Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
AoP
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Če jun 16, 2016 7:51 pm

Nakup prvega avtomobila, rabim nasvete

Napisal/-a AoP Če jun 16, 2016 8:06 pm

Zdravo!

Kupujem svoj prvi avtomobil, sem študent, budget imam 800€ (oz. do 1000€, če se da izpogajat za nižjo ceno). Ne pričakujem ne vem kaj, kljub temu pa bi rad, da ima klimo, 5 vrat in čim manjšo porabo.

Sam se zelo švoh spoznam na avtomobile, tko da me zanima, koliko lahko negativno vpliva, da na avtu prodajalec ni naredil tehničnega in koliko, če ga prodaja tik pred tehničnim?
Tukaj sem zbral 9 avtov, ki sem jih dobil na avto.net in ki grejo skozi zgornje filtre. Bi lepo prosil, če si lahko vzamete par minut časa in jih pregledate. :) Lahko tudi dodate kakšen drug avto, ki vam je padel v oči, lahko tud samo s 3 vrati. Kakšnega od teh bi mi priporočali in kakšnega odsvetovali? Računajte tudi, da sem iz primorske, večina avtov je pa iz štajerskega konca, tko da bi rad kar se da zmanjšal vozakanje naokrog za brezveze. :)

VW Golf 3
Fiat Punto
Ford Focus
Ford Focus
Hyunday Accent
Nissan Primera
Peugeot 206
Renault Megane
Renault Megane
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2191
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Nakup prvega avtomobila, rabim nasvete

Napisal/-a limas Če jun 16, 2016 8:27 pm

V principu je to misija nemogoče.
Izogibaj se dizlov. Glej, da ima avto čim manj lastnikov, idealno prvi lastnik.
Fokus z bencinskim motorjem je dobra izbira: poceni vzdrževanje, dobra mehanika, poceni deli.
Poglej še kakšno korolo, mazdo 323 in hondo civic.
Da porihtaš vse skrite napake in usposobiš avto za nekaj prihajajočih let, boš vrgel kakšnega jurja.
Vzami najbolj vzdrževanega.
 
ysrxdtczvgu
Novinec
 
Prispevkov: 136
Pridružen: Po okt 08, 2012 2:01 pm
Kraj: Maribor

Re: Nakup prvega avtomobila, rabim nasvete

Napisal/-a ysrxdtczvgu Če jun 16, 2016 9:09 pm

Sem tudi sam študent, ki je dvakrat kupoval avto in se dvakrat (vsaj zaenkrat izgleda tako) nisem opekel.
Prvo sem imel Seat Cordobo 1.6 letnik 1996. Kupil z 217.000 prevoženimi za 450€. Skupaj sva, brez večjega problema šla do 251.000. Pred 2 tednoma sem jo prodal in kupil drugi avto. Peugeot 206 1.4 letnik 2000. Trenutno ima 130.000 prevoženih dobil sem ga za 600€. Naredil servis za 50€ in avto dela. BIl je od prve lastnice in mislim da nisem udaril mimo. Avto nikakor ni nov ampak je vzdrževan in brez napak (vsaj zdi se tako zaenkrat, lahko se motim). Je pa prehod iz Seat-a na Peugeota mučen kot le kaj pa tudi če je med njima 4 leta razlike. :roll:

Dejstvo je, da za takšen denar kupuješ prvi vzdrževan in na prvi pogled dober avtomobil, ki se pojavi na avtu.net. Gledaš bencinarja. Dizel za takšno ceno odpade. Ko se pojavi prvi, ki izgleda dobro, ima malo lastnikov in izgleda, da bi lahko imel malo prevoženih kilometrov greš, pogledaš, če ti sede ga kupiš drugače iščeš dalje.Izbirčnost tukaj ne pride v upoštev. Sam priporočam 1.4 ali manj zaradi cene vzdrževanja, zavarovanja in porabe nasploh. Skratka nekaj dni živiš noč in dan na avto.net. Če se sam ne spoznaš na avtomobile bi ti predlagal da s seboj vzameš nekoga, ki ve vsaj nekaj saj lahko to pripomore vse mogoče stroške po nakupu. Vsekakor pa računaj na neke skrite stroške in ne porabi vsega denarja za nakup avta. Raje glej avte, ki so 200€ cenejši da lahko po nakupu narediš vsaj nek osnoven servis. Tudi za ta denar se da dobiti soliden avtomobil ampak moreš biti hiter ter previden.
Upam, da najdeš kaj zase.

Lp, Andry
Programmers - an organism that turns coffee into software.
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2183
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Nakup prvega avtomobila, rabim nasvete

Napisal/-a RedBaron Pe jun 17, 2016 6:54 am

Jaz bi na tvojem mestu, v ožji izbor uvrstil modrega focusa, belega megana in pa primero.

Najprej izloči dizle, ker za tak denar zelo težko dobiš kaj pametnega in še večja je možnost dragih popravil, kot pri bencinarjih. Če že mora biti dizel, potem glej predvsem SDI.

