Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Nova Astra ali novi Passat

Napisal/-a emozul Sr maj 25, 2016 6:28 pm

EVO, glede posameznih garancij:

Splošna garancija

7 let Kia*

5 let Hyundai, SsangYong*

3 leta Dacia*, Chevrolet*, Honda, Jaguar, Land Rover*, Lexus*, Mazda*, Mitsubishi, Nissan*, Suzuki*, Toyota*

2 leti Alfa Romeo, Audi, BMW, Citroën, Ford, Fiat, Jeep, Lancia, Mercedes-Benz, Mini, Opel, Peugeot, Porsche, Renault, Seat, Smart, Škoda, Volkswagen, Volvo

*Z dodatno omejitvijo prevoženih kilometrov. **Samo za nekatere modele.

Podaljšana garancija

6 let Škoda

5 let Mazda, Toyota

4 leta Audi, Mercedes-Benz*, Opel*, Seat, Porsche, Volkswagen

3 leta Volvo

*Za doplačilo.

Mobilna garancija, všteta v nakupni ceni

30 let Mercedes-Benz

10 let Mazda

6 let Škoda*

5 let Alfa Romeo, Fiat, Hyundai, Lancia

4 leta Opel*

3 leta Honda, Jaguar, Land Rover*, Lexus, Nissan*, Toyota

2 leti Audi, Citroën, Ford, Jeep,Peugeot, Porsche, Seat, Škoda, Volkswagen

*Z dodatno omejitvijo prevoženih kilometrov.


Jaz mislim, da je samo pri splošni garanciji zihr, da boš dobil brezplačno menjavo, ostalo je pa NATEG, samo, da se doplača.
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Nova Astra ali novi Passat

Napisal/-a uros11 Sr maj 25, 2016 7:11 pm

emozul je napisal/-a:ostalo je pa NATEG, samo, da se doplača.
Pri vw-ju, da prideš iz 2 na 6, ne doplačaš nič, vsaj kolikor sem videl te dni. Od 2 do 6 je omejena po km na 200 k, kar je več kot dovolj. Sedaj, če bodo po svoje razlagali stvari, je druga zgodba, ma ravno vseh vseeno ne bodo mogli nategniti, saj bo kupcev na 6+ dovolj.
 
Uporabniški avatar
sova501
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Če feb 25, 2016 7:38 pm

Re: Nova Astra ali novi Passat

Napisal/-a sova501 Sr maj 25, 2016 7:33 pm

uros11 je napisal/-a:
emozul je napisal/-a:ostalo je pa NATEG, samo, da se doplača.
Pri vw-ju, da prideš iz 2 na 6, ne doplačaš nič, vsaj kolikor sem videl te dni.

Problem je da si videl te dni. Če bi videl cenik jeseni 2012 ko je prišel golf 7 ven, če bi videl cenik golfa 7 aprila 2015 in če bi videl sedanji cenik bi ugotovil... da je šla cena po ceniku za golfa 7 od jeseni 2012 do danes vsaj za 2000€ evrov gor, pri nekaterih motorjih še kakšnih 100€ več. Malo za tistim ko so šli iz 4+ na 6+(lani marca) so ceno po ceniku dvignili za cirka 600€(ravno toliko kot pride dodatno 2 leti jamstva). Seveda je to gratis za ovce, za analitike malo manj.
Potem greš v salon ti dajo 2 jurja popusta in misliš kaj si dobil, jeseni pa pride facelift in vsaka znamka na tem planetu ponuja dodaten popust pred faceliftom. Če dobiš 2 jurja popusta si dobil koliko dejanskega popusta? Cirka 500€ toliko kot je "vredno" podaljšano jamstvo, ker je kljub deflaciji šla cena po njihovem ceniku za 2000€ gor(zgoraj napisal). Kdor se zgovarja na Inflacijo? Ne deflacija je, ampak dejansko so pri vw pametni in cene od prihoda modela skoz zvišujejo in s tem tudi rabljeni bolj ceno držijo. Pri Renault delajo kontra, ko pride model ven ceno nabijejejo potem pa spuščajo in posledično je rabljen Renault vreden manj, ker cena rabljenih je vezana na ceno novih. Temu se reče prodajna strategija. Pri VW so pametni, tako kot so pametno že v 2015 prikazali izgubo na račun kazni dizelske afere in so se izognili obdavčitvi davka na dobiček. Če bi še primerjal vse avtomobilske proizvajalce in njihovo patološko vsiljevanje kreditov in njihovih obrestnih mer bi tako skrenil s poti. Eni proizvajalci vozil s finančnimi storitvami več zaslužijo kot s tovornim programom, ne bom napisal znamke(ni vw). Torej financiranje in tisti popust na financiranje je tudi "gratis", ko ga preplačaš z višjo EOM.

