Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
brett
Novinec
 
Prispevkov: 296
Pridružen: Če okt 02, 2008 11:38 am

Nakup novega: VW golf variant - Škoda octavia

Napisal/-a brett Pe maj 06, 2016 1:32 pm

Pozdravljeni!

Minilo je sedem let in počasi sem si zaželel menjati vozilo. Golf VI. generacije (1.4TSI) mi je (in še vedno) dobro služil. V vseh teh letih sem lansko leto zamenjal samo metlici na prednjih brisalcih. Tako, da sem izredno zadovoljen z njim in mi je po eni strani kar težko, ker se bo moral posloviti...

Novo vozilo se bo kupovalo zaradi tega:
- ker verjamem, da za sedanjega še iztržim dobro ceno (glede na km, opremo, izgled) in ne bi bilo potrebno preveč kredita. Ker z leti ne bom kaj več privarčeval (stan. kredit), vrednost vozila pa bo še padala, ergo: večji kredit
- ker je prišel nov član družine
- ker z ženo rada potujeva za čas dopusta (aktivne počitnice lastne organ. po Evropi) in bomo sedaj, ko smo trije, rabili večji prtljažnik (razni strešni kovčki odpadejo!)

Skratka, dokončna odločitev še ni padla, a zaenkrat sta mi v oči padla modela, ki sta v naslovu. Naredil sem si že tudi konfiguraciji, ki ju prilagam na koncu (printscreen) tega posta. Poleg njiju pa me po eni strani malce (v pozitivnem smislu) "bega" tudi Citroen berlingo.
Da pa ne bom tretjega zaenkrat mešal, postavljam vpršanja za prvo dvojico, glede na izbrani konfigurator.

VW je dražji, a ima nekaj več opreme, po drugi strani pa verjamem, da bi ga dobil z večjim popustom (glede na osebne izkušnje prvih dveh VW, ki sem ju imel do sedaj). Škoda je cenejša, močnejši motor, a iz pripovedovanj znatno manj popusta.

Motor od VW mi je poznan, ker ga imam že v sedanjem in mi je super (nikoli nobenih težav...), 110kw TSI ne poznam: mnenja?? Osebno mi 90kw popolnoma zadostuje, ker rad križarim po AC in zelo redko tiščim (povp. pod 110km/h). S 110kw padem v višji zavar. razred. Je vredno??

Katerega bi si vi izbrali? In dopuščam odprte misli tudi za kako drugo EU/JAP znamko tega segmenta z recimo dokaj isto opremo (ksenon mi ni nuja - golf jo pač ima v paketu, drugače mi je vseeno).
Kako je s popusti generalno te dni pri teh dveh znamkah??
(Vem, vem, greš do enega, ti da ponudbo, greš do drugega, dobiš ponudba, in itn. Na tak način (celo samo preko mailov in dveh obiskov) sem leta 2009 dobil sedanjega za 11,5% ceneje in poln tank goriva, predpražnike in 1x servis gratis. In to avto po naročilu.)

PS: spisek Škode je daljši, ker so notri naštete stvari, ki so drugače že samoumevne in jih VW konf. izpusti, ker so naštete pri osnovnih modelih..

Hvala za vse dobronamerne komentarje in naj tema služi še komu drugemu, ki se ozira za tovrstnim vozilom!

Še konfiguraciji:
Golf 40 let:
Vaša konfiguracija
Golf Variant R-Line Edition 1.4 TSI BMT
Pogon spredaj, bencin / 1.4l / 92kW/ 125KM, 6-stopenjski, 5 Vrat,
Bruto cena 22.172,99
čista bela, univerzalna 131,48
Sedežna prevleka: tkanina ali usnje
zadnje steklo in stranski stekli dodatno 293,42
zimski paket: 479,36
Skupaj: 23.077,26

