Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
senora
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: Ne dec 14, 2014 11:13 pm

Pomoč pri nakupu avta :)

Napisal/-a senora Pe feb 05, 2016 2:45 pm

Živjo,

počasi bom mogla zamenjati svojega starega cliota za nekaj malo bolj varnega in razmišljam o nakupu novega. Budget bi bil načeloma nekje okoli 12000.

V ožjem izboru sta bla sicer 2 (ford focus, vw passat variant), ampak mi je nekako v vseh pogledih bolj všeč vw :D

Kaj pravite na ta primer?:

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=10488402&show=1&avto=Volkswagen%20Passat%20Variant%201.6%20TDI%20BMT%20Co...

Zanima me še, če je omenjen prodajalec vreden zaupanja, če ima kdo mogoče kakšne pozitivne/ negativne izkušnje?

Lep sončen dan 8)
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Pomoč pri nakupu avta :)

Napisal/-a esem Pe feb 05, 2016 3:18 pm

km/leto ?
% mestnih oz zelo kratkih voženj?
stil vožnje (105 KM je bolj malo)?
 
senora
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: Ne dec 14, 2014 11:13 pm

Re: Pomoč pri nakupu avta :)

Napisal/-a senora Pe feb 05, 2016 5:04 pm

Nekje okoli 15-20.000 na leto. Če bo zneslo tolk. Ker avta ne bom dnevno uporabljala, ker v službo hodim peš.. bolj za kak vikend izlete pa to..v tej smeri..in bi bla večinoma avtocesta pa tudi mestna vožnja. ..relacija domžale - lj .recimo ene 3x teden mestne vožnje za kak šoping, pa kar je nujnega, ostalo pa AC (vikendi pa prazniki ipd.; torej daljše ture).

Stil vožnje? To je pa recimo zame neki vmes..včasih mam rada bolj dinamično (sploh če se slučajno kam mudi), drugače pa u izi. Zame bi blo dosti 105 km. Vrh glave. :) sam da v klanec potegne brez problema hahah :)

Zanima me, kok je to kej škodljivo za dizl, da se ga ne vozi na dnevni bazi? A se turbina lahko kej poškoduje?

Sm razmišljala da zaradi tega mogoče raje bencinarja, samo pol pa spet problem, ker več pijejo in ko bi bla ena daljša tura, ne vem kok bi se splačalo. Fiksn strošek bi s tem avtom bil sicer večji pa bi potem notri dobivala, pri bencinarju bi pa blo lih kontra, ker bi mogla več tankat :|
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2183
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Pomoč pri nakupu avta :)

Napisal/-a RedBaron Pe feb 05, 2016 5:15 pm

Za dizla ni škodljivo, če ga ne voziš vsak dan, pazi samo, da ga ne priganjaš ko je še hladen in da ga takoj po teranju ne ugasneš (pustiš, da kakšno min laufa, oz se zadnji km odpelješ bolj na easy).

Tale 1.6 TDI ima 105 KM in 250 Nm, tako da za ne preveč zahtevnega voznika bi moral biti čisto OK, pa še cestnina je 96€ / leto, medtem ko je za 2.0 TDI 153 €/leto.

Je pa ena zadeva, ki močno govori v prid 2.0 TDI in sicer zanesljivost!! 1.6 TDI imajo menda precej težav s šobami (tako mi je povedal mehanik na VAG servisu), medtem ko 2.0 TDI (obvezno CR) nimajo nekih težav!!

Tako da bi jaz raje pogledal za 2.0 TDI 140 ali 150 KM. Pa še lepše se bo peljal :vrum
 
P2008
Novinec
 
Prispevkov: 108
Pridružen: Pe sep 26, 2014 1:44 pm

Re: Pomoč pri nakupu avta :)

Napisal/-a P2008 Pe feb 05, 2016 5:48 pm

Kaj pa raje kaksen nov R Captur ali Clio karavan?

