Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
muc396
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 59
Pridružen: Ne nov 02, 2014 12:59 pm

pogodba o vzdrževanju

Napisal/-a muc396 Če nov 26, 2015 6:28 pm

Zdravo,
Renault mi ponuja pogodbo o vzdrževanju vozila. Nekako takole: plačam 700€ in imam nekaj let zastonj servise za moj Megane 1.2 TCE. Imate kaj izkušenj s to ponudbo? Ali po sklenitvi pogodbe samo odklopijo "namerne" napake?
Hvala, LP; M
 
Uporabniški avatar
kiki13
Novinec
 
Prispevkov: 312
Pridružen: Ne nov 16, 2008 8:11 pm

Re: pogodba o vzdrževanju

Napisal/-a kiki13 So nov 28, 2015 6:34 pm

Kdaj si kupil avto? Če si ga kupil letos, bi to moral dobiti zraven.

Drugače pa so to trije servisi (če kupiš nov avtomobil) in sicer ob enem letu ali 20 000 km, ter na 50 000 in 80 000 km. Ta paket ne krije napak na avtomobilu, predvideva standardno menjavo filtrov ter olja na servisni material.

Sam imam megana z enakim motorjem, pa sem ta paket dobil brezplačno. Pozanimaj se, če kupuješ nov avtomobil.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: pogodba o vzdrževanju

Napisal/-a mrtwelvetrees So nov 28, 2015 6:56 pm

zelo odvisno koliko kilometrov delaš.

olje ti NE bodo menjali na vsakem servisu, če ne delaš zadoti kilometrov, tudi če rečeš

sam sem tudi kupil novega renoja 1,6 dci (delam malo kilometrov) pač sem hotel dizla, in sem prišel do ugotovitve da po enem letu če imam 10.000km, mi ne bi menjali olja če bi imel to pogodbo

zato raje kupim olje sam (tam kjer je ceneje) in ga nesem zraven in bom zahteval da sem zraven ko naliva moje olje v mašino.
tako me pridejo servisi ceneje kot pa tista pogodba.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: pogodba o vzdrževanju

Napisal/-a tristan01 So nov 28, 2015 7:09 pm

Tole s pogodbami o vzdrževanju je bolj tako tako. Sam sem podobno zgodbo doživel na BMW ki pozna isti sistem (5 let ali 100.000km tujina pa tudi 200.000km ali 3 leta). Ko se na armaturki prižge lučka za redni servis, zapelješ do pooblaščenca in menjajo oljne filtre in olje. Osebno menim, da 3 servis za Renaulta niso vredni plačila 700EUR v naprej.

Ostale okvare, ki bi se eventuelno pojavile v tem času niso krite s pogodbo o vzdrževanju, načeloma tudi ne potrošni material kot npr. zavore, gume, končniki, amortizerji, sklopke, ipd. Vse to je dodaten strošek ki ga kriješ iz svojega žepa, razen v primeru če jih uspeš uveljaviti kot napako ki je pokrita z garancijo.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Uporabniški avatar
kiki13
Novinec
 
Prispevkov: 312
Pridružen: Ne nov 16, 2008 8:11 pm

Re: pogodba o vzdrževanju

Napisal/-a kiki13 So nov 28, 2015 10:14 pm

Pogodba o vzdrževanju pomeni preprosto napisano tako, kot je povedat Tristan - ko se ti prižge lučka, ti opravijo servis. Servisi so trije, kot sem napisal. Da pa ti ne bi menjali olja po dveh letih kljub temu, da si naredil samo 10 000 km, pa je brezvezno natolcevanje ali pa se enostavno ne znaš postaviti zase (oz. za svoj avto).
Menim, da ta storitev ni vredna doplačila 700 €, saj bi verjetno za manjši denar lahko opravil te tri servise sam.

Sam sem poleg vzdržavanja vozila do 100 000, dobil še garancijo do 5 let oz. do 100 000 ter osnovno in kasko zavarovanje dobil brezplačno - vendar moraš vzeti njihovo financiranje. Sam sem ga vzel na tri leta 5000 € (najmanj je 4000 €, da dobiš te ugodnosti), vseh dodatnih stroškov k glavnici (obresti, vsi stroški kredita) bo za 650 €, kredit lahko poplačam po 13 mesecih in te stroške še zmanjšam. V tem primeru se mi zdi to dobra ponudba.

