Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Dalia08
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 27
Pridružen: Pe okt 09, 2015 7:44 am

Re: POMOČ - kupili smo avto s SKRITIMI napakami, kako postop

Napisal/-a Dalia08 To okt 13, 2015 10:03 am

Zdaj smo že tako daleč, da inšpektorica že drugič kliče firmo, ker sem ji rekla, da jim ne zaupam, da bodo nakazali denar drugi dan. Njej se to zdi nerazumljivo, da smo tako nezaupljivi, ampak ja, žal. Naj mi zakonsko opredeli, kje piše, da moram jaz kot kupec najprej plačati, on pa bi najprej avto odpeljal. Lepo vas prosim!!! In garancijski list je bullshit, to je mož že ugotovil, ko si je malo prebral zakon.

Zdaj je dilema samo ena - ali avto vrniti in vzeti denar ali vztrajati na popravilu in na koncu popravilo tudi delno kriti iz svojega žepa (ker oni se tega otepajo na vse možne načine)? Problem pa nastane, da imamo samo en avto in avto rabimo takoj, to pomeni, da se lahko z možem spet zaletiva in kupiva drek. Nekaj gledava, ampak kdo nama garantira, da bova kupola boljši avto?

Mož zdaj razmišlja, da bi kupila avto na bencin in dala vgraditi plin na firmi PRINS (http://www.avtonaplin.si/). Baje, da naj bi oni bili edini res v redu, traja tudi 3 dni, da se natančno nastavi in mož je bral pozitivne komentarje, tudi klical je in so argumentirali, zakaj so boljši od drugih (G1 naj bi bil čisto zanič, Plineks tam tam...). Seveda pa vsak hvali svoje in midva sva zaradi grenkih izkušenj zdaj čisto nezaupljiva do vsega in vsakega.
 
Uporabniški avatar
dask
Uporabnik
 
Prispevkov: 1097
Pridružen: Če jul 31, 2008 9:53 am

Re: POMOČ - kupili smo avto s SKRITIMI napakami, kako postop

Napisal/-a dask To okt 13, 2015 11:46 am

Z G1 je meni Mitsubishi lancer delal čisto ok. Enkrat kmalu po vgradnji sem jih moral poklicat, ker je nekaj nagajalo. So prišli, ponovno nastavili, avto je delal bp dokler ga nisem prodal. Cena proti drugim pa je bila ca. 80%.
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: POMOČ - kupili smo avto s SKRITIMI napakami, kako postop

Napisal/-a hippo To okt 13, 2015 12:36 pm

kukident je napisal/-a:Če bi kupila avto od fizične osebe, nebi bilo možno uveljavljati nobenih "skritih napak".

Je možno, zakon velja v enaki meri za prodajalce kot pravne in kot za fizične osebe. Klavzula videno-kupljeno ne zadrži Zakona o potrošnikih in jo Zakon povozi.

Dalia08 je napisal/-a:Zdaj je dilema samo ena - ali avto vrniti in vzeti denar ali vztrajati na popravilu in na koncu popravilo tudi delno kriti iz svojega žepa (ker oni se tega otepajo na vse možne načine)? Problem pa nastane, da imamo samo en avto in avto rabimo takoj, to pomeni, da se lahko z možem spet zaletiva in kupiva drek. Nekaj gledava, ampak kdo nama garantira, da bova kupola boljši avto?

Verjamem, da bi najraje vrnila avto nazaj in do tega si tudi upravičena. Še celo dodatne stroške lahko dobiš povrnjene.
Problem je pa ta drugi del zapisa... kaj kupiti da ne bo še bolj zmahano... Na žalost je pri nas v SLO težko dobiti dober avto za normalen denar. To kar je poceni je ponavadi precej iztrošeno in je temu tudi primerna cena. Problem so prodajalci, ki ne povejo resnice ampak zavajajo... Pa velja enako za dilerje, dilerčke in navadne prodajalce. Velika večina jih nateguje. Ne vsi, da ne bo kdo narobe razumel, ampak poštenih je presneto malo.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: POMOČ - kupili smo avto s SKRITIMI napakami, kako postop

Napisal/-a pskoda To okt 13, 2015 12:41 pm

Jaz ne vidim dileme. Osebno bi brez razmisleka vzel denar in odkorakal, ker bog si ga ve kakšni problemi bodo nastali pri popravilu (površno delo) in tudi ni izključeno, da bodo naredili kakšno napako kje na drugem delu avta, da bodo pokrili svoje stroške.

