Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Nakup vozila jermen/veriga

Napisal/-a esem Ne feb 14, 2016 12:04 pm

Ne moreš preko neta kupovat avto. Najprej probaj Astro, Megana, Focusa, P 308 in še kaj - vsaj vsedi se notri in prečekiraj počutje. Nato take, ki ti ustrezajo, vsaj malo zapelji (upoštevaj motor in opreemo). Šele nato lahko delaš pravo selekcijo.
Škoda ima vse isto kot Golf - od platforme, podvozja (većinoma), menjalnikov do motorjev - in to že vsaj 10-15 let.

In nehaj se že obešat na verigo/jermen. To je res zadnje pri selekciji (će bi bil kadilec, bi bila še postavitev pepelnika pomembnejša).
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Nakup vozila jermen/veriga

Napisal/-a emozul Ne feb 14, 2016 12:06 pm

sašo5 je napisal/-a:
hibrid je napisal/-a:Zožil izbor na tri:
novi megane 1.6 dci 130 ps
ford Mondeo 2.0 tdc http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... Ci%20Trend
volvo v40 2.0 d2 http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... 2%20Nordic
Kaj bi mi svetovali od teh treh?

osebno Megan (čeprav sem "antirenojevec"") vendar med temi treni ga bi najraje videl na svojem dvorišču: prvič: čisto nova linja, meni všečna, motor (baje odličen) da se (vsaj v našem koncu) izpogajat več kot odlična cena...(seveda na zaposlenega v Revozu)
PS. če bi pa še četrtega dodal, pa meni vsekakor "sede" od vseh teh(v tem razredu) najbolj nova Astra...(vendar ti je nisi dal v izbor, zato tudi nisem predlagal le te)
PS. pa linki ti ne odprejo....


Sašo, slišal sem prav tako, da naj bi sedaj renault imel mercedesove avtomatske menjalnike (ne vem, če je to res, govorice).

Defenitivno, pa je megan za pogledat in sprobat.
 
snezeni_moz
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: Pe feb 12, 2016 12:45 pm

Re: Nakup vozila jermen/veriga

Napisal/-a snezeni_moz Ne feb 14, 2016 12:40 pm

emozul je napisal/-a:
Sašo, slišal sem prav tako, da naj bi sedaj renault imel mercedesove avtomatske menjalnike (ne vem, če je to res, govorice).

Defenitivno, pa je megan za pogledat in sprobat.


Možno da je to res pri sedemstopenjskem menjalniku z dvojno sklopko EDC7, vendar ga bo imela samo 205 konjska različica. Twinturbo dizel v Espacu ima EDC6 torej twin turbo 1.6 dci v Meganu bo imel "renaultov" EDC6.

110hp EDC6(6 stopenjski auto menjalnik) pa Mercedesi nimajo. Renault, Mercedes gor dol...ušlo mi je iz spomina kdo je kakšno leto nazaj kupil Getrag, ki dela verjetno več kot 3/4 avtomatskih menjalnikov za mnoge avtomobilske proizvajalce in tako EDC6, EDC7, mislim da tudi DSG so naredili oni. Torej različni proizvajalci vozil isti dobavitelj. Peugeotu so delali Japonci menjalnik, za toyotin cvt ne vem.
Pri Mercedesu bodo kmalu imeli vsi 9 stopenjsko avtomatiko in možno da renaultu prepuščajo 7 stopenjski z dvojno sklopko za športen model, kasneje bodo pa verjetno vsi imeli EDC7. Motorje in platoforme si delijo infinity(lastnik renault nissan)-mercedes, zato je velika možnost da je EDC7 "trenutni-stari" mercedesov menjalnik. To je dobro, ker ne bo nobenih napak, ker je preizkušen menjalnik. Zato pa Škoda mogoče pri kateri stvari nima toliko napak, ker pri nekaterih modelih pokasira stare preizkušene stvari, Audi in VW pa orjeta z elektroniko, motorji ledino in pri novostih so vedno napake. Sicer pa sedaj med vw-škodo-seatom praktično ni več razlik. Če VW dela o.k. bosta ostala dva tudi, če VW ima vpoklic za motorje ga bosta imela ostala dva tudi...

