Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Anon
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 52
Pridružen: To jan 27, 2015 8:40 am

Dizel za do 5000 EUR

Napisal/-a Anon Ne maj 01, 2016 4:26 pm

Moja zadnja avto-nakup misija pred kakšnim letom se ni izšla. Tokrat imam malo manjše ambicije, oziroma izbiram avto za manj časa.
Skratka, proračun je nekje okoli 5000 EUR in mora biti dizel. Do zdaj sem gledal mazdo6, passata in eventualno octavio.
Ker imam zaradi dela bolj malo časa, me mika, da bi ga našel pri kakšni avto firmi, da bi menjal staro za staro in sicer bi mojo Alfo Romeo 147 letnik 2002 vzeli v račun. Ima kdo predstavo koliko bi zanjo "iztržil". Vem, da je pametneje prodati sam in kupiti od posameznika, ampak čas ter neizkušenost pri prodaji/nakupu avta... kaj menite?

Hvala!
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Dizel za do 5000 EUR

Napisal/-a limas Ne maj 01, 2016 4:33 pm

Tako na oko okrog jurja. Kateri motor? Za hitro prodajo je treba nastaviti kar nizko ceno, drugače avto bivakira na avto.net dolge mesece.
Trenutno je težko prodati rabljen avto. Za 5k pa se raje ozri za Francozi, oktavije in pasati so precenjeni in za to vrednost že v poštenih letih.
 
Anon
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 52
Pridružen: To jan 27, 2015 8:40 am

Re: Dizel za do 5000 EUR

Napisal/-a Anon Ne maj 01, 2016 4:44 pm

Francozov na splošno ne maram, ampak... A tole mislite, da je v redu kupčija: http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... 02.0%20d...

Avto je pa 77kW verzija, bencinar.
 
kristijan123
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 48
Pridružen: Po maj 25, 2015 6:24 pm

Re: Dizel za do 5000 EUR

Napisal/-a kristijan123 Ne maj 01, 2016 5:16 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira!


Ma jaz nebi kupoval dci motorjev pa ne da bi bili v osnovi toliko slabi ampak predpisani servisni intervali na 30k km so preveč kar posledično uničuje motor, če bi gledal renaulte bi gledal bencinarje...če pa že gledaš francoze poglej za kakšnim hdi motorjem ti so kar dobri poznam več ljudi ki jih imajo in se ne pritožujejo kaj dosti pa tudi kako alfo, fiata, lancio 1.9 ali 2.4 tu pri motorju nimaš kaj falit, če se pa ne spoznaš pa raje uzemi kakšnega s seboj :mrgreen:

Sem neki gledal po avto netu in imaš kar nekaj dobrih vozil usaj meni se zdi no. Želim ti pa uspešen in dober nakup ter srečno vožnjo :D
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Dizel za do 5000 EUR

Napisal/-a limas Ne maj 01, 2016 5:35 pm

V kolikor je omenjena laguna resnično servisirana na pooblaščencu, bo v nekaj dneh prodana. V tem primeru je dovolj ujemanje servisne z delovnimi nalogi in servisno bazo. Pa še z merilcem laka ga premeriš.
Vprašaj ga kdaj je bil prvič menjan klinasti jermen? Opravlja se na 160k ali 6 let; tukaj je precej zmešnjave.
V laguni se voziš kot gospod: odličen motor, udobje, varnost, zvočna izolacija, oprema. Oktavija je stopnja nižje, cena pa višja.
 
Uporabniški avatar
radar
Uporabnik
 
Prispevkov: 916
Pridružen: Po maj 09, 2005 9:44 am

Re: Dizel za do 5000 EUR

Napisal/-a radar Ne maj 01, 2016 5:48 pm

Pozdravljen.

2.0 dci nima jermena ampak ima verigo, servisni interval je predviden na 20.000 km in ne na 30.000 km.

lp
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Dizel za do 5000 EUR

Napisal/-a limas Ne maj 01, 2016 5:59 pm

Uradni renojevi podatki za 2.0 dci:
http://www.powertrain.renault.com/our-r ... 2.0-dcim9r

Klinasti jermen vsekakor ima, servisni intervali so predvideni na 30k ali 2 leti.
 
Uporabniški avatar
radar
Uporabnik
 
Prispevkov: 916
Pridružen: Po maj 09, 2005 9:44 am

Re: Dizel za do 5000 EUR

Napisal/-a radar Ne maj 01, 2016 6:18 pm

Motor ima verigo in nima klinastega jermena.

