Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3579
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Nakup novega avta nižji srednji razred

Napisal/-a ban Če feb 11, 2016 1:11 pm

Pozdrav!
Kupuje se nov avto (bencinar) nižjega srednjega razreda ranga cca. 18.000€. V ožjem izboru so:
1) VW golf 1.4 TSI 122 KM comfortline
2) mazda 3 G120 attraction
3) opel astra 1.4 125 KM dynamic
4) ?
Okoli golfa in TSI so zadeve poznane, mazda nam je neznanka, ravno tako opel, saj je nov model. Torej, kaj je v tem trenutko best buy?
 
5cenic
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Sr feb 11, 2015 1:23 am

Re: Nakup novega avta nižji srednji razred

Napisal/-a 5cenic Če feb 11, 2016 1:35 pm

Med omenjenimi sem vozil novo Astro in je res uredu avto. Mazdo tudi veliko hvalijo.

4. točka bi lahko bil Renault Megane 130KM in GT line oprema. Povsem nov model, zelo lepo in ga po več testih zelo hvalijo.
Cenik Meganov.
Slika

Mogoče tudi kakšna Kia Cee'd je tudi zanimiva z 7 letno garancijo ali pa Ford Focus z Ecoboost motorjem. Najbolje sprobat malo pa boš videl. Golfa pa bi se izogibal iz znanih razlogov.
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Nakup novega avta nižji srednji razred

Napisal/-a RedBaron Če feb 11, 2016 2:02 pm

Poglje še za focusom 1.0 ECOBoost 125 KM http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=10389942&show=1&avto=Ford%20Focus%201.0%20EcoBoost%20Business

Ali pa megane http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=8021658&show=1&avto=Renault%20Megane%20Berline%201.2%20TCe%20Energy%20Ex...

Tudi Ceed ni slab http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=10493145&show=1&avto=Kia%20CeeD%201.0%20T-%20GDI%20EX%20Style%20GT%20Line, tale je sicer malo dražji...


Jaz bi sicer raje imel focusa, ampak glede na ceno je pomoje best buy megane.

Zelo pomembna stvar je tudi garancija:

Ford ima 5 let garancije brez omejitve km, renault tudi 5 let, ampak je zraven ali 100.000 km--- tako da , če delaš veliko km, boš 100 kkm dosegel prej kot v 5 letih. VW (tudi škoda in SEAT) ima 6 let ali 200.000 km, KIA ima 7 let oz. 150.000 km... Mazda ima 3 leta ali 100.000, lahko pa doplačaš za dodatni 2 leti, ampak ne več kot do 150.000 km...

Malo preračunaj koliko km letno se bo delalo, da vidiš kaj je najboljše za tvoj primer. Takole na hitro bi rekel, da ford in VW ponujata največ (kar se garancije tiče)
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Nakup novega avta nižji srednji razred

Napisal/-a esem Če feb 11, 2016 2:17 pm

To ali tega sta pozabila. 308, Astra, novi Megane ali Focus, ostalo je ali slabše ali dražje.
 
serafko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Sr nov 11, 2015 8:18 am

Re: Nakup novega avta nižji srednji razred

Napisal/-a serafko Če feb 11, 2016 3:22 pm

Jaz sem naročil Astro (dobim jo čez en mesec).
Dobil sem kar precej popusta in je končna cena:
18.070,00€
+ vinjeta
+ 100€ popusta pri dodatni opremi (npr: strešni nosilci)
+ 2+2+3 leta garancije (verjetno, če servisiraš pri istem serviserju, kjer si kupil)

Tudi staro astro so mi ocenili za cca 400€ bolje kot drugod.
Je pa res, da sem 12 let pri istem servisu.
Priponke
Konfigurator.jpg
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Nakup novega avta nižji srednji razred

Napisal/-a xxl Če feb 11, 2016 5:28 pm

Za kio gt line 120KM 21000 eura?Kateri k****n bi to toliko plačal?
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1909
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Nakup novega avta nižji srednji razred

Napisal/-a nejc1 Če feb 11, 2016 6:05 pm

Isti k****n, ki bi dal toliko za malo bolj nafilanega golfa 1.2 tsi ali bilokaj drugega v tem razredu. Avto je daleč od slabega, opreme ima veliko, pa še zgleda odlično s tem paketom in barvo. Še vedno pa se lahko vzame osnovni model za cca 12k€, če ti oprema in izgled ne pomenita kaj veliko...
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Nakup novega avta nižji srednji razred

Napisal/-a xxl Če feb 11, 2016 7:30 pm

Nimam nič proti kii,ampak,kar je preveč,je preveč.Za skoraj enak denar dobiš dobro opremljenega Kadjara,pa sploh nista v istem razredu http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... z%20...,pa še marsikaj primerljivega evropskega in japonskega porekla.
Komu paše,naj si kar kupi tole kio,jaz bi dal max 17k eura.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 649
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: Nakup novega avta nižji srednji razred