Da ne skrenem preveč ampak danes ni gratis še počen groš. Sliši se pa fajn gratis ko nasplošno prodajalci pišejo gratis to gratis ono in seveda 90% nasede, ker imajo vsi podoben sistem in pri enem moraš na koncu kupit. Mene je samo zanimalo če kdo ve kako je pri uveljavljanju jamstva pri vw oziroma passatu in če krijejo 100% okvaro tistih delov ki so navedene na brošurci ali ponujajo 50% kulanco ali ni od vsega nič in je samo na papirju podaljšano jamstvo in je treba izgubljat živce da ti kaj priznajo. Lp
 
Uporabniški avatar
radar
Uporabnik
 
Prispevkov: 914
Pridružen: Po maj 09, 2005 9:44 am

Re: Nova Astra ali novi Passat

Napisal/-a radar Sr maj 25, 2016 8:06 pm

@Sova501 - tukaj se popolnoma strinjam s tabo, enako dela tudi škoda ....

lp
 
Uporabniški avatar
sova501
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Če feb 25, 2016 7:38 pm

Re: Nova Astra ali novi Passat

Napisal/-a sova501 Sr maj 25, 2016 8:14 pm

Seveda Škoda dela isto, če je isti uvoznik za to znamko. Pri Seatu ti bo recimo 90% prodajalcev reklo, ja mi pa ne računamo pripravo vozila tako kot pri vw(120€), če pa pogledaš doplačilo bele barve pri vw Golfu in Leonu ugotoviš, da pri Leonu stane bela 250€, pri vw Golfu bela barva 125€ in če to veš ugotoviš da je priprava vozila pri Seatu dejansko vračunana v barvi vozila in je priprava vozila "gratis". Enako je pri metalik barvi, ki je pri Seatu dražja. Tako to je. Oni so profesionalci, kupec pa kupi enkrat na 3 leti ali 5 let in nikakor ne more biti isti ravni kot nekdo ki se s tem profesionalno ukvarja vsak dan ukvarja. Nikoli se ne sme nikjer gledat na popust, ampak striktno na končno ceno in kaj za ta denar dobiš pa ali je to avto ali pralni stroj.
Meni je žal ko sem se pogajal za ceno in mi je trgovec rekel toliko sem vam dal popusta da sem v zgubi, da nisem rekel joj potem pa ne bom kupil ker škode vam pa nočem delat. Kdo ti bo pa nov avto prodal da bo v izgubi, dedek mraz mogoče.
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Nova Astra ali novi Passat

Napisal/-a uros11 Sr maj 25, 2016 8:34 pm

sova501 je napisal/-a: Sliši se pa fajn gratis ko nasplošno prodajalci pišejo gratis to gratis ono in seveda 90% nasede, ker imajo vsi podoben sistem in pri enem moraš na koncu kupit
Se strinjam. Podobno kot pri gradnji hiše, izbereš med izvajalci, kdo te bo nategnil. Ker enega pač rabiš.

sova501 je napisal/-a:Problem je da si videl te dni. Če bi videl cenik jeseni 2012 ko je prišel golf 7 ven, če bi videl cenik golfa 7 aprila 2015 in če bi videl sedanji cenik bi ugotovil... da je šla cena po ceniku za golfa 7 od jeseni 2012 do danes vsaj za 2000€ evrov gor, pri nekaterih motorjih še kakšnih 100€ več.


Primerjava, ko sem kupil Golfa VI leta 2009, 2.0 110 TDI, 3 vraten, doplačal barvo, radio, AC klimo in BC+, rezervno kolo, je današnja neto cena za Golfa VII s 5 vrati, 1.6 110 TDI, z dodatnim rezervnim kolesom, ostalo, kar sem takrat plačal, pa že ima, nižja za točno jurja. Deflacija ali karkoli, neto znesek je nižji.

