Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
mardy
Novinec
 
Prispevkov: 437
Pridružen: Če avg 11, 2011 9:38 am

Mnenje o Xsara Picasso 1.6 HDI, ali 1.6 16V?

Napisal/-a mardy Ne maj 22, 2016 8:31 pm

Pozdrav,

Tako, pa je prišla potreba po še enem avtu v familiji v obdobju naslednjih 2-eh mesecih, razlog itak nov član in službe na X koncih.

Budget omejen na cca. 5000 €, pa tudi prostoren mora biti, zato Xsara Picasso. Ženi je lepa, jaz pa bom že zamižal :)

Nekaj na primer kaj se išče:

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... ance%20P...
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... gance%20...

Avto bo dnevno delal cca. 32km + daljše ture kdaj, zato se bolj nagibama na 1.6 HDI, je pa nama v oči padla tudi bencinska verzija 1.6 16V.

Problemi:
PSA koncern mi je dokaj neznan, zato me zanima kako je z 1.6 HDI, na kaj treba paziti pri nakupu, kakšne težave imajo 1.6 HDI v Xsarah?

Kako je z bencinarjem 1.6 16V, poraba je itak večja kolikor sem gledal, je to zadosti moči za tak avto, kakšni so ostali problemi?


Gledama bolj novejše letnike tam 08+, zato tudi malo predvidevam, da je kakšna porodna težava odpravljena...

LP!
 
nejc1986
Novinec
 
Prispevkov: 479
Pridružen: Pe dec 11, 2015 5:59 pm

Re: Mnenje o Xsara Picasso 1.6 HDI, ali 1.6 16V?

Napisal/-a nejc1986 Ne maj 22, 2016 8:52 pm

Imam xp 1,6 16v, 110km,letnik 09... prevozenih 98t km,od tega 45t km na plin... prvi in edini voznik.

Poraba na benz, s precej nezno nogo 7,5l, po mestu skoraj 10l, rekordno nizka na dopustu po regionalkah brez klime tocno 6litrov...

Za tvojo kilometrino ti definitivno svetujem bencinarja,ki so znani kot zelo trdozivi,hdi -ji imajo veliko vec problemov plus ves kk je pr rabljenih...dizli majo naceloma vec prevozenih km in vec stvari lhk crkne

Zmogljivosti... za normalno voznjo ok,za kej vec te bo pa itk minil ker je menjalnik pocasen in ker se avto nagiba k ladja,ni pa premikajoca sikana,pac tipicen atmosferski bencinar...

Kar sem imel stroskov... po petih letih je sel alternator. Lani je sla tuljava in letos je vol.letev spustila olje,sledila je obnova letve...

Plusi:prostornost,obcutek zracnosti,prakticnost,visoko sedenje,mehkoba voznje,pogostost modela,oprema,zadaj 3je posamicni sedezi
Minusi: obraba notranjosti,cricki v vratih,ceneni materiali,mehki sedezi brez oprijema,slaba ergonomija-volan ni nastavliiv po globini,posledicno je ali volan predalec ali pa stopalke preblizu

Sam sem z avtom zadovoljen, dau bi mu oceno 4/5, mors pa vedet da je to avto izkljucno za premaknt se od tocke a do tocke b. Nic uzitkov v voznji in kakih posebnih filingov...

Pazi... pri dobrih desetih letih je za pricakovati obnovo zadnjega mosta... strosek okoli 350eur+,rak rana starejsih citroenov..

Ce te se kaj zanima kar vprasaj,lp
 
nejc1986
Novinec
 
Prispevkov: 479
Pridružen: Pe dec 11, 2015 5:59 pm
 
pavel
Novinec
 
Prispevkov: 262
Pridružen: Po jun 05, 2006 2:34 pm

Re: Mnenje o Xsara Picasso 1.6 HDI, ali 1.6 16V?