Pri focusu in meganu, dobiš precej za tak denar (precej več kot pri puntu, ali 206), tudi varnost je na nivoju. Pri focusu, bodi pozoren na rjo na spodnjih robovih vrat!!

Accent sicer ni problematičen (razen rje na zadnjih blatnikih), ampak deluje ceneno (vsaj meni) in bi ga zato prestavil bolj na konec lestvice. tudi varnost je slabša kot pri focusu in meganu...

Mogoče tudi kakšna xsara ne bi bila slaba izbira.

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=11019235&display=Citroen%20Xsara%201.6i%20SX.KLIMA.HITRI%20KREDIT...
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 962
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Nakup prvega avtomobila, rabim nasvete

Napisal/-a matejxx Pe jun 17, 2016 7:51 am

Jaz bi na tvojem mestu takoj izločil dizla. Če že potem kupi SDI. Prav tako imajo Golf 3, pogosto težavo z rjo, nad levim kolesom. In popravilo le te ni preveč poceni. Sam vsekakor nebi šel v nakup Fiata in Hyundaia, toda te je samo moje mnenje, zaradi izredno slabe izkušnje. Sicer pa poznam, kar nekaj ljudi, ki jih hvalijo.

Drugače pa mogoče poglej za kakšnim Clio-m. Na volj je veliko rezervnih delov. Mogoče Seat, toda pri njem imaš potem lahko podobne težave kot z Golfom (rja).

Najbolj pametno pa je, da se ne osredotočiš samo na en avto. Na kup si daj čim več takšnih, ki so ti všeč, potem pa neprestano glej na avto.net, če se pojavi kakšen potencialen za nakup. Kupi pa takšen avto, ki ima čim bolj znano zgodovino (po možnosti prvi lastnik). Pametno bi bilo, da bi imel poleg nekoga, ki se spozna na avto.
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: Nakup prvega avtomobila, rabim nasvete

Napisal/-a Renault VG Pe jun 17, 2016 8:12 am

Kaj pa kakšna Astra okoli letnika 2000 ? Dedek jo ima, sicer le z 100k km ampak mehanskih problemov kakšnih večjih ni imel v teh 17 letih.
 
wildbliw
Novinec
 
Prispevkov: 410
Pridružen: To feb 03, 2015 8:06 pm

Re: Nakup prvega avtomobila, rabim nasvete

Napisal/-a wildbliw Pe jun 17, 2016 3:32 pm

Ne vem zakaj, ampak od vsega tvojega navedenega mi daleč najbolj Nissan Primera izstopa. To je generacija Nissanov, ki so bili vrhunski. Vseeno pa je pametno preveriti v kakšnem stanju je avto.
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Re: Nakup prvega avtomobila, rabim nasvete

Napisal/-a sonic Pe jun 17, 2016 7:13 pm

Jaz bi pa rekel, da ne preveč komplicirat. Za slabega jurja nekaj dobiš, kdove kaj pa ne. Naštimaj iskanje na avto.net, daj ustrezne omejitve kubikov in kilovatov zaradi registracije, pa obkljukaj možnost da ti vrže samo oglase s Primorskega, če si tam doma.
Poglej kateri avti so ti najbolj všeč, par jih sprobaj in kupi tistega, ki nima vidnih napak in ti po filingu najbolj ugaja. Lahko da boš imel srečo, lahko pa da se boš zajebal - ampak tudi če prej doktoriraš iz teorije in foruma, je še vedno možnost za zajeb. Lahko boš imel pa srečo. Pri prvem avtu je ponavadi tako, ne se toliko sekirat, pri naslednjih boš že bolj vedel kako iskati..
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
nejc1986
Novinec
 
Prispevkov: 479
Pridružen: Pe dec 11, 2015 5:59 pm

Re: Nakup prvega avtomobila, rabim nasvete

Napisal/-a nejc1986 Pe jun 17, 2016 7:44 pm

Tocn tko kot je Sonic napisal....
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2191
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Nakup prvega avtomobila, rabim nasvete

Napisal/-a limas Pe jun 17, 2016 8:23 pm

Kot je nekdo napisal, je nisan dobra izbira, fokus je bil moj predlog.
Poskusi še s hondo:
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... da%20Civic
Malo preko jurja, ampak je vredna tega denarja. Avto glede na letnik deluje zelo moderno.

http://avtonasveti.com/honda-civic-2001 ... m-vpoklic/
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Nakup prvega avtomobila, rabim nasvete

Napisal/-a esem Pe jun 17, 2016 9:12 pm

Sori, ta honda je bila že ob premieri zelo grda in nič kaj "hondasta", gotovo daleč najmanj od vseh ter najbolj "zehasta". Če je to moderno, tudi OK

Sicer je pa ta "privat" prodajalec pred kratkim prodajal megana in galloperja. Toliko o "privat" samooznaki in kredibilnosti takih možakarjev...