S tem da "dobim" še korito, ki sem ga takrat naknadno kupil (ena boljših investicij) in strešne nosilce, torej skupaj cca 100-150 EUR. Nato imajo sedaj podobno kot ostale znamke servise do 90 kkm "gratis" (drugi tudi več kkm), torej vključene v drugih cenah. Tedaj jih je bilo potrebno doplačat, sedaj za 1 EUR na mesec, ker je neka akcija. 5 servisov na 15 kkm recimo da ven 5 x 150 EUR, 750 EUR. Akcij takih in drugačnih bo še... podobno kot druge znamke. Dobijo te noter v financiranju, ker je s tem pogojeno (1 EUR/mesec, dodatnih 500 dol), vendar takrat so tudi dobili s financiranjem, torej na to temo nobenih razlik, razen da je bilo takrat neto (bistveno) dražje, nisi pa imel servisov, nižje cene na ta račun.... Cena G6 in cena G7 po ceniku se mi zdi zelo zelo podobna. Cene so šle v maju letos cca 30 EUR gor na cenikih.

Pri te vrste financiranju odpade še rizični sklad, kar je tudi 100+....
 
Uporabniški avatar
sova501
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Če feb 25, 2016 7:38 pm

Re: Nova Astra ali novi Passat

Napisal/-a sova501 Sr maj 25, 2016 8:45 pm

Zadnje poročilo statističnega urada Slvenije pravi da so se cene novih vozil zvišale v zadnjih 10 letih. Za primerjavo, prijatelj je kupil novega golfa 1.6 bencin trendline iz zaloge z nekaj dodatne opreme; litimi platišči 15col, naslonjalo za roko, avtomatsko klimo, el.pomik vseh stekel in je dal zanj leta 2006 3,6 milijona sit kar je nekje 15.000€. Glede na trend padanja cen surovin, nafte, večjo robotizacijo proizvodnje in posledično znižanje cen proizvodnje ne bi rekel da so se cene vozil znižale. Celo vedno več je uporabljena plastika(ki je zelo poceni), nekateri proizvajalci celo celotna 5 vrata delajo plastična. Če je za isto število prodanih vozil dobiček večji se cene niso znižale, realno pa prodaja vozil raste ker raste št. prebivalstva in tako je dobiček še večji. Celo lastniki tovarn so enormno povečali premoženje v tem času. Večinski lastniki VAG so daleč najbogatejša družina v Avstriji, večinski lastniki BMWja so druga najbogatejša družina v Nemčiji. Od "gratis" garancije in "gratis" 5 let servisa najverjetneje nimajo več milijard evrov premoženja.
V Sloveniji pa delno na višje cene vplivajo višji davki in dodatne dajatve(DDV je sedaj 22%, davek na motorna vozila, davek na luksuzna vozila itd.).

p.s. uros11 kaj ti nuca "gratis" rizični sklad če je npr. EOM 3% višji kot pri navadni banki. "Gratis" boš čez obroke plačal...
 
wildbliw
Novinec
 
Prispevkov: 410
Pridružen: To feb 03, 2015 8:06 pm

Re: Nova Astra ali novi Passat

Napisal/-a wildbliw Če maj 26, 2016 6:51 am

sova501 je napisal/-a:
Meni je žal ko sem se pogajal za ceno in mi je trgovec rekel toliko sem vam dal popusta da sem v zgubi, da nisem rekel joj potem pa ne bom kupil ker škode vam pa nočem delat. Kdo ti bo pa nov avto prodal da bo v izgubi, dedek mraz mogoče.


Tako znano se mi zdi tole! Smem vprašati, kateri trgovec ti je to rekel? Lahko tudi v ZS.
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Nova Astra ali novi Passat

Napisal/-a uros11 Če maj 26, 2016 7:54 am

sova501 je napisal/-a:p.s. uros11 kaj ti nuca "gratis" rizični sklad če je npr. EOM 3% višji kot pri navadni banki. "Gratis" boš čez obroke plačal...
Tole ne bo držalo. EOM mi je enak kot če bi vzel pri banki oziroma obrok enak kot pri banki. Za par eurov razlike se gre. Pozabljaš na tole: za to, kar dajo zraven, ne bi bil obrok nič manjši. Je enak v primeru, če je gratis ali če ni gratis. Meni je gratis, ker ne rabi doplačat. Jasno je, da oni v minusu ne bodo, vendar če kaj dobim za isto ceno, kar sicer ne bi, meni je prav.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Nova Astra ali novi Passat

Napisal/-a emozul Če maj 26, 2016 8:07 am

wildbliw je napisal/-a:
sova501 je napisal/-a:
Meni je žal ko sem se pogajal za ceno in mi je trgovec rekel toliko sem vam dal popusta da sem v zgubi, da nisem rekel joj potem pa ne bom kupil ker škode vam pa nočem delat. Kdo ti bo pa nov avto prodal da bo v izgubi, dedek mraz mogoče.