Napisal/-a pavel Ne maj 22, 2016 9:59 pm

Tudi jaz imam picassoja 1,6 16v letnik 2006. Se strinjam z vsem, kar je napisal nejc 1986. Z avtom sem zadovoljen. Poraba je pa pri meni kar višja. Mešana vožnja z malo avtoceste 7,5 - 8l, pa se vozim večino sam. V teh letih sem popravljal samo zaganjač .
Pripombe bi imel samo na voznikov sedež. Se že po nekaj letih posede.Tudi materiali v notranjosti so bolj ceneni.

lp
 
mardy
Novinec
 
Prispevkov: 437
Pridružen: Če avg 11, 2011 9:38 am

Re: Mnenje o Xsara Picasso 1.6 HDI, ali 1.6 16V?

Napisal/-a mardy Po maj 23, 2016 7:18 am

Hvala za odgovore, to rabim :)

Ja, se zavedam, da so to kar stari letniki, praktično bi kupil avto star cca. 8 let.

Nevem, če bi se odločil za bencinarja, sva oz. sem preveč navajen dizlov, ker ko se vsedem v kak atmosferski bencinar imam občutek da ga nekje samo zmanjka.

Gledal sem tudi Berlinga podobne letnike, ampak so dražji, je pa not enak motor 1.6 HDI, ali pač?

Bi bil vesel tudi kakšnega uporabnika ki dejansko vozi HDI. :)


Lp!
 
nejc1986
Novinec
 
Prispevkov: 479
Pridružen: Pe dec 11, 2015 5:59 pm

Re: Mnenje o Xsara Picasso 1.6 HDI, ali 1.6 16V?

Napisal/-a nejc1986 Po maj 23, 2016 8:06 am

Itk d ga zmanjka,ce pa ni turbine☺

Ampak se navadis,pac gre bolj pocas,itk je avto kot tak namenjen pocasni voznji...

Berlingo je drazji,se bolj uporaben in bolj tovornjakarski,je pa res d xp letnik 09,je se zmeri v osnovi avto iz leta 1998,ker nekih korenitih prenov ni bilo,za razliko od berlinga ki je medtem ze zamenjou generacije... xp pa slovi,tud zarad tega,kot bolj trdoziv avto,sodec po statistikah...

Glede linkov,jst bi uzeu unga bencinarja in mu probu zbit ceno za vsaj 300eur,ker je kr visoko postavljena..
Edini plus unga dizla vidim v tem d ma esp,to je pa tko,lhk te resi ze prvi dan,lhk ga ne uporabis par let,tk k ga jst se nisem do zdj...

Glede izkusenj z hdi motorji pa pejt na forum od citroena-citroenar se imenuje,ti bodo znal fantje iz prve roke povedat marsikej...

Lp
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Mnenje o Xsara Picasso 1.6 HDI, ali 1.6 16V?

Napisal/-a RedBaron Po maj 23, 2016 2:41 pm

Jaz bi vsekakor svetoval HDI, ker 1.6 bencinar je bolj žalost, veliko pije in bolj slabo gre.... žal je tako. Je pa res, da je možnost dragih okvar precej manjša kot pri HDI...

Xsara picasso je bila precej poceni nakup, nove so bile tam nekje od 12 -13 k€ naprej, tako da so materiali temu primerni (poceni), rade se luščijo armaturke, oprema je tudi bolj švoh (po večini ni ESP in samo spredaj el. pomik šip, ni stranskih zaves), po drugi strani pa imajo kar pogosto avtomatsko klimo.

Kar se prostora tiče je pa kar vredu, trije otroškli sedeži zadaj gredo noter.

Tudi sam sem bil pred leti potencialni kupec, ampak se potem nisem odločil za njo...

Strogo racionalno gledano, je pa to odličen nakup, ker dobiš precej za dokaj mali denar, ni pa to avto, da bi komaj čakal, da se lahko nekam pelješ (vsaj meni ne...)
 
aerial
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 28
Pridružen: Če mar 25, 2010 9:45 am

Re: Mnenje o Xsara Picasso 1.6 HDI, ali 1.6 16V?

Napisal/-a aerial Po maj 23, 2016 5:43 pm

Imam bencinarja 2006, kupil z prevoženimi 100k km za 3500eur, v enem letu in pol sem naredil 50000km, zamenjal sem samo termostat (80eur). Povprečna poraba 8,1.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Mnenje o Xsara Picasso 1.6 HDI, ali 1.6 16V?