Vzemite denar in pojdite čim dlje stran od njih to bi jaz 100% naredil


Glede plina. Jaz sem proti plinu oz mi ne diši, ker je še dodatnih miljon stvari, ki so lahko problematični, servisi so bolj pogosti, kupovat je treba olje za podmazovanje ventilov,... pa še na vsaki bencinski nimajo plina. Za več kilometrov letno priporočam dizel pa tudi če bodo kakšne krajše relacije ga ne bo hudič vzel. To je moje osebno mnenje.

ps.: glede stroškov ne morete samo nafto ali plin+bencin računat
Lp
 
Dalia08
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 27
Pridružen: Pe okt 09, 2015 7:44 am

Re: POMOČ - kupili smo avto s SKRITIMI napakami, kako postop

Napisal/-a Dalia08 To okt 13, 2015 12:51 pm

Bridka resnica je ta, da so v 90% prodajalci pač nategatorji. In ja, velike pomisleke imam, če jim dam avto tja, da ga sami "popravljajo". Ni šans.
Tast je kupil par let nazaj Golfa in doma ugotovil, da klima ne dela. Ker je imel garancijo, je avto peljal nazaj, tam so ga vzeli in popravili klimo. Nakar čez kratek čas ugotovi, da je narobe nekaj drugega (ne znam povedati, ker se ne spoznam) in ko ga je dal svojemu mehaniku v roke, mu je le-ta povedal, da je to mehanska napaka in da je videti, kot da so pri popravilu klime nekaj drugega polomili, ker so nekaj na silo ven jemali ali odpirali.. saj prvim, ne znam razložiti, samo vem, da je imel stroške, da je mene glava zabolela, ko sem poslušala.

In ja, seveda... avto jim daš v popravilo in že samo zaradi tega, ker nazaj hodiš, so jezni. Normalno, da jim je vseeno, kako bodo popravili, kvečjemu ti še kje kaj ven vzame, da proda dalje in pokrije strošek popravila. Verjamem, da se to dogaja, ker laiki ne vemo, ne vidimo, se ne spoznamo.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: POMOČ - kupili smo avto s SKRITIMI napakami, kako postop

Napisal/-a pskoda To okt 13, 2015 1:14 pm

Lahko še povem, da dilerji tudi malo gledajo na stranko iz kje je oz kje ima stalno prebivališče. Če je stranka blizu njih potem se bodo v večini primerih bolj potrudili (so tudi izjeme) in izdali boljši avto, če so pa iz daleč pa ...

ps.: vsi dilerji dobro poznajo svoje avtomobile v kakšnem stanju so bolj kot si lahko misliš ;)
Lp
 
Dalia08
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 27
Pridružen: Pe okt 09, 2015 7:44 am

Re: POMOČ - kupili smo avto s SKRITIMI napakami, kako postop

Napisal/-a Dalia08 To okt 13, 2015 1:17 pm

Niti nisem pomislila, da prodajalec ni vedel, kaj prodala. Verjetni mu seveda ne gre, saj to je jasno, beseda ni pomembna. Zdaj je bolj važno, kako zadevo REŠITI s čim manj škode???

Zares me je strah vzeti denar in na vrat na nos kupiti na silo in na hitrco en drug avto, brez pa biti ne moremo !!! :cry:
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: POMOČ - kupili smo avto s SKRITIMI napakami, kako postop

Napisal/-a pskoda To okt 13, 2015 1:25 pm

Probajte se dogovorit, da bi drug servis popravil avto njim pa izdal račun čeprav v to zelo dvomim, da bodo pristali. Ne vem kaj naredit. Jaz bi vzel denar, ker je prevelika možnost da bodo nastali problemi.