Zato je pa VEČNO vprašanje, kakšne so dejansko marže, mogoče kdo ve ta podatek?
 
Uporabniški avatar
sova501
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Če feb 25, 2016 7:38 pm

Re: Nova Astra ali novi Passat

Napisal/-a sova501 Če maj 26, 2016 9:31 am

Brez veze se je obremenjevat z maržami, kakšne so so. Tudi trgovci morajo nekaj zaslužit. Največjo maržo ima država, kjer za vsak prodan avto dobi 22% plus dmv, davek na dobiček itd...

Če je uvoznik znamke v lasti proizvajalca potem gre marža uvoznika tako v isti žep, navadni prodajalci(avtohiše) imajo pa predvidevam da nekje 5% provizije oziroma odvisno od modela. Ve se da največ služijo tako proizvajalci kot avtohiše z prodajo rezervnih delov, servisi in prodajo dragih luksuznih vozil. Tam so največje marže. Dobijo pa še sigurno kakšno nagrado na uspešnost tako da životarijo ravno ne. VW mislim da je letos dal nagrade za lansko leto 5000€ bruto svojim zaposlenim.

Čisti dobiček pomeni da so plačani vsi davki, plače delavcev, prodajalcev, material, investicije v nove tovarne in razvoj, plače top menedžerjev ki imajo letne plače tudi 30 milijonov evrov ali več, marketing, sponzorstva športnim klubom itd... mislim da je 7,7 miiljard evrov bil čisti dobiček BMWja v letu 2014, vw nekje 15 milijard-samo ne vem če je tu odštet davek, ker potem imajo razne podružnice registrirane v Luxemburgu in drugod da se izognejo davku na dobiček. Če bi izračunal koliko so jih prodali bi dobil po vozilu koliko dobijo, samo vw ima še tudi tovornjake(man, scania), hitra vozila itd.. Torej zaslužki proizvajalcev vozil so zelo veliki.
Enako ali pa še bolj služijo večja podjetja ki prodajajo zobno pasto, zdravila, elektroniko(apple, Samsung) itd... Apple ima letnega dobička čez 50 milijard pa nobenga to ne briga ko ima na Kitajskem naret telefon za 800€ v žepu, tako da s prstom kazat na prodajalce vozil nima smisla.
Ni pa prijetno poslušat jokanje ko nekaj kupiš kako je hudo in kako nič nimajo, ker ni tako in to je za mene brezvezna prodajna taktika.

Na tu maš lestvico letošnji najbolj dobičkonosnih podjetij na svetu: http://www.forbes.com/global2000/list/# ... verse:true

Na lestvici so od bank, do ponudnikov telefonije, do proizvajalcev vozil(toyota, bmw, vw, mercedes..) telefonov do proizvajalcev čokoladnih napitkov(nestle), proizvajalcev medicinske opreme itd.... Vsi imajo več milijardne DOBIČKE. Milijarda je mimogrede 1000 milijonov, 50 milijard je 50.000 milijonov. Za nas smrtnike nepredstavljivi zneski.

Ko ti tako podjetje noče vrnit 200€ ki si jih vplačal in te bo kot 25 letno redno stranko izgubilo na račun 200€ se zaveš da si kot kupec za taka vele podjetja vreden toliko kot žuželka. Torej nič.
 
autofrik
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 77
Pridružen: To mar 22, 2016 7:56 pm