Napisal/-a čare Po maj 23, 2016 8:49 pm

Pazi prage in zadnji most z ostalim načeloma ni problemov,Sodelavec ma HDI-ja 90 od novega pa ni bilo nekih silnih problemov.oba sprednja ležaja,sprednje zavore (pa še to,ker so med menjavo ležaja razpadle ploščice-drugače jih je bilo pri 240000 km še malo manj kot pol)Neki problemi z EGR-jem,ki je sedaj softwarsko izklopljen,tesnila pod šobami so puščala,ima pa že rahlo napihnjene prage in podrt zadnji most.Porabo ima okol 5 litrov dela pa 160 km dnevno...
 
mardy
Novinec
 
Prispevkov: 437
Pridružen: Če avg 11, 2011 9:38 am

Re: Mnenje o Xsara Picasso 1.6 HDI, ali 1.6 16V?

Napisal/-a mardy Po maj 23, 2016 9:18 pm

Aha, hvala vam za odgovore! :) .

Evo danes sem si vzel čas in se zapeljal v enem picassoju, sicer je bil 2.0 HDI, lastnik ga ne more prehvaliti kar se tiče motorja, sicer so mu skoraj vse lučke v armaturi že pocrkale, stranke šipe nekaj zezajo in že kar lepo na vratah spodnji robi cvetijo. 400kg peletov ni problem peljati :) . Vožnja itak mehko francoska, črički pa pa se kar lepo oglašajo, tu in tam kaj poči v vratah.

Huh, ne vem.... splošni vtis mi je izgledal nekako res špartansko in iz leta 99 ko so prišle ven... Kar me je sicer zmotilo je res kombijevski-traktorski zvok in slaba zvočna zatesnitev, itak, 99' je bilo to to, danes so standardi drugačni. Morda je 1.6 HDI bolj uglajen. Tega bi še rad poskusil in pa 1.6 bencinarja, pa da vidimo.... Plus tega morda še kakšnega Berlinga.

Jap, to je to za ta dnar, kot se to reče :)

Sem pa danes sedel tudi v enem Peugeot 3008 1.6 THP, itak oči do podna glede argonomije :o , notranjost belo-črna, panoramsko steklo, head-up display, itd.... Je pa bil antifriz take lepe črno-rjave barve, olja 2 cm prek MAX, znak da nekje glava prebija, in pa kune ali miši so imele party pri motorju, zgornja stran zaščite nad motorjem je pojedena vkjučno z plastjo pene podobne stekleni volni, itd.

1.6 HDI pri Peugeotu je verjetno enak Citroenovemu, ker gre za PSA koncern, ali pač?
Kako je z oljnimi kanali, z katerimi letniki bi naj bila težava odpravljena, če kdo morda pozna to info. ?

Smo imeli nekoč doma P 307 1.4 16V in je bil živa katastrofa od avtomobila... Sem sicer že malo googlal o teh P 3008, pa vendar mimogrede ima kdo z njim izkušnje, kak voznik morda?

Lp!
 
nejc1986
Novinec
 
Prispevkov: 479
Pridružen: Pe dec 11, 2015 5:59 pm

Re: Mnenje o Xsara Picasso 1.6 HDI, ali 1.6 16V?

Napisal/-a nejc1986 To maj 24, 2016 8:30 am

3008ko ne bos dubu za ta budget....

Ti pa svetujem da se zapeljes s kako nezjahano xp,sj je use mal spartansko,ampak tok hudo pa s5 ni,jst mam mal crickov v voznikovih vratih,lusci se mal armaturke okol zracnikov pod sipo,voznikov sedez se rahlo poseda in voznikov naslon za roko se je mal deformirov... je slabs k pr kakih drugih avtih,ampak hvalabogu d se nizka cena pozna na koncni obdelavi,ne pa na kvarljivosti....

Tud to d je prodajalec,ce sm prou razumu,reku d ni problem pelat 400kg peletov,meni ne bi lih bla pozitivna informacija,sploh ko se pogovarjamo o avtu ki ma znane tezave z zadnjim mostom...

2.0hdi so,ce se ne motim,mele ker nekej tezav,sploh glede pitja olja.... bodo znal bl na citroen forumu tocno povedat..

Aja... dalec najslabsi del,kar se tice obrabe je volanski obroc... jst sm ga dal ze po dveh letih na novo preoblect k privat majstru...

Zvocna zatesnitev se mi zdi pri mojmu cist solidna,mogoce se se najbl vid d so koloteki slabs izolirani,ampak cist tko,za ta dnar.... je to za moje pojme best buy ce rabis prostornost in nekvarljivost. Je pa seveda vse odvisno od vsakega primerka do primerka , tko pac je pr rabljenih avtih starih 10let...
 
mardy
Novinec
 
Prispevkov: 437
Pridružen: Če avg 11, 2011 9:38 am

Re: Mnenje o Xsara Picasso 1.6 HDI, ali 1.6 16V?

Napisal/-a mardy To maj 24, 2016 9:45 am

nejc, ne ne, ta ki mi je dal peljat njegovo picasso je njegov lastnik, in ga ne da vstran za boga ne :) , je pa res zjahana ja tudi tak filing sem imel, ampak ima že lepih skoraj 300k km prevoženih.

Ja , P 3008 je out, dejansko pameten se začne tam 10k+ €. In še spomini na katastrofo od avta ko smo imeli doma P307 so še preveč sveži.

Tako da zdaj v fokusu ostajata Picasso in Berlingo.

Nekaj kaj sem uspel najti glede 1.6 HDI... eni ga grajajo, bejš vstran od hudiča, eni sploh ne vejo za kakšne težave z 250k prevoženih, pa je še prva turbina itd. - in ti so delali redne servise na 15k km, namreč koliko sem bral se radi zamašijo ti oljni kanali ki dovajajo olje turbini, če se neredno menjuje olje. In pol drugo kot čiščenje mašine (teh kanalov) ne preostane, v garanciji so baje kar cele motorje menjavali. M*** jim vidim z 30k servisnim intervalom, pa ne samo PSA koncern to. Tistemu, ki je to določil bi dal to olje za pit :evil: , že na 15k km je olje samo že za kremat čevlje.

Tako da je res loterija kupiti nek HDI za ta budget pa z "realnimi" 123k km :)

Čez vikend, če bo čas se bo šlo še malo v izvidnico...

Gledal sem kakšne japonce/korejce pa nič pametnega v takem rangu kaj želiva, pol ideja je bila da ostaneva na VW, zdaj vozima G4 SDI, ampak nič kaj pametnega za ta budget od VW, poznam pa drugače zelo dobro mentaliteto teh novejših motorjev.

Alternativa je recimo še Renault Scenic, 6- stopenjski 1.6 16V, tega bi že dobil za kak tak dnar.
 
nejc1986
Novinec
 
Prispevkov: 479
Pridružen: Pe dec 11, 2015 5:59 pm

Re: Mnenje o Xsara Picasso 1.6 HDI, ali 1.6 16V?

Napisal/-a nejc1986 To maj 24, 2016 10:13 am

Par stevilk nazaj je biu test rabljene xp v autoklubu... vem d so precej tezav omenjal povezanih z 1,6hdi... bom zvecer probu najdt revijo,pa mal pogledat kaj tocn sk napisal...

Scenic... ok... vw so dragi in z malo morje kilometri,to itk za vse dizle velja,bencinarji so pa redki tourani....

Kaj opel meriva.... eventuelno modus... to so vse malenkost manjsi,cenejsi in pa novejsi modeli. Nissan note... konc konceu fiat multiple so smesno poceni...

Tko,razmislam na glas kaj je tko ali drugace v tem rangu...
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Mnenje o Xsara Picasso 1.6 HDI, ali 1.6 16V?

Napisal/-a DePalmo To maj 24, 2016 10:56 am

1.6HDi (so bile dve verzije, 90 konjska ter 110) je tako kot si napisal, loterija. Sem ga imel v 206ki, težave so se začele ko sem ga začel šparat, ko sem ga pritiskal je pa motor delal kot urca. Kupil sem rabljenega (kasneje ugotovljeno da je bil avto fajn razbit in slabo popravljen), na števcu je imel 48.000, ugibalo se je da jih je imel vsaj 100.000 več. Z njim sem prevozil skoraj 150.000 nato sem avto razbil, olje sem menjal na 30.000, sedaj pa motor dela dalje ravno v enem Partnerju ali Berlingotu. Torej, če ga misliš šparat, ne kupuj HDija, sploh pa ne 1.6. Sam bi gledal za 2.0 HDi, so bolj znani po trpežnosti kot pa 1.6 HDi.