Paket R-Line Exterieur:
alu. platišča Salvador 7 J x 17
pnevmatike 225/45 R 17
varnostni vijaki
sprednji in zadnji odbijač z R-designom
usmernik zraka na zadku vozila v barvi vozila
logotip R-Line na mreži hladilnika
razširitve na pragovih z R-dizajnom - športno podvozje
aluminijasta platišča Salvador
platišča 7 J x 17
pnevmatike 225/45 R17
varnostni vijaki z zaščito proti kraji (samo v kombinaciji z R-Line paketom)
biksenonska žarometa z LED dnevnimi lučmi:
za zasenčeno in dolgo luč
avtomatsko uravnavanje višine in smeri svetlobnega snopa
naprava za čiščenje žarometov
indikator nivoja tekočine za pranje stekel
LED dnevne luči
comfort paket:
večfunkcijski trikrak usnjen volan
notranje vzvratno ogledalo s samodejnim zasenčenjem
parkirni sistem Park Pilot
avtomatski vklop luči, funkcija Coming/Leavig Home
senzor za dež
individualna vgradnja
izvedba za kadilce pepelnika spredaj in zadaj, vžigalnik za cigarete spredaj
radio Composition Media:
5,8" barvni zaslon občutljiv na dotik
izhodna moč 4 x 20 W
8 zvočnikov
CD-predvajalnik
reža za SD spominsko kartico
multimedijski vmesnik USB in AUX-IN
naprava za prostoročno telefoniranje Bluetooth
senzor približevanja zaslonu (Trendline samo v kombinaciji s sprednjim naslonom za roke)
sistem za zaznavanje utrujenosti voznika: prikaz opozorila v večfunkcijskem prikazovalniku in dodaten zvočni signal
športna sedeža spredaj: - športna sprednja sedeža
sovoznikov sedež nastavljiv po višini
ledvena opora za sprednja sedeža - žepa na hrbtni strani naslonjal sprednjih sedežev
predal pod sprednjima sedežema
deljiva zadnja sedežna klop in odprtina za prevoz daljših predmetov
tekstilne sedežne prevleke Mel Stripe
športno podvozje
približno 15 mm znižano podvozje

Škoda
Octavia Combi Family 1.4 TSI
Pogon spredaj, bencin / 1.4l / 110kW/ 150KM, 6-stopenjski, 5 Vrat,
Bruto cena 19.977,43
Candy bela 153,82
Sedežna prevleka: Ambition črna
"Light Assistant" 168,64
230 V vtičnica 87,14
aluminijasta platišča "Minoris" 16" 0,-
dvostranska prtljažna podloga 41,25
električno nastavljivi, poklopni in 49,06
ISOFIX sedež spredaj 29,39
LED zadnje luči 120,69
notranje ogledalo s samodejno 47,75
ogrevana sprednja sedeža 172,64
ogrevanje vetrobranskega stekla 175,80
osvetljen prostor za noge spredaj 12,55
samodejni poklop zadnjih sedežev iz 78,60
večfunkcijski žep za pod zadnjo polico 47,08
Skupaj: 21.161,85

