Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Chez
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Če dec 05, 2013 7:59 am

Nakup rabljenega vozila

Napisal/-a Chez Ne maj 29, 2016 8:28 pm

Pozdravljeni,

kupujem rabljeno vozilo v smislu Citroen Berlingo ali Peugeot Partner (lahko tudi kaj podobnega, pa mi ši ni padlo v oči). Zanima me vaše mnenje glede teh vozil? Kupil pa bi nekje letnik 2011-2013 in diesel varjanto.

Po drugi strani pa me zanima še kako naj preverim, da je vse z vozilom OK, če ga kupim pri nekomu privat ali pa pri nekem prodajalcu? Kako preveriti realnost kilometrov, barvo, itd....? Ali so ta potrdila servisnih knjižic iz pooblaščenega servisa verodostojen podatek?

Hvala za odgovore!

LP, C
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Nakup rabljenega vozila

Napisal/-a Kohec Po maj 30, 2016 10:01 am

S Citroeni ali Peugeoti ni mič narobe, to je dober izbor - ča seveda potrebuješ takšen avto. Izbiraš pa lahko še med Fiatom , VW, Oplom, Fordom, pa še se bi kaj našlo. Na ogled avta vzami s seboj kakšnega mehanika ali kleparja, pa ti naj pomaga pri ogledu - sam sa očitno ne spoznaš najbolje. Barvo prekontroliraš z merilcom debeline. Izpisi servisov so vredu - preveri še so pristni - barabe tudi to ponarejajo. Veliko avtomobilskih znamk ima že elektronsko servisni knjigo, ta je verodostojna, ponaredba je praktično nemogoča, če se že kdo loti tega, se sigurno ne bo za enega berligota, temveč za kakšno drago mrcino. Skratka najboljše posvet z mehanikom ki ga poznaš in na oglede ter preizkušne vožnje.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 26 gostov