Glede na to, da nisi potrebovala velikega avtomobila, ce si imela do sedaj R Cliota, in ga vsaj po prebranem tudi sedaj ne potrebujes...bi sam osebno raje vzel kaksen nov avto, kot pa zgonjenega VW Passata (pa nimam sicer nic proti VW, dokler gre za nov avtomobil ali rabljen z znano zgodovino, ki pa bo na zalost precej drazji od zgoraj omenjenega)...
 
senora
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: Ne dec 14, 2014 11:13 pm

Re: Pomoč pri nakupu avta :)

Napisal/-a senora Pe feb 05, 2016 6:45 pm

RedBaron je napisal/-a:Za dizla ni škodljivo, če ga ne voziš vsak dan, pazi samo, da ga ne priganjaš ko je še hladen in da ga takoj po teranju ne ugasneš (pustiš, da kakšno min laufa, oz se zadnji km odpelješ bolj na easy).

Tale 1.6 TDI ima 105 KM in 250 Nm, tako da za ne preveč zahtevnega voznika bi moral biti čisto OK, pa še cestnina je 96€ / leto, medtem ko je za 2.0 TDI 153 €/leto.

Je pa ena zadeva, ki močno govori v prid 2.0 TDI in sicer zanesljivost!! 1.6 TDI imajo menda precej težav s šobami (tako mi je povedal mehanik na VAG servisu), medtem ko 2.0 TDI (obvezno CR) nimajo nekih težav!!

Tako da bi jaz raje pogledal za 2.0 TDI 140 ali 150 KM. Pa še lepše se bo peljal :vrum



Hvala za podatek. :) Se mi pa zdi, da so na avto netu samo verzije 1.6...zgleda ker jih noben ne kupi :|
 
senora
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: Ne dec 14, 2014 11:13 pm

Re: Pomoč pri nakupu avta :)

Napisal/-a senora Pe feb 05, 2016 6:47 pm

P2008 je napisal/-a:Kaj pa raje kaksen nov R Captur ali Clio karavan?

Glede na to, da nisi potrebovala velikega avtomobila, ce si imela do sedaj R Cliota, in ga vsaj po prebranem tudi sedaj ne potrebujes...bi sam osebno raje vzel kaksen nov avto, kot pa zgonjenega VW Passata (pa nimam sicer nic proti VW, dokler gre za nov avtomobil ali rabljen z znano zgodovino, ki pa bo na zalost precej drazji od zgoraj omenjenega)...



V bistvu sem takrat, ko sem kupovala ta avto, bila še študentka in sem ga uporabljala za vožnjo do faksa. Zdaj bi mi pa zelo odgovarjal malo večji :) tudi bolj všečni so mi, ne vem :)
 
hibrid
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 43
Pridružen: Sr feb 03, 2016 5:11 pm

Re: Pomoč pri nakupu avta :)

Napisal/-a hibrid Pe feb 05, 2016 6:50 pm

Po moje so pa 1.6TDI verzije na avto.net pogoste ravno zato, ker jih največ prodajo. Vsaj tako mi je prodajalec rekel, ko sem jaz kupoval, vendar sem nato vzel bencinskega.
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Pomoč pri nakupu avta :)

Napisal/-a tristan01 Ne feb 07, 2016 11:04 pm

hibrid je napisal/-a:Po moje so pa 1.6TDI verzije na avto.net pogoste ravno zato, ker jih največ prodajo. Vsaj tako mi je prodajalec rekel, ko sem jaz kupoval, vendar sem nato vzel bencinskega.


Seveda so pogoste, ker je to dober avtomobil za trgovskega potnika. Pri stranki naredi vtis, ker se vozi Pasata in ne razred manjše vozilo, registracija in zavarovanje sta cenejša kot za spodobno motorizirane različice... V resnici pa je tole motorizacija ki se v razred manjšem Golfu pokaže kot komaj zadovoljiva. V razred večjem Pasatu pa je tak motor primeren le za vožnjo znotraj omejitev z eno osebo in manjšim kovčkom v prtljažniku. Ko je potrebno v tak avtomobil pospraviti 4 potnike in nekaj prtljage pa naenkrat postane potujoča šikana na AC. Zavedati se je treba, da je tale motorček pod 2.000 vrtljaji skoraj klinično mrtev, nato pa dokaj solidno vleče. Vse skupaj naredi vožnjo na AC še toliko bolj neprijetno, saj je potrebno za vsako resno pospeševanje priganjati motor v vrtljaje.

Še pomislek glede dotičnega vozila iz prvega posta - glede na opremo gre sklepati da je avtomobil iz uvoza kakšne večje lizinške hiše. Tam večina vozil naredi takšne kilometre že v prvih dveh letih....