Mogoče se kdo od vaših znancev spozna na avtomobile in ko bodo popravljali vaš avto naj bo prisoten pri popravilu, da se bo vedelo kaj se dela
Lp
 
Dalia08
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 27
Pridružen: Pe okt 09, 2015 7:44 am

Re: POMOČ - kupili smo avto s SKRITIMI napakami, kako postop

Napisal/-a Dalia08 To okt 13, 2015 2:44 pm

Na vse to sem sama pomislila, ampak nimamo nikogar, ki bi se spoznal, žal. :(

Seveda prodajalec ne pristane na plačilo računa popravila, zato imamo vojno že tri tedne, vsak dan levo-desno. Inšpektorica me je klicala malo prej, da je spet govorila z njimi, da denar bodo dali nazaj, samo naj sporočimo čim prej. V hudi stiski smo, ker se bojiva z možem zdaj na vrat na nos it nekam v neko avto hišo in kupit kar en avto... že tega smo očitno prehitro, pa sva imela zlati čas za razmišljanje, tudi googlala sva firmo, pa nič našla o njih. Saj še zdaj nič ne vrže ven, pa sem že na nekaj forumov napisala, da je DACA d.o.o. "nategatorska" firma + opis izkušnje, ampak ne najdeš kar tako z googlanjem... probajte.

Avto je zgledal res OK! Naj ponovno naštejem razloge, zakaj sva ga kupila:

Iz servisne je razvidno, da naj bi bili servisi delani redno pri pooblaščenem servisu kot treba (če je servisna ponarejena in vse ostalo, nimaš kaj - kako naj to vemo???); prvi lastnik - kupljen v SLO, na pogled ohranjen, carfax - vse ok in se ujema, na Citroenu so ga priklopili na računalnik, dvignili in pogledali podvozje in pohvalili (ni zmahan, ni videti, da bi imel ne vem, kako nerealno km...).

Problem pa je, da mož ni bil pozoren, da bi zahteval vpogled glede servisa plinske naprave, to sva ugotovila šele doma, so pa s pridom izkoristili in servisno za plin so mu dali šele tik, preden smo se odpeljali (so že vedeli zakaj), okvaro ključavnice sva ugotovila takoj drugi dan (posredni dokaz za to je, da je ključ zelo zdelan, kar razpadel je, torej se je že prejšnji lastnik matral in na silo vlekel ključ ven), kmalu pa se tudi nisva mogla več slepiti, da pride plin v kabino, ko avto ustaviš in še laufa.. pa nekaj krat je sam ugasnil med ustavljanjem, tukaj ni pravila, načeloma redko. Prejšnji lastnik (sem si izborila tel. št. in ga klicala) sicer ni dolžan nič pojasnjevati, pa vendar mi je priznal, da se je enako dogajalo pri njemu - občasno je avto crknil, ampak je rekel, da naj se vozimo pač na bencin (malo morgen!). In tudi za neredne servise plina je bil izgovor, da se pač ni vozil na plin, ampak to ne verjamemo, niti slučajno. Na plin avto pokuri pol manj €, to je dejstvo in pika.

Ravnokar je mož bil na Citroenu in so pogledali ključavnico, seveda ni druge, kot da se jo zamenja, cena cca. 190 €. So pa rekli, da še niso sicer slišali, da bi avto zaradi tega sam ugasnil, tako da menda v neki hudi nevarnosti zaradi tega naj ne bi bili. Druga kot verjeti ne moremo.
 
P2008
Novinec
 
Prispevkov: 108
Pridružen: Pe sep 26, 2014 1:44 pm

Re: POMOČ - kupili smo avto s SKRITIMI napakami, kako postop

Napisal/-a P2008 To okt 13, 2015 3:54 pm

Namesto da tukaj panicaris, raje pot pod noge in pojdi vrniti avto. Bodi vesela, da ti je prodajalec pripravljen vrniti denar, kar je verjetno najbolje v tem tvojem primeru. Rabljen avto dolocene znamke je pa najbolje kupiti pri uradnem prodajalcu te znamke ali pa od poznane osebe.

p.s. kakor jaz vem so naknadne vgradnje plina zelo problematicne, sploh pri novejsih vozilih. Poznam kar nekaj primerov, ko so z vgradnjo plina unicili motor. Da o izgubi garancije za vozilo sploh ne govorim...
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: POMOČ - kupili smo avto s SKRITIMI napakami, kako postop

Napisal/-a hippo To okt 13, 2015 5:06 pm

Niti pod razno dajat avta nazaj popravljat.
Vrnite avto in vzemite denar.
Lahko da je stiska, samo potem bo še hujša...
 
