Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
AndyRozman
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: So nov 02, 2013 1:05 pm

Odkup avta v Sloveniji in Izvoz v Avstrijo

Napisal/-a AndyRozman Sr nov 25, 2015 2:56 pm

Pozdravljeni !

Pred nekaj časa sem v Sloveniji kupil avto preko Leasinga, a ker sem se kasneje potem preselil v Avstrijo, sem moral Leasing pogodbo prepisati na starše (pogoj v pogodbi, da lahko imas opogodbo, le dokler imaš stalno prebivališče v Sloveniji). Sedaj je končno tako daleč, da bi rad avto odkupil (izplačal leasing hišo) in ga prepisal na sebe, ter ga potem uvozil v Avstrijo....

Malce so mi nejasni točni postopki, tako da bi bile vse zadeve urejene tako kot morajo biti. Torej zgleda da bo potrebno avto izplačati v Leasing hiši in zatem iti na občino in narediti prepis, ter narediti kupoprodajno pogodbo (med mamo in mano). Zatem moram dobiti začasne tablice, ki bodo veljavne v Avstriji (ali pri nas ali pa v Avstriji -- Kaj je boljsa rešitev?). Kakšne listine dejnasko rabim na naši strani? Verjetno kupo-prodajno pogodbo, začsno prometno (od proba tablice), je potrebno še kaj?

No na oni strani pa vem, da rabim Eurotax oceno avta, ter kupoprodajno pogodbo, tako da lahko kot prvo vplačam NOVO in šele potem lahko dejansko začnem delati tehničnega in plačat zavarovanje, da pridobim tablico. Ima slučajno kdo drugačne izkušnje s tem, ali imam približno zadeve naštudirane tukaj ali mi še kaki korak manjka?

Vsak nasvet je dobrodošel.
Lp
Andy
 
Uporabniški avatar
Doche
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1975
Pridružen: Ne maj 06, 2007 7:24 pm
Kraj: Ried

Re: Odkup avta v Sloveniji in Izvoz v Avstrijo

Napisal/-a Doche Sr nov 25, 2015 4:45 pm

Malo si zakompliciral, ko si prepisoval avto na mamo. Če si delal v Avstriji bi lahko imel v AT začasno bivališče, v Slo stalno, in bi potem še dalje plačeval lizing v Slo in vozil avto v AT.. nekateri pravijo, da lahko z začasnim v AT voziš 6 mesecev na tuje tablice. Z začasnim vem, da je fix en mesec. Ampak je vse odvisno od tega kje živiš in kje se voziš in koliko si vpadljiv. Mam sodelavcev ogromno iz Mađarske, Slovaške itd.. in vsi vozijo na svoje tablice. Za kar so pa potem seveda velike kazni, ko te enkrat zahaklajo.

Kaj ti zdaj ostane.. greš v Slo na lizing, skeširaš avto, pridobiš pogodbo o nakupu, tako da bo tvoje ime gor. Greš v Avstrijo, parkiraš na pooblaščenca za tvoj avto in poveš, da avto uvažaš. Oni ti bodo vse zrihtali. Ponavadi dva dni. Probne tablice pomoje najraje v Slo, ker so verjetno cenejše?

Sodelavec je naredil tako. Avto kupil na lizing v Slo, v AT imel začasno. Plačeval ves čas lizing v Slo.. potem skeširal dol avto, dobil prometno in vse na svoje ime. Potem ga peljal v Avstrijo in ga parkiral pred Škodo (ker je pač Octavia) in počakal da so oni zadeve uredili. Ker je vse skupaj malo zmedeno povedal, mislim, da je celo peljal normalno avto v AT z Slo tablicami, v času postopka, ko so mu avto tukaj zavarovali oz uredili vse papirje, je pa v Slo avto odjavil in se peljal domov vrnit tablice. Če je to dejansko mogoče malo dvomim, ampak po njegovih besedah je dejansko to naredil.

Drug primer, je sodelavec z uvozom vozila iz DE. Na probnih nemških je pripeljal avto dol, pred Audi servis, predal ključe. Čez par dni je avto šel iskat, kjer je bilo že vse urejeno, od tehničnega, do poservisiranih malekosti, da je avto šel skozi vse. Sam si je uredil zavarovanje, šel iskat avto in nataknil tablice, plačal, se odpeljal.

Vse kar boš delal na svoje roke bo kompliciranje. Najraje se je obrnit na pooblaščenca, ker pridobijo tud hitreje vse potrebne prevode itd da bo šlo vse hitreje pri urejanju papirjev. Oz zavarovalnega agenta si poiščeš in te že potem on usmerja.

Še za kakšna vprašanja pa kar..
 
AndyRozman
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: So nov 02, 2013 1:05 pm

Re: Odkup avta v Sloveniji in Izvoz v Avstrijo

Napisal/-a AndyRozman Sr nov 25, 2015 5:01 pm

Na žalost je bila to edina opcija... Namen preselitve v avstrijo je bil, da se rešim slovenskega davčnega jarma in zato je potrebno stalno prebivališče v Avstriji in prekinitev stikov s Slovenijo...

> greš v Slo na lizing, skeširaš avto, pridobiš pogodbo o nakupu

Mama je bila danes pri onih tetkah na Leasingu in so ji rekle, da sicer avto lahko izplača (jaz ali ona) vendar bova vseeno morala narediti kupoprodajno pogodbo in narediti prepis na občini...

Andy
 
Uporabniški avatar
Doche
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1975
Pridružen: Ne maj 06, 2007 7:24 pm
Kraj: Ried

Re: Odkup avta v Sloveniji in Izvoz v Avstrijo

Napisal/-a Doche Sr nov 25, 2015 7:47 pm

Prodaja avta in nakup drugega v AT se ne splača? Oz ti ne diši?

Ja to sem mislil, odplačaš avto, narediš prepis, potem pa si itak na mrzlem, ker verjetno ne boš avta za par dni zavaroval in registriral v slo. Potem rabiš izvozne tablice za tujino.
 
AndyRozman
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: So nov 02, 2013 1:05 pm

Re: Odkup avta v Sloveniji in Izvoz v Avstrijo

Napisal/-a AndyRozman Sr nov 25, 2015 10:19 pm

Glej ta avto je sedaj star 2.5 leti, je super avto... zaradi tega ne vem zakaj bi šel v nakup se enega.... Vem da bom moral plačati okoli 1000 EUR davka v avstriji, ampak mislim, da je vseeno tako ceneje... Avto je po Eurotaxu manj vreden, kot bom moral sedaj plačati, da ga odkupim... Glede da avto ni bil poceni ko sem ga kupil, mislim, da se mi splača da ga uvozim. Če bi bil kaki mali avto (pa tudi starejši), bi se mi verjetno splačalo, da ga prodam v Sloveniji in kupim novega v Avstriji...

Ja saj to ne vem kako bom uredil, da ga bom pripeljal v Avstrijo... Opcija da vzamem tukaj probno tablico, s katero lahko grem v tujino (nisem siguren ali obstaja), tako bi se lahko s njim vozil par dni, kot druga opcija bi bila Avstrijska proba tablica (če bi jo lahko dobil ??), potem pa ga bo tako treba verjetno pri podjetju pustit, ki bo urejalo zadeve... Sedaj ravno iščem pravo rešitev... Problem je malce tudi, da mojega avta več ne prodajajo v Evropi (Chevrolet je zapustil EU trg).
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 48 gostov