Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
philstar
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Ne apr 24, 2016 3:57 pm

Kateri SUV za 8 - 10K, rabljen.

Napisal/-a philstar Ne apr 24, 2016 4:43 pm

Vsi lepo pozdravljeni, pohvale za dobro urejen in koristen forum. Sicer je že nekaj podobnih tem mogoče dobiti na spletu, vendar so moje potrebe malce specifične, zato sem odprl novo temo.

V bližnji prihodnosti načrtujem nakup rabljenega avtomobila nekje do 10k na cesti.

Moje potrebe in želje.

TEREN Spodobne terenske zmogljivosti. Tu ne mislim hard 4X4 teren, ampak gorske poti, sneg, travniki, polja....

ASFALT Udobno vožnjo tudi na asfaltu. Avtoceste avto skoraj ne bo videl, morda le kakšen dopust ali potovanje. Največ bo vožen po regionalnih cestah nekaj pa tudi po kolovozih, gorskih poteh....

VZDRŽEVANJE. Tu seveda želim avto, ki naj bo nekoliko ekonomičen. Razumem, da so suvi dražji od cliotov ampak vseeno neka normalna ekonomika je zaželjena.

BENCINAR Avto naj bi bil bencinar, ker bo 90% vožen na razdaljah < 10 km. Letno pa nekje 5k km.

AVTOMATSKI MENJALNIK s to željo se nabor zmanjša. Rad bi če je le možno avtomatski menjalnik, vendar ta pogoj ni ultimativni.

PROSTORNOST/OKRETNOST sicer se to izključuje vendar iščem vozilo, ki bi bilo dovolj udobno a še vedno okretno za premagovanje ožjih gorskih poti.

ZANESLJIVOST motorja, menjalnika, pleha. Če veste kateri motorji, modeli.... so zanesljivi.

PORABA/LETNIK/KILOMETRI Ker ne naredim veliko kilometrom, mi poraba ni najpomembnejša. Letnik je lahko tudi kakšno leto starejši če je vozilo ohranjeno in dobro opremljeno. Kilometri tam do med 150-200k bi bilo sprejemljivo, sicer pa čim manj.

SLO/TUJINA Obe varianti sta možni. Kupil bi npr iz Belgije ali Nemčije če je avto vključen v tracking sistem in je zgodovina povsem poznana. SLO poreklo je tudi OK, vendar se bojim, da tu ni veliko izbire.

Z upoštevanjem teh kriterijev, se mi še najbolj približa Subaru Forester. Svetujete, kaj drugega?
 
 
philstar
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Ne apr 24, 2016 3:57 pm

Re: Kateri SUV za 8 - 10K, rabljen.

Napisal/-a philstar Ne apr 24, 2016 6:07 pm

Hvala.

CCrosserji so mi simpatični, sprašujem pa se zakaj so cenovno tako ugodni napram Feresterjem ali kakšnim drugim znamkam. Tudi Outlanderji so dražji, pa čeprav naj bi bili praktično enaki.

Rav4 baje ni ravno sposoben na terenu.
BMW ne bi kupil, znamka mi ne predstavlja takšne vrednosti, da bi žrtvoval druge lastnosti vozila.

Bolj blizu so mi Tucson, Sportage, QashQai(sicer malce majhen), Grand Vitara. Pri Korejcih me skrbi rjavenje in kakovost izdelave.

Nedosegljivi pa so terenci LC, Patrol.... Pa tudi omejena izbira bencinarjev.
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Kateri SUV za 8 - 10K, rabljen.

Napisal/-a nebivedu Ne apr 24, 2016 8:14 pm

Subaru forester, bencinar in ročni menjalnik, stara mašina s 125KM (92kW) tam do letnika 2005. En in edini. Boš potem, ko ga boš kupil videl zakaj. Po cestah kot oseben avto (mu noben terenec ne seže do kolen kar se tiče udobnosti in stabilnosti), po kolovozih in gorskih cestah pa boljše kot terenec, ker ima zelo nizko težišče in se pelješ brez problemov po večjih nagibih kot s terencem. Ni pa to terenec. Na terenu se sicer pozna robustnost foresterjevega podvozja napram ostalim suvom in osebnim avtomobilom, ampak ni pa to robustnost terencev tipa landcruiser, patrol, defender.

