Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Dalia08
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 27
Pridružen: Pe okt 09, 2015 7:44 am

POMOČ - kupili smo avto s SKRITIMI napakami, kako postopati?

Napisal/-a Dalia08 Pe okt 09, 2015 8:39 am

Pozdravljeni,
na forum se obračam s prošnjo za pomoč oz. informacije s strani izkušenih, k vas je tukaj kar precej. Naša situacija je sledeča:

Z možem sva dva tedna nazaj kupila rabljen avto (letnik 2009, Citroen C-Crosser, 2.4 bencin, avtomatik, predelan na plin, ima 145.000 prevoženih in narejen redni servis nedolgo nazaj), in sicer pri trgovcu, ki ima podjetje d.o.o. in na prvi pogled je izgledalo vse v redu. Priznati moram sicer, da je mož avto pogledal precej površno. Sva pa imela neko zaupanje, ker ko sva prodajalcu hotela prejšnji avto zamenjati staro za staro, ga je zelo slabo ocenil z argumentom, da ga mora, preden ga proda dalje, zrihtati v nulo (imel je nekaj lepotnih napak, nič večjega, potem sva ga sama prodala preko avto.net za 500 € več takoj, brez težav). Naj še povem, da smo kupovali avto na plin ravno zato, ker se veliko vozimo na dolge razdalje (k mojim staršem na obisk - skoraj vsak vikend 500 km) in ker potrebujemo velik in varen avto z razlogom.
Ta je na prvi pogled izgledal popolna rešitev za nas: velik, težek, in plin - majhna poraba (preračunano ista poraba, kot smo imeli pri prejšnjem avto - Golf dizel)

Že takoj prvi teden pa sva ugotovila sledeče napake:

1. Ko smo že prvi dan avto pripeljali domov, je možu ključ dobesedno razpadel v rokah (ohišje ključa se je komaj držalo skupaj)

2. Naslednji dan se peljeva v mesto in avto parkirava, vse narediva kot treba (še prižgan avto dava v P - prestavna ročica avtomatika) in ko mož hoče izvleči ključ, ključ ne gre ven, se zatakne. Na koncu ga je mož tako dolgo obračal v vse smeri, da ga je nekako na pol na silo izvlekel.

3. Čez nekaj dni jaz obračam avto na parkirišču pred blokom in avto kar sam od sebe ugasne. Isti dan se je to zgodilo še 3 krat, zdaj se dogaja nekako na par dni. Pomembno je omeniti, da sva bila teden dni nazaj na Plineksu in so naredili servis plina (ker prejšnji lastnik v zadnjih 50.000 km ni naredil servisa, ki bi ga moral delati na 20.000 km !!!) in rekli, da je vse v redu. Ko sem brskala po forumih, ponekod pišejo, da baje pri nas podjetja, ki delajo vgradnje, sploh ne znajo dovolj natančno nastaviti računalnika glede dovoda plina do mašine - če sem kot laik prav razumela).

4. Ko se avto ustavi (parkirišče, semafor..), se skozi prezračevanje takoj zavoha plin (!!!) in to precej močno. Je pa treba tukaj omeniti še eno stvar: ko sva avto kupila, je prva dva tedna bil v avtu prisoten en zelo agresiven vonj, niti ne smrad, ampak kot da so ga nalašč odišavili z nečem. Sva mislila, da je prejšnji lastnik morda uporabljal kak parfum. Kasneje sem izvedela od nekoga, da je to lahko "finta", da so kaj prikrili. No, zdaj sumimo, da so hoteli prikriti ravno to, da v avtu med ustavljanjem smrdi po plinu. Odkar teh umetnih "dišav" ni več, sva z možem seveda prepričana o vonjavah plina 100% in na Plineksu pravijo, da ga morava ponovno pripeljati nazaj, ker se to ne sme dogajati, da smrdi (spet nam gre en dan, vzeti dopust, z majhnim otrokom na pot v eno smer 200 km in tam čakati par ur...). Vsaj na Plineksu so prijazni, to pa moram povedati, da so.

Pa še dve manjši zadevi:
5. Rezervoar za plin (zadaj, pod prtljažnikom) je cel zarjavel (moževa napaka, da to ni pogledal, ko je šel avto gledati), ampak to lahko sam zbrusi in prebarva.