Serijska oprema
"Sun Set" dodatno zatemnjena stekla od B stebrička naprej
2 bočni varnostni blazini in stranski varnostni zavesi
4 dodatni zvočniki zadaj
Bolero radio
6,5" barvni zaslon občutljiv na dotik, z resolucijo 800 × 480
dvojni FM in AM sprejemnik
predvajalnik za MP3, WMA, AAC, MP4, m4a, wav, flac in ogg formate
izhodna moč 4× 20 W
možnost povezave: AUX-in, USB z Apple povezavo, reža za SD kartico in "Bluetooth audiostreaming"
povezava "BlueTooth" za prostorčno telefoniranje + SMS
podprti formati za slike: JPG, JPEG, PNG, BMP, GIF
prikaz podatkov in nastavitev o vozilu "Car menu"
Daljinsko centralno zaklepanje z dvema zložljivima ključema
Deljiva zadnja klop s sredinskim naslonjalom za roke
ESC - elektronski stabilizacijski program
Klimatska naprava "Climatronic"
dvopodročna klimatska naprava z elektronsko regulacijo, s tipalom vlažnosti, filtrom z aktivnim ogljem, AQS in hlajenim predalom za rokavice
Maxi-Dot potovalni računalnik z velikim zaslonom
Naslon za roko spredaj s predalom za shranjevanje
Notranje vzvratno ogledalo s senzorjem vlage
3-točkovni varnostni pasovi na vseh sedežih
3-kraki usnjen večfunkcijski volan nastavljiv po višini in globini (upravljanje radia in GSM)z usnjenim paketom(prestavna ročica in manšeta ter ročica ročne zavore v usnju)
7 zračnih blazin (2 čelni, 2 bočni, stranski zračni zavesi in voznikova kolenska zračna blazina)
aerodinamična brisalca vetrobranskega stekla z intervalnim delovanjem
aktivna vzglavnika WOKS spredaj
brisalec zadnjega stekla
centralno zaklepanje z daljinskim upravljanjem - "CLIMATRONIC" dvopodročna klimatska naprava z elektronsko regulacijo, s tipalom vlažnosti, filtrom z aktivnim ogljem, AQS in hlajenim predalom za rokavice
deljiv in poklopen naslon zadnje klopi
držalo za 0,5 l steklenice v vratih spredaj in zadaj
držalo za parkirni listek
dnevne luči
električno pomični in ogrevani zunanji ogledali
elektronska blokada zagona motorja
električni pomik stekel spredaj in zadaj z omejitvijo sile zapiranja in otroško blokado
elektromehansko krmiljenje servo volana
ESC vključno z ABS, EBD, MSR, ASR, EDL, HBA, DSR, ESBS, XDS, TSA in MKB
funkcija "HILL HOLD" zavora s funkcijo zadržanja vozila za modele s DSG menjalnikom
izklop sovoznikove zračne blazine
meglenki spredaj
meglenka zadaj
notranje vzvratno ogledalo s senzorjem vlage
oblazinjenje "AMBITION"
odbijača v barvi vozila
ogrevano zadnje steklo
opozorilni zvočni signal za ne ugasnjenje luči
opozorilo za ne pripet varnostni pas za voznika in sovoznika
osvetljen prtljažni prostor
parkirni senzorji zadaj
predal za očala
pritrdišča za namestitev dveh otroških sedežev "ISOFIX" zadaj
priključki za SD kartico, USB in AUX
odlagalna prostora za zadnjimi koloteki
potovalni računalnik "Maxi-DOT"
po višini nastavljiva sprednja sedeža z ledveno oporo
po višini nastavljiva halogenska žarometa pod gladkim steklom
predal za odsevni jopič pod voznikovim sedežem
priprava za prostoročno telefoniranje s povezavo "BLUETOOTH"
pritrdilna elementa v prtljažnem prostoru
set za popravilo pnevmatik
sistem START-STOP z regeneracijo zavorne energije
sredinski naslon za roke spredaj in zadaj
sredinska konzola z 12V vtičnico
strešni nosilci v črni barvi
strgalo za led
stropna osvetlitev
vzglavniki na vseh sedežih
vtičnica v prtljažniku – 12V
zunanji ogledali in vratne kljuke v barvi vozila
tonirana stekla
Po višini nastavljiva sprednja sedeža z oporo v ledvenem predelu
Stranska ogledala v barvi vozila
brisalec zadnjega stekla
desni pritrdilni prtljažni element
električni pomik stekel zadaj
meglenki spredaj
opozorilo za nepripet varnostni pas za vse potnike
parkirni senzorji - zadaj
predal za očala v stropni oblogi
priprava za prostorocno telefoniranje "Bluetooth"
strešna nosilca; vzolžna v črni barvi
tempomat
zračna blazina,kolenska voznikova
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1163
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Nakup novega: VW golf variant - Škoda octavia

Napisal/-a meganer Pe maj 06, 2016 3:44 pm

Sam sem pred 3 leti kupoval avto in sem gledal tudi octavio karavan, ker sem prej mel isto oktavijo. Ko sem se peljal sem rekel isto kot moja 15 let stara. Nikakor mi ni upravičila tistih 22 jurjev. Željo sem imel da bi se malo višje vsedel. Ko sem šel gledat berlingota, kangooja sta bila 15 jurjev. Ko sem se peljal z kangojem je bila odločitev definitivno kangoo. 7000 evrov je le 7 jurjev.
Potem sem slučajno naletel na grandsenika 2 leti starega ki je bil res ugodno sem se pa odločil za slednjega. Nikakor ne moreš primerjat kapelce in golfa r line, samo tukaj se pa postavi vprašanje. Izgled-uporabnost. Ker si omenil otroka bi bilo zame definitivno uporabnost. Imel sem bolečine v hrbtu in ko je bilo potrebno vsak dan parkrat dati dva otroka noti in ven + zapenjane mi je bilo vsakič muka, pri seniku pa tega-kapelca ma pa še bol kar se tega tiče. Voziček samo notri vržeš nezloženega in poganjalčka, šotor ...... če maš pilotske predala imaš garsonjero na poti.

