Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Kupil prvi avto... in se zajebal

Napisal/-a pskoda So feb 06, 2016 9:14 am

Samo ne vem kdo je zmožen tega nekdoja poiskat oz dokazat, da je prav on prekril, zalril.

Kot sem napisal će te moti popravi drugače pusti kot je
Lp
 
5cenic
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Sr feb 11, 2015 1:23 am

Re: Kupil prvi avto... in se zajebal

Napisal/-a 5cenic So feb 06, 2016 9:51 am

Moje izkušnje, res da z dilerjem so, da je dovolj dopis podpisan iz strani odvetnika z obvestilom, da boš zahteval vrnitev kupnine na sodišču zaradi prikrite napake. Sam obrazec je na internetu.

Nisem hotel tole napisati, ker tudi sam prodajalec lahko bere tole temo ampak mu noben ni niti svetoval naj poizkusi. Za probati je, mogoče ga pa malo stisne, da bo nosil sodne stroške in pristane na poravnavo.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Kupil prvi avto... in se zajebal

Napisal/-a ojnica So feb 06, 2016 12:18 pm

Ja in kako bo kupec dokazal, da je napaka nastala pri prodajalcu ?
Na koncu zgubiš in nosiš stroške, ki lahko parkrat presegajo popravilo te napake.
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Kupil prvi avto... in se zajebal

Napisal/-a uros11 So feb 06, 2016 3:58 pm

ojnica je napisal/-a:Ja in kako bo kupec dokazal, da je napaka nastala pri prodajalcu ?
Ni treba, dovolj je, da dokaže, da je prodajalec prodal avto z napako.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Kupil prvi avto... in se zajebal

Napisal/-a pskoda So feb 06, 2016 7:16 pm

Se pravi jaz avto kupim potem recimo odmontiram airbag računalnik priklopim nazaj drugega, ki je zanič in zahtevam vrnitev avtomobila?


Vse stvari je treba dokazat oz v tem primeru dokazat, da je bil res avto prodan z napako kar pa bo zelo težko, če prodajalec ne bo priznal
Lp
 
5cenic
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Sr feb 11, 2015 1:23 am

Re: Kupil prvi avto... in se zajebal

Napisal/-a 5cenic So feb 06, 2016 8:20 pm

@ojnica in @pskoda, oba sta narobe razumela moj predlog. Dejansko ne svetujem, naj gre v tožbo vendar naj samo zagrozi z njo. Zgubiti nima nič drugega kot cca 40€, da mu kakšen odvetnik da štempelj, če ne pozna nobenega, ki bi mu to naredil za eno kavo.

Tisti primer je bil tak, prijatelj je avto kupil od dilerja in po enem tednu so se pojavile težave. Ker je šlo za vozilo Renault se je v bazi preverilo servise in razkrilo, da ima avto več kilometrov kot je na števcu navedeno. Ker je prijatelj imel znanca pri eni izmed večjih odvetniških firm je sprintal tisti obrazec, ki mu ga je znanec ob kavi izpolnil in poštemljal. Nato se je to poslalo k dilerju, ki je v roku treh dni poklical z novico, da je pripravljen vrniti kupnino, da zadeva negre na sodišče.

Res, da je primer drugačen, saj je imel prijatelj trdne dokaze, da so kilometri prevrteni in je diler jamčil, da so kilometri pravilni. Druga stvar je tudi, da je šlo za pravno osebo, ki je prodajala avto in ne za fizično, kot je v tem primeru.
Vseeno pa je vredno poskusiti, postavite se v kožo prodajalca, ko ti nekdo zagrozi z tožbo. Osebno bi v takem primeru tudi jaz vrnil denar in avto prodal nekomu, ki teh napak nebi odkril dovolj zgodaj.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Kupil prvi avto... in se zajebal

Napisal/-a maniaxxx So feb 06, 2016 8:47 pm

pskoda je napisal/-a:Folozofirate

Lučko je pač prekril če jo je sploh on. Z dokazovanjem tega je dolgotrajni postopek in se bolj slača popravit oz pustit.

ps.: sploh ne vem kako so preživeli naši starši ali dedki oz babice brez neke varnosti, pasov, vzglavnikov za airbag še slišali niso in esp, abs,... Se mi zdi, da bo res treba čimprej uvesti samovožnjo avtomobila, ker ljudje niso več sposobni vozit



Saj niso preživel, pa tuki je point v goljufiji, ne v tem ali je kupil avto z AB ali brez
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Kupil prvi avto... in se zajebal

Napisal/-a ojnica So feb 06, 2016 10:52 pm

Pričakujete za 2500 evrov da bo tip top avto, brez napak, svašta.
Vedno je treba računat na popravila, tud menjava jermenov je treba narest ne glede na pravljice prodajalca, da je bil. Zavore, gume, podvozje.
Lučka za airbag, tester, airbagi so sigurno notri, razen če bi kdo na servisu naroču sam pokrove, ko je bil pred tem avto karamboliran.
 