6. Kabinski lučki spredaj (na stropu) sta že takoj obe crknili oz. ena sploh ni delala, ena pa je ugasnila par dni kasneje - upam, da so samo žarnice, zato tega prodajalcu sploh še nisva omenjala, ker je to najmanjši problem. Pa tudi ena žarnica zadaj (stop luč) je že ugasnila in nama gori kontrolna lučka, ampak kot rečeno, to so malenkosti, skoraj ne omembe vredne, saj so žarnice potrošni material, ki jo menjaš, pa je lep čas mir.

Seveda sva že takoj, ko sva začela ugotavljati napako za napako, kontaktirala tudi prodajalca, ampak tukaj se je zapletlo, ker je gospod postal zelo nesramen. Prav očitno je, da je za vse to vedel in načrtno prikril, zdaj pa se obnaša, kot da nama enostavno ne verjame. Avto ima namreč EN MESEC GARANCIJE in midva sva rekla, da niti slučajno ne bova vsega tega krila sama. Bila sva na Citroenu in so avto pregledali, ključavnica pride 200 €, servis za plin je bil 60 € (to je sicer prodajalec pristal, da bo kril, ampak sta se z možem preko telefona grobo skregala, tudi s tržno mu je mož grozil, ker ga je prodajalec kar prekinjal, ko mu je mož razlagal). Prodajalec namreč enostavno noče slišati za težave, ki jih povzroča plin, za težave s ključavnico pa pravi, da sva morda sama kriva, ker nisva znala pravilno izvleči ključa in sva vse pokvarila (?!). To seveda ni res in že sam razpadajoč ključ je dokaz, da ga je tudi prejšnji lastnik vlekel ven na silo. Klicala sem ga tudi jaz in nekako dosegla, da mi je dal tel.št. od prejšnjega lastnika (kar baje ni praksa, ampak je naredil izjemo, ker sem rekla, da bi rada samo malo več informacij okoli plina), ki pa ravno tako ni bil najbolj prijazen. Sicer ne vem zakaj, ker nam ga ni on prodal in ni dolžan nobenih pojasnil, pa vendar je postal živčen, ko sem omenila, da avto ugaša in da je ključ razpadel... Na ugašanje je povedal, da je tudi njemu ugašal, ampak baje zelo redko, pa da na sploh ni najbolj zadovoljen s tem Plineksom in vgradnjo... Glede ključa pa ni hotel komentirati, rekel je samo, da smo dobili zraven še rezervni ključ, ki je kot nov. To je seveda res, ampak ni problem ključ, temveč pokvarjena ključavnica, o kateri nihče noče nič slišati.

Mož je tri dni nazaj z mobitelom posnel, kako ugasne avto, pravilno namesti ročico v P in kako izgleda, ko ključ ne gre ven. Posnetek je poslal prodajalcu na email, da ne bo mogel trditi, da si izmišljujeva in ne znava ravnati z avtom. V mailu ga je tudi vprašal, kako bomo to rešili, da mi lahko na našem najbližjem servisu Citroena to damo popraviti in samo naj pove, če mu to ustreza, da bo poravnal. Če hoče, lahko tudi sam pove, kam ga peljemo, ker to so stvari, ki bi morale biti brezhibne, ko smo avto odpeljali. Seveda ni odgovora, gospod se prav grdo in nesramno izmika. Mož zdaj pravi, da mu bo kar tržno inšpekcijo posla, ker je že klical in so rekli, da če je avto v garanciji, je CEL avto v garanciji (ne brez plinskega sistema recimo, kot to hoče naju prepričati prodajalec, ki trdi, da na plin nihče ne bo dal garancije, po drugi strani pa pravi, da ima avto homologacijo in vse kot treba v zvezi s tem plinom).

In še nekaj.. prodajalec je možu tudi zabrusil, da če nisva z avtom zadovoljna, naj ga pripeljeva nazaj, ampak da nama bo od kupnine, ki sva jo plačala (8.500 €) odštel uporabnino !!! Seveda mu je mož takoj povedal, da lahko kvečjemu mi od njega zahtevamo odškodnino, ker se vozimo od enega servisa do drugega in trošimo tako gorivo, kot svoj čas, ki ga že tako nimamo. Imamo pa žal samo en avto in če ta ni zanesljiv, si z njim nimamo kaj početi. Če bi imela čas in energijo, bi mu seveda avto peljala nazaj in poiskala kaj drugega. Tako pa je za nas poleg malega otroka in tempa, ki ga živimo, enostavno preveč zahtevno.

Vem, da sem se kar razpisala, ampak če ima kdorkoli uporaben nasvet glede česarkoli, bom zelo zelo hvaležna!

