Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
T.I.X
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: Pe jul 04, 2008 7:13 am

Nakup vozila

Napisal/-a T.I.X Pe feb 12, 2016 12:13 am

Pozdravljeni!

Ker sem že večkrat dobil pametne nasvete se spet obračam na vas.
Moja Honda bo počasi zrela za menjavo (20 let stara). Sedaj iščem zamenjavo za Hondo.

Ker bodo v kratkem še drugi veliki stroški (stanovanje, izobraževanja itd..) bi rekel, da dam za avto max 13.000€
Letno delam nekje med 20 in 25k km.Med vikendom naredim kakšnih 300 km, med tednom pa so krajše relacije ( 2,5,10 km), zato bi verjetno bil bolje bencin ?

Ker je Honda kljub svoji starosti skoraj brez izrednih okvar, me zanima kakšne imate izkušnje z novimi Hondami Civic ?

Pogoji:
- čim mlajši
- 5 vrat
- limuzina ali karavan ( se še odločam)
- gorivo: kaj priporočate glede na zgoraj opisane relacije ?
- 13.000€
- Ker mi je avto zgolj in samo prevozno sredstvo, ga nimam namena menjati vsaj 10 let ( če ne bo kakšne nesreče)

Fajn je če ima:
- gretje sedežev
- ogrevano vetrobransko steklo


Glede znamke, mi je načeloma vseeno, razen Peugeota in Renaulta nočem. Kaj priporočate ?

Mogoče malo izven mojih pogojev: Pozna kdo tole zadevco oz. zna na splošno kaj povedati o teh avtih ?

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=10593961&show=1&avto=Volvo%20V60%20D3%20R-Design%20Geartronic.%20StartS...

Kako je s kvaliteto ? Mi je tako padel v oči, da bi se stegnil za njega do te cene. Drugače pa naj ostane meja na 13k €

Hvala za pomoč.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Nakup vozila

Napisal/-a esem Pe feb 12, 2016 12:36 am

Ta Matej z linka hkrati prodaja še enega volvota, tako da se zdi preprodajalec in s tem tudi dvoma vreden. Vsekakor je drag.
http://avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=1040 ... 20Usnje....

Za toliko km/leto je tudi dizel dobra opcija, vprašanje, kaj ti več pomeni - obrati (honda :mrgreen: ) ali navor.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Nakup vozila

Napisal/-a čare Pe feb 12, 2016 7:07 am

Ne bi imel peugeota zakaj? Tale Volvo ma peugeorov motor...
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Nakup vozila

Napisal/-a xxl Pe feb 12, 2016 8:58 am

Kot da bi nekdo izjavil,da gleda za astro 1,9 CDTI,fiata dizla pa ne bi imel :D
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
hahehihoh
Uporabnik
 
Prispevkov: 1051
Pridružen: Če apr 19, 2012 7:48 pm

Re: Nakup vozila

Napisal/-a hahehihoh Pe feb 12, 2016 9:31 am

Pozdravljen, jaz bi ti v tem finančnem okvirju predlagal vozilo čim novejšega letnika s čim manj kilometri (pri slovenskem recimo do 100 tisoč, pri uvoženem max. 150 tisoč). Morda kak Passat 2011+? Sicer je zelo konzervativno vozilo, ampak je spodobno vozilo za vožnjo pa avtocesti. Ne oziraj se na znamke, ker imajo vsi podobne tehnologije in si sposojajo motorje (recimo Mazda, Volvo, Citroen, Peugeot imajo enake dizelske motorje). V vednost, Mercedes v majhna vozila vgrajuje 1.5 dizla od Renaulta. Preberi si malo, čigave motorje ima BMW. ;) Seveda pa razumem lastno zamero do znamke.

Jaz sem lani v tem času kupil Citroena C4 letnik 2013 in enem letu sem prevozil 25.000 km. Sicer delam kratke relacije, ampak sem precej potoval in so se kilometri nabrali. Lahko ti povem, da je tak avto povsem spodoben in udoben za avtocestno vožnjo. Tako da z razred višjim vozilom ne boš imel nobenih problemov kar se tega tiče. :)

Sicer pa bom v prihodnje zaradi novih priložnosti v karieri delal precej več kilometrov kot jih sedaj delam. :) Pa bom kar to vozilo obdržal.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Nakup vozila

Napisal/-a xxl Pe feb 12, 2016 10:17 am

hahehihoh je napisal/-a:V vednost, Mercedes v majhna vozila vgrajuje 1.5 dizla od Renaulta.