Če sprašuješ veriga-jermen, 1.5dci imajo jermen, 1.6dci verigo. 1.6dci je zame velik adut, 1.5dci pa tudi ni slab, že v prejšnji generaciji megana je bil. Predvidevam da so tudi 1.5 dci dodelali kompresijo in podobno za bolj ugodno porabo. Večjih napak nisem zasledil pri nobenem.

Jaz ti še svetujem poslavljajočega Mercedes B. Popuste ponujajo velike, ni dolgo nazaj bil narejen facelift in mercedesov 2.1 dizel je odličen. V tvojem rangu 25,000€ bi ga znal dobiti in v primerjavi z bmw touringovim 1.5 navitim tri cilindrskim dizelskim mlinčkom je to motor da ga vikaš za 500,000km. Se pa nikoli ne ve, tako kot je Yashica rekel...
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Nakup vozila jermen/veriga

Napisal/-a titanius Ne feb 14, 2016 2:01 pm

Renaulta z dizl motorjem jaz osebno ne bi vzel. Astre tudi ne. Od dizla bi jaz vzemal samo Mercedesa,BMW-ja, Audi-ja, Škodo, Seat in VW. Od tistih treh, ki si jih dal v ožji izbor bi jaz vzel Volva. Kaj to se voziš LJ-Koper vsak dan da imaš tolko kilometraže? Mercedes E klase si kaj gledal? Kar se tiče jermena in verige, to se sploh ne sikirat, če imaš denar za kupit nov avto imaš tudi denar za popravila. Jermen tud ni tak velik problem, če pač na 100k km ne zmoreš na stran dat 400-500€ pri popoldancu za veliki servis, pol sploh brezveze kaj debatirat. S tako kilometrino na dan imaš tudi plačo kar veliko in bi ti tak servis moral biti še najmanjši problem. Da daješ 50€ na mesec na stran za velik servis boš to nabral v enem letu, na leto pa 100k km verjetno ne boš naredil.

P.S.: Opel je Nemec, a vendarle ne tako dober kot Audi,BMW in VW.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Nakup vozila jermen/veriga

Napisal/-a sašo5 Ne feb 14, 2016 2:13 pm

....Volvo :D Motor pa Renojev..... in to tastari =P
 
hibrid
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 43
Pridružen: Sr feb 03, 2016 5:11 pm

Re: Nakup vozila jermen/veriga

Napisal/-a hibrid Ne feb 14, 2016 3:49 pm

Servisiral bom s svojim financam in da bi gledal preveč na denar ni treba, samo da ne bi preveč hitro po Nemčiji vozil pa se jermen strga.

Grem drug teden vozit ford mondeo, focus, volvo v40, potem bom pa videl kaj in kako. Za bmw in mercedes ne vem, preveč fensi se mi zdijo. Kdaj pa megana začnejo prodajat?lep preostanek vikenda
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Nakup vozila jermen/veriga

Napisal/-a maniaxxx Ne feb 14, 2016 4:04 pm

pskoda je napisal/-a:Zobati jermn pri 2.0 tdi se menja na 210kkm časovne omejitve ni tako so meni napisali mail uradni servis seveda.

Osebno se na to ne bi oziral in kupil tisto, kar mi je vizualno všeč in pa da ni tak biser kot TSI


Si prepričan da ni časovne omejitve ( v servisni knjigi res nič ne piše okoli tega) vendar meni trdijo drugače ( naj bi celo obstajal progrm, kjer po šasiji določijo točno kdaj se menja jermen ) po besedah serviserja pri Slaku
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Nakup vozila jermen/veriga

Napisal/-a pskoda Ne feb 14, 2016 5:39 pm

Avtohiša Radanovič Brežice:

Servis z menjavo motornega olja (Oljni Filter+Motorno olje): vsakih 15.000km oz. 12 mesecev (kar nastopi prej)

Zavorna tekočina: Ni omejena na km ampak na starost, torej prva menjava pri 36 mesecih in vsaka naslednja pri 24 mesecih starosti

Filter kabine: vsakih 60.000 km oz. 24 mesecev (kar nastopi prej)

Filter goriva: vsakih 90.000km, časovno ni omejen

Filter zraka: Vsakih 90.000km oz. 72 mesecev (kar nastopi prej)

Zobati jermen: vsakih 210.000km, časovno ni omejeno.


Tak odgovor sem dobil od njih.