HVALA in lp.
 
ghandaed
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 765
Pridružen: To okt 17, 2006 9:14 pm

Re: POMOČ - kupili smo avto s SKRITIMI napakami, kako postop

Napisal/-a ghandaed Pe okt 09, 2015 9:47 am

Ker vidim, da pri kupovanju in vseh zadevah okoli tega niste ravno najbolj spretni imatš pravzaprav le dve možnosti:

1. popraviš avto (večinoma na lastne stroške) in se vozite dalje,
2. obiščeš odvetnika...

Drugače pa upam, da je jasno da je pri takšnem nakupu avta prva stvar obisk dobrega serviserja, ki avto natančno pregleda in preveri zgodovino servisiranja ter realnost kilometrine. Če ni pravih in preverljivih dokazov o kilometrini in o zgodovini servisiranja je prav tako ZELO priporočljivo takoj narest veliki servis - t.i. menjavo jermenov, vodne pumpe, filtrov, svečk, in vseh tekočin.
 
Dalia08
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 27
Pridružen: Pe okt 09, 2015 7:44 am

Re: POMOČ - kupili smo avto s SKRITIMI napakami, kako postop

Napisal/-a Dalia08 Pe okt 09, 2015 11:02 am

Ne razumem, zakaj bi popravljali avto na svoje stroške in čemu potem garancija 1 mesec? Tržni inšpektor pravi, da moramo čim prej pisno obvestiti (priporočeno po pošti) prodajalca o reklamaciji, drugače pa mi je en drug prodajalec svetoval, da vprašanje, če bodo ta plin kdaj popravili in kako, da naj ga raje vrnem in zahtevam denar nazaj. Problem pa ni to, ampak dejstvo, da je to edini avto, ki ga imamo in da nimamo časa se ukvarjati s temi stvarmi.

Pa dobro, recimo, da nam uspe najti drug avto, zdaj gledava z možem enega drugega Crosserja bencinarja in razmišljava, da bi najraje kupila nepredelanega ter ga dala sama predelati na plin, da lahko sama premišljeno odločava, kam ga dava predelati in da imava potem še 5 let garancije na predelavo. Tukaj pa se zatakne, ker kolikor berem in se pogovarjam z izkušenimi... nihče ne pozna zares dobrega strokovnjaka, ki bi zares predelal, kot treba. Klicala sem enega, ki trenutno prodaja avto že predela na plin (na avto.netu) in je pošteno povedal, da kaj dosti sploh ne prišpara, ker mu avto toliko več plina pokuri, da je razlika na koncu v € minimalna. Je pa res, da se vozi po LJ in da bi po AC bilo drugače, pa še vseeno pravi, da še ni naredil 500 km s polnim tankom plina. No, glede tega imava midva dobro izkušnjo. Mi smo zdaj v teh dveh tednih naredili precej km in nekako naredimo okoli 500 km za 30 € (60 litrov) plina. Pa se vozimo kombinirano. Med tednom čez mesto v službo, za vikend 500 km po AC.

Se pravi... naš avto ima težavo, ker crkuje in smrdi po plinu, nekateri avti pa očitno imajo to hibo, da pokurijo toliko, da se skoraj ne splača.
 
ghandaed
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 765
Pridružen: To okt 17, 2006 9:14 pm

Re: POMOČ - kupili smo avto s SKRITIMI napakami, kako postop

Napisal/-a ghandaed Pe okt 09, 2015 1:21 pm

Jah poglej, nisi naredila domače naloge in pred nakupom preverila prodajalca avta in tega, ki je predelal avto na plin.
In sedaj se je izkazalo, da je prodajalec avta švero s katerim se ne da normalno pogovarjat in da je predelovalec plina šalabajzer, ki ne zna sistema pravilno nastavit.

Kot sem že rekel - dobi odvetnika, ker edino prek njega boš lahko zadeve uredila. Kar se plina tiče pa pojdi do Hribarja v LJ, on kar obvlada, pa tud s Plinexom sodeluje.

Pa kot sem rekel takoj avto do enega dobrega serviserja, ne bi se čudil če bi se izkazalo da so tudi kilometri prevrteni.
 
Uporabniški avatar
honeybee
Novinec
 
Prispevkov: 267
Pridružen: Če jun 04, 2015 9:38 pm

Re: POMOČ - kupili smo avto s SKRITIMI napakami, kako postop

Napisal/-a honeybee Pe okt 09, 2015 3:20 pm

Na ta forum in v Google vnesi ime prodajalca in preveri če je o njem kaj napisano. To bi morala že pred nakupom in sedaj je prepozno.