Tudi 1,6 dci,v večja. ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4342
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Nakup vozila

Napisal/-a Firediver Pe feb 12, 2016 10:24 am

Smo v enem članku razglabljali, da gredo samo posebej izbrani in obdelani sestavni deli v te motorje, ki jih skrbno sestavijo preverjeni stroji in ljudje pod kontrolirano atmosfero z idealnim razmerjem vlage. Tako, da naj bi bil motor samo na papirju Renaultov, drugače pa je svetlobna leta razvoja drugačen in upraviči za tolikšen faktor višjo nabavno ceno pri Mercedesu.. :D
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Dizzy
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Pe apr 10, 2015 7:51 pm

Re: Nakup vozila

Napisal/-a Dizzy Pe feb 12, 2016 12:45 pm

Honda Civic načeloma ni slaba izbira, za ta denar se lahko dobi lepe tudi 2012 letnike (ravno moja je taka in razmišljam o prodaji). bencinarja sta oba zelo zanesljiva, ampak je tudi diesel varianta zelo okej (starejša 2.2, novejša 1.6 pa sploh), ampak je precej dražja kot pa bencinska izvedba.

večinoma se prodajajo Sport oprema (tudi moja je), ki ima praktično vso opremo (tempomat, avtomatska klima, poklopljiva ogledala, dnevne avtomatske luči, avtomatski brisalci ...), nekaj jih je tudi Comfort (brez tempomata).

v bistvu Peugeot ni slab, če gledaš recimo Ford Focusa, gledaš mehansko tudi recimo Peugeota, saj imata praktično iste motorje (vsaj, kar se diesla tiče :p).

zdaj, ogrevane sedeže in vetrobransko steklo bolj kot ne zasledim v Mondeotih, ampak še nisem našel bencinarja ... :P
 
JG2
Novinec
 
Prispevkov: 214
Pridružen: Po avg 01, 2011 8:58 pm

Re: Nakup vozila

Napisal/-a JG2 Pe feb 12, 2016 2:06 pm

čare je napisal/-a:Ne bi imel peugeota zakaj? Tale Volvo ma peugeorov motor...


Prosim popravi svojo izjavo, ker to kar si napisal absolutno ne drži!
 
hahehihoh
Uporabnik
 
Prispevkov: 1051
Pridružen: Če apr 19, 2012 7:48 pm

Re: Nakup vozila

Napisal/-a hahehihoh Pe feb 12, 2016 2:18 pm

Volvo med drugim vgrajuje PSA (naveza Citroen-Peugeot) motoje, recimo 1.6D.
 
JG2
Novinec
 
Prispevkov: 214
Pridružen: Po avg 01, 2011 8:58 pm

Re: Nakup vozila

Napisal/-a JG2 Pe feb 12, 2016 7:42 pm

hahehihoh je napisal/-a:Volvo med drugim vgrajuje PSA (naveza Citroen-Peugeot) motoje, recimo 1.6D.


Že kako leto ne več. Pa ni seveda s PSA nič narobe da ne bo kdo narobe razumel.
 
snezeni_moz
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: Pe feb 12, 2016 12:45 pm

Re: Nakup vozila

Napisal/-a snezeni_moz Pe feb 12, 2016 9:31 pm

To pa res ni za laika pomembno čigav je motor, ker vse znamke se povezujejo in s tem zmanjšujejo stroške. V Volvotu so se našli motorji od Renaulta, Forda do PSA. PSA pa ni prodajal samo Volvotu še v BMWjih je bil 1.6 THP- v mini countryman je še vedno notri- in mislim da celo novi 1,2 thp se vgrajuje navaden Mini. Motorje si vsi delijo kot bonbone. Toyota-BMW-PSA sodelujejo skupaj.

Bolj kot sem spoznal ozadja, bolj sem ugotavljal da je vse "isti klinac". Če je ponudba vredu in nekaj garancije je to dober nakup, ne glede ali je VW, Renault, Peugeot ali nekaj tretjega. Ve pa se bolj kot ima znamka prestižen prizvok bolj bo udarilo po žepu, čeprav se med ljudskimi in luksuznimi modeli cene že dolgo časa križajo.