Delam pa letno cca. 20 000 km, tako da se mi vse ugodnosti tudi časovno izidejo.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: pogodba o vzdrževanju

Napisal/-a pskoda So nov 28, 2015 10:27 pm

Zmeraj če hočeš po njihovo dobit nekaj kao "brezplačno" si prisiljen vzeti financiranje in to zame NI brezplačno če imaš pogoj in tudi drugo leto moraš pri isti zavarovalnici plačat polni kasko po njihovi ceni čeprav bi pri konkurenci dobil ceneje. Financirenje je ena vrsta sposoja denarja in prav zanima me, kdo ti bo brez obresti posodil denar

ps.: pri financiranju plačaš tisto brezplačno stvar + da si po izplačilu 2 lastnik
Zadnjič spremenil pskoda, dne So nov 28, 2015 10:35 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Lp
 
Uporabniški avatar
ironmaiden
Novinec
 
Prispevkov: 353
Pridružen: Pe avg 17, 2007 7:51 pm

Re: pogodba o vzdrževanju

Napisal/-a ironmaiden So nov 28, 2015 10:33 pm

kiki13 je napisal/-a:kredit lahko poplačam po 13 mesecih in te stroške še zmanjšam.


Žal stroške neboš zmanjšal,ker se obresti plačujejo v teh prvih 13 mesecih,potem pa ti ostane glavnica in si na istem.Lahko se zgodi da na koncu še
kakšnen evro več daš,predčasno odplačilo,administrativnih stroškov...bla bla.... :| jp tkole mamo
Drugač je pa tale pogodba o vzdrževanju čisti nateg.......... :evil:
Na dolgi rok so taka financiranja aka lising so najslabi in dobim kar fleke ko jih sodelavci zagovarjati..,ko pa jim rečem cifre na plano,pa vsi oops
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 398
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: pogodba o vzdrževanju

Napisal/-a kseb Ne nov 29, 2015 7:17 am

ironmaiden je napisal/-a:
kiki13 je napisal/-a:kredit lahko poplačam po 13 mesecih in te stroške še zmanjšam.


Žal stroške neboš zmanjšal,ker se obresti plačujejo v teh prvih 13 mesecih,potem pa ti ostane glavnica in si na istem.Lahko se zgodi da na koncu še
kakšnen evro več daš,predčasno odplačilo,administrativnih stroškov...bla bla.... :| jp tkole mamo
Drugač je pa tale pogodba o vzdrževanju čisti nateg.......... :evil:
Na dolgi rok so taka financiranja aka lising so najslabi in dobim kar fleke ko jih sodelavci zagovarjati..,ko pa jim rečem cifre na plano,pa vsi oops



Žal so porodajalci vozil to dobro naštudirali in drži. Odplačilo obresti ni linearno, ampak v začetku plačuješ v obroku večji del obresti, manjši del pa gre za odplačilo glavnice. Proti koncu dobe odplačevanja se stvar obrne.

Za natančen izračun ali se splača ali ne pa je potrebno vzeti v roke amortizacijski načrt odplačil kredita/leasinga in to izračunati. Možno je, da se predčasno poplačilo obveznosti, kljub temu še izplača, ker se vseeno malo ljudi odloči zanjo.
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: pogodba o vzdrževanju

Napisal/-a tristan01 Ne nov 29, 2015 8:28 am

kiki13 je napisal/-a:Da pa ti ne bi menjali olja po dveh letih kljub temu, da si naredil samo 10 000 km, pa je brezvezno natolcevanje ali pa se enostavno ne znaš postaviti zase (oz. za svoj avto).


Temu se ni bat. Lučka se prižge ob dveh pogojih - prevoženi kilometri ali časovna omejitev, kar je pač prej. Je pa tole daleč od rednega vzdrževanja. Tisti ki so vajeni menjati olje letno ali na 15.000km se lahko samo križajo ali pa veselo doplačujejo vmesne servise, kar je daleč od ugodnega vzdrževanja.

Sam sem se pred leti znašel v podobni situaciji pri VW... kjer so nudili normalen ali long life interval (stvar programiranja in ustreznega olja v motorju), pa sem se v prid daljši življenjski dobi motorja odločil za krajši servisni interval. Znese nekaj več stroškovno, ampak vsaj vem da turbina ne teče na iztrošeno olje.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: pogodba o vzdrževanju

Napisal/-a mrtwelvetrees Ne nov 29, 2015 12:19 pm

po tovarniških podatkih je za 1,6 dci servis na 30000 km ali 1 leto, kar prde prej (vsaj za scenika)
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
kiki13
Novinec
 
Prispevkov: 312
Pridružen: Ne nov 16, 2008 8:11 pm

Re: pogodba o vzdrževanju

Napisal/-a kiki13 Po nov 30, 2015 11:31 am

Kar se tiče zavarovanja, ga lahko po enem letu delaš pri svojem zastopniku, ni potrebno niti kasko, saj je financiranje kredit in ne lizing. Lastnik avta sem jaz in ne lizing hiša.

Kredit pri renaultu je cenovno samo par evrov dražji, kot če bi šel na banko. V zameno pa dobiš zgoraj naštete ugodnosti (tri servise, 5 let garancije ter zavarovanje za eno leto).