1 mesec garancije? Piše na listu kaj zajema? Ljudje brezglavo zaupajo podjetjem ker dobijo garancijo čeprav ne krije tistega kar se potem zgodi. Tako se zavaruje in lahko prodaja zgonjene avte in krije vse stroške popravil sama.

Nedolgo nazaj narejen servis? S tvoje strani ali je to on rekel?

VIN številko vpiši na carfax in plačaj za poročilo in poglej kaj več o avtu (upaj samo, da ima uradna poročila in ni popravljen bil kje pod kozolcem).

lp
darkside
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: POMOČ - kupili smo avto s SKRITIMI napakami, kako postop

Napisal/-a uros11 Pe okt 09, 2015 7:25 pm

Jaz bi ga vrnil, dobil denar nazaj in kupil dizla. S pasatom naredim 1000 km za 60 EUR, pa je daleč od j***a od citroena. Sicer pa od rabljenih avtov ne moreš pričakovati, da bodo delali kot novi in to niti niso neke blazne napake -razen plina pa ideje, da bi se plinski rezervar brusil in barval.
 
Uporabniški avatar
LeQuack
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Pe nov 16, 2007 4:16 pm

Re: POMOČ - kupili smo avto s SKRITIMI napakami, kako postop

Napisal/-a LeQuack Pe okt 09, 2015 8:33 pm

Glede na to da je bil avto predelan na plin je najbrž delal velike kilometre, na leto recimo 50.000 - 100.000 km, kar v šestih letih znese 300.000 - 600.000 km. Vsekakor pa ne 145.000 km.
 
Dalia08
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 27
Pridružen: Pe okt 09, 2015 7:44 am

Re: POMOČ - kupili smo avto s SKRITIMI napakami, kako postop

Napisal/-a Dalia08 Pe okt 09, 2015 9:08 pm

Ne bom komentirala okrog km, ker še nismo peljali preveriti, ampak mehaniki na Citroenu so rekli, da je avto drugače ok, da mu na podvozju in tako, kolikor so ga odprli in pregledali, ni videti, da bi bili prevrteni km.

Kot rečeno, problem je ta plin in pač ključavnica, ker se zatika in težko dobimo ven ključ. Prodajalca sem zdaj že toliko navila, da ne more več zanikati, da to ne spada v garancijo, tudi garancijski list sem si prebrala od prve do zadnje črke in vse to so stvarne napake oz. okvare.

Največji problem pa je, da v garanciji piše, da lahko prodajalec določi, kam se avto pelje na popravilo in ta k****n (pardon izrazu) zdaj hoče, da mu pripeljeva avto k njemu, to je skoraj 200 km razdalje (Gorenjska - Štajerska), kar za nas predstavlja problem, ker je to edini avto, ki ga imamo, prejšnjega smo takoj prodali, pa z možem že težko vzameva dopust. Poleg tega dvomim, da bo tip znal kvalitetno popraviti ključavnico, ker ni to kar tako, je le povezana z menjalnikom, ki je avtomatik in ročica mora biti v P, da se ključ sploh praviloma obrne do konca in gre ven (če seveda ne bi bilo pokvarjeno). V garanciji tudi piše, da nam ne pripada nadomestno vozilo.

Vsi, ki ste pametni, da nismo poguglali prodajalca, pa ga dajte sami - DACA d.o.o., pa mi povejte, kje kaj piše, ker midva sva iskala in nikjer nič. Tip je pa tako nesramen, da se sploh ne da z njim pogovarjati, ker prekinja in govori po svoje neke stvari, ki nimajo veze s tem, kar mu razlagaš, pa še vrhunske bedarije si izmišljuje, kar sproti. Med drugim, da naj bi v garanciji pisalo, da če nam je dal popust (ja, ceno je spustil za 200 €, kar je itak stalna praksa), moramo mi sami kriti v tem znesku popravilo. Večje bedarije še nisem slišala, seveda kaj takega ne piše ne v garanciji, ne nikjer drugje. Gladko si je izmislil, ker pač poskuša na vse možne načine doseči, da bova obupala in se naju bo rešil. Žal je naletel na mino!

Bom pa si vzela čas, ko bo vse to mimo, in na vse možne forume napisala svojo izkušnjo, da bo odslej vsak, ki bo poguglal Daca d.o.o., vedel v kaj se spušča!