Da bi kupoval avto glede na to ali ima ketno ali jermen je taka bedarija, da večja skor ne more biti
Lp
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: Nakup vozila jermen/veriga

Napisal/-a Renault VG Ne feb 14, 2016 6:21 pm

hibrid je napisal/-a: Kdaj pa megana začnejo prodajat?


26.2. oziroma tam okoli.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Nakup vozila jermen/veriga

Napisal/-a maniaxxx Ne feb 14, 2016 7:59 pm

pskoda je napisal/-a:Avtohiša Radanovič Brežice:

Servis z menjavo motornega olja (Oljni Filter+Motorno olje): vsakih 15.000km oz. 12 mesecev (kar nastopi prej)

Zavorna tekočina: Ni omejena na km ampak na starost, torej prva menjava pri 36 mesecih in vsaka naslednja pri 24 mesecih starosti

Filter kabine: vsakih 60.000 km oz. 24 mesecev (kar nastopi prej)

Filter goriva: vsakih 90.000km, časovno ni omejen

Filter zraka: Vsakih 90.000km oz. 72 mesecev (kar nastopi prej)

Zobati jermen: vsakih 210.000km, časovno ni omejeno.


Tak odgovor sem dobil od njih.

Da bi kupoval avto glede na to ali ima ketno ali jermen je taka bedarija, da večja skor ne more biti



Evo zdj pa bod pameten in nared tak kot je prav, meni trdijo eno, tebi drugo :huh:
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
hibrid
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 43
Pridružen: Sr feb 03, 2016 5:11 pm

Re: Nakup vozila jermen/veriga

Napisal/-a hibrid Ne feb 14, 2016 8:09 pm

Meni so na zadnjem servisu rekli da v roku 5 let se menja jermen, tudi če je kilometrov premalo. Lahko da ima vsak motor drugačen servisni program.
 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1272
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: Nakup vozila jermen/veriga

Napisal/-a mevden Ne feb 14, 2016 8:44 pm

Na octaviji iz 2012 imam veliki servis na 210.000km. Daleč več od predvidenih 100.000km. Sicer pa jaz ne bi vzel motorja z verigo, če ima 99% vozil na svetu jermen je za to neki razlog.

Sicer nevem kam se bos peljal v nemčijo in ob kakšnih urah, ampak tam se lahko pelješ 200 le ponoči. Čez delovnike so tam velike gužve na cesti.

Sicer za vožnjo 200km/h priporočam avto nad 40.000eur, ker je to čisto druga pesem kot z cenejšimi modeli. Tudi megan gre 200, ampak to je močno mučenje vozila.
 
kamerad
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 50
Pridružen: Po okt 06, 2008 6:51 am
Kraj: dežela cvička

Re: Nakup vozila jermen/veriga

Napisal/-a kamerad Ne feb 14, 2016 9:09 pm

Ostali procent pa pripada največjemu proizvajalcu avtomobilov na svetu ki v svoje motorje vgrajuje verige!!!
Očitno tudi imajo neki razlog 8)



LP
 
Dizzy
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Pe apr 10, 2015 7:51 pm

Re: Nakup vozila jermen/veriga

Napisal/-a Dizzy Po feb 15, 2016 10:59 am

Renaultovi diesli so naredili kar precejšen korak naprej. medtem, ko bi skoraj lahko rekel (rekli), da so VAG diesli skoraj naredili korak nazaj, vsaj glede na vse prebrano. ampak tu je tudi veliko subjektivnega - recimo, da se vsekakor Renaultov ni več za izogibat v takšni meri, kot se jih je v preteklosti. so precej stvari poštimali.

sam bi predlagal še, da se pogleda Civic (Tourer) - Civic se lahko relativno mlad najde lepo ohranjen rabljen 2.2 dtec, ki je zelo zanesljiv motor (veriga), ali pa Tourer, ki se ga dobi tudi novega v kombinaciji z 1.6 dtec motorjem (veriga), ki se zdaj, ko je že mislim da tretje leto v uporabi izkazuje tudi za zelo zanesljivega. res, da ima mogoče "samo" 120hp, ampak je motor odličen, poskočen, dinamičen. s pametno vožnjo pa je poraba lahko izredno nizka.

drugače pa nepisano pravilo - japonci imajo več ali manj vsi verige in z njimi ni problemov, oz. recimo raje, vsaj ne toliko, kot jih je bilo pri evropskih proizvajalcih (BMW, VAG). Renault je tu izvzet, saj je v Laguni 2.0 dci (130/150/173hp) motor z verigo, ki je med najbolj zanesljivimi.
 