Dalia08
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 27
Pridružen: Pe okt 09, 2015 7:44 am

Re: POMOČ - kupili smo avto s SKRITIMI napakami, kako postop

Napisal/-a Dalia08 To okt 13, 2015 11:35 pm

Avto bomo vrnili, gledamo pa že druge, všeč nam je tole:

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... 01.6%20TDI.

Malo naju z možem skrbijo km in sigurno je uvožen, ampak prejšnji Golf je bil iz Španije in je bil čisto ok, še prejšnji možev Toledo tudi iz tujine, pa tudi ok... če so delali večina km po AC, verjetno ni kaj skrbeti. Prodajalca moram edino preveriti !!!

Ali pa Zafire tudi gledava, se da dobiti dizla z malo prevoženimi za res dobro ceno - mnenja?? Ta je ok:
http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... V%20KLIM...
Pa pri temu prodajalcu sva kupila prejšnjega Golfa in je bilo vse ok. Tudi moj oče je pri njih kupil avto, sicer se je pokazalo en kup težav, ampak so mu ga zrihtali brez sprenevedanja in še zdaj, po treh letih, lepo dela. Recimo, da bi mu zaupala..

HVALA za mnenja, super ste! :)
 
Uporabniški avatar
honeybee
Novinec
 
Prispevkov: 267
Pridružen: Če jun 04, 2015 9:38 pm

Re: POMOČ - kupili smo avto s SKRITIMI napakami, kako postop

Napisal/-a honeybee Sr okt 14, 2015 5:39 pm

Super si sama (oz. sta oba z možem). Pa kaj vama res ne potegne, da so vaju nategnili in gledate pri nategunih spet avte? Cesar ima negativna mnenja (na tem forumu še nisem preveril, na googlu jih je nekaj), o Petovii pa tudi nič lepega ne piše.

Tako, da kar veselo v nakup. Ali pa popravljat trenutnega.

Glede na to, da gledaš avte ranga 10.000 eur me zanima ali pade lahko odločitev o nakupu novega preko lizinga?

lp
darkside
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: POMOČ - kupili smo avto s SKRITIMI napakami, kako postop

Napisal/-a Cefizelj Sr okt 14, 2015 5:41 pm

Če gre osel samo enkrat na led mislim da vi2 z možem rabita drsalke.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: POMOČ - kupili smo avto s SKRITIMI napakami, kako postop

Napisal/-a pskoda Sr okt 14, 2015 6:19 pm

Cefizelj je napisal/-a:Če gre osel samo enkrat na led mislim da vi2 z možem rabita drsalke.



:lol: :D
Lp
 
bastard
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 75
Pridružen: Pe apr 21, 2006 11:33 am
Kraj: Murski Črnci

Re: POMOČ - kupili smo avto s SKRITIMI napakami, kako postop

Napisal/-a bastard Sr okt 14, 2015 8:33 pm

Ste že dobil dnar nazaj? :D
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: POMOČ - kupili smo avto s SKRITIMI napakami, kako postop

Napisal/-a yashica Če okt 15, 2015 7:47 am

Dalia08 je napisal/-a:Avto bomo vrnili, gledamo pa že druge...


Imata z možem kakšen poseben fetiš, da izbirata "prvo ligo" preprodajalcev?
Se res ne da kupit avta drugje, kot pri obcestnih dilerjih, ki običajno poskrbijo le za make up vozila, da kupec ob ogledu reče vau in že odpre denarnico....
Če se jih že ne moreta izogniti, potem vsaj poglejta temo "Nategatorji".

Vrneta avto enemu, ki ni ravno biser (tip iz Žalca) in pristaneta pri Cesarju, ki je na črni listi oziroma Petovii, ketere se tudi drži oznaka - "ne priporočam".
Stran od Petovije in čim dlje od Letališke ceste v LJ.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: POMOČ - kupili smo avto s SKRITIMI napakami, kako postop

Napisal/-a Ivan36 Če okt 15, 2015 1:06 pm

Klasika, 2.4 in plin z NAPAČNIMI Šobami ne gre skupaj!!! Šobe menjat za prave in potem bo šlo a poraba bo 10l plina na 100km! Poklicati na Citro servis v Grosuplju ali forum
http://www.citroenbilten.com/forum/show ... an-na-plin
Avto je star 2 meseca, pred enim mesecem ko je avto imel 1000km sem dal zmontirati plinsko napravo(PLINEX).Sedaj ko ima 2000 km se pojavlja, da mi med ustavljanjem pred križiščem tik preden se ustavi avto ugasne, to se mi je do sedaj zgodilo 4x , vedno ko je bil motor mrzel,od tega 3x na bencin in enkrat na plin. Ko avto stoji motor ne ugaša. Na servisu Citroen računalnik ne pokaže nobenih napak, prav tako ne PLINEX-u.To se mi dogaja en teden. Ima kdo kaj izkušenj s tem?

