Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
kristijan123
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 48
Pridružen: Po maj 25, 2015 6:24 pm

Re: Dizel za do 5000 EUR

Napisal/-a kristijan123 Po maj 02, 2016 10:26 pm

malo čez tvoj budget ma po moje bi se dalo kej zbit ceno

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... TR.OKNO....

takega s tako mašino imajo na bivši firmi kjer sem delal in avto ma okrog 450k km in verjameš ali ne brez izrednih okvar, prva turbina, za sklopko in vztrajnik pa nisem prepričan. Fotr ma bencinarja 1.6 in je zelo zadovoljen avto pa je ful udobn s ful placa.

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... ance%20P...

evo pa tudi to je zelo zelo udoben avto, ga ma en mehanik ki ga poznam in pravi da je dober.

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... y%2012-m...

Avtov maš kolkr hočeš samo favorita si moraš izbrati :D
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Dizel za do 5000 EUR

Napisal/-a titanius To maj 03, 2016 7:28 pm

Izjemno mi je všeč, ko prodajalec napiše: možen pregled avta na servisu po vaši izbiri.
Me kar vleče k nakupu.
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Dizel za do 5000 EUR

Napisal/-a uros11 To maj 03, 2016 7:57 pm

Morda so tudi taki, ki tega ne dovolijo. Jaz vem, da bi dovolil in celo želel bi to. Ne bi ga pa hotel voziti iz Postojne v Celje, da mi bo tam gor zbijal ceno, ker cene itak ne bom spustil. V krogu 20 km po izbiri, dlje ne grem. Za mojega sem skoraj ziher, da oglas ne bi imel več kot 10 minut na netu, tako kot sem ga imel za pasata ene 3-5 minut, potem sem zbrisal in jasno prodal. Dilerju sicer, but who cares.
 
kristijan123
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 48
Pridružen: Po maj 25, 2015 6:24 pm

Re: Dizel za do 5000 EUR

Napisal/-a kristijan123 To maj 03, 2016 10:18 pm

ma sej to pravim, če je avto dober bo šel 1.2.3 in zamudiš priliko, tako kot je šel tvoj passat :D
 
rnisan
Novinec
 
Prispevkov: 377
Pridružen: So feb 09, 2008 11:51 pm

Re: Dizel za do 5000 EUR

Napisal/-a rnisan To maj 03, 2016 10:29 pm

Dober avto naceloma res gre hitro, ampak pogoj za to je tudi nizja cena od primerljivih. Jaz sem prva dva avtomobila imel na avto.net cca 3-4 mesece. In vedno je prvi, ki ju je prisel gledati, tudi kupil. Pac nimam najnizje cene, so pa vedno moji avtomobili med najboljsimi primerki tega modela. To pa zato, ker vedno prodajam povsem izpraven in res dobro ohranjen avto in se mi ne mudi s prodajo. Tako je tudi sedaj.

Bom pa mogoce kdaj prodajal avto pred kakim vecjim posegom (velikim servisom, zmahanim podvozjem ipd.) in bo na a.net med najcenejsimi. Mogoce pa prodam hitreje, kdo ve.
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Dizel za do 5000 EUR

Napisal/-a uros11 Sr maj 04, 2016 8:36 am

Glede na opise, kaj folk prodaja, moj pa je praktično brezhiben (ne dela stikalo za desno okno, kar bom zrhital), neprevrten, čeprav vprašanje, če bo kdo to verjel... domnevam, da bi moral iti dokaj hitro, ko bi ga dal na net. Bi dal.... ker žena kao hoče novega. Imel sem poškodovan prag za levim kolesom, ki je bil poklepam in pobarvan, so mi barvali še cela brata, ker je odletel 1 mm2 barve na robu vrat.... jao. Kapljico korekturke in bi bilo....

Sem pred mnogo leti prodajal starega golfa 3 s 320 kkm, pa pride muho, pa reče, da avto kaže 300+ kkm. Pa saj ti takega prodajam... žal pa je bil edini, pa sem mu spustil, ker sem čakal novega.
 
Anon
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 52
Pridružen: To jan 27, 2015 8:40 am

Re: Dizel za do 5000 EUR

Napisal/-a Anon Če maj 05, 2016 9:49 am

Včeraj sem gonil svojo Alfo do Kopra in... rabim nov avto :)

Izbrat mi ga ni problem, po internetu gre, tremo imam pred ogledi. Ker kot rečeno lahko gledam u mašino, ampak če ravno ni vse od olja, oziroma ne pušča tako, da šprica je meni vsaka mašina "dobra". Po drugi strani vem, da eni avti so tudi pri 200km+ čisto dobri, drugi niso. Jaz pa ne vem kateri. Alfa se mi zdi super, ko je nova, potem pa kar hitro začne "žret" dnar. Mogoče je moj problem ravno to: vse bi, ampak nobenega ne zberem in grem pogledat...
Hvala za predloge avtov, za vsakega posameznega se napalim kot mala punčka na ponija. In si predstavljam kako Citroenovo hidravliko sprobavam, tale Honda mi je sploh od nekdaj všeč, ampak se mi zdi, da so deli dragi...