Napisal/-a alexwell Če feb 11, 2016 7:57 pm

serafko je napisal/-a:Jaz sem naročil Astro (dobim jo čez en mesec).
Dobil sem kar precej popusta in je končna cena:
18.070,00€
+ vinjeta
+ 100€ popusta pri dodatni opremi (npr: strešni nosilci)
+ 2+2+3 leta garancije (verjetno, če servisiraš pri istem serviserju, kjer si kupil)

Tudi staro astro so mi ocenili za cca 400€ bolje kot drugod.
Je pa res, da sem 12 let pri istem servisu.



kar veliko si plačal za običajno astro z bencinskim motorjem
 
hibrid
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 43
Pridružen: Sr feb 03, 2016 5:11 pm

Re: Nakup novega avta nižji srednji razred

Napisal/-a hibrid Če feb 11, 2016 8:08 pm

Jaz sem dal slabih 20k za golfa7 1.2tsi pa mislim da imam manj opreme kot on.
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: Nakup novega avta nižji srednji razred

Napisal/-a Gosic Če feb 11, 2016 8:56 pm

xxl je napisal/-a:Nimam nič proti kii,ampak,kar je preveč,je preveč.Za skoraj enak denar dobiš dobro opremljenega Kadjara,pa sploh nista v istem razredu http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... z%20...,pa še marsikaj primerljivega evropskega in japonskega porekla.
Komu paše,naj si kar kupi tole kio,jaz bi dal max 17k eura.


Če bi odprl cenik na spletni strani, bi opazil da se da v grobem dobit 3000€ popusta, lahko tudi 4000€. Ampak ja, lažje je lapat tja v tri dni, brez da bi se pozanimal.
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Nakup novega avta nižji srednji razred

Napisal/-a RedBaron Če feb 11, 2016 9:11 pm

Dejstvo je, da je KIA postala precej dober avto. Malo manj dobro dejstvo pa je, da se to odraža tudi pri nabavni ceni novih vozil.

Nekaj časa nazaj sem gledal uradne cenike KIA Sportage in FORD Kuga in proti pričakovanjem, je KIA dražja od Forda. Kaj se da narediti s popusti ne vem, ampak uradna cena ni več najnižja!

Podobno je verjetno tudi pri ceedu, dober avto, tudi oblikovno zelo prepričljiv, ampak cena pa tudi leze proti vrhu segmenta... Korejca danes ne kupiš več zaradi nizke cene, ker zna biti kakšen evropejec cenejši.... kar je bilo še 10 - 15 let nazaj nepredstavljivo.
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: Nakup novega avta nižji srednji razred

Napisal/-a Gosic Če feb 11, 2016 9:20 pm

Jaz nikjer ne trdim, da je Kia ugodno, nasprotno. Za to kar ponuja je postala draga. Ampak tukaj v ozadju je verjetno prej to, da noče biti več 'poceni', tista zadnja smet.
Da se še vrnem na ceno tega cee'da in nasplošno o tem motorju. Ta cee'd ima na sebi še meni prej nepotrebno šaro GT line, ki stane nekaj čez 1000€. Tak cee'd s popustom in brez GT line paketa je cca 17.000€. Motor je zlahka primerljiv z 1.0 ecoboostom. Precej dobro potegne za trivaljnika, zelo dobra izolacija - praktično neslišen. Poraba z mojim načinom vožnje 5.6 l/100km v gneči po obvoznici in AC s 110km/h - krog okoli Lj.
Med omenjenimi bi sam pogledal za Astro, Mazdo 3 in pa Meganom. Mogoče celo Aurisa. Ampak se mi zdi, da je avtor že odločen ;)
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6393
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Re: Nakup novega avta nižji srednji razred

Napisal/-a IcEm4n Če feb 11, 2016 9:22 pm

alexwell je napisal/-a:kar veliko si plačal za običajno astro z bencinskim motorjem


Običajno astro? A se ti hecaš? Si si sploh pogledal, kaj vse je od opreme?
Slika
 
5cenic
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Sr feb 11, 2015 1:23 am

Re: Nakup novega avta nižji srednji razred

Napisal/-a 5cenic Če feb 11, 2016 11:29 pm

alexwell je napisal/-a:kar veliko si plačal za običajno astro z bencinskim motorjem

Običajno, ti jih pa streljaš :lol: :lol: :lol: ... + da je nova Astra res dober avto.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Nakup novega avta nižji srednji razred

Napisal/-a xxl Pe feb 12, 2016 1:02 am

Gosic je napisal/-a:
xxl je napisal/-a:Nimam nič proti kii,ampak,kar je preveč,je preveč.Za skoraj enak denar dobiš dobro opremljenega Kadjara,pa sploh nista v istem razredu http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... z%20...,pa še marsikaj primerljivega evropskega in japonskega porekla.
Komu paše,naj si kar kupi tole kio,jaz bi dal max 17k eura.


Če bi odprl cenik na spletni strani, bi opazil da se da v grobem dobit 3000€ popusta, lahko tudi 4000€. Ampak ja, lažje je lapat tja v tri dni, brez da bi se pozanimal.