Glede na to, da je Pasat velik skoraj toliko kot povprečno študentsko stanovanje in da nikjer ni govora o družinskih potrebah (beri otroci, pes...), bi z obzirom na relativno omejen proračun raje razmišljal o razred manjšem vozilu mlajšega letnika in z znano zgodovino.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3786
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: Pomoč pri nakupu avta :)

Napisal/-a Blinder Ne feb 07, 2016 11:27 pm

Na AC je itak motor skos nad 2000, tako da je irilevantno ce je spodaj len. Pri visjih hitrostih tak motor v passatu uspe celo it boljse kot v golfu, zaradi boljse aerodinamike.
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Pomoč pri nakupu avta :)

Napisal/-a pskoda Po feb 08, 2016 7:38 am

Passat je pretežak za 1.6 in tudi bolj požrešen bo zaradi podhranjenosti in bog ne daj, da bi ga še natovoril
Lp
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Pomoč pri nakupu avta :)

Napisal/-a emozul Po feb 08, 2016 9:26 am

Pa kaj je z vami folk.
Če si umirjen voznik je 1.6 čisto dovolj. Eni se ne vozijo več kot 130 po avtocesti, to pa zmore, če se ne motim vsak.
Sam sem si lastil, še ne dolgo nazaj golfa 1.9 z 64 KM, pa sem prišel normalno od točke A-B!
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3786
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: Pomoč pri nakupu avta :)

Napisal/-a Blinder Po feb 08, 2016 10:11 am

S kanto za 500 euro v kateri se vozis s cepki v usesih (1.9d) se res normalno pripeljes od A do B. Od 480cm dolgega passata pa se pricakuje drugi standard kvalitete voznje. Zmogljivosti, zvocna izolacija...
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Pomoč pri nakupu avta :)

Napisal/-a yashica Po feb 08, 2016 10:12 am

Za umirjenega voznika je tudi v passatu 1.6 tdi dovolj. Iz razloga večje problematičnosti bi osebno raje posegel po 2.0 tdi-ju, če pa že 1.6 pa obvezno znana servisna zgodovina in pregled motorja. Pri menjavi problematične visokotlačne črpalke, šob in vsega kar spada zraven gre vsa racionalnost po gobe, račun pa tak, da te stisne pri srcu.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Pomoč pri nakupu avta :)

Napisal/-a tristan01 Po feb 08, 2016 10:32 am

emozul je napisal/-a:Pa kaj je z vami folk.
Če si umirjen voznik je 1.6 čisto dovolj. Eni se ne vozijo več kot 130 po avtocesti, to pa zmore, če se ne motim vsak.
Sam sem si lastil, še ne dolgo nazaj golfa 1.9 z 64 KM, pa sem prišel normalno od točke A-B!


Saj težava ni v vzdrževanju 130km/h na avtocesti. Težava je vozilo pripraviti do te hitrosti. Se moraš le zavedati da je govora o slabih 5m dolgem avtomobilu ki ima suhe teže 1500kg. Dodaj še 4 potnike in nekaj prtljage in prevažaš 2 toni. Za soliden premik z mesta 1.6 TDI pač ne zadostuje.

Sam vozim aktualnega Pasata z 2.0 TDI motorjem (150KM) pa je ravno prav za naše ceste. Tudi natovorjen se še vedno premakne solidno in tudi za kakšno prehitevanje ostane dovolj moči.

Pred tem sem naredil nekaj 10.000km s prejšnjim modelom Octavije 1.6TDI. Kot sem že zapisal pod 2.000 vrtljajev je motor klinično mrtev in celo v konkretno manjši Octaviji ga hitro zmanjka. S tako motorizacijo je avtomobil žal primeren le za daljša potovanja na AC, kjer ni potrebno močneje pospeševati.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
hibrid
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 43
Pridružen: Sr feb 03, 2016 5:11 pm

Re: Pomoč pri nakupu avta :)

