niti ne bom komentiral, da ne bi bil žaljiv.
Vozna dinamika pri Bmw-ju. Hja, če vzameš M-a, ali kakšno zelo navito verzijo, vse ostalo je pa tako kot že avtor te teme ugotavlja, podobno kot drugje, kakšna stvar malo bolje kakšna pa malo slabše. Mene recimo pri Bmw-ju izjemno moti trdota in zelo neudoben (beri nizek) položaj za volanom, zato vedno kupujem avte, ki imajo na prvem mestu udobje in neko kvazi športnost.
 
pavlovich
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 42
Pridružen: Po avg 17, 2015 7:13 pm

Re: Honda Civic 1.8 vs BMW 118i

Napisal/-a pavlovich Po okt 12, 2015 6:57 pm

JG2 je napisal/-a:Bmw ima dobre sedeže zgolj v sedemki (predvidevam, ker še nisem sedel v njem) in pa konfort sedeže v petki. Razne sport variante ali navadni sedeži so pa meni slabi, medtem ko sedežev v trojkah in enkah niti ne bom komentiral, da ne bi bil žaljiv.
Vozna dinamika pri Bmw-ju. Hja, če vzameš M-a, ali kakšno zelo navito verzijo, vse ostalo je pa tako kot že avtor te teme ugotavlja, podobno kot drugje, kakšna stvar malo bolje kakšna pa malo slabše. Mene recimo pri Bmw-ju izjemno moti trdota in zelo neudoben (beri nizek) položaj za volanom, zato vedno kupujem avte, ki imajo na prvem mestu udobje in neko kvazi športnost.


Končno nekdo, ki je razumel kaj sem hotel povedat. ;)
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Honda Civic 1.8 vs BMW 118i

Napisal/-a esem Po okt 12, 2015 11:14 pm

Torej smo vsi, ki se ne strinjamo s tabo, nerazumevajoči debili?
Res mešaš jabolka in hruške, vrh tega iščeš udobje tam, kjer naj bi prej šlo za vse drugo. A ti že veš, ti razumeš.... :twisted: :roll:
 
pavlovich
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 42
Pridružen: Po avg 17, 2015 7:13 pm

Re: Honda Civic 1.8 vs BMW 118i

Napisal/-a pavlovich To okt 13, 2015 8:27 am

esem je napisal/-a:Torej smo vsi, ki se ne strinjamo s tabo, nerazumevajoči debili?
Res mešaš jabolka in hruške, vrh tega iščeš udobje tam, kjer naj bi prej šlo za vse drugo. A ti že veš, ti razumeš.... :twisted: :roll:


Ni se treba delat pametnega, ker ni noben reku, da ste ostali "nerazumevajoči debili", to si reku kvečjemu ti ;)

Ja in točno zaradi tega ker naj bi šlo za vse drugo, me je zanimalo kakšno je udobje pri teh dveh avtomobilih.
Mimogrede pa pri BMWju, res nevem za kaj drugega bi lahko slo, ce ne za udobje, ker z obično enkico z neko srednjo opremo in 1.8 mašino res nevem kaj lahko drugega delas kot se usaj udobno voziš.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2356
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Honda Civic 1.8 vs BMW 118i

Napisal/-a DePalmo To okt 13, 2015 9:26 am

Pri majhnem kinder jajčku (pa čeprav je bmw) si pričakoval udobno vožnjo? Optimist :) To je avto za do taprve trgovine pa čeprav je precenjen, udobje se začne pri večjih avtih.
 
pavlovich
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 42
Pridružen: Po avg 17, 2015 7:13 pm

Re: Honda Civic 1.8 vs BMW 118i

Napisal/-a pavlovich To okt 13, 2015 10:08 am

DePalmo je napisal/-a:Pri majhnem kinder jajčku (pa čeprav je bmw) si pričakoval udobno vožnjo? Optimist :) To je avto za do taprve trgovine pa čeprav je precenjen, udobje se začne pri večjih avtih.


Pričakoval sem bolj udobno vožnjo, kot pri avtih istega razreda, druge znamke.
 
Dizzy
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Pe apr 10, 2015 7:51 pm

Re: Honda Civic 1.8 vs BMW 118i

Napisal/-a Dizzy To okt 13, 2015 12:08 pm

DePalmo je napisal/-a:Pri majhnem kinder jajčku (pa čeprav je bmw) si pričakoval udobno vožnjo? Optimist :) To je avto za do taprve trgovine pa čeprav je precenjen, udobje se začne pri večjih avtih.


mnja no ... Civic in BMW1 sta v istem razredu, pa je meni osebno Civic en bolj udobnih avtov, ki sem jih vozil, komot si upam trditi, da nekje v rangu razreda višje. recimo Octavia in Civic, je meni osebno Civic precej bolj udoben. res, da BMW1 res nisem vozil, ampak mi že sedenje v njem, ko sem še izbiral naslednji avto, mi ni bilo najbolj všeč, kaj šele sedenje zadaj, kjer je v Civicu še res veliko prostora. zato potem niti nisem silil s testnimi vožnjami, ker je že v osnovi odletel (pa čeprav mi je bil še tako všeč).

ima pa Civic še eno zadevo, ki je meni res super, in ga kot takega nisem zasledil drugje - tempomat. dobro, tempomat na volanu ima danes veliko avtov, to je bil tudi en od "pogojev" ko sem kupoval avto, ampak način delovanja mi je fantastičen. sem vozil veliko različnih avtov, od malih pajzlov do športnikov in luksuza, ampak je Civicov tempomat mi je definitivno najboljši izmed vseh. in glede na to, da sem veliko na AC, mi je to kar pomemben faktor, ki pripomore tudi k udobju med vožnjo.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 114 gostov