Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
M3-E92
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 59
Pridružen: Ne sep 15, 2013 10:27 am

Leasing in kreditna sposobnost

Napisal/-a M3-E92 Po nov 30, 2015 9:11 pm

Pozdravljeni!

Sem redno zaposlen za določen čas sicer, in razmišljam o nakupu novega avta saj je trenutni (renault megane) že precej zdelan.. Zanima me koliko sem sposoben za nakup avta na leasing (glede na mojo plačo, nekaj čez 800eur).

Zanima me če je kdo v isti situaciji kupoval avto, ki ima nekje podobno plačo, in kolikšna je tista maximalna raven za leasing.. kolikšen je znesek z vsemi stroški skupaj.. Pa če so še kakšne koristne informacije/nasveti, ki bi mi prav prišli kar z besedo na dan.

Hvala!
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Leasing in kreditna sposobnost

Napisal/-a pskoda Po nov 30, 2015 9:17 pm

Plača je že lahko +800eur samo vžno je koliko imaš stroškov, ker če imaš recimo 600eur stroškov položnice,... si za kredit in lizing nesposoben.

Moje osebno mnenje je itak, da če avta ne moreš kupiti z denarjem ga ne kupi in kupi tisto kar lahko, ker avti se itak začnejo nekje pri 500eur naprej
Lp
 
M3-E92
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 59
Pridružen: Ne sep 15, 2013 10:27 am

Re: Leasing in kreditna sposobnost

Napisal/-a M3-E92 Po nov 30, 2015 9:21 pm

Stroškov zaenkrat nimam nobenih.. telefon in kaj tankam.. Živim še doma, nimam položnic in ničesar.. Pa tudi v službi se bi dalo zment da namesto za določen čas, obkroži nedoločen. Zanima me tista zgornja meja kolk leasinga ponavadi odobrijo na tako plačo..
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Leasing in kreditna sposobnost

Napisal/-a esem Po nov 30, 2015 9:24 pm

Če ti že starši vse plačujejo, zakaj ti ne kupijo še avta? Ali obratno - zakaj jim vsaj kdaj ne plačaš kakšne položnice? :roll:
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Leasing in kreditna sposobnost

Napisal/-a pskoda Po nov 30, 2015 9:25 pm

Lizing nima veze z plačo, ampak kredit. Lizinga lahko vzameš tudi 800eur na mesec, ampak jaz ti to odsvetujem. Pri lizingu lahko sam vidiš koliko ti na mesec ostane in toliko ali manj ga lahko vzameš. Ko ne plačaš par položnic ti avto zasežejo in avto ni pisan nate, ampak na lizing hišo


Nov avto se ponavadi kupi, ko imaš vse ostalo poštimano od hiše ali stanovanja do zaposlitve za nedoločen čas ali če imaš privat z dobrimi finančnimi temeljni
Lp
 
NoFear85
Novinec
 
Prispevkov: 323
Pridružen: Ne jun 21, 2009 11:32 am

Re: Leasing in kreditna sposobnost

Napisal/-a NoFear85 Po nov 30, 2015 10:47 pm

faking pametnjakovici, se opravicujem za besedisce, samo ali je res potrebno vedno moralizirat?

esem, kot moderator si oddal zelo pameten post

drugace pa, tudi pri leasingu ni vec kot je bilo, se tudi tu gledajo neki minimalni standardi, vcasih se ti leasing ni gledal pri dvigu kredita, danes se
racunaj da ti mora ostat od place minimalec, cca 600€ ostalo je nekako lahko za mesecni obrok, je pa potrebno vedet kaj je osnovna placa, kaj dodatki, malica, prevoz, tako da je tezko na prvo zogo dolocit tocen znesek

leasing pa bo mogoce lahko se za kak € mesecno visji obrok kakor pri kreditu
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Leasing in kreditna sposobnost

Napisal/-a čare Po nov 30, 2015 11:10 pm

esem je napisal/-a:Če ti že starši vse plačujejo, zakaj ti ne kupijo še avta? Ali obratno - zakaj jim vsaj kdaj ne plačaš kakšne položnice? :roll:


Pa saj ni vprašal ali naj plača kako položnico.Pač mu ni treba in čao.Glede leasinga pa bo najhitreje če greš do prvega dilerja in ti naredi izračun in objasni zadeve.
 
M3-E92
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 59
Pridružen: Ne sep 15, 2013 10:27 am

Re: Leasing in kreditna sposobnost

Napisal/-a M3-E92 To dec 01, 2015 5:17 am

Hvala za hiter odziv! Je mogoče kdo tukaj ki ima že te izkušnje? Nekako me zanima zgornja meja skupnega zneska ampak mislim da ne moremo prej ugotovit dokler diler ne da naprej papirjev, na banko.. Kadar pa je že nekako prepozno? Ali pač?
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Leasing in kreditna sposobnost

Napisal/-a nebivedu To dec 01, 2015 7:35 am

Od plače ti mora minimalna plača ostati na računu, če jemlješ kredit. To je 529 evrov. Torej 800-529 = 271evrov.