Dizzy
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Pe apr 10, 2015 7:51 pm

Re: Nakup vozila jermen/veriga

Napisal/-a Dizzy Po feb 15, 2016 11:02 am

mevden je napisal/-a:Na octaviji iz 2012 imam veliki servis na 210.000km. Daleč več od predvidenih 100.000km. Sicer pa jaz ne bi vzel motorja z verigo, če ima 99% vozil na svetu jermen je za to neki razlog.


predvsem je razlog v tem, da imajo verigo bolj kot ne avtomobili japonske proizvodnje, kjer z verigami res ni problemov in so praktično večne. recimo Hondini bencinarji imajo verige po več kot 300.000 km ... res, da so se v dieslih raztegovale, ampak so popravili tudi to napako, in novi 2.2 dtec motor v Accordu, 1.6 dtec pa sploh ni imel teh problemov.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Nakup vozila jermen/veriga

Napisal/-a pskoda Po feb 15, 2016 12:28 pm

Veriga ni večna, ampak zelo draga ko jo treba menjat. Jermeni imajo zdaj cca 200kkm življensko dobo, ketna pa je tudi pri koncu nekje 400kkm če bo zdržala in ne bo že prej ropotala kot kakšna ropotulja in če zdaj seštejemo stroške 2 jermena vs 1 ketna vse ostaslo je isto je ketna velikoooooo dražja od dveh jermenov.
Osebno imam raje jermen kot ketno, ampak kot sem že napisal pri meni ne igrata nobene vloge in so mi druge stvari veliko bolj pomembne
Zadnjič spremenil pskoda, dne Po feb 15, 2016 12:34 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Lp
 
snezeni_moz
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: Pe feb 12, 2016 12:45 pm

Re: Nakup vozila jermen/veriga

Napisal/-a snezeni_moz Po feb 15, 2016 12:33 pm

Večina proizvajalcev ima verigo ne pa jermen. Japonci imajo verige, potem če pa samo pogledamo kakšne 6, 8, 10 ali 12 valjnike... sploh obstaja kakšen z jermenom? Če obstaja mora biti to prava redkost, ker Porschejev, Ferrarijev, Maseratijev, BMWjev, Mercedesov motor.... vsi veriga. Tudi nove motorje večina proizvajlcev dela z verigami, še Renault je začel in ima tako 1.2 tce kot 1.6 dci verigo.
Land Rover je sicer naredil 2012 novega 2.0 dizla z jermenom, ki je pa tudi najcenejši v njihovi ponudbi in veliko cenejši kot primerljiv bencinar z verigo. Ne vem kako bi zgledalo da ima V8 jermen notri. Veriga je zakon in nič kaj dražja za menjat kot jermen. Problem pa je ko ima nekdo 350.000 in ima še prvo verigo notri in mu jo vtrga. Nič ni večno. :)
Zadnjič spremenil snezeni_moz, dne Po feb 15, 2016 12:38 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Nakup vozila jermen/veriga

Napisal/-a pskoda Po feb 15, 2016 12:38 pm

;) in govoruiš na pamet glede cen menjave
Priponke
Zajeta slika.JPG
Lp
 
snezeni_moz
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: Pe feb 12, 2016 12:45 pm

Re: Nakup vozila jermen/veriga

Napisal/-a snezeni_moz Po feb 15, 2016 12:41 pm

Grdo kot hudič. Kaj je to nek ameriški vaški tuning. Kje pa imaš prostora v nekem športnem vozilu za 10 centimetrov debel jermen. Tak jermen je bolj za okoli hlač namesto pasa kot za v resen športni avto.
 
Uporabniški avatar
grega983
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1658
Pridružen: Po nov 30, 2009 9:23 pm
Kraj: Fram

Re: Nakup vozila jermen/veriga

Napisal/-a grega983 Po feb 15, 2016 1:03 pm

Sami jaki poznavalci :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Lancia Delta Hf T pa Alfa 159 SW 20v pa Alfa 33Permanent 4 pa ......
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 64 gostov