PS
Samo še glede servisov.. vsi servisi so napisani v servisni knjigi, delani pri pooblaščenem za Citroen, redno. Servisna knjiga je ok. Zadnji je bil delan pred 3000 km, načeloma je avto ok. Problem je ta preklemani plin, ker nisva bila pozorna, tip pa nama ni nič povedal, ne pokazal knjige, dokler nisva avta že plačala. Namerno je prikril in zdaj to izkorišča. Točno je vedel, da bo prišel nekdo, ki bo pozabil vprašati še za servise plina in tudi če bi, če nisi strokovnjak, ne moreš predvideti, da bodo težave. Pač rečeš ok, dajmo ga zdaj takoj na plineks na servis, naj tam pregledajo in bo ok. No, servis do naredili, niso pa pregledovali ostalega in avto pač ni ok. žal..
 
Dalia08
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 27
Pridružen: Pe okt 09, 2015 7:44 am

Re: POMOČ - kupili smo avto s SKRITIMI napakami, kako postop

Napisal/-a Dalia08 Pe okt 09, 2015 9:57 pm

No, pa sva še na Carfax preverila, plačala 10 € in nobenih presenečenj, vse zgleda ok.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: POMOČ - kupili smo avto s SKRITIMI napakami, kako postop

Napisal/-a esem Pe okt 09, 2015 10:09 pm

O izkušnjah s Plinex-om poišči v temi o plinu. Bolje je, da poiščeta sposobnega mehanika kot da uveljavljata garancijo (ki je brez večletnega tožarjenja itak ne bosta mogla uveljaviti), npr Primoža Jazbarja, morda še koga z vašega konca. Zmenita se za polovično delitev stroškov, tudi za ključ (če vama bodo šli na roke z bližnjim servisom). Nato pozabita na njih in se veselita avta. V prihodnje pa po pameti in spisku...
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: POMOČ - kupili smo avto s SKRITIMI napakami, kako postop

Napisal/-a sašo5 So okt 10, 2015 9:42 am

Dalia08 je napisal/-a:
Pa dobro, recimo, da nam uspe najti drug avto, zdaj gledava z možem enega drugega Crosserja bencinarja in razmišljava, da bi najraje kupila nepredelanega ter ga dala sama predelati na plin.

a res ni nič drugega za kupit? To kanto ima od ženine sestre mož, kupil je novega leta 2009 17.500€ je bila akcijska cena, narejeni so bili za Rusijo a jih je le ta vrnila in 100 komadov je prišlo v Slo, ta Mitsubishijev 2.4 bencinc je itak neposrečena zadeva, povrhu pa še ni pravi avtomatik ampak CVT, kar naredi vožnjo še bolj anemično, da o porabi ne govorim, o plinu pa ne razmišljat, ker noben ne zna prilagodit računalnika; vozit se sicer da, ampak drobcene napake se pa le pojavljajo - skratka kanta od kante...
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: POMOČ - kupili smo avto s SKRITIMI napakami, kako postop

Napisal/-a dzuro.na.izi So okt 10, 2015 5:06 pm

ka nebi rajš enga dizla kupil... zdej so VW v akciji...vsi se jih hočejo znebit :mrgreen: =P
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 649
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: POMOČ - kupili smo avto s SKRITIMI napakami, kako postop

Napisal/-a alexwell So okt 10, 2015 5:44 pm

sašo5 je napisal/-a:
Dalia08 je napisal/-a:
Pa dobro, recimo, da nam uspe najti drug avto, zdaj gledava z možem enega drugega Crosserja bencinarja in razmišljava, da bi najraje kupila nepredelanega ter ga dala sama predelati na plin.

a res ni nič drugega za kupit? To kanto ima od ženine sestre mož, kupil je novega leta 2009 17.500€ je bila akcijska cena, narejeni so bili za Rusijo a jih je le ta vrnila in 100 komadov je prišlo v Slo, ta Mitsubishijev 2.4 bencinc je itak neposrečena zadeva, povrhu pa še ni pravi avtomatik ampak CVT, kar naredi vožnjo še bolj anemično, da o porabi ne govorim, o plinu pa ne razmišljat, ker noben ne zna prilagodit računalnika; vozit se sicer da, ampak drobcene napake se pa le pojavljajo - skratka kanta od kante...



in zakaj je kanta od kante?
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: POMOČ - kupili smo avto s SKRITIMI napakami, kako postop