Forester z ročnim menjalnikom ima reduktor enako kot resni terenci. Zato se po terenu veliko bolje pelje od suvov brez reduktorja. 125KM motor pa zato, ker je brez problemov, z njim narediš brez problemov miljon kilometrov, deli so poceni in ni žejen preveč (po terenu z reduktorjem je hitro 10 litrov na 100km).

Pazit moraš na pleh. Pleh v blatnikih naj bo čimbolj cel. Z roko pod blatnik do vrha amortizerja in preveriš, če je tam gnil. Če je gnil, išči drugega, razen če ti ga da za po cene.

Pa za po terenu mu daš yokohama geolandar ATS gume gor in boš prilezel povsod.

Recimo tale bi bil zanimiv, če bi bila cena tam pod 5000€.

Drugače pa prvi SUV je bil Subaru Outback. Mogoče lahko tudi v to smer pogledaš. Je še večji in prostornejši od foresterja.
Old subarus never die, they just get faster!
 
philstar
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Ne apr 24, 2016 3:57 pm

Re: Kateri SUV za 8 - 10K, rabljen.

Napisal/-a philstar Ne apr 24, 2016 8:33 pm

nebivedu je napisal/-a:Subaru forester, bencinar in ročni menjalnik.......


Edit. Hvala
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Kateri SUV za 8 - 10K, rabljen.

Napisal/-a nebivedu Ne apr 24, 2016 8:49 pm

Drugače pa se prijavi na slovenski Subaru forum. Tam se najde tudi kak forester, ki ga na avto.net-u ne bo za občutno nižjo ceno.
Old subarus never die, they just get faster!
 
philstar
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Ne apr 24, 2016 3:57 pm

Re: Kateri SUV za 8 - 10K, rabljen.

Napisal/-a philstar Ne apr 24, 2016 9:30 pm

Bom. Kaj pa kasnejši modeli turbo 2.0 177 CV ali še novejši turbo 2.5 230 CV
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Kateri SUV za 8 - 10K, rabljen.

Napisal/-a nebivedu Po apr 25, 2016 9:01 am

Jaz bi se turbo motorjev izogibal.
Imajo sicer dovolj moči, ampak v turbo foresterju ni več reduktorja, ker ima motor kao dost moči. Pije ko žolna na kratke razdalje, servisi so vsaj X2 in ti motorji niso toliko vzdržljivi kot navadni brez turbine. Bo motor delal ob rednem servisiranju, ampak bodo servisi vedno dražji, ker bo ogromno stvari za zamenjat.

Pa tak avto se prodaja ponavadi, ker ni poštiman in bo vložek vanj vsaj še enkrat nakupna cena avta. Če je pa dober, se pa ponavadi ne prodaja ali pa je cena temu primerna.

Pa na terenu se bo poznala odsotnost reduktorja in manj navora v nizkih obratih. Je težko vozit, ko nimaš dost navora pri nizkih obratih, ko pa gas pohodiš pa turbina da moč in gume zavrtijo v prazno.
Old subarus never die, they just get faster!
 
atek
Novinec
 
Prispevkov: 128
Pridružen: Če jan 27, 2011 4:44 pm

Re: Kateri SUV za 8 - 10K, rabljen.

Napisal/-a atek Če apr 28, 2016 6:25 pm

Iz lastnih izkušenj predlagam Ford Kugo, ampak mislim da za ta budget ne bo dobre Kuge.
Lp atek
 
Bucko99
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 771
Pridružen: Če apr 13, 2006 9:14 pm
Kraj: Around Ljubljana

Re: Kateri SUV za 8 - 10K, rabljen.

Napisal/-a Bucko99 Če apr 28, 2016 9:07 pm

Mogoče kaj od tega: http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... %20Comfort
http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... O%20PORE...
ali pa Toyota iz enega posta prej..

za gorske poti, sneg, travniki, polja.... je čisto dovolj, po snegu gre ko tank, poraba cca 9-13, mogoče včasih manjka reduktor, vendar če ne misliš vozit offroada ga niti ne potrebuješ.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: cc09, driver8 in 58 gostov