Sam čakam, da pride novi kango in ko pride menjam. Me ne zanima izgled ampak uporabnost. Zame je isto vprašanje kot ali bi mel za hišnega ljubljenčka psa ali vola.

Vem, da se lepše pelje golf o tem ni dvoma. Tudi stroški so v prit kapelci. Gume recmo 60 eur, golf recmo 120 eur kos. Kangoja sem žgal po Lj in je bila poraba 5.6 realno.

To se boš moral pa sam odločit, kar je pa vse prej kot lahka odločitev.
Oče ima do doma 2 km hriba in ima rav4, pa pravi raj 15 let starega jepa kot novega malčka, sam pa sem pristaž kapelce in ne grem na tak rang razen če bi se moral veliko vozit. Za moje pojme je kapelca zakon, oz. enoprostorc.
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: Nakup novega: VW golf variant - Škoda octavia

Napisal/-a Gosic Pe maj 06, 2016 4:35 pm

Zakaj pa je pri škodi dvakrat pod spiskom opreme sprednje meglenke? Deluje, kot da vse skup izgleda več številčnejša oprema. Poleg tega držalo za 0.5l steklenico v vratih je kos opreme? Resno?
 
P2008
Novinec
 
Prispevkov: 108
Pridružen: Pe sep 26, 2014 1:44 pm

Re: Nakup novega: VW golf variant - Škoda octavia

Napisal/-a P2008 Pe maj 06, 2016 4:46 pm

Mogoče še poglej za VW Touranom. Je bolj praktičen kot karavan (višje sedenje, 3 posamični sedeži zadaj, pomični sedeži itd.). Cenovno si pa tudi nekje v svojem okviru (obvezno seveda klicati avtohiše...in ne gledati ponudbe na avto.netu).

Če pa že mora biti karavan, je Škoda Octavia veliko bolj prostorna (tako pri potnikih kot v zadku). Če pa želiš večji imidž (malo boljše materiale in vozne lastnosti), pa seveda VW Golf. Res pa je, da sta oba že v letih in se kmalu pričakuje osvežena modela.

p.s. @Gosic, morda prostor za 0,5 l plastenko res ni kos opreme, je pa tako, da zelo redko pri kateri drugi znamki (izjema VAG) najdeš tako velik prostor za plastenko v vratih. Ponavadi so prostori primerni le za 0,25 l plastenko, pa še to v ležečem položaju.
 
Uporabniški avatar
brett
Novinec
 
Prispevkov: 296
Pridružen: Če okt 02, 2008 11:38 am

Re: Nakup novega: VW golf variant - Škoda octavia

Napisal/-a brett Pe maj 06, 2016 5:50 pm

Da ima Škoda toliko opreme napisane, sem obrazložil zgoraj v 1. postu: ker napišejo pod standardno opremo vso šaro, razen karoserije :D
Touran je z mojimi željami cca. 24.500€. Že golf je zgornja meja, to pa bi bilo odločno preveč. Že golfa ne bi toliko pimpal, če ne bi vedel, da gre jeseni v prenovo in bi sedaj več iztržil popusta. Enoprostorci mi niso prtljažniki všeč, ker so volumensko ok, a v višino in ne globino. Bolj praktična mi je dolžina prtljažnika.
Za kost glodat: prej omenjeni berlingo. Ja, vem, tale je diesel...tedva pa bencinarja. Zato, ker naj bi bili ti diesli ok, bencinarji pa baje ne. Kak je s tem. Aja, letno je cca 20.000km.
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... 0NAVI%20...
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Nakup novega: VW golf variant - Škoda octavia

Napisal/-a maniaxxx Pe maj 06, 2016 6:37 pm

Kaj pa kak peuget 308 karavan? Za cca 20000 ga dobiš naloadanega na polno .