Napisal/-a yashica So okt 10, 2015 7:16 pm

Sploh ni kanta, vsaj meni se ni zdel... verjetno sem zato čudak :mrgreen:
Meni so srebrnega ponujali za nekaj čez "akcijskih" 19.000€ in dejansko je tisti, ki je takrat kupoval tak avto, dobil veliko pa še izdelave je bil Japonske.
Mislim, da je bil v prodaji četrti dan, ko sem ga sam gledal in so prodali več kot polovico akcijske zaloge 90 vozil.
Ga nisem vzel, sem pa po izteku omejene serije zasledil ceno dobrih 24.000€, prodajal ga je pa tip, ki ga je kupil po akcijski ponudbi.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Dalia08
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 27
Pridružen: Pe okt 09, 2015 7:44 am

Re: POMOČ - kupili smo avto s SKRITIMI napakami, kako postop

Napisal/-a Dalia08 Po okt 12, 2015 12:56 pm

Zdaj je, kar je.. avto je pač tak, kot je. Ne vem, jaz sem bila vedno navajena na VW, ta je pač drugačen, morda za koga kanta, tudi prav. :D

Mi smo ga kupili iz več razlogov: ker se veliko vozimo in nam je poraba prioriteta (zato plin), ker je velik in težek (vozimo svašta, od drva, ozimnice...), ker je visok (Golf in podobni avti so namreč zelo nizki, pa VW gor al dol...jaz sem majhna in se mi je tudi pri najvišji možni višini sedeža zdelo, da sedim na tleh, mož, ki je visok 1,90 m, pa si je moral zaradi nizkega stropa sedež spustiti čisto na tla, potem pa ni videl skozi vzvratno ogledalo .... pa še tako smo ga vedno naložili, da je zadaj prav dol visel, smo bili kot eni Čehi, ki grejo na morje pa zraven peljejo pol bajte :lol: ). Pač kupili smo avto, ki najbolj pokrije naše potrebe in pričakovanja. Nismo imeli veliko izbire in ta je pač bil na plin, pa Citroen gor al dol. Meni bi bilo seveda ljubše, če bi bil MBW X3, ampak so predragi, žal. Tudi kakšne Antare ipd. so drage.

Sprva smo gledali Outlanderja dizla, pa sva si preračunala, da bi na leto pri km, ki jih naredimo, porabila za cca. 600 - 700 € več goriva, kot pri Golfu. To je za nas veliko in nesprejemljivo. Tako smo našli tega na plin in mi smo s porabo zadovoljni, za 30 € plina naredimo do 550 km, kar je super poraba. Nam je to pač prioriteta, komu drugemu je kaj drugega. Na Plineksu pravijo, da smrad in crkovanje pač ni normalno in da naj ga lepo pripeljemo nazaj. So prijazni in upam, da bodo popravili. Bolj, kot to, da tu in tam (če bo to res zelo redko) crkne, me moti smrad, to je nesprejemljivo, žal. Če samo to odpravijo, bomo nekako zadovoljni.

Prodajalca (Daca d.o.o.) smo pa danes že privili, sem klicala pristojno inšpektorico in ga je klicala. Bedarije, ki nam jih je klatil po telefonu in nas skušal zavajati z lažmi, da bi se nas rešil, je njej seveda zamolčal, sem ji pa jaz obširno razložila, zakaj je prišlo tako daleč. Potem je najprej ponudil, da pride na Jesenice po avto in ga odpelje, ampak on bi ga potem pač imel za nedoločen čas, kar je za nas neizvedljivo, smo mu takoj povedali. No, zdaj pa že ponuja vračilo celotne kupnine ali neko odškodnino in če vzamemo odškodnino (če se bomo sploh lahko zmenili okoli zneska, vprašanje!), mu moramo potem dati mir. Se pravi, da se odrečemo garanciji, kar na papirju itak ne more vzdržati, ampak kot rečeno, tip se obnaša, kot da smo na najhujšem Balkanu. Seveda se o odškodnini ne bomo pogovarjali, dokler na Plineksu ne ocenijo popravila, potem pa bomo videli.