Avtor naj kupi "pogost" evropski avto - zaradi množice poceni rezervnih delov, tudi rabljenih. Kolega se je z Nissanom jajcal po servisih +pol leta, nato so mu le nekaj našli (malenkost) in računali čez 400 €.

Sonica naj se drži
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 792
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: Nakup prvega avtomobila, rabim nasvete

Napisal/-a whitee So jun 18, 2016 8:53 pm

Jaz ti bom iz osebnih izkušenj glede motorja svetoval 1.9D (47 kw) v Gollfu 3, oz. najbrž je isti motor še v Ibizi, Cordobi istega letnika. Motor je zelo vzdržljiv in zanesljiv in predvsem nezahteven za vzdrževanje. Res da ne boš dirkač s tem motorjem, ampak še vedno se bo avto dostojno premikal. Edina stvar, kot so že naketeri omenili je rja, predvsem pri Golfu radi rjavijo blatniki, zadnje obrobe, pragi in nasplošno celo podvozje, tako, da moraš biti pri tem previden. Drugače pa za prvi avto dobra izbira, čeprav malo starejši od ostalih. Poraba pa je tudi nizka okoli 5,5l/100km, edino cestna taksa je malo višja, prbiližno 60€ na leto več od ostalih predlaganih, ampak, kot sem rekel, se ti toliko bolj potem obrestuje pri porabi.

Mogoče tale?
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=10968366&display=Volkswagen%20Golf%201HX0
 
AoP
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Če jun 16, 2016 7:51 pm

Re: Nakup prvega avtomobila, rabim nasvete

Napisal/-a AoP To jun 28, 2016 6:33 pm

Hvala vsem za odgovore, so prišli prav!

Kupil sem l. 2000 Focusa od 2. lastnika, dal sem 850€ brez stroškov zavarovanja, prepisa in ostalega. Ima 148k kilometrov, je 1.6 bencinar. Malo ima laka odluščenega nad sovoznikovimi vrati, ampak ni hudega, tudi rje je manj kot za vzorec. Sicer je pa zelo dobro ohranjen, predvsem motor se mi zdi da mi bo še relativno dolgo služil.

Edini napaki, ki sem ju do zdaj opazil sta, da včasih števec za hitrost ostane na ničli (ali že od štarta ali pa ko se ustavim na križišču), ampak je do zdej še vedno med vožnjo začel delat (najbrž težava z zajlo?). Druga težava je pa, da centralno zaklepanje deluje bolj na random kot karkoli drugega, sicer večinoma dela ok, ampak včasih ali ne odklene sploh na določenih vratih nobenih vrat, ali pa odklene samo tista vrata. Na ogledu teh dveh težav ni bilo, do sedaj pa sta se mi že parkrat pojavili, predvsem z odklepanjem.

Če potegnem črto, pričakovano par napak, ki jih bo treba popravit, ampak nobena ni velika. Avto je sicer zelo dobro ohranjen in se super vozi. Sem zadovoljen. :)
 
nejc1986
Novinec
 
Prispevkov: 479
Pridružen: Pe dec 11, 2015 5:59 pm

Re: Nakup prvega avtomobila, rabim nasvete

Napisal/-a nejc1986 To jun 28, 2016 8:15 pm

Cestitke,naj ti dobro sluzi :) predvsem veliko varnih kilometrov,po pameti in z dobrimi gumami...
 
Marcos
Novinec
 
Prispevkov: 117
Pridružen: Ne jan 30, 2005 12:49 pm

Re: Nakup prvega avtomobila, rabim nasvete

Napisal/-a Marcos To jun 28, 2016 9:29 pm

Jaz sem imel za prvi avto Cliota, bencinarja. Nikol problemov z njim.
 
Uporabniški avatar
avto fan1308
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 743
Pridružen: So sep 19, 2015 9:54 am
Kraj: Koper-Ljubljana

Re: Nakup prvega avtomobila, rabim nasvete

Napisal/-a avto fan1308 Pe jul 01, 2016 3:06 pm

veliko varnih kilometrov pa varno vožnjo
Citroen C5 najbolj (h)udoben avto na celem svetu
Citroen C5 2.0 BlueHDi 180 Exclusive Avt. 2016 (privat)
Opel Insignia 2.0 CDTI edition start/stop 2014 (privat)
Citroen C4 1.6 HDi 2011 (privat)
Audi A6 Avant 3.0 TDI clean diesel quattro S tronic 2015 (služben)
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2183
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Nakup prvega avtomobila, rabim nasvete

Napisal/-a RedBaron Pe jul 01, 2016 4:35 pm

Srečno vožnjo :vrum

Glede števca, tale focus verejtno nima zajle, ampak ima elektronski števec, torej je napaka bodisi v števcu samem, ali pa na dajalniku impulzev (senzorju) na menjalniku.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 23 gostov