Pozdravljen1
To, kar ti serviser govori so bučke; pač fantje ne znajo, radi bi pa denar. Moj avto brez problemov že 4 leta - 200 kkm - vozi na plin. Kolega pa je pri tej isti firmi - Plinex - vgradil plin v Alfo, pa mu je ugašal, cukal, tisti odgovorni pa mu je dejal, da trako pač mora biti, saj je na plin.
Plinski ecu pobira poleg ostalega tudi podatke od avtomobilskega ecu-ja, torej razpolaga z vsemi podatki. Je pa res potem dela za nekaj ur, da na računalniku pravilno mapiraš plinski ecu. To pa naši ne znajo, saj nimajo izkušenj. Moja naprava je vgrajena v Novem Sadu, tip jo je vgrajeval 2 dni, tretjega pa je porabil za natančno nastavitev.
Torej, za šijak tiste z Plinex-a pa reklamacijo!
 
Dalia08
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 27
Pridružen: Pe okt 09, 2015 7:44 am

Re: POMOČ - kupili smo avto s SKRITIMI napakami, kako postop

Napisal/-a Dalia08 Po okt 19, 2015 8:30 am

Pozdravljeni,

evo, avto smo kupili v petek in sicer v Kranju pri enem malem prodajalcu (Pro Art), ampak naj bi bil eden redkih DORIH avtov, ki jih prodajalci sploh dobijo. Naj povem, kaj smo kupili:

Seal Altea XL, letnik 2011, prevoženih 161.00 km, 1.6 dizel, ima bolj malo opreme (osnovnejši model), tako da bova dala naknadno vgraditi tempomat, druga pa sploh ne pogrešava (manj opreme ima, manj se kvari). Kabina je zelo prostorna, prav tako prtljažnik - kar nam je zelo pomembno.

Zakaj sva ga kupila: slovenska servisna - potrjena (servisi od prvega do zadnjega pri Vrtaču, vsa mala in večja popravila prav tako pri Vrtaču), notranjost avta ohranjena kot bi bil nov (ne pretiravam, ampak sedeži so, kot nikoli noben ne bi noter sedel).
Avto sva seveda kot skrajno previdna peljala k Vrtaču na diagnostiko, ves čas sva z možem stala v delavnici in sproti so nama govorili, kaj gledajo in kaj vidijo (na računalnik, podvozje, preverba km...). Izmerili so tudi barvo in ker so vrata bila barvana (avto je res brez praske!), je šel v računalnik gledati zgodovino (avto je bil ves čas full kasko zavarovan, v lasti leasing hiše in v najemu neke firme - torej je bil eni osebi kot službeno vozilo) in rekel, da ni bilo nič takega, pač praske so prekrili. In ker je bil full kasko, niso šparali, vse so sproti popravljali pri Vrtaču, ne glede na zneske.
Vsi deli, ki so bili do sedaj menjani (akumulator, ena ključavnica na vratih, sklopka, brisalci...), so bili menjani pri Vrtaču (imamo račune in izpisek), pa še najboljše zimsko-letne gume smo dobili, popolnoma nove, stanejo okoli 500 € (Goodyear). Te bova imela za dve zimi, spomladi bova kupila letne. Gor je tudi vinjeta 2015, pa polovico tanka nama je pustil noter, oba ključa sta kot nova, avto ni imel nikakršnih vonjav... Tudi prodajalec ni nič kompliciral, ko sva prosila, da gremo na diagnostiko, ker je vedel, kaj prodala. Je pa jamral, da zelo težko pride do dobrih avtomobilov in da je situacija v Sloveniji slaba, ker če ne dobiš dobrih rabljenih avtov, jih seveda težko prodajaš. Povedal je tudi, da kar je uvoza, je zdaj, med krizo, ogromno prevar. Prej včasih si še dobil dober uvožen avto, zdaj pa tudi sam zelo težko kaj uvaža, ker ni nič pametnega. Prevrtavanje km je nekaj samoumevnega in prej izjema, če ni, kot pa pravilo.