Je pa še to, da se je prižgala neka kontrolna lučka, ki lahko pomeni marsikaj, od tega, da je morda crknila samo ena žarnica kakšne luči, pa tudi kaj drugega, ne vemo. Pa še vse tri kabinske luči na stropu so ugasnile - žarnice verjetno. Seveda pa moramo najprej ugotoviti, kaj je narobe, ker lahko da je kakšna elektrika, bog ve. V ene tednu so namreč ena za drugo crknile vse tri žarnice, spredaj sta dve lučki, zadaj pa ena. Upam, da so res samo pregorele žarnice, ker zaradi tega niti ne bi uveljavljala garancije, pač žarnice do žarnice. Ni pa nujno in vedno bolj slab občutek imam, pišuka! :evil:

Po drugi strani pa so na avtu bili delani redni servisi, Carfax je "čist", mehaniki na Citroenu so ga pohvalili. Na splošno bi ga obdržala, ker na pogled avto ni "zmahan", niti slučajno. Mož pravi, da bi občutil, če bi avto imel recimo čisto nerealne km, da se je tudi na našem Golfu čutilo, da je imel 200.000 prevoženih in da je ta bolj ohranjen. Dobro, jaz kot ženska si tega ne upam soditi in ugotavljati tako, "na oko". Ampak ajde, če bi plin zrihtali in ključavnico, bi avto lahko bil za nekaj let čisto ok. Seveda pa nikoli ne veš, vedno lahko pride karkoli, pri katerem koli avtu. Je tako?
 
kukident
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: Ne maj 03, 2015 1:51 pm

Re: POMOČ - kupili smo avto s SKRITIMI napakami, kako postop

Napisal/-a kukident Po okt 12, 2015 2:48 pm

Če bi kupila avto od fizične osebe, nebi bilo možno uveljavljati nobenih "skritih napak". Ampak vi bi se verjetno tudi takrat obesili na prodajalca in vihali roke kako nas je za...bal. Kupili ste avto z nekaj težavam.. get over it!
Zdaj bi pa želeli, da vam prodajalec na svoje stroške popravi avto da bo kot nov. Še najboljše, da gre v minus a ne?

Če želiš avto z garancijo in minimalnimi napakami pa kupi novega!

Sicer pa se mi napake, ki jih opisuješ ne zdijo nič posebnega....
 
genus
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 54
Pridružen: Po okt 05, 2015 8:10 pm

Re: POMOČ - kupili smo avto s SKRITIMI napakami, kako postop

Napisal/-a genus Po okt 12, 2015 2:49 pm

Če si pametna vrnite avto in on pa naj vrne kupnino. A ne vidiš da se in se bo stalno nekaj kvarilo. Boljše je kupiti nov avto za 11.000 evrov kakšnega bencinskega rapida ali še bolje bencin 1.6 megana karavana in ga predelati na plin, kot se voziti v tej zarjaveli zgonjeni jajci z najman 300 000 km pri kateri nikoli ne veš kaj bo jutri crknilo. Pa še avtomatik je pri katerem večina še olja ne menja in vprašanje kdaj bo še to crknilo. Verjetno prav kmalu.

Sploh pa nikoli v življenju ne bi sedel v avto pri katerem je vprašljiva ključavnica volana. Kaj bi radi da vam na ovinku ali na kakšni luknji na cesti zablokira ključavnica in volan pa boste vsi pomrli ko se boste zaleteli v nasproti vozeče vozilo ali drevo? Ljudje naivni
 
mucek
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Po sep 13, 2004 6:08 am
Kraj: Ljubljana

Re: POMOČ - kupili smo avto s SKRITIMI napakami, kako postop

Napisal/-a mucek Po okt 12, 2015 6:50 pm

Treba je vedeti, kaj skrita napaka je. To, kar pišete vi, nekako ne gre za skrite napake. Če gre za napake, ki bi se jih odpravljalo v sklopu garancije (recimo pregoreta žarnica, pa še ogromno drugega, to ni - potrošni material), je treba k temu pristopiti pač po takem postopku (recimo vaša ključavnica). Glede uveljavljanja garancije ima on po zakonu pač možnost, da avto obdrži 45 dni (in vi po mojem nimate neke "pravice" zahtevati nadomestno vozilo ali hitrejše popravljanje).

Avto predelan na plin pač občasno ima kak svoj "moment" (v smislu prižge kako lučko za izpuh), ampak overall sem (bil) sam z njim zelo zadovoljen, samo dobrega serviserja rabiš (sam lahko priporočim Mateja Žuna, ima delavnico na začetku Celovške v Šentvidu, tam kjer imajo neke viličarje in ponavadi policaji hitrost merijo v smeri proti Kranju ;) ), da ti sem in tja malo nastavi sistem in pomenja kak elektromagnetni ventil (pri meni je v 160kkm menjal dva, enega pri 120, drugega pri 150 kkm, obakrat se je videlo tako, da se je prižgala lučka za motor in je imel računalnik napako nekaj v smislu, da ni prišlo do vžiga v tem in tem cilindru).