Servisni interval je bil pri moji nastavljen na 20.000 km.

lp
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Dizel za do 5000 EUR

Napisal/-a nejc1 Ne maj 01, 2016 6:22 pm

Klinastega res ne, verjetno je mislil rebrastega, če ta ni bil menjan se pač da menjat v kompletu s šponarjem in vodno pumpo pa je mir, saj to ne bo nek velik strošek...
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Dizel za do 5000 EUR

Napisal/-a esem Ne maj 01, 2016 6:52 pm

limas je napisal/-a:....prašaj ga kdaj je bil prvič menjan klinasti jermen? Opravlja se na 160k ali 6 let; tukaj je precej zmešnjave....
Zmešnjavo ustvarjaš samo ti, ker ni jasno, ali govoriš o verigi/(zobatem)jermenu, ki poganja odmično gred ali o jermenu, ki poganja alternator. To drugo je povsod in vedno jermen (160/6), prvo je pri tem renojevem motorju veriga (lifetime).
Ker se pri dilemi jermen/veriga VEDNO govori samo o zadevi znotraj motorja, ki poganja odmično gred in NIKOLI o ("mikro")jermenu, ki poganja alternator, si uspel naredit pravo mineštro. Tudi če si imel kak čuden razlog za tako vprašanje, bi to lahko takoj pojasnil in zmede ne bi bilo.
Timing Chain: lifetime
Oil change intervals: up to 30,000 km or 2 years
Diesel Particulate Filter: lifetime
Cooling liquid: up to 160,000 km / 6 years
Air Filter: up to 120,000 km
Ancillary Belt: up to 160,000 km / 6 years
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Dizel za do 5000 EUR

Napisal/-a limas Ne maj 01, 2016 7:31 pm

Brez panike.
Zelo jasno govorim o klinastem ali mikro jermenu. Zobatega jermena ni, ker ga nadomešča veriga. Torej glede pogonskih zadev ni nobene zmede.

Klinasti jermen bi moral biti zamenjan pri 160k ali 6 let.
Avto jih ima 270k in 8 let ter zamenjan klinasti jermen.
Matematična kombinatorika daje možnost 160k v dveh letih (malo verjetno) in preostanek km (110k) v zadnjih šestih letih.
Druga možnost je menjava po prvih 6 letih in 110k in druga menjava, pri 270k (zopet magičnih 160k v dveh letih).
Tretja možnost je, da je bil jermen prvič menjan pri 270k, kar pomeni čudna servisna zgodovina, ki se ne ujema s tovarniškimi servisnimi priporočili. Zato potencialnemu kupcu svetujem, da dobi obrazložitev.
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Dizel za do 5000 EUR

Napisal/-a nejc1 Ne maj 01, 2016 7:55 pm

Ti očitno ne veš kaj je klinast jermen:
Tole(pri novejših vozilih se zelo redko uporablja):
Slika

Ta avto ima pa poleg ketne rebrasti jermen za servo, kompresor klime in alternator:
Slika

Drugače pa nikjer ne piše kdaj je bilo menjajo, lastnik je dlje časa in lahko je bilo menjano na 160kkm pri 4-5 letih starosti. Sicer pa tudi če je bilo menjano prepozno se jaz zaradi tega ne bi ravno sekiral, bolj bodi pozoren, da so bili mali servisi redno delani, če so bili na 30kkm (olje in filter) mene osebno ne bi ravno vleklo k nakupu, pa naj bo avto še kako lep...
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Dizel za do 5000 EUR

Napisal/-a limas Ne maj 01, 2016 8:37 pm

Ni potrebe po odkrivanju tople vode.
Klinasti ali mikro jermen poganja alternator, klimo, vodno črpalko, servo. Pri omenjenem renojevem motorju bi se po prevodu imenoval pomožni jermen (ancillary belt).
Forumi, ki imajo enaka stališča:
http://www.vozimvolvo.si/e107_plugins/f ... .php?46980

https://slo-tech.com/forum/t666770

Zobati jermen ali veriga pa poganja odmično gred za ventile.

https://slo-tech.com/forum/t496151

Predlagam, da se debata o jermenih ustavi in se osredotočimo na glavno temo.
Osebno ne bi vzel rabljenega avta, če ni bil servisiran po priporočilih proizvajalca. Skrajšanje serv. intervalov me ne bi motilo. Če pri 2.0 dci zdrži mikro jermen in vodna črpalka z vsemi rolicami 270k, je dokaz, da gre za odličen motor.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Dizel za do 5000 EUR

Napisal/-a esem Ne maj 01, 2016 8:42 pm

V bistvu je še vedno klinasti, le da ima namesto enega (pre)velikega klina več majhnih. Tako je naležna površina enaka ali večja, gibljivost pa precej večja ipd.

Vrnimo se na ON
 
Anon
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 52
Pridružen: To jan 27, 2015 8:40 am

Re: Dizel za do 5000 EUR

Napisal/-a Anon Po maj 02, 2016 10:01 am

Hej,

hvala za nasvete, malo smo zašli pomojem, tako da mal vračam temo na tisto osnovno vprašanje:
kateri dizel do 5000 EUR? Sam o avtih ne vem prav dosti, predvsem pa ne o dejanskih voznih lastnostih. Francozom načeloma nisem naklonjen, ker mi Peugeot 207 od punce res ne ustreza, ampak ravno zato sprašujem: ali se za 5000 EUR bolj splača malo starejši passat ali kakšen drug nemec, morda škoda, ali je pametneje kupiti manj zrabljenega francoza?