Napisal/-a hibrid Po feb 08, 2016 11:42 am

Jaz bom pa rekel tako: če bo večino vožnje na AC je 1.6 turbo tudi v 300kg težjem passatu čisto dovolj, če bo večina vožnje po regionalah z pogostimi prehitevanji potem vzemite raje 2.0 turbo. 1, 2, 3s počasnejši pospešek na avtocesti ne pomeni nič, na regionali pri prehitevanju pa to veliko pomeni. Obrate imata pri visoki hitrosti oba nizke in tudi poraba ne bo velika. Tudi 1.6TDI bo z polno naloženim vozilom klanec zvozil brez težav. Jaz se sam dnevno vozim z 1.2TSI po avtocesti na tempomat 130km/h in imam porabo 6,2l (+/- 0,5l) in mi zadostuje.
Kje so časi ko so bili ljudje zadovoljni z sicer samo cca. 900kg težkim golfom II 1.3 in s 55PS, navora je bilo celih 100Nm, šel je pa 170km/h po števcu. Če si imel močnejšo 75PS verzijo ga nisi mogel niti prodat, ker je bil premočan.
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Pomoč pri nakupu avta :)

Napisal/-a tristan01 Po feb 08, 2016 8:40 pm

hibrid je napisal/-a:Jaz bom pa rekel tako: če bo večino vožnje na AC je 1.6 turbo tudi v 300kg težjem passatu čisto dovolj, če bo večina vožnje po regionalah z pogostimi prehitevanji potem vzemite raje 2.0 turbo. 1, 2, 3s počasnejši pospešek na avtocesti ne pomeni nič, na regionali pri prehitevanju pa to veliko pomeni. Obrate imata pri visoki hitrosti oba nizke in tudi poraba ne bo velika. Tudi 1.6TDI bo z polno naloženim vozilom klanec zvozil brez težav. Jaz se sam dnevno vozim z 1.2TSI po avtocesti na tempomat 130km/h in imam porabo 6,2l (+/- 0,5l) in mi zadostuje.
Kje so časi ko so bili ljudje zadovoljni z sicer samo cca. 900kg težkim golfom II 1.3 in s 55PS, navora je bilo celih 100Nm, šel je pa 170km/h po števcu. Če si imel močnejšo 75PS verzijo ga nisi mogel niti prodat, ker je bil premočan.


Upam, da se zavedaš, da je tvoj 1.2 TSI prava raketa v primerjavi s tem kaj zmore Pasat z 1.6TDI - jem, še posebej če je v obeh avtomobilih poleg voznika še kak sopotnik in nekaj prtljage.

In na koncu kupiti resen družinski avtomobil/ posloven potovalnik s podhranjenim motorjem je vsaj v mojih očeh resen nesmisel. Če že mora biti 1.6 TDI je bolje vzeti nekoliko manjšega in lažjega Golfa ali njegovo večjo sestrično Škodo Octavijo. Motor bo precej lažje opravljal svoje delo, vožnja pa ne bo takšna muka.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Re: Pomoč pri nakupu avta :)

Napisal/-a lancia hf Po feb 08, 2016 9:08 pm

Pa kaj nekateri res ne znate več voziti, če avto nima vsaj 130 konjičkov in več.
Med 1.6 TDI in 2.0 TDI je pa samo 70 Nm navora razlike.
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Pomoč pri nakupu avta :)

Napisal/-a nejc1 Po feb 08, 2016 9:25 pm

Enostavno treba je it sprobat avto in vidiš na čem si. Nekomu sdi zadostuje, spet drugemu je še gtd prešvoh (spet nekdo želi da avto takoj pospeši do neke hitrosti z nizkimi obrati, drugemu ni problem avta vrtet malo višje in dlje časa itd...), tako da nekomu drugemu govorit o potrebni moči motorja (v kolikor se ne pozna natančno njegov/njen stil vožnje) ni ravno najboljša ideja. Lahko se svetuje edino glede zanesljivosti in bi tudi sam priporočal 2.0 glede tega, pa tudi poraba verjetno ne bo nič večja kot z 1.6 na avtocesti (ob kaki hitrejši vožnji kvečjemu manjša)... Pa tudi 1.6 tdi ni ravno mrtev do 2000, do 1500 je katastrofa in pod temi obrati nimaš kaj za delat (razen v 1. in 2.) med 1500 in 2000 pa že solidno vleče, nad 2000 je pa potem ok zadeva...
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Pomoč pri nakupu avta :)

Napisal/-a esem To feb 09, 2016 1:57 pm

Se strinjam, probat je nuja (za te zneske) in ne greh

LanciaHF - 70 Nm je skoraj liter razlike pri starih bencinarjih. Se ti še zdi "samo"?
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 17 gostov