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... h%20Allure

Npr tole, pa si še daleč do 20 jurjev

edit...sem pozabil da iščeš karavana..no ta je 500 e dražji, pa tole niso končne cene.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
sova501
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Če feb 25, 2016 7:38 pm

Re: Nakup novega: VW golf variant - Škoda octavia

Napisal/-a sova501 Pe maj 06, 2016 6:56 pm

Če ti je vw skupina všeč bi jaz na tvojem mestu raje kot golfa karavana vzel golfa sportsvana, ker ima:
daljšo medosno razdaljo(5 cm),
je malo širši in višji kot karavan. Školjka je višja in se lažje da otroke notr in ne butaš z glavo v zgornji rob vrat, tudi več prostora je za sedet zadaj.
Ima nastavljivo zadnjo klop in prostoren prtljažnik... Sicer pa ne boš z nobenim zgrešil. Prijatelj ima golfa 1.4 tsi karavana in je kar zadovoljen, drugi prijatelj ima pa Octavijo. Octavija ima malo slabšo notranjost kot golf in nima elektronske ročne zavore ampak to so detajli, motorji so pa tako isti. Popust pa zavisi pri vseh znamkah od obdobja in akcij, včasih ga je več včasih manj. Men je tudi všeč novi Scenic ne vem pa kakšna bo cena, verjetno kar visoka, peugeot 308 karavan mi je tudi lep. Izbire je res veliko.
 
wildbliw
Novinec
 
Prispevkov: 410
Pridružen: To feb 03, 2015 8:06 pm

Re: Nakup novega: VW golf variant - Škoda octavia

Napisal/-a wildbliw Pe maj 06, 2016 7:11 pm

V tej temi: viewtopic.php?f=18&t=106530 imaš malo bolj podrobno opisanega Golfa Sportsvana. Moja edina zamera do WV je to, da se sprednjih vzglavnikov ne da sneti dol, kar se mi zdi nepopisna škoda. Pri Nissan Note starem je bilo to mogoče in se je dalo sedeže zravnati tako, da se je ustvarilo ravno ležišče od začetka prtlažnika pa vse do armaturke. Pri Golfu Sportsvan to žal ni izvedljivo. :cry:
 
Marcos
Novinec
 
Prispevkov: 117
Pridružen: Ne jan 30, 2005 12:49 pm

Re: Nakup novega: VW golf variant - Škoda octavia

Napisal/-a Marcos Pe maj 06, 2016 8:50 pm

Jaz sem tudi pred podobno odločitvijo v naslednjih mesecih. Osebno se bolj nagibam k VW. Škoda je sicer bolj prostorna in berem, da so nove generacije že precej boljše, me sama znamka še vedno ne pritegne najbolj. Golf ima lepšo in kvalitetnejšo notranjost. Smešno pa mi je tudi, da berem pri nekaterih škodah pod dodatno opremo npr. držalo za plastenke, prostor v vratih za odlaganje dežnika, itd.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Nakup novega: VW golf variant - Škoda octavia

Napisal/-a esem Pe maj 06, 2016 9:05 pm

"prostor v vratih za odlaganje dežnika"
To ima edino Škoda, Bentley, RR in podobni. Takih elementov opreme bi moralo biti povsod več in z več promocije, tako da to je strel v prazno.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Nakup novega: VW golf variant - Škoda octavia

Napisal/-a mrtwelvetrees Pe maj 06, 2016 9:14 pm

Jaz bi se raje odločil za enoprostorca kot karavana.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 962
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Nakup novega: VW golf variant - Škoda octavia

Napisal/-a matejxx Pe maj 06, 2016 10:59 pm

No s temi enoprostorci pa res malo pretiravate. Zaradi enega ali dveh otrok pa res ni nobene potrebe po enoprostorcu. Kaj če imaš otroka pa to pomeni, da moraš nujno kupiti avto, ki ga je slabše za vozit.

Drugače se bi pa mogoče splačalo pogledati za novo Astro. Nimaš zastarelega modela. Pa še kolikor se oglašuje vsebuje ogromno opreme. In kolikor sem gledal, dobiš bencinarja pod 20.000€. Je pa res, da nisem primerjal opremo z Octavio ali golfom.
 
