Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Nakup/MB/Opel/Audi

Napisal/-a pskoda Ne jul 10, 2016 11:40 am

Mene pa ta uvožen mrcedes z renojevo mašino in nerealnimi kilometri čisto nič ne mika. Insignijo pa večina graja, da ima slabe materijale.
Osebno bi se raje odločil za novi model astre
Lp
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Nakup/MB/Opel/Audi

Napisal/-a maniaxxx Ne jul 10, 2016 11:46 am

Pero, tole ni renojeva mašina, bencinar je tole ne dizel, si najbrž spregledal =P
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Nakup/MB/Opel/Audi

Napisal/-a pskoda Ne jul 10, 2016 11:58 am

maniaxxx je napisal/-a:Pero, tole ni renojeva mašina, bencinar je tole ne dizel, si najbrž spregledal =P


U pa res sem za j. oops Imaš prav, ampak še vedno bi raje vzel astro
Lp
 
denis099
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 745
Pridružen: Po apr 21, 2008 7:00 pm

Re: Nakup/MB/Opel/Audi

Napisal/-a denis099 Ne jul 10, 2016 12:06 pm

glede Astre: sem se imel priložnost vozit 1 uro, ravno ko sem bil na 1. servisu za svojo Astro. kaj pa vem..manjša je, drugače pa res ni opaznih razlik med novo in mojo.. pustimo, da je lažja itd ampak v povprečni vožnji ni variante da bi svojo dal za 10t, in doplačal 6t EUR za novo, ki me sploh ne pritegne..poleg tega ima moja usnje itd, ona pa navadne sedeže... tako da ta varianta odpade..
MB A mi je dejansko res top, nisem pa se še peljal zato mogoče napačno razmišljam...
sj veste tisti filing če dam svojo astro pa še doplačam recimo 8tisoč mora bit nekje napredek, drugače nima smisla?
denis
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Nakup/MB/Opel/Audi

Napisal/-a esem Ne jul 10, 2016 3:36 pm

Napredek je praktično samo v znački. Plačat za značko 8 k € - izvoli....... :lol: :roll: :roll: :lol: :lol:

In kot je bilo že večkrat povedano - mercedes se začne z E
 
denis099
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 745
Pridružen: Po apr 21, 2008 7:00 pm

Re: Nakup/MB/Opel/Audi

Napisal/-a denis099 Ne jul 10, 2016 8:26 pm

dobro...očitno nebo nič z mojo mečko :D :D
denis
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Nakup/MB/Opel/Audi

Napisal/-a esem Ne jul 10, 2016 8:46 pm

Na zadnjem primerjalnem testu je Astra premagala BMW 1, ta je nekje prej premagal MB A, vse pa vedno premaga Golf. Lahko se spraviš testirat A-ja ter takoj zatem (ko so vtisi še frišno močni!) še E-ja (in po možnosti še A3, BMW 1 ter predvsem Astro).
Šele to ti bo dalo kak dober argument, če je zapravljanje za značko vredno svojih ojrov (ali pa greš raje na Bahame).
 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1273
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: Nakup/MB/Opel/Audi

Napisal/-a mevden Po jul 11, 2016 7:05 am

Primerjat astro in insignio je kot bi primerjal mercedesa b in e. Dan in noč. Je pa zagotovo dosti boljsi mercedes A v primerjavo z Astro. Ce sortiras v cenovni razred vidis da je mercedes 2x drazji v osnovi, in to ni samo zaradi značke. Ce ti velikost ustreza je mercedes A zmagoviti avto. Insignia zagotovo nima slabsih materialov kot insignia, še posebej odkar je prisel facelift konec 2013. Vozil sem novo astro, po 1 uri me je vse bolelo, sedezi v innovation mi ne ustrezajo, bi bilo verjetno smiselno doplačati za agr sedež. Astra j ni noben vrhunec tehnologije, mislim da je bedarija menjat astro j za k. Nic nisi naredil, samo izpraznil denarnico.
 
Dizzy
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Pe apr 10, 2015 7:51 pm

Re: Nakup/MB/Opel/Audi

Napisal/-a Dizzy Po jul 11, 2016 3:05 pm

problem MB/BMW/Audi je predvsem en - če želiš, da avto izgleda kot mora, oz. doživiš tisto pravo premium izkušnjo, potem mora avto biti tudi primerno opremljen - recimo Mercedes A Urban se nikakor ne more primerjat z A AMG Line.

podobno je pri ostalih dveh premium nemcih - notranjost je čisto drugačna v višjih opremah. problem je samo v tem, da višja oprema nanese konkretno višji znesek. primer - MB Urban dobiš za cca. 25.000€, medtem, ko sem vozil en vikend AMG Line in je bila cena nekje okoli 42.000€ - ampak je tudi vozniška izkušnja, kot bi vozil popolnoma drug voz (motorizacija pa je bila precej podobna). enako je z BMW-jem, pa sem vozil zelo solidno opremljeno BMW serije 3, prejšnji teden pa polno naloženo trojko in je bila razlika kot noč in dan, nisem mogel verjet.

tako da, kot rečeno - dobiš premium znamke za soliden, dostopen denar, samo to ni tista prava izkušnja ...
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Nakup/MB/Opel/Audi

Napisal/-a pskoda Po jul 11, 2016 3:50 pm

Bolje skoraj max opremljena astra kot mercedes a za isti denar.

Tast je kupil novega mercededa c 250cdi 4x4 in automatik za 40keur in lahko povem, da zdaj po prevoženih dobrih 100kkm se tudi najdejo črički.

Kolikor sem vozil e razred so vsaj za mene gare. Meni sploh ni všeč
Lp
 
Dizzy
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Pe apr 10, 2015 7:51 pm

Re: nakup novega avtomobila

Napisal/-a Dizzy To jul 12, 2016 9:51 am

denis099 je napisal/-a:Pozdrav :)

Kaj pravite na tale MB :)

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... cedes-Benz A-Razred A 180 Urban

vidiš, imaš preveč tem odprtih (edit mod - sem združil teme), potem pa ne vidiš vseh mojih postov.

premium znamke se začnejo (žal) šele s premium cenami ...
 
denis099
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 745
Pridružen: Po apr 21, 2008 7:00 pm

Re: Nakup/MB/Opel/Audi

Napisal/-a denis099 Če jul 14, 2016 8:48 pm

hvala za odgovore...
situacija je takšna... zanimal sem se za naslednji avto, ki pa je kar dobro opremeljen: http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... cedes-Benz A-Razred A 180 CDI Urban.x...

Astro mi vzamejo v račun za 10t in želijo doplačilo 10.800 EUR, kar pa mi je preveč tudi glede na vaše odgovore (da res ni velike razlike med avtoma)

sem pa gledal kaj takšnega:
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... cedes-Benz C-Razred C 220 CDI Avantga...

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... cedes-Benz C-Razred C 220 CDI AMG Ava...

tale prodajalec mi je nekako sumljiv...da niