Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
devilkin
Novinec
 
Prispevkov: 205
Pridružen: Če avg 16, 2007 3:59 pm
Kraj: Kranj

Re: Mnenje o Xsara Picasso 1.6 HDI, ali 1.6 16V?

Napisal/-a devilkin Sr maj 25, 2016 9:57 pm

Moj predlog: Nissan Almera Tino
Smešno nizka cena , oprema ima to osnovno kar rabiš, varnost primerljiva s XP, cene pa pod 3000 evrov za letnik 2006.
Edino če ti oblika ni ravno pogodu. Pri nas povsem spregledan avto
 
nejc1986
Novinec
 
Prispevkov: 479
Pridružen: Pe dec 11, 2015 5:59 pm

Re: Mnenje o Xsara Picasso 1.6 HDI, ali 1.6 16V?

Napisal/-a nejc1986 Sr maj 25, 2016 10:47 pm

O almeri tino sm tud jst pomislu,ampak ne vem v cem bi bla (vsaj kot rabljena) bolsa izbira od xp...

Ok,najbrz se bolj uglajeno oz.avtomobilsko pelje,to je pa tud vse...
Nikol se nisem poglabljov v ta avto,verjamem da je po krivici spregledana pri nas,ampak na 1.pogled v prid xp,za moje pojme ,govori kr nekej stvari... oprema-vecina jih ima avt.klimo,tempomat, avto je pogost,rez.deli na vsakem koraku, izbira je ogromna, avto nima nekih tipicnih napak (razen seveda ta blesav z.most),ubistvu se nisem srecal koga da bi bil z avtom razocaran,mislim da je tudi prostornost za spoznanje vecja kot pri almeri t.

Oblika je pa pri obeh... taka kot je :)

Seveda,ce se najde primerek z realnimi km,redno servisiran,lepo ohranjen,po moznosti od znanega lastnika,zna bit tud to super izbira.. konec koncev je vse odvisno od stanja avta,vseen so to primerki stari okol 10let in je najpomembnej to kk se je za avto skrbelo... isto bi se lhk pogledal za kako chevrolet tacumo,cene so nizke,velikost tm tm,zadnji letniki so bli nafilani z opremo, je pa kvaliteta sigurno opazno slabsa od vseh prej nastetih...

Nekak se mi zdi,da je xp najboljsa izbira glede na zelje avtorja teme,,zdj je sam se treba najdt pravi primerek...
 
devilkin
Novinec
 
Prispevkov: 205
Pridružen: Če avg 16, 2007 3:59 pm
Kraj: Kranj

Re: Mnenje o Xsara Picasso 1.6 HDI, ali 1.6 16V?

Napisal/-a devilkin Sr maj 25, 2016 11:11 pm

Jaz jo imam letnik 2005. Motor 1.8 85 kw/116 KM.
Poraba pri moji je če je družinsko natovorjena ( jaz, žena + otrok in voziček in fasenga v prtjažniku) 7.3 l. Kombinirana vožnja po omejitvah (rajše 5- 10 km/h več).
Če se vozim sam v službo relacija Mengeš-Kranj pade tudi pod 7l, kar se mi zdi sa to dokaj veliko škatlo na 4 kolesih zelo malo.
Motor ima ketno, gume so (pri mojem) 185/65 15 (take ima tudi XP) homologirane so pa tudi 195/65 15 , ki so cenejše .
Lega na cesti je zelo dobra, pričakoval bi da avto plava po cesti ampak se je dobro drži.
Kvaliteta izdelave je ok. Plastika je sicer cenena in trda ampak se nikjer nič ne lušči pa svaljka, sedeži so čvrsti.
Edina graja pri mojem je da motor zelo zelo veliko olja porabi (na 3000 km ga dolijem 1 l) sam to ni rečeno da je pri vseh Tinotih tako. Zdaj sem pač kupil poceni in solidno kvalitetno olje Valvoline Durablend 10W-40, 5 l kantico za 21, 50 Eur in bom pač spremljal porabo in dolival do naslednje menjave potem bom pa videl kakšna je situacija. Motor sicer dela normalno nič ni na pokrovčkih kakšne smetane le veliko olja rabi očitno.
To je edina graja pri meni drugače imam same pohvale o mojem avtu.
Se opravičujem za prispevek brez neke oblike , pisal sem ga pozno in na hitro ... LP
 
mardy
Novinec
 
Prispevkov: 437
Pridružen: Če avg 11, 2011 9:38 am

Re: Mnenje o Xsara Picasso 1.6 HDI, ali 1.6 16V?

Napisal/-a mardy Če maj 26, 2016 7:52 am

Tistega iz Lj nisem, razen tega pa grem zdaj v soboto še gledat http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... egance%20.. . Sem pa včeraj šel gledat še en Picasso, 1.6 16V, 09' letnik, kaj me je zmotilo.

1. Prestavna ročica je bila kot veja v vetru, ne veš ali si dal v 5. ali v 1., praznega hoda je imela več kot stari IMT 533.
2. Ok obrabljenost ročajev, volana, sedežev mi je znana da ni kvalitete
3. Olje v ekspanzijski posodi, znak da nekje pušča glava motorja in se meša z antifrizom, tudi olja je bilo več od max - to me je zelo odbilo (spomin na ex peugeota)
4. Motor sikajoč, nisem se poglablal, na prvi filing morda katera rolca na jermenu.
5. Ubijalski vonj po zašvicanem -> ok to je zelo subjektivno, daš spucat pa je, dobro da ni bilo žene zraven :D
6. Volan nastavljiv samo po višini, upam da bo žena našla pravo pozicijo, drugeče XP v celoti odpade...
7. Klima hladi samo levo stran, desno piha toplo, torej samo iz levih konzol piha hladno...
7. In še kkša malenkost...

Itak da se ne kupuje nov avto, ampak imam filing, da vsi ti Picassoi 08', 09' ki se prodajajo za magičnih ~120k km zelo zgonjeni....

Nissan Almera Tino.... Uh tega pa zelo redko vidiš na naših cestah, je sploh bila za naš trg? Vem da Nissan Tiida ni bila, in je tudi zelo redka.
Ja, to je se z cajtov ko ni bil Nissan pod Renaultom, in je nissan bil Nissan, kvaliteta mislim. :) Hvala za predlog in informacije, sicer oblike bi se trebalo navaditi, je pa znotraj všečen.

Aja, včeraj sem se pol še skobacal v en Ford C-Max 09' 1.6 benz, za firbec, stegniti bi se bilo treba 2000 € več, ampak je zelo znotraj kompakten, filing dober, armature naprej 2 kvardatna metra :). Pol pa seveda grem okrog avta.... robi blatnikov rjavi, pragi rjavi, sicer ne prehudo, bi se dalo sanirati ampak vseeno. Mašina suha, na izgled neoprana in antifriz čist kot solza. No pol pa sem šel domov z mešanimi občutki. :D

V soboto še grema gledat zgoraj omenjene Picasso, pa da vidimo. Morda še kak C4 Picasso če bo priložnost....
 
nejc1986
Novinec
 
Prispevkov: 479
Pridružen: Pe dec 11, 2015 5:59 pm

Re: Mnenje o Xsara Picasso 1.6 HDI, ali 1.6 16V?

Napisal/-a nejc1986 Če maj 26, 2016 12:20 pm

Huh,od teh 7ih tock se strinjam s prvo... res ma rocica ful lufta ze od novega,ampak se mi se ni zgodil d bi narobe prestavil...

Volan je katastrofa kar se tice usnja,ampak to resi usnjar za par 10eur... sedezi se na mojmu niti ne posedajo tolk...

Je pa res treba prej probat polozaj za volanom,je bl po godu ljudem z daljsimi rokami/krajsimi nogami :) plus d je volan mal prepolozen...

Zatohlost je stvar rednega ciscenja...
Tk d,kr pogumno,ni vrag d se med vso ponudbo nebi nasla ena xp,vredna nakupa... :D
 
nejc1986
Novinec
 
Prispevkov: 479
Pridružen: Pe dec 11, 2015 5:59 pm

Re: Mnenje o Xsara Picasso 1.6 HDI, ali 1.6 16V?

Napisal/-a nejc1986 Če maj 26, 2016 12:21 pm

In,ja almera tino, ter obe izvedenki tiide ,tako stiri kot petvratna izvedba so se prodajali v slo...
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Mnenje o Xsara Picasso 1.6 HDI, ali 1.6 16V?

Napisal/-a hippo So maj 28, 2016 5:07 pm

Hodi prestavne ročice pri XP je ena velika žalost. Pa nima veze bencinar ali dizel, vse je isto. Tudi sama prestavna razmerja so slabo izračunana.
Sedeži so ista žalost pri XP in C4P. Mogoče so biii pri XP celo za odtenek boljši. Pa vzmetenje je premehko...
 
nejc1986
Novinec
 
Prispevkov: 479
Pridružen: Pe dec 11, 2015 5:59 pm

Re: Mnenje o Xsara Picasso 1.6 HDI, ali 1.6 16V?

Napisal/-a nejc1986 So maj 28, 2016 8:56 pm

Ampak, iskreno,kolk so pa moteci te dolgi hodi prest.rocice? Pac se ne da v delcku sekunde presaltat,xp itk ni namenjena hitrejsi voznji,za normalno voznjo je pa ok... vazn d se ne zatika... sicer pa,ja,manjka 6ta prestava za nizjo porabo,tm nad 130kmh kr lepo naraste poraba...

Zici so slabi,bl se sedi na njih , kot v njih,bocne opore tud ni,ampak... za voznjo kakrsna je namenjena xp,so ok...
Mislm d je najbolj motece to,d volan ni nastavliv po globini... vse ostalo je stvar navade in okusa...