No, dobro, bom se podvizal, zbral kakšenga za ogled in potem... jah, šel gledat.
 
Anon
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 52
Pridružen: To jan 27, 2015 8:40 am

Re: Dizel za do 5000 EUR

Napisal/-a Anon Če maj 05, 2016 11:55 am

Kaj menite o teh dveh opcijah: za/proti:

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... STR.OKNO...

^ honda od zgoraj

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... 1.9%20JTDM

Alfa, ker so mi alfe hude... čeprav so izziv za vzdrževat.
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Dizel za do 5000 EUR

Napisal/-a titanius Če maj 05, 2016 10:27 pm

Praktično sta tako honda kot alfa kar draga za vzdrževanje, predvsem odvisno a ga popravljaš pri pooblaščencu ali privat mehaniku. Mi je pa nekako honda bolj všeč od teh dveh. Vseeno avto na preventivni pregled, poskusi mehanika vzet s sabo na ogled če je možno.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Dizel za do 5000 EUR

Napisal/-a pskoda Pe maj 06, 2016 6:35 am

1.9 jtdm je top shit motor. Ta motor ne bo odpovedal pa tudi če mu yebeš vse po spisku. Bolj so problem stvari okrog njega sploh, če ni servisiran. Problem je lahko tudi menjalnik, ker so baje ležaji prešvoh sploh če je motor še čipiran. Potrebna je menjava ležajev v menjalniku
Lp
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Dizel za do 5000 EUR

Napisal/-a limas Pe maj 06, 2016 9:23 pm

Kot sem domneval, je tista laguna na začetku posta prodana v momentu, tema pa se bo vlekla kot jara kača.
Dobra ponudba izgine v enem dnevu.
Res je, da so preprodajalci prisotni na avto.net 24 ur.
Še ena ponudba, ki bo šla dokaj hitro. Se splača pogledat:
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... 0HDi%20FAP
 
Anon
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 52
Pridružen: To jan 27, 2015 8:40 am

Re: Dizel za do 5000 EUR

Napisal/-a Anon So maj 07, 2016 1:34 pm

 
markxx
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Pe jul 02, 2010 6:35 pm

Re: Dizel za do 5000 EUR

Napisal/-a markxx So maj 07, 2016 5:10 pm

Omenjaš trgovino avtodeli24.com. Imaš kakšne konkretne izkušnje z njimi? Sam trenutno kupujem vztrajnik in me zanima, če so zanesljivi za naročilo. Kje pa si v Avstriji dobil vztrajnik toliko ceneje, se da naročiti preko spleta?
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Dizel za do 5000 EUR

Napisal/-a titanius So maj 07, 2016 6:42 pm

Vseeno bi ti svetoval, da ne porabiš ves denar za avto. Daj si pod vzglavnik 500€ rezerve, saj je z rabljenim avtom isto kot z loterijo. Recimo z menoj je bilo isto. Dal 3500 pred 2leti in pol za P307 bencinarja, se še domov nisem pripeljal je že zaznal napako katalizatorja medtem ko je na testni vožnji bilo vse ok :lol: smo zrihtal katalizator, sem veliki servis naredil, 2x mali servis, komplet diski,ploščice, obnova alternatorja, nov akumulator nakar po 2letih vožnje spet odpove obnovljeni katalizator. Sem ga dal na net, prodal takega (seveda sem lastniku povedal kaj je s katalizatorjem) pod ceno, kupil VW 4 leta starejšega od P307 in za občutno manj denarja( P307 je bil 3500, VW golf 4 1050) in trenutno moram reči, da sem zadel loterijo, naredil 2000 km v mescu pa nisem še nič popravljal, nič ne ropota. Ni nujno, da je vsak novejši avto boljši od starejšega. 500€ na stran pa mogoče preventivno takoj zamenjaj olje in filtre ob nakupu kot sem storil jaz.
 
Aesthetics
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 517
Pridružen: Sr mar 26, 2014 7:52 pm

Re: Dizel za do 5000 EUR

Napisal/-a Aesthetics So maj 07, 2016 6:57 pm

Se strinjam z titanius. Sploh če boš kakšno alfico kupil, ti ne uide par stotakov takoj za servis in podobno. Če ne misliš 159ke sam popravljat, ne verjamem da bo dober/varčen nakup. Sploh ker je uvožena in pa 2008 letnih tako poceni. Nekaj mora biti za tem. :?: Tiste malo bolj ohranjene gredo proti sedmim jurjem+.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Dizel za do 5000 EUR

Napisal/-a esem So maj 07, 2016 7:49 pm

markxx je napisal/-a:Omenjaš trgovino avtodeli24.com. Imaš kakšne konkretne izkušnje z njimi? Sam trenutno kupujem vztrajnik in me zanima, če so zanesljivi za naročilo. Kje pa si v Avstriji dobil vztrajnik toliko ceneje, se da naročiti preko spleta?
Ali citirate predhodne poste , ko ni potrebno, ali ne citirate, ko bi morali (potem pa čas zgubljat z iskanjem).