Re: Nova Astra ali novi Passat

Napisal/-a autofrik Če maj 26, 2016 12:52 pm

Provizije se od znamke do znamke razlikujejo. Enkrat mi je znanec rekel da imajo avtohiše cca. 3-10% provizije od prodanega vozila plus dodatki za vsako sklenjeno financiranje. Če to drži ne morem trdit. Biznis kot biznis, vsak hoče imet provizijo in nihče ne bo zastonj prodajal. Zato pa je hotel Elon Musk vse prodajalce zaposlit direktno pod Teslo pa ne vem, če mu je potem odobrilo ameriško varstvo konkurence. Manj kot je posrednikov nižja je lahko cena, ker vsak posrednik bo hotel nekaj zaslužit. Zato tudi uvozniki ustanavljajo avtohiše, Porsche Ljubljana, Autocommerce Ljubljana, to so direktno od uvoznika podjetja, ki se ukvarjajo z maloprodajo.
Na rabljenih vozilih je pa no limit :) Ko ga vzamejo v račun ali ko uvažajo imajo tudi po par tisočakov profita. Zato pa večina prodajalcev novih vozil uvaža še rabljena iz tujine, zbijajo kilometre itn. Požrešnost je hudič.
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Nova Astra ali novi Passat

Napisal/-a tristan01 Če maj 26, 2016 3:02 pm

sova501 je napisal/-a:Po moje mu ne nihajo obrati v smislu da stoji na semaforju in mu šibajo od 800 na 1200 ampak da se pritožuje da nihajo obrati v smislu da so enkrat visoki drugič nižji. Sicer pa če je vw servis rekel da je ok je izguba časa hodit drgam, ker 90% bodo oni rekli enako. Sem dal že to skoz. Če bo pa kaj crknal pa naj, saj je 6 let motor v garanciji in bodo oni plačal, mogoče še več kot če bi prvotno popravl če je slučajn kaj narobe...


Točno tako kot si napisal sova. V večini primerov je bilo tako. Občasno se je zgodilo tudi da je pri enem semaforju dvignil z 800 na 1100 vrtljajev, ampak precej bolj redko. Tako obnašanje za motor ni normalno, pa naj "mojstri" trdijo eno ali drugo. Tudi garancija ti ne pomaga veliko ko zaradi tega odleti npr. vztrajnik ali kaj drugega, sam pa si nekaj 100km od doma. Vozilo je bilo službeno in pogodba o servisiranju sklenjena s šalabajzarji na Bravničarjevi tako da kakšnih posebnih možnosti za menjavo servisa ni bilo. Zdaj je tako vseeno, ker avtomobila ne vozim več. Si je pa VW v mojih očeh naredil velik minus. Verjetno toliko, da se bom v prihonje VAG skupine izognil kjer se bo le dalo.

Lp Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
wildbliw
Novinec
 
Prispevkov: 410
Pridružen: To feb 03, 2015 8:06 pm

Re: Nova Astra ali novi Passat

Napisal/-a wildbliw Če maj 26, 2016 3:15 pm

V eri je čutiti zelo intenziven vpliv podzavestne propagande pro ameriškim avtom. Američani znajo delati z psihologijo množice in posledično posameznikov.
 
blaze11
Novinec
 
Prispevkov: 128
Pridružen: Ne okt 24, 2010 8:23 pm

Re: Nova Astra ali novi Passat

Napisal/-a blaze11 Če maj 26, 2016 4:08 pm

zasmetili ste temo!! Kako se je pa avtor odločil?
 
Uporabniški avatar
sova501
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Če feb 25, 2016 7:38 pm

Re: Nova Astra ali novi Passat

Napisal/-a sova501 Če maj 26, 2016 9:15 pm

tristan01 je napisal/-a:Si je pa VW v mojih očeh naredil velik minus. Verjetno toliko, da se bom v prihonje VAG skupine izognil kjer se bo le dalo.

Lp Tristan01

+1

@blaze11 Lahko da je firma kupla dacio, ker dela za nemško firmo pa mora bit nemški avto. Aja dacia ni nemška, sorry :) sej opel tut ni nemški več, vw pa mogoč tut kdaj ne bo... tretji največji lastnik vw so tako Katarci(17% delež). "Wir schaffen das" kot pravi mati Merkel za uvoz poceni "nemških" delavcev, ki bodo poskrbeli za nemško kvaliteto in novo revolucijo(po besedah direktorjev večjih nemških firm). Sam prej se še morjo naučit da se v Evropi piše iz leve na desno in ne kontra. Aja sej na rez. delih so tko kitajske črke tko da ne rabjo znat čitat.
Mal sm "zloben" ampak taka je nemška realnost. Francozi pa za Avstralce gradijo več milijard vredne podmornice pa baje znajo za prodajalce nemških vozil sam vina delat. Da fra. Airbusa al pa kakih kor. hyundai težkih gradbenih strojev ali hyundai ladij ne omenjam ker more bit nemško.
 