Marcos
Novinec
 
Prispevkov: 117
Pridružen: Ne jan 30, 2005 12:49 pm

Re: Nakup novega: VW golf variant - Škoda octavia

Napisal/-a Marcos So maj 07, 2016 6:59 am

Astra je ugodna ima precej opreme, da se zmenit za ugodnosti, ampak zame ne pride v poštev. Pol grem raje na Škodo.
 
motom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 555
Pridružen: Po jan 04, 2016 5:04 pm

Re: Nakup novega: VW golf variant - Škoda octavia

Napisal/-a motom So maj 07, 2016 7:08 am

Skoda je manj izolirana in se precej bolj slisi hrup pri voznji cez luknje in flike pa tudi pis vetra na avtocesti.
 
Uporabniški avatar
grizli
Novinec
 
Prispevkov: 337
Pridružen: So dec 26, 2009 1:47 pm

Re: Nakup novega: VW golf variant - Škoda octavia

Napisal/-a grizli So maj 07, 2016 10:51 am

Mislim, da je edina prednost Octavie nekoliko daljša medosna razdalja in posledično nekaj cm več prostora za noge na zadnji klopi. Spredaj je prostora isto, prav tako pa v prtljažniku, če v Golfu odstraniš dvojno dno.
Drugače mi je Golf znotraj osebno lepši in z malo boljšimi materiali, kar pa je pri meni, ko sem se odločal za nakup enega od teh dveh, odločilo, pa je bila končna cena - presenetljivo je Golf (ob podobni ali celo bogatejši opremi) cenejši! Pri Škodu popustov skoraj ne dajejo (sploh pri Family izvedbi kjer te oberejo še pri financiranju), medtem ko se pri Golfu da izpogajati nekje do 15% popusta.
Pod črto, med tema dvema res ne vidim razloga, da bi se odločil za Octavio.
 
zijan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 68
Pridružen: So dec 13, 2008 11:48 am

Re: Nakup novega: VW golf variant - Škoda octavia

Napisal/-a zijan So maj 07, 2016 11:51 am

Kar je meni zanimivo je to, da ti v vseh teh letih nisi imel nobenih tezav z "zloglasnim" TSI motorjem in da ga bos ponovno kupil. Tudi sam se odlocam med Variantom in Combi opcijo in bi tudi raje imel TSI. Delam okoli 20.000 km na leto. Prejsnji mesec sem peljal testno Octavio, 1.6 TDI, srednji nivo opreme. Motor me niti malo ni preprical, notranjost tudi ne. Nic bolje razen "touch screen" radija ni bilo bolje narejeno kot v mojem Golfu 5 iz leta 2008 pa je vmes minilo 8 let. Nisem pa se peljal Varianta. Se enkrat: ali je res TSI izbira, ki jo imas ti v mislih varna izbira glede na vso jamranje cez TSI motorje na forumu?
 
Uporabniški avatar
sova501
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Če feb 25, 2016 7:38 pm

Re: Nakup novega: VW golf variant - Škoda octavia

Napisal/-a sova501 So maj 07, 2016 12:00 pm

1.6 TDI je glasnejši ko je hladen in pri nižjih obratih, je pa zato kar varčen in ko se ogreje motor ima dobr zvok. Jaz sem imel z 1.6 TDI golfom 7 5.7 porabe. Nekaj težav z TSI naj bi imeli, samo naj bi jih tudi odpravili. Prijatelj ima z 1.4 TSI golfom 7 karavanom povprečno porabo 6.5 tako da ni velike razlike. Sicer je pa tako 6 let/200.000km garancije na motor.
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Nakup novega: VW golf variant - Škoda octavia

Napisal/-a uros11 So maj 07, 2016 12:03 pm

sova501 je napisal/-a:1.6 TDI je malo glasnejši ko je hladen in pri nižjih obratih je pa zato kar varčen in ko se ogreje ima dobr zvok.
Se strinjam. Sem ga probal danes (110 KM) in ima obupen zvok, ko je hladen. Kot konzerva, po kateri tolčeš. Potem se pa popravi. Proti 2.0 110 pa drugače vleče, malo bolj leno, vendar se navadiš. Edino zvok je res čuden....
 