Men tud mehko podvozje ustreza za tak avto...
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4342
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Mnenje o Xsara Picasso 1.6 HDI, ali 1.6 16V?

Napisal/-a Firediver Ne maj 29, 2016 6:00 am

Mislim, da je velika večina kritikov Xsare Picasso bolj vajena trdote iz VAG grupe in jim je zato Picasso neuporabno premehek. Dolgi hodi prestavne palice so prebavljivi, ker ta avtomobil ni namenjen dirkanju ampak bolj v družinske namene. Pa še ležeče policaje in druge luknje lepše požira.

Bencinsko različico sem občasno vozil in se mi zdi zelo uporaben večnamenski avtomobil - če ga kupiš rabljenega za soliden denar, ti ga tudi ne bo škoda za kaj večjega tovorit. Zelo uporabna in praktična zadeva.

Dandanes res vsakemu manjka 6. prestava, ampak za krajše razdalje po opravkih to nima velikega pomena. Bencinar ali dizel..hm, za take vožnje (veliko voženj kratkih in srednjih razdalj) po opravkih bi bolj predlagal bencinca, ker je bolj komot (pozimi) in manj zapleten (servisi, režim delovanja,turbina), na daljše razdalje se z dizlom več prihrani, ampak tudi bencinar na relacijah ne pije veliko.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Mnenje o Xsara Picasso 1.6 HDI, ali 1.6 16V?

Napisal/-a hippo Ne maj 29, 2016 2:35 pm

Ok, med ostalimi avti sem imel tudi XP 2.0 hdi 90KM, prav tako sem imel Galaxija (VW Sharan) 1.9 TDI čipan iz 115 na 143KM (vlekel kot pri norcih), zdaj imam S-maxa 2.0 bencinarja (atmosferc, pač brez pospeškov), tako da lahko kakšno rečem o teh avtih.
XP občutno premehka, zici so še prebavljivi, Sharan trd ko kamen, tako da je bila relacija (1500 km v eno smer) precej težko prebavljiva, sploh glede na to, da sem se vozil po razritih cestah (in luknjastih AC) in ni bilo prav nič prijetno. Še najboljši je S-max, je precej udoben za tak avto, občutek na volanu mogoče celo preveč neposreden, ker je zelo občutljiv na majhne spremembe.
Prestavljanje pri XP je itak žalost, pa nisem zahteven. Sharan je preveč kamijonarski, tako je tudi izračunan menjalnik, S-max še najboljši, samo kaj ko so pri Fordu pozabili da obstaja tudi 6-ta prestava in voziš pri 130km/h s skoraj 4k rpm, kar jim ni v ponos. Ostalo je zaenkrat bp.
 
mardy
Novinec
 
Prispevkov: 437
Pridružen: Če avg 11, 2011 9:38 am

Re: Mnenje o Xsara Picasso 1.6 HDI, ali 1.6 16V?

Napisal/-a mardy Pe jun 17, 2016 6:21 am

Evo javljam se po enem času, mezmes sem/smo hodili gledat različne znamke/modele. Vozil nekaj XP, ampak občutek za volanom mi ni bil OK. Zgleda sem res preveč navajen VAG trdote. :) pa tudi ti primerki kartere sem imel v testu so bili zelo zjahani.

Potem sem šel gledat za Renaulte, ki smo jih nekoč imeli že pri hiši. V oko sta padla Megane Grandtour in Scenic. Za slednjega smo se odločli in nas zdaj že prevaža naokrog, 1.6 16V Sky paket, 08', poraba zaenkrat 6.9l po BC. Zaenkrat ni kaj reči, vse dela tipi-topi, vožnja fenomenalna, edino ena zoprna težava.... v predalih v tleh na voznikovi in sovoznikovi strani zamaka, zakar bi naj bili krivi zamašeni odvodi deževnice pod brisalci, to gre pod urgentno danes na servis, da očistijo/odmašijo, nato treba temeljito presušiti zadevo. Na yt je tutorial kako to rešiti, ampak ni bilo cajta, dežuje pa vsak dan. :)


Ena slikica
Slika

Drugače, hvala vsem za predloge in informacije! ;)
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2185
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Mnenje o Xsara Picasso 1.6 HDI, ali 1.6 16V?

Napisal/-a RedBaron Pe jun 17, 2016 6:37 am

Čestitke!!

Srečno vožnjo! :vrum
 
nejc1986
Novinec
 
Prispevkov: 479
Pridružen: Pe dec 11, 2015 5:59 pm

Re: Mnenje o Xsara Picasso 1.6 HDI, ali 1.6 16V?

Napisal/-a nejc1986 Pe jun 17, 2016 9:29 am

Cestitke... naj ti dobro sluzi☺ in pa seveda,najpomebneje,veliko varnih kilometrov
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 51 gostov