Je pa pač golo dejstvo, da niste kupili novega avta in da se morate sprijazniti, da bo verjetno tudi kaj za pošraufati sem in tja. Verjamem, da se z dobrim mehanikom da priti skozi zelo ok, če pa bi npr. avto moral voziti na pooblaščenca, pa je to vreča brez dna in je v tem primeru bolje kupiti nov avto.

Lp, g
 
Dalia08
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 27
Pridružen: Pe okt 09, 2015 7:44 am

Re: POMOČ - kupili smo avto s SKRITIMI napakami, kako postop

Napisal/-a Dalia08 To okt 13, 2015 7:33 am

Jasno mi je, da smo kupili rabljen avto, ni mi pa jasno, da v Sloveniji še obstajajo prodajalci, ki se obnašajo huje, kot na Balkanu. Kaj takega pravzaprav še nisem doživela.

Z možem razmišljava, da vrneva avto, ampak prodajalec se je izkazal za takega lopova (Daca d.o.o. , da se kdo še ne nategne tam !!!!!!), da jim niti ne verjamem, ko pravijo, da bodo avto odpeljali in nakazali denar naslednji dan. Ne verjamem, ker take bolne stvari govorijo po telefonu (mislim, da sta mož in žena oz. ona naj bi bila lastnica, ne vem - Carmen Frece se je podpisala v mailu), da kmalu ugotoviš, da imaš opravka z resno motenimi ljudmi, zelo hudo in resno motenimi.

Prebrala sem cel garancijski list in dejansko na koncu - čisto zadnji stavek - piše, da če prodajalec ob nakupu da kupcu popust, je kupec v primeru uveljavljanja garancije dolžan najprej sam kriti strošek v znesku popusta. A nikjer ne piše, koliko popusta naj bi dobili !!! A si lahko kar izmislijo, da so nam dali XY € popusta ali kako? A če je cena na avto.net npr. 10.000 €, potem ti pa na gotovino (da ne menjavaš staro za staro) dajo 200 € popusta, imajo dejansko pravico potem zahtevati, da si avto do 200 € popravljaš sam ????????? A je to sploh legalno, da imajo tak zapis v garanciji?!

Seveda bi jim avto najraje vrnila, ampak jim ne zaupam niti toliko, da bomo dobili denar na TRR, poleg tega se mi to ne zdi smiselno, da bi mi najprej morali dati avto. Saj, ko smo ga kupili, smo tudi mi morali najprej nakazati njim celotno kupnino, potem smo šele šli po avto in ga odpeljali!!!

Saj pravim, opravka z bolniki imamo in to ni enostavno! Tudi, če je avto v drugih ozirih ok, imava z možem tako zelo slab občutek, da že samo zato nočeva več tega avta. En kup negativne energije, to že ne more biti kaj dobrega.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: POMOČ - kupili smo avto s SKRITIMI napakami, kako postop

Napisal/-a DePalmo To okt 13, 2015 9:38 am

Garancija je garancija, takele stvari so nične. Preberi zakon. Meni so tudi na Peugeot servisu (so nato tudi propadli) napisali da nimam več garancije po drugem popravilu glave, a so mi na Uradu za varstvo potrošnikov lepo povedali da je ta zapis ničen.

Če že bosta avto vračala, se naredi izmenjava takoj, ne naslednji dan ali na TRR. Kdo garantira da ti bo denar res nakazal? Pri nas je goljufanje nacionalni šport in nebi bil presenečen če ga bi možakar "pozabil" vrnit. Če pa že, črno na belem ter obvezno se vnese tudi penale (zamudne obresti) ter priče (tvoj mož in njihovi zaposleni to niso).

Nažalost je po toči zvoniti prepozno, kot pravijo. Avte (rabljene ali nove!) kupovat je loterija, na štajerskem koncu pa garantiran nateg.

Pa še to, ponavadi se avto predelan na plin prodaja z razlogom in to povečini ni menjava za nekaj boljšega, ampak zato ker je plin slabo vgrajen in dela škodo na motorju. Imamo na tem forumu obsežno temo o predelavni na plin in v 95% se govori o težavah, tako da ni vse rožnato, kot hočejo prikazat ta plin. Sem se pred časom resno zanimal za vgradnjo, a po parih izračunih se bi mi investicija povrnila šele v cca. 50.000km, težave so lahko pa prisotne že od začetka (in stroški), da ne omenjam možnosti uničenega motorja, kjer ti pomaga samo menjava. Raje imam 8l porabe in delujoč avto, ker nisem bogat da bi se šel tega varčevanja.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: mrtwelvetrees in 25 gostov