Kar se tiče poplačila kredita je tako, da osnovne obresti plačaš tudi, če kredit prej poplačaš. Torej ni neke velike razlike, vendar vseeno je. Sam ga bom poplačal, saj bi drugače avto gotovinsko plačal že pred pol leta, ko sem ga kupil. Poplačaš ga pa lahko po enem letu, to pa imajo zato, da se na nek način zagarantirajo, da avto ostane v državi.

Pa še o zavarovanju. V tem paketu dobiš osnovno in kasko zavarovanje gratis. Če vzameš polni kasko z vsemi zavarovanji (parkirišče, toča ...), doplačaš 150 €. Ko kupiš avto, dobiš zavarovalno polico od Triglava vredno 750 €. Tako da se ti že pri tem pokrijejo celotne obresti.

Sam sem si natančno izračunal, kakšne ugodnosti mi prinese ta paket in sem sigurno na boljšem, kot če bi avto kupil z gotovino.
 
Uporabniški avatar
ironmaiden
Novinec
 
Prispevkov: 353
Pridružen: Pe avg 17, 2007 7:51 pm

Re: pogodba o vzdrževanju

Napisal/-a ironmaiden Po nov 30, 2015 12:11 pm

no ,če si si zračunal ...daj točne cifre na plano (cena vozila ,obroki,zavarovanje,.........da primerjamo.......
Pa boš videl ,da je drobni tisk hudič..... :D
 
Uporabniški avatar
kiki13
Novinec
 
Prispevkov: 312
Pridružen: Ne nov 16, 2008 8:11 pm

Re: pogodba o vzdrževanju

Napisal/-a kiki13 Po nov 30, 2015 12:32 pm

Kredit 5500 € na tri leta, obrok 164,18€, nominalna obrestna mera + cca 200 € je bilo stroškov kredita.
Sedaj pa dobiš izračun še manjši, kot sem ga napisal in sicer 610 € je dodatnih stroškov, za kar pa dobim tri servise, 3 dodatna leta splošne garancije ter osnovno in kasko zavarovanje za eno leto.

Če bi vzel cel avto na kredit, verjetno ne bi bilo več tako ugodno, v mojem primeru je bilo ugodneje.
 
Uporabniški avatar
ironmaiden
Novinec
 
Prispevkov: 353
Pridružen: Pe avg 17, 2007 7:51 pm

Re: pogodba o vzdrževanju

Napisal/-a ironmaiden To dec 01, 2015 9:27 am

.......moram še malo vrtat
-nominalna obrestna mera?kdo pa še ta izraz uporablja?No,koliko je ta trenutna vrednost?(ker se bo na letni ravni spremenila)
-bolj je zanimivo spremenljiva obrestna mera(njihov pribitek) oz. efektivna obrestna mera
-koliko je zavarovanja?
kiki13 je napisal/-a:Sedaj pa dobiš izračun še manjši, kot sem ga napisal in sicer 610 € je dodatnih stroškov,
-tole mi ni glih jasno,malo razloži
,če pa si mislil da so njihovi 3je servisi vredni 610eur,in so brezplačno ujeti v kredit ,tud ok.Upam da boš zraven ko ti bodo delali servis 8)

-kakšno kasko zavarovanje -osnovno ,polno.....?kje?si vezan?
-malo lepše napiši ,da bo razvidno......

tkole na uč ,si ene 500eur v buli,je pa res da bi moral mal bo bankah se sprehodit. 8)
 
Uporabniški avatar
kiki13
Novinec
 
Prispevkov: 312
Pridružen: Ne nov 16, 2008 8:11 pm

Re: pogodba o vzdrževanju

Napisal/-a kiki13 To dec 01, 2015 11:17 am

Torej pišem še zadnjič: za dodatnih 610 € stroškov dobim tri servise, 3 leta dodatne splošne garancije ter osnovno in kasko zavarovanje za 1 leto.

Prosim, da ne pišeš nekih svojih interpretacij in si izmišljuješ nekih stroškov, ki jih ni. Če si pa želiš kupiti nov avto, pa ti bodo pri renaultu prodajalci rade volje svetovali in pojasnili.

Vse ostalo sem že napisal in ne bom ponavljal (bralna pismenost???), če pa ti omenjene tri stvari dobiš za manj kot 610 €, pa tudi ok.
 
Uporabniški avatar
ironmaiden
Novinec
 
Prispevkov: 353
Pridružen: Pe avg 17, 2007 7:51 pm

Re: pogodba o vzdrževanju

Napisal/-a ironmaiden To dec 01, 2015 11:29 am

.....ok.......smiri živce.. :mrgreen:
lepo ,da si zadovoljen z svojo ponudbo in želim ti srečno vožnjo!
...mogoče bo pa kateri drug spregledal........ko mu bodo metali pesek v uči :mrgreen:
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: rafunc in 22 gostov