Glej,tako piše v oglasu,KONČNA MPC cena,sem gledal potem na uradno stran,tam tudi ne veš natančno kolika je končna cena,ampak,če je 3-4k "navideznega" popusta,smo že tam,koliko je dejansko vredna tudi zame.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
serafko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Sr nov 11, 2015 8:18 am

Re: Nakup novega avta nižji srednji razred

Napisal/-a serafko Pe feb 12, 2016 8:11 am

alexwell je napisal/-a:
serafko je napisal/-a:Jaz sem naročil Astro (dobim jo čez en mesec).
Dobil sem kar precej popusta in je končna cena:
18.070,00€
+ vinjeta
+ 100€ popusta pri dodatni opremi (npr: strešni nosilci)
+ 2+2+3 leta garancije (verjetno, če servisiraš pri istem serviserju, kjer si kupil)

Tudi staro astro so mi ocenili za cca 400€ bolje kot drugod.
Je pa res, da sem 12 let pri istem servisu.



kar veliko si plačal za običajno astro z bencinskim motorjem


Ali se ti res zdi veliko?
Približno 3600€ popusta. Meni se zdi v redu.
Oprema je pa res v redu, tudi matrični žarometi, in vzel sem še DAB (v SLO naj bi začel delovati letos). Nisem pa naročil usnja, ker me moti, da se poleti 'popaš na zic', pa še testno sem vozil z serijskimi sedeži v innovation paketu, pa so se mi zdeli v redu, in imajo ledveno oporo, ki mi je pomembna. Še ogrevani sedeži in volan, pa asistenčni paket (park senzorji, mrtvi kot, obe kameri...). meni se zdi, da ima full opreme, 125 konjev in 245 Nm navora mi je pa več kot dovolj.
 
Killerius
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 20
Pridružen: Sr apr 18, 2007 3:47 pm

Re: Nakup novega avta nižji srednji razred

Napisal/-a Killerius Pe feb 12, 2016 10:40 am

Tudi jaz sem naročil novo Astro prejšnji teden:
1.4 125KM Innovation + športni sedeži, ker imajo več ledvene opore kot te konfortni + sedalni del je še nastavljiv.
Rečeno je bilo, da pride čez 2 meseca, ampak po nemških forumih berem, da se rok dobave nenormalno podaljšuje.
 
Dizzy
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Pe apr 10, 2015 7:51 pm

Re: Nakup novega avta nižji srednji razred

Napisal/-a Dizzy Pe feb 12, 2016 12:35 pm

novi Renault Megane bo zagotovo za pogledati, če se ne mudi, bi ga počakal, drugače pa moj glas gre Mazdi 3 - za ta denar se dobi kar nekaj opreme, motor je zelo okej, tudi vožnja, dodal pa bi še Honda Civic 1.8 i-VTEC Elegance Editon - ravno zdaj imajo akcijo, ki se mi zdi precej ugodna. avto se vrhunsko pelje, za to velikost zelo udoben, motor pa tudi bulletproof. je sicer tudi 1.4 i-VTEC verzija, ampak iz izkušenj povem, da raje 1.8. :P
 
snezeni_moz
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: Pe feb 12, 2016 12:45 pm

Re: Nakup novega avta nižji srednji razred

Napisal/-a snezeni_moz Pe feb 12, 2016 1:16 pm

Killerius je napisal/-a:Rečeno je bilo, da pride čez 2 meseca, ampak po nemških forumih berem, da se rok dobave nenormalno podaljšuje.

Kot analitik finančnih trgov opažam, da zaradi izgube tržnega deleža Volkswagna zaradi dizelske goljufije, imajo druge znamke, predvsem Opel in Francozi, veliko več naročil in posledično so pri njih roki za dobavo daljši.Opel je januarja v Nemčiji povečal delež naročil celo za 20%.
Pri VW je bil januarski padec prodaje v Nemčiji 9%(Škoda 8%), padec prodaje v UK 14%, v USA 15% kar pomeni da, če bo gospod naročil VW vozilo ne bo čakal več kot 7 tednov, ker ni nobenega povpraševanja. Ljudje so izgubili zaupanje, v ZDA jih je pa še prizadel vpoklic z airbagi Takata, podjetje se bori z kadrovskimi zamenjavami, številinimi tožbami zaradi dieselgata,..

Jaz sem svoj novi volkswagen peljal v zadnjem letu cca. 7 krat na servis. Številne večje napake priznavajo in delno so jih nekaj odpravili, vendar glavno napako kljub trudu niso popravili, pa sem dal predlog da naj se oni še naprej hecajo z mojim in da mi ga naj vzamejo v račun in da bom jaz doplačal za novega. Čakam na odgovor že 13 dni, vmes sem dvakrat pisal kaj se dogaja, pa ni odziva. Časa sem pa toliko izgubil z telefonskimi pogovori, dopisovanjem z servisom in vožnjami na servis, da bi verjetno v tem času zaslužil že za nov avto.

Očitno bo treba drug teden iti naročiti novo vozilo drugam, preden cel avto totalno ne crkne ali poteče garancija. Še dobro da je dva dni nazaj odstopil vw šef kvalitete nadzora, saj sem več pri mehaniku kot pri frizerju, ker čeprav bom očitno moral z dolgim nosom kupiti drugo znamko, te izkušnje ne želim nikomur.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 18 gostov