Pa ko čare omenja da ne bi imel volvota zaradi psa motorja... Razloži to kupcem, ki kupujejo drage volvote z staro fordovo platformo na kateri je bil tudi prejšnji mondeo. ;)
Za dober moderen nakup, hkrati pa best buy cena vs kvaliteta je potrebna dolga študija in poznavanje, kar 99% kupcev ne počne. V končni fazi te pa lahko nova platforma, novi motorji in ostale novosti pustijo prej na cedilu kot stare preizkušene zadeve- ne glede na znamko. Še vedno pa raje kupim novega megana, golfa za 15 jurjev kot 5 let starega bmwja z 140.000km, ker enostavno star avto je predrag za vdrževat, pri novem luksuznem so pa prevelike izgube v ceni.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Nakup vozila

Napisal/-a xxl Pe feb 12, 2016 11:37 pm

To vedno povem,raje nov fokus za 15k,kot rabljen A4 za 15k s 150kkm+ prevoženimi. Mene načeloma tudi ne moti,da si tovarne izmenjujejo motorje,ampak samo,če je motor dober in avto ni preplačan.Kakšnega TSI ne bi rad videl v avtu,ki bi mi drugače bil zanimiv za nakup. ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Nakup vozila

Napisal/-a esem So feb 13, 2016 12:11 am

snezeni_moz je napisal/-a:....PSA pa ni prodajal samo Volvotu še v BMWjih je bil 1.6 THP- v mini countryman je še vedno notri- in mislim da celo novi 1,2 thp se vgrajuje navaden Mini. Motorje si vsi delijo kot bonbone. Toyota-BMW-PSA sodelujejo skupaj....
Zaradi (neuspelega?) povezovanja PSA z Oplom sta tako Ford kot BMW prekinila sodelovanje s PSA in to pri dizlih (oba) in bencinarjih (BMW). Tudi Toyota ima dizle od BMW-ja.

On 25 June 2014 1.6-litre turbo Prince engine won its eighth consecutive (kje ste TSI-jevci? :mrgreen: ) International Engine of the Year Award in the 1.4 to 1.8-litre category. In 2014 the Prince engine beat, among others, the new BMW B38 engine which is replacing the Prince engine in the Mini and BMW lineups.
 
megane16v
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 56
Pridružen: Če avg 15, 2013 8:43 pm

Re: Nakup vozila

Napisal/-a megane16v So feb 13, 2016 7:55 am

Firediver je napisal/-a:Smo v enem članku razglabljali, da gredo samo posebej izbrani in obdelani sestavni deli v te motorje, ki jih skrbno sestavijo preverjeni stroji in ljudje pod kontrolirano atmosfero z idealnim razmerjem vlage. Tako, da naj bi bil motor samo na papirju Renaultov, drugače pa je svetlobna leta razvoja drugačen in upraviči za tolikšen faktor višjo nabavno ceno pri Mercedesu.. :D

:lol: :lol: konstruiran in razvit pri Renoju, potem se jih je pa Merđo usmilil in jih popeljal svetlobna leta naprej :lol: :lol:
 
megane16v
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 56
Pridružen: Če avg 15, 2013 8:43 pm

Re: Nakup vozila

Napisal/-a megane16v So feb 13, 2016 8:07 am

nazaj k temi... nekaj v tem stilu
http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... Ci%20Trend
majhna poraba, prostora dovolj, dobra lega na cesti, poceni registracija, poceni gume, malo prevoženih km (če so realni), da ga boš lahko dolgo drsal.
če si ga omisliš v rdeči barvi in uporabiš domišljijo, je na 1 km celo podoben Volvu, ki si ga pripel :) :)
 
Dizzy
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Pe apr 10, 2015 7:51 pm

Re: Nakup vozila

Napisal/-a Dizzy So feb 13, 2016 6:58 pm

pa ne moreš Focusa Trend pripeti potem zraven - vsaj Titanium naj bo ... on pripne V60 R-Design (ena od višjih ravni opreme), kontra pa Ford Focus? ko bi vsaj recimo Ford Mondeota, ki v tem primeru niti ni slaba izbira, sploh kakšna Titanium oprema ...

moj nasvet - se gre pogledat tega Volvota, pogledaš servisno, pogledaš če vse štima, saj ni nujno, da stvari ne štimajo ...

je pa na avto.net trenutno kar nekaj res lepih Mondeotov (sem dva od teh šel tudi sam gledal in zgledata "legit").
 
Uporabniški avatar
Komarček
Novinec
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Sr dec 14, 2011 2:48 pm
Kraj: Slovenija

Re: Nakup vozila

Napisal/-a Komarček Ne feb 14, 2016 3:29 pm

esem je napisal/-a:Ta Matej z linka hkrati prodaja še enega volvota, tako da se zdi preprodajalec in s tem tudi dvoma vreden. Vsekakor je drag.
http://avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=1040 ... 20Usnje....

Za toliko km/leto je tudi dizel dobra opcija, vprašanje, kaj ti več pomeni - obrati (honda :mrgreen: ) ali navor.



Ah ta tip...enkrat sem za hec ga kontaktiral za tistega rdečega Volva S60 (to je bilo že poleti) pa pride en malo aroganten kravatarček. Predstavil se mi je kot delavec v IT-ju, jaz sem bil pa bolj športno oblečen (ne v trenirko), pa me premeri od glave do peta in posredno reče, da že izgledam kot da nimam denarja za njegov avto. Skratka smeh. Se peljeva na test drive, avto je bolj kot ne en klump, tresejo zavore, kilometri itak zmanipulirani, pa ves popraskan avto. Mi pa reče, da je imel zaaran avto in da neve, če bo oni dobil lizing in naj ga kontaktiram čez par dni al nej mu pa zdej dam večjo aro kot oni prejšni. Skratka res bedne fore :)

Potlej pa vidim, da prodaja še enega dragega V60 s fix prevrtenimi kilometri ter za polno denarja haha pa kdo to nasede?

En k dobro pozna Volve ziher ne. Take ni samo za prijavit, ampak za naluftat :D
 
T.I.X
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: Pe jul 04, 2008 7:13 am

Re: Nakup vozila

Napisal/-a T.I.X Ne feb 14, 2016 3:34 pm

Fantje hvala za nasvete.

Sicer je tema šla malo izven smeri. Ne se bat, vem, kje so kakšni motorji. Peugeota ne maram zaradi drugih stvari in tudi Renault mi pač enostavno ne sede.

Predloge sprejemam za vse avte in nisem nekaj vezan na znamke. Volvo je bil bolj tako in ni potrebno iskat avtov v primerjavi s tem avtom, me bolj vleče v rang do 13k€, ker pridejo še drugi stroški kmalu.

Bolj me zanimajo predlogi kaj priporočate za takšen denar, mogoče kdo vozi kaj takšnega in kakšne so njegove izkušnje.
 
T.I.X
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: Pe jul 04, 2008 7:13 am

Re: Nakup vozila

Napisal/-a T.I.X Ne feb 14, 2016 3:36 pm

Dizzy je napisal/-a:pa ne moreš Focusa Trend pripeti potem zraven - vsaj Titanium naj bo ... on pripne V60 R-Design (ena od višjih ravni opreme), kontra pa Ford Focus? ko bi vsaj recimo Ford Mondeota, ki v tem primeru niti ni slaba izbira, sploh kakšna Titanium oprema ...

moj nasvet - se gre pogledat tega Volvota, pogledaš servisno, pogledaš če vse štima, saj ni nujno, da stvari ne štimajo ...

je pa na avto.net trenutno kar nekaj res lepih Mondeotov (sem dva od teh šel tudi sam gledal in zgledata "legit").


Te lahko prosim za linke od teh dveh ?

Komarček je napisal/-a:
esem je napisal/-a:Ta Matej z linka hkrati prodaja še enega volvota, tako da se zdi preprodajalec in s tem tudi dvoma vreden. Vsekakor je drag.
http://avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=1040 ... 20Usnje....

Za toliko km/leto je tudi dizel dobra opcija, vprašanje, kaj ti več pomeni - obrati (honda :mrgreen: ) ali navor.



Ah ta tip...enkrat sem za hec ga kontaktiral za tistega rdečega Volva S60 (to je bilo že poleti) pa pride en malo aroganten kravatarček. Predstavil se mi je kot delavec v IT-ju, jaz sem bil pa bolj športno oblečen (ne v trenirko), pa me premeri od glave do peta in posredno reče, da že izgledam kot da nimam denarja za njegov avto. Skratka smeh. Se peljeva na test drive, avto je bolj kot ne en klump, tresejo zavore, kilometri itak zmanipulirani, pa ves popraskan avto. Mi pa reče, da je imel zaaran avto in da neve, če bo oni dobil lizing in naj ga kontaktiram čez par dni al nej mu pa zdej dam večjo aro kot oni prejšni. Skratka res bedne fore :)

Potlej pa vidim, da prodaja še enega dragega V60 s fix prevrtenimi kilometri ter za polno denarja haha pa kdo to nasede?

En k dobro pozna Volve ziher ne. Take ni samo za prijavit, ampak za naluftat :D


Hvala...torej ta volvo definitivno odpade.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 58 gostov