5cenic
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Sr feb 11, 2015 1:23 am

Re: Kupil prvi avto... in se zajebal

Napisal/-a 5cenic So feb 06, 2016 11:14 pm

@ojnica, ne razumem kakšno agendo imaš ti tukaj, da zagovarjaš prodajalca. Več kot očitno je nategator, neki je prodat avto z napako za katero poveš, neki druzga je pa blindirati opozorilne lučke. Po mojem mnenju je z avtom nekaj resno narobe, zato je tudi prodajalec šel v tako skrajnost, da se znebi avtomobila. Osebno se s takim avtom nebi ukvarjal in to jasno dal vedeti prodajalcu, ki me je nategnil.

In ko smo pri 2500€. Za nekega fanta, ki je kupil prvi avto zna biti to pravo premoženje in tudi drugače ni malo denarja. Za ta denar se dobi zelo zelo lep avto. Kot dva primera, prijatelj je kupoval pred 3 leti avto, našel sem mu Fiat Punto 2002 letnik od nekega dedka. Avto je imel še folijo na pragovih, 23k prevoženih kilometrov in servisi na eno leto na pooblaščenem servisu. Avto je dejansko zgledal kot iz salona in končna cena je bila 2150 evrov. Prijatelj ima avto še danes in kljub temu, da zelo lepo skrbim za moj avto morem rečt, da njegov, ki je 8 let starejši še vedno izgleda bolj ohranjen od mojega. Drugi primer je moj prvi avto, Fiat Punto 95 letnik. Pred cca 5 leti smo ga prodali, avto je imel 70k km in bil res očuvan kot nov. Pol leta pred prodajo smo še zamenjali izpuh in naredili servis. Prodali smo ga za 600 evrov, avto pa kot iz škatlice. Tako, da govoriti, da se za 2500 evrov ne dobi avta brez napake je neumnost, še večja pa zagovarjati čisto prikrivanje napak in nategovanje kupcev.
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Kupil prvi avto... in se zajebal

Napisal/-a nejc1 Ne feb 07, 2016 12:46 am

Sem skoraj siguren, da je bil ta avto precej razbit in popravljen najceneje kar se da.. Tako da verjetno manjkajo airbagi, potrebno je potem če se ne motim še menjat airbag računalnik, kakšne senzorje itd. in tudi z rabljenimi deli ne bo poceni popravilo. No upam, da se motim in je samo kakšna malenkost, ampak potem bi verjetno prodajalec to popravil. Za hec poglej, če imajo kabli pod prednjima sedežima dobre stike...
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Re: Kupil prvi avto... in se zajebal

Napisal/-a sonic To feb 16, 2016 1:52 pm

Sicer ne vem, zakaj zgodba o 'prijatelju' (a ta prijatelj nima dostopa do interneta?)...

Nisem čisto razumel - a je kupil od trgovca ali od fizične osebe? Ker če slednje, ne vem koliko ima šans da kaj dobi, kot so že nekateri pred mano povedali. Kako boš dokazoval, da je on prodal tak avto in da nisi sam tega delal? Na naših sodiščih - veliko sreče želim....
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Kupil prvi avto... in se zajebal

Napisal/-a Fnatic Če feb 18, 2016 8:03 am

Jaz sem tudi kupil avto od dilerja. Mehanik je šel z mano pregledat celega in mi je takoj povedal, kako stvari stojijo. Ampak za tisti denar sem ga takoj vzel. Zamenjal zavore, olje in filtre, brisalce in to je to. Vozim ga sedaj že 3 leta (kak mesec več) in razen rednih servisov nimam nobenih težav. Kilometrov je imel dokaj malo za ta letnik ampak so dejansko pravi (vsaj po poročilu, ki sem ga prejel). Moram priznat, da sem še vedno izredno zadovoljen in res vesel, da sem se takrat odločil za nakup. Tako da se res da dobit dobro ohranjen avto za malo denarja. Samo je pa res odvisno od sreče in predvsem časa, ki si ga pripravljen vložit v iskanje.
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4341
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Kupil prvi avto... in se zajebal

Napisal/-a Firediver Če feb 18, 2016 8:42 am

Najbrž je tudi vprašanje kateri model si iskal in v kakšnem cenovnem območju. Ampak še vedno mora bit diler plačan za uvoz in vso papirologijo - in to ne malo, da se sploh loti uvoza...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 72 gostov