Da ti še odgovorim, 1.6 HDi najdeš v Peugeotih, CItroenih, Volvotih, Fordih in mislim da tudi nekaterih Mazdah.
 
mardy
Novinec
 
Prispevkov: 437
Pridružen: Če avg 11, 2011 9:38 am

Re: Mnenje o Xsara Picasso 1.6 HDI, ali 1.6 16V?

Napisal/-a mardy Sr maj 25, 2016 9:32 am

nejc1986 je napisal/-a:Kaj opel meriva.... eventuelno modus... to so vse malenkost manjsi,cenejsi in pa novejsi modeli. Nissan note... konc konceu fiat multiple so smesno poceni...

Tko,razmislam na glas kaj je tko ali drugace v tem rangu...


Opli, Fiati mi v osnovi ne sedejo, R Modus, Note in podobni v tem razredu so premajhni, v obeh sem sedel in je občutek utesnjen, morda kot drugi avto pri hiši. Mislim da sem nekje opazil ta test XP ja, bom še sam poiskal...


DePalmo je napisal/-a:1.6HDi (so bile dve verzije, 90 konjska ter 110) je tako kot si napisal, loterija. .....Sam bi gledal za 2.0 HDi, so bolj znani po trpežnosti kot pa 1.6 HDi....

....Da ti še odgovorim, 1.6 HDi najdeš v Peugeotih, CItroenih, Volvotih, Fordih in mislim da tudi nekaterih Mazdah.


Hvala za info. Ja, res je, eni so zadovoljni z 1.6 HDI, ta drugi pa vse drugo samo tega motorja ne, tudi bolj se priporoča 2.0, sem slišal že od večih. je pa res čisto odvisno je na kak dizel motor naletiš...

Zato je tudi pod črto padla odločitev da se gleda izrecno zdaj 1.6 bencinar, km ne dovoljuje dizla in tudi rizik nabave in stroškov bi bil večji. Sem pa malo oko vrgel kaj se vozi po cestah, in teh Picassojev je kot listja :)
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Mnenje o Xsara Picasso 1.6 HDI, ali 1.6 16V?

Napisal/-a esem Sr maj 25, 2016 11:45 am

Zanimiv bi bil morda tudi C3P, je le malo manj prostoren od XP, je pa bolj "nemški" (zate) in ženskam povečini zelo všečen (zanjo). Preizkusita ga
 
mardy
Novinec
 
Prispevkov: 437
Pridružen: Če avg 11, 2011 9:38 am

Re: Mnenje o Xsara Picasso 1.6 HDI, ali 1.6 16V?

Napisal/-a mardy Sr maj 25, 2016 1:04 pm

Je bil v igri, ampak je ranga malo večji kot Nissa Note, predvsem prtljažnik je majhen, kabina pa je lepo visoka. :)
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah
 
mardy
Novinec
 
Prispevkov: 437
Pridružen: Če avg 11, 2011 9:38 am

Re: Mnenje o Xsara Picasso 1.6 HDI, ali 1.6 16V?

Napisal/-a mardy Sr maj 25, 2016 1:13 pm

Morda, ampak bo treba potem budget raztegnit, zaenkrat se gleda samo XPicasso.
 
nejc1986
Novinec
 
Prispevkov: 479
Pridružen: Pe dec 11, 2015 5:59 pm

Re: Mnenje o Xsara Picasso 1.6 HDI, ali 1.6 16V?

Napisal/-a nejc1986 Sr maj 25, 2016 4:44 pm

Pa si una2 iz zacetnega linka kej sou pogledat?kaka sta?

Evo tale bi tud znau bit zanimiu,sicr ksn let starejsi,ampak ti pa ostane se mal eur,na lagerju za kake stvari,k jih je pr usakmu treba slej k prej zrihtat;most ipd...

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... 20Elegance
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 28 gostov