Mehaniki pa so med pregledom ugotovili sledeče: sprednje diske bo treba menjati, ker so slabi (avto je 3 mesece stal, verjetno zato), eno malenkost pri menjalniku (30 € stane), pa gretje desnega zunanjega ogledala ne dela. Če bi pri njih vse to popravili, bi bilo za 330 € stroška, ampak seveda ne bomo, ker lahko pri našem mehaniku to naredimo za pol manj (sploh diske).

Doma pa se nama je čez vikend še pokvarila ključavnica od prtljažnica, danes gre k mehaniku pogledati, v čem je fora.
Ampak to so male zadeve, nič hujšega, samo potrošni material. Plačala pa sva zanj 8.300 €, tako da sva za ta denar dobila dober avto, tudi če bo še treba kaj popraviti.

Ena stvar pa naju vseeno moti oz. bega - poraba na računalniku! Povsod piše, da naj bi Altea XL 1.6 dizel kurila nekje 4,5 - 5 litrov, nama je po AC ves čas kuril čez 6, celo blizu 7, taka je tudi povprečna. In tudi, ko je v prostem teku, v koloni po AC recimo, kaže 2,5 - 3, kar je zelo čudno, ker Golf nam je kuril precej manj (5 -5,5) s slabšo in starejšo mašino (TDI 1,9). Zdaj pa ne veva, ali je možno, da računalnik narobe kaže ali je to realna poraba, kje se to da preveriti???
Ajde, pa recimo, da vzamemo v zakup, da so gor zimske gume, da je deževalo in da je zunaj že malo mraz... pa še vseeno se nama zdi to veliko oz. preveč, vsaj en liter. Sva ga sicer natankala do konca in dala km na nulo, pa bova videla, koliko km narediva s polnim rezervoarjem (55 litrov piše, da je velik).


Glede C-Crosserja pa tako... klicala sem v četrtek na Plineks in odpovedala petkov termin ter na kratko opisala, kakšno sago smo imeli s prodajalcem, da smo avto enostavno vrnili (btw - prodajalec nam je vrnil celotno kupnino, ker sem mu inšpektorico poslala tja!)... mi je gospod po telefonu rekel, da je bilo edino pametno za nas, da smo ga vrnili. Namreč, oni imajo 28 različnih plinskih naprav, pred 5-6 leti pa so še tiste drage bile slabše od teh novih in če je ni redno servisiral, je dosti krat treba plinsko napravo enostavno menjati, kar pomeni 1.500 € stroška (!!!). Nove plinske naprave, te ta dobre, pa baje sploh ne pustijo, da bi se vozil na plin, ko prideš do prevožene kilometrine, ko je tako daleč, da je treba opraviti servis. Tako, da nova naprava te prisili, da greš na servis, da je ne pokvariš - po domače povedano. Že samo zaradi tega je bilo pametno, da sva ga vrnila.

Ampak ne glede na vse... ko sem usedeš spet v avto, ki NI francoski, vidiš, da je vse drugače. Asociacija s kanto mi ne gre iz glave! :mrgreen:
Enostavno, pri nas doma že 20 let vozimo VW-je in se v Crosserju niti nisem počutila "domače".

No, pa še eno vprašanje, če kdo zna povedati - kje za koliko € je smiselno dati vgraditi tempomat?

HVALA !!! ;)
 
Dalia08
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 27
Pridružen: Pe okt 09, 2015 7:44 am

Re: POMOČ - kupili smo avto s SKRITIMI napakami, kako postop

Napisal/-a Dalia08 Po okt 19, 2015 8:35 am

bastard je napisal/-a:Ste že dobil dnar nazaj? :D


Ja, celotno kupnino, ampak brez pomoči inšpektorice bi verjetno trajalo.. Je pa zanimivo, da ga do danes še niso dali na avto.net. Nama so trdili, da si izmišljujeva, da je okvarjena ključavnica in težave s plinom, kar pomeni, da bi ga menda lahko takoj dalje prodajali, pa ga ne... zakaj le? :twisted:
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 58 gostov