S tem denarjem na NLB dobiš 14.711,44 EUR za dobo 60 mesecev po obrestni meri 5.5%.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4341
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Leasing in kreditna sposobnost

Napisal/-a Firediver To dec 01, 2015 8:22 am

Kolikor vidim, je avtor teme že odločen glede svojega namena, zato ne bom moraliziral.

Predlagam pa, da razišče vse svoje možnosti pri različnih ponudnikih leasinga ali kredita, edino tam bo dobil denar Na forumu ne dobiš vseh informacij, še več; zraven nekaj koristnih dobiš veliko nekoristnih ali pa celo zavajajočih informacij, kar je še slabše zanj.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2184
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Leasing in kreditna sposobnost

Napisal/-a RedBaron To dec 01, 2015 3:43 pm

Glede na to, da si zaposlen za določen čas, boš po vsej verjetnosti potreboval poroka, razen., če boš dal več ko 50% pologa... (takrat ponavadi porok ni potrben - odvisno od leasing hiše).

Pozanimaj se tudi, kako je z zavarovanjem, ponavadi zahtevajo kasko + krajo, nekateri samo krajo, ampak zavarovalnica pa ponavadi ne da kraje brez kaska...
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Leasing in kreditna sposobnost

Napisal/-a emozul To dec 01, 2015 6:56 pm

Malo poglej po internetu, evo tukaj imaš en izračun
http://www.unicreditbank.si/sl/Prebival ... poslji.y=6
 
Uporabniški avatar
Speedfighter
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Če feb 17, 2005 3:57 pm
Kraj: Domžale

Re: Leasing in kreditna sposobnost

Napisal/-a Speedfighter To dec 01, 2015 9:49 pm

nebivedu je napisal/-a:Od plače ti mora minimalna plača ostati na računu, če jemlješ kredit. To je 529 evrov. Torej 800-529 = 271evrov.

S tem denarjem na NLB dobiš 14.711,44 EUR za dobo 60 mesecev po obrestni meri 5.5%.


Ni minimalna plača 604,36 EUR, posledično ostane 195,64 EUR mesečno oz. na 60 mesecev cca. 10 tisočakov kredita maksimalno? Pa še to ob zaposlitvi za nedoločen čas ali kreditno sposobnem poroku?
 
Uporabniški avatar
honeybee
Novinec
 
Prispevkov: 267
Pridružen: Če jun 04, 2015 9:38 pm

Re: Leasing in kreditna sposobnost

Napisal/-a honeybee Sr dec 02, 2015 7:37 am

RedBaron je napisal/-a:Glede na to, da si zaposlen za določen čas, boš po vsej verjetnosti potreboval poroka, razen., če boš dal več ko 50% pologa... (takrat ponavadi porok ni potrben - odvisno od leasing hiše).

Pozanimaj se tudi, kako je z zavarovanjem, ponavadi zahtevajo kasko + krajo, nekateri samo krajo, ampak zavarovalnica pa ponavadi ne da kraje brez kaska...

Odebeljeno - točno to. Pa boš sploh dobil lizing če pa maš pogodbo za določen čas? pa še nekaj - meni pri nakupu novega avta je računal kreditno sposobnost ker mi je moralo nekaj ostati (650 al kolk je že tist minimum)

ko sem se zanimal za nov avto me je prvo vprašal če imaš pogodbo za nedoločen čas ker drugače se ne bi dalje menla če nimam keša (ne vema al vse al večino).

to je blo pri men, za druge nimam pojma kak mate zrihtano.
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Leasing in kreditna sposobnost

Napisal/-a nebivedu Sr dec 02, 2015 7:46 am

Speedfighter je napisal/-a:
nebivedu je napisal/-a:Od plače ti mora minimalna plača ostati na računu, če jemlješ kredit. To je 529 evrov. Torej 800-529 = 271evrov.

S tem denarjem na NLB dobiš 14.711,44 EUR za dobo 60 mesecev po obrestni meri 5.5%.


Ni minimalna plača 604,36 EUR, posledično ostane 195,64 EUR mesečno oz. na 60 mesecev cca. 10 tisočakov kredita maksimalno? Pa še to ob zaposlitvi za nedoločen čas ali kreditno sposobnem poroku?



Minimalna plača je 604, vendar ti mora na računu ostati malo manj od tega za kredit. To naj se pozanima na banki, kjer ima račun.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
soso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1458
Pridružen: Če sep 18, 2003 9:37 pm
Kraj: maribor

Re: Leasing in kreditna sposobnost

Napisal/-a soso Sr dec 02, 2015 12:10 pm

Ojoj, kaksni odgovori!

Predlagam obisk tvoje in se kaksne banke, kjer boste naredili informativni izracun. V tvojem primeru bi bilo dobro imet kaksno vezo na banki, saj ti lahko zniza zaposleni obrestno mero in na daljso dobo imas vec moznosti, saj imas potem manjsi obrok.
Se lazje bo dobit lizing, ce najdes poroka saj si za dolocen cas.

Lp
AH NI NAM LAHKO!
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 104 gostov