blaze11
Novinec
 
Prispevkov: 128
Pridružen: Ne okt 24, 2010 8:23 pm

Re: Nova Astra ali novi Passat

Napisal/-a blaze11 Če maj 26, 2016 9:53 pm

kam pa to paše? ne vem zakaj meni repliciraš. Sm sam napisal da ste zasmetili temo in tudi zgornji post je smetenje.
 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1272
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: Nova Astra ali novi Passat

Napisal/-a mevden So maj 28, 2016 7:09 am

Da še napišem zadnji odgovor,če sem že odprl temo. Po razmisleku sem se vseeno odločil za insignio, kjub temu da sem jo že na začetku izločil. Prtljažnik je res malo majhen,ampak 2,3 letno bom pač vzel nekoliko manj stvari s seboj na dopust. Pri insigniji sem se lahko malo bolj zmišljeval glede opreme kot pri passatu in še vedno prišel na koncu na 24k eur s popusti. Polna cena 32.300eur. Nemčija že odobrila mojo konfiguracijo. Verjamem da je passat boljši,ampak trendline oprema in passat ne gresta skupaj. Naslednji teden naročim,nekje julija bi že morala biti pri meni.
 
Uporabniški avatar
sova501
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Če feb 25, 2016 7:38 pm

Re: Nova Astra ali novi Passat

Napisal/-a sova501 So maj 28, 2016 12:10 pm

Po mojem boš zadovoln, ker prijatelj ima službeno insignijo in razen popravila avtomatskega menjalnika(100% je Opel kril) še ni imel težav pa dela letno več kot 40.000km.
So pa hitri pri Oplu pri dobavi, jaz sem na golfa 7 več kot 2 meseca čakal in verjetno bi ti na pasata tudi dolgo čakal čeprav obljubljajo drugače. To da je pasat boljši se ne strinjam, ker ko sem se enkrat vozil z njim kot sovoznik sem opazil iste napakice kot pri golfu 7. Piš vetra, črički v armaturi ipd.. Poslavljajoči modeli kot je insignija so sigurno v prednosti pri zanesljivosti ker poporodnih težav ni. Če pa fašeš še kak tdi biser z visokimi obrati kot jaz in tristan potem si pa "zmagal".
Maš pa še tule eno temo ko ga lastnik mal opiše: http://www.team-vw.si->moj vw passat-> moj vw->tema-> Passat B8 2.0 Highline
Z avtom je lastnik zadovoljen pod slabe strani pa opisuje zmrzovanje kamere, diplaya, slab avto internet, pojavljanje čričkov z besedami: V armaturi na desni strani SKOS nekaj ropota, sedež čudno poka, na sovoznikovi strani pa malenkost škripa itd.

Skratka realni in redni vozniki vw se zavedamo da ni vw nekaj kar nima napak in naj ti ne bo žal da ga nisi vzel. VW je pač ena od znamk in ni nič posebnega, razen da imajo malo bolj kvalitetne materiale na dotik v notranjosti, drugače imajo pa napake tako kot vsi drugi. Pa še za 200€ se odpovejo večletnim strankam in pri popravilih nič ne priznajo oz. je vse "normalno" dokler ne poteče garancija, tako da nič ne zamujaš.
1 mesec sem jih prosil da mi upoštevajo 200€ ki sem jih vplačal, ker sem samo spremenil naročilo(vzel sem celo dražje novo vozilo pri njih) pa mi niso hoteli. Za reklame, marketing pa dajo na mesec več deset tisoč evrov, tako da škoda besed za tako podjetje. Kupec je pri njih vreden toliko kot žuželka, nič. Lp
 
wildbliw
Novinec
 
Prispevkov: 410
Pridružen: To feb 03, 2015 8:06 pm

Re: Nova Astra ali novi Passat

Napisal/-a wildbliw To maj 31, 2016 8:40 pm

mevden je napisal/-a:Da še napišem zadnji odgovor,če sem že odprl temo. Po razmisleku sem se vseeno odločil za insignio, kjub temu da sem jo že na začetku izločil.


Le kdo bi lahko kaj takega razumel?
Ravno sem probal novo Astro; super se vozi, mehka a vseeno odločna, lahkotna in stabilna. Na zadnjih sedežih več prostora, kot pri Insigniji! Edino morda pri res visokih hitrostih na avtocesti Insignia prednjači.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 29 gostov