Uporabniški avatar
brett
Novinec
 
Prispevkov: 296
Pridružen: Če okt 02, 2008 11:38 am

Re: Nakup novega: VW golf variant - Škoda octavia

Napisal/-a brett So maj 07, 2016 12:22 pm

Lansko poletje sem zaslišal neko rožljanje v prednjem delu avta in takrat sem ob prebiranju foruma kaj bi to bilo, prvič zasledil da obstajajo težave s TSI motorji. Ko sem ga kupoval leta 2009, so bili že nekaj časa na tržišču (FSI, TFSI, TSI) in pobirali so razne nagrade za motorje leta. Skratka, ko sem sam pri svojem zaslišal tiste zvoke, sem se pošteno ustrašil in si rekel, da če je res kaj narobe z motorjem, ga nikoli več ne vzamem. Potem pa se je izkazalo, da ni šlo za motor; daleč od tega: šlo je za ležaj , za katerega pa mi je moj mehanik ob pregledu rekel, da je to šele v zgodnji fazi in se še ne splača menjati, razen če mi je zvok tako moteč...slišalo pa se je le ob večjih nagib v zavojih. Leto bo mimo in zadeva je celo tišja, obraba je ostala ista. Bom pa vseeno zamenjal pred prodajo, ker ne maram dajati od rok stvari, ki niso tip-top.
Tako da z motorjem sem super zadovoljen: tih, miren, prožen, poraba povprečno cca 5,5L/100km (pozimi 5,8L, poleti 5,2L). Slednje je seveda res zato ker imam tak način vožnje. Ne bi pa jemal 1.2TSI za katerega sem itak slišal da so težave. Zato pa nimam zadržkov s 1.4TSI /90kw - 122KM.
Ne poznam pa 150KM 1.4TSI kakšna je zgodba z njim.

Enoprostorci mi res ne ležijo; za prtljažnik sem že povedal, da je volumensko OK, a ne v pravo smer (višina-globina).
Medtem ko dvojček Berlingo-Tepee ima tako globok kot visok prtljažnik. Še dve leti nazaj ne bi niti pomislil nanju, ker mi oblikovno ne sedejo preveč, pa tista navpična konzola na sredni in trda plastika. A ko sva šla z ženo v Munchen na letališče in sva se peljala z njim, pa ko je kolega nabavil Tepee-ja (in sem bil nekajkrat sopotnik), nisem mogel verjeti, kako udoben, zvočno izoliran, prostoren, funkcionalen je ta avto. Res sem bil šokiran. V primerjavi z mojim golfom je naše zbogane ceste požiral kot za šalo, tresenja veliko manj (fancoska mehkoba?!). Pa še visoko se sedi, kar nama je všeč. In nenazadnje cena: zgoraj sem dal link od avto.net za berlinga: ni da ni opreme, za dobrih 19 jurjev. Pa najbrž bi še lahko malce zbil ceno (na kakih 18,5 jurja). Ker bi bila vezana ta cena na njihovo financiranje, bi le-to pač moral vzeti, a samo 12mesecev, kot je pač spodnja meja. Če bi zgoraj opisanega golfa dobil za tak denar, bi vzel golfa, a ne verjamem, da bi ga mi kdo dal iz 23 na slabih 19 jurjev. :?:

Samo zaradi otroka ne bi menjaval avta, ker tudi v golfa vse spravimo. Hčerka vstopa v peti mesec, pa se vse da v avto, kar je potrebenega. Tudi za celodnevno potepanje. Malce bolj zanimivo bo, ko gremo poleti v Trogir, pa sem vseeno prepričan, da bo šlo. Naslednje poletje pa vozička itak ne bo več (le marela) in težje bo mimo ;) .
 
Uporabniški avatar
ironmaiden
Novinec
 
Prispevkov: 353
Pridružen: Pe avg 17, 2007 7:51 pm

Re: Nakup novega: VW golf variant - Škoda octavia

Napisal/-a ironmaiden So maj 07, 2016 12:53 pm

fajna zgodbica o ležaju...sem se kar nasmejal(zase ga nebi menjal, za drugega pa bi?) :lol: dvojček berlingo-partner nista udobna, ker sta se vedno dostavnika. Svak ga kleje ko sto hudičev zaradi tega.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 59 gostov