Hvala za vsa razmišljanja in nasvete!
 
kristijan123
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 48
Pridružen: Po maj 25, 2015 6:24 pm

Re: Dizel za do 5000 EUR

Napisal/-a kristijan123 Po maj 02, 2016 12:21 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira!
:roll:

Ma glej odvisno na kaj naletiš lahko ti bo passat s 250-300k km naredil še enkart toliko lahko pa ne, najboljše da najdeš avto od nekoga ki ga poznaš in veš kaj je bilo menjano in kako so bili servisi delani, seveda če imaš to možnost...drugače avto.net vsak dan, večkrat na dan in iskati avto ko avto najdeš uzemi nekoga s seboj in pojdi pogledat. Glede tvojega vprašanja pa je moje mnenje tako, jaz bi vzel Francoza kakor sem rekel HDI motorji so dobri in ob rednem vzdrževanju z mašino ni nič narobe poglej mogoče kakšnega Citroena c5, Peugeota 407 v obeh se pelješ kot kralj če ti manjši ne odgavarjajo, če si že gledal Mazdo poglej tudi kakšno Hondo accord, kakor sem slišal dizli niso slabi in zelo so tihi :D
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 962
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Dizel za do 5000 EUR

Napisal/-a matejxx Po maj 02, 2016 12:42 pm

Lahko kupiš starega pasata ali pa malo novejšo laguno. Pri obeh so dve možnosti:
1. da boš z avtom zadovoljen
2. da boš preklel, dan ko si kupil ta avto.


Jaz se bi v tem primeru rajši odločil za Laguno oziroma Francoza. Seveda pa je najbolj važno, da preveriš, da je avto res servisiran. Če pri Laguni na linku res vse drži mora biti kar dober nakup. Še boljše bi pa bilo kupiti od prvega lastnika.
 
Uporabniški avatar
radar
Uporabnik
 
Prispevkov: 916
Pridružen: Po maj 09, 2005 9:44 am

Re: Dizel za do 5000 EUR

Napisal/-a radar Po maj 02, 2016 1:57 pm

Za omenjeni denar bi se izogibal 2.0 tdi motorju iz VW skupine in bi obvezno gledal 1.9.

Če ni nujno, da je iz VW skupine, pa zna biti laguna 3 z znano zgodovino zelo dober nakup.

lp
 
Anon
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 52
Pridružen: To jan 27, 2015 8:40 am

Re: Dizel za do 5000 EUR

Napisal/-a Anon Po maj 02, 2016 2:08 pm

Hvala vsem, to rabim, jasen konkreten nasvet!
Saj mi je jasno, da se vedno lahko opečem. Ne, nimam nikogar, da bi od njega kupil avto in tako poznal zgodovino, torej bo kar avto.net... Znotraj tega je pa tako, da izkušnje in poznavanje prakse veliko pomeni, vsaj pomojem, in raje kupim francoza, če je za ta denar in te želje to bolj smotrn nakup, kot da bi z glavo skozi zid silil. Dejansko mi je kar vseeno, mi pa prija ideja, da bi se "vozil kot kralj". Preprosto, ker sem se preselil in menjal službo, sem veliko v pisarni in bolj malo na cesti. Zato pa bi imel avto, da bi med vikendom malo izkoristil prosti čas in se odpeljal nekam na izlet, fural bi se pa prijetno, mehko in udobno.

Hvala vam, res!
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: Dizel za do 5000 EUR

Napisal/-a nered Po maj 02, 2016 9:12 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira!
Osnove komunikacije!



Glede na to je potem tole ena boljsih izbir, ce zelis dober motor, malo porabo, udobnost in opremo. Oz. z tvojimi besedam avto kjer bi se vozil kot kralj mislim, da se mu tole kar dosti pribliza.

Peugeot 407 2.0 HDI (136HP)
http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... 0HDi%2016V

Citroen C5 2.0 HDI (136HP)
http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... 0HDi%20FAP

Skoraj ista avta. Osebno mi je 407 boljsa izbira. Ce pogledas na avto.net 407ke in C5ke je kar lepa izbira.

Tu bo najvecji strosek vztrajnik. Racunaj 600-800 eur ce servisiras ali kupujes dele pri nas. Se pa da ceneje priti skozi, ce dele kupis v avstriji in servisiras pri nas.

Jaz ko sem kupoval vztrajnik komplet (vztrajnik potisni lezaj, sklopka) sem v Sloveniji nasel najcenejse 389 EUR pri avtodeli24 stem, je pri menjavi potrebno menjati se nekaksne gumice ali lezaje (30 EUR) in olje (20-30 EUR). 20min cez mejo Avstriji (Liebnitz) pa sem dal za celi komplet 277 EUR vkljucno z oljem za menjalnik. Tiste gumice ali lezaji al pac kar so ze bli je nabavil mehanik. 44,000km kasneje se vedno tece gladko.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 71 gostov