Itak pa je to čisti OFF, še posebno, ker ima ta trgovina svojo temo!
 
kristijan123
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 48
Pridružen: Po maj 25, 2015 6:24 pm

Re: Dizel za do 5000 EUR

Napisal/-a kristijan123 Ne maj 08, 2016 1:30 pm

ma rizik je z vsakim nakupom bilo čega.. lahko kupiš nov avto pa ti bo delal same probleme lahko pa kupiš avto s 400k km in bo vse ok, je pa manjša verjetnost da bo kaj narobe pri novem. preprosto bolj kot odlašaš slabše je jaz sem imel priliko kupit bmw e39 528i 250k realnih kilometrov redno vzdrževan in servisiran v glavnem ful ful lep avto za 3000€ in sem premleval ali bi ali ne in je avto šel tako da izberi pojdi pogledat kupi, če ti dela preglavice, prodaj kupi drugo.
 
Anon
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 52
Pridružen: To jan 27, 2015 8:40 am

Re: Dizel za do 5000 EUR

Napisal/-a Anon Če maj 12, 2016 1:35 pm

Alfa mi je ljuba, ampak... kaj pa Volvo?
O znamkah namreč ne vem prav dosti... kakšna je zanesljivost, cena servisov...
Na splošno: če primerjam Alfo 159 in Volvo S40... po konjih, motorju in ceni sta podobna, ampak kaj pa vse drugo?
 
kristijan123
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 48
Pridružen: Po maj 25, 2015 6:24 pm

Re: Dizel za do 5000 EUR

Napisal/-a kristijan123 Ne maj 15, 2016 1:08 pm

Anon je napisal/-a:Alfa mi je ljuba, ampak... kaj pa Volvo?
O znamkah namreč ne vem prav dosti... kakšna je zanesljivost, cena servisov...
Na splošno: če primerjam Alfo 159 in Volvo S40... po konjih, motorju in ceni sta podobna, ampak kaj pa vse drugo?


Kakor sem slišal so Alfini 1.9 in 2.4 jtd motorji zelo dobri, izogibaj se 2.0 jtd, deli za Alfe so relativno ugodni, podvozje je malo slabše, vendar to se da vse obnovit in cena ni visoka. 159-ke naj bi imele težave z volanskimi letvami, avti imajo dosti čričkov, za elektroniko ne vem. bolj bi ti priporočal nakup 156-ke deli so cenejši in manj se kvari, maš pa kar veliko izbiro JTD sportwagon.

Deli za Volvote so pa zelo zelo dragi, ponaredkov in konkurence menda nimaš dosti, samo so pa zelo trdni avti in kvalitetno narejeni jaz nisem še slišal lastnikov se pritoževati, če te zanima več poglej na VOLVO FORUM, toplo bi ti pa priporočal nakup s60 je malo večji avti in bolj udoben z več opreme, motor pa D5, to je 2.4 motor in je zelo kvaliteten stroj.
 
rnisan
Novinec
 
Prispevkov: 377
Pridružen: So feb 09, 2008 11:51 pm

Re: Dizel za do 5000 EUR

Napisal/-a rnisan Ne maj 15, 2016 1:28 pm

Sem imel Alfo 156 1.9 jtd. Imel sem jo le 3 mesece in sem menjal senzor odmicne gredi. Strosek cca 100€ ce se pra spomnim. Kaj vec o stroskih ne morem povedati, sem ga imel premalo casa. Vem pa da so jim roke hiba in je menda to kar financen zalogaj. Poleg tega je tezko najti zelo dobro ohranjeno alfo.

Po alfi sem kupil Volvo S60 D5. Imam ga skor 6 let in niti ene okvare na motorju, ceprav je avto ze skor 13 let star in ima 413 000 km prevozenih. Kar se mene tice, je po kakovosti Volvo res vrhunski avto. Popravljal sem le podvozje: koncniki in amortizerji ter seveda redno vzdrzevanje. Vse ostalo dela brezhibno se sedaj in nic ne kaze, da bo kmalu kaj odpovedalo.

Alfa je bolj sportna: trsa, vsak premik volana se takoj cuti na cesti. Volvo je narejen za krizarjenje po avtocesti in po regionalnih cestah. Sedezi so v Volvu izredno udobni, originalno ozvocenje pa odlicno.

Volvo je drag za vzdrzevanje, ce kupujes rezervne dele pri slo trgovcih. Ce se spoznas na ebay in malo brskas po tujih spletnih straneh, prides lahko zelo ugodno skozi. Npr. zadnja amortizerja za cca 100€ na par, sprednji za 150€ za par (govorim o znamkah Sachs, Monroe, KYB in ne neki najcenejsi izdelki brez imena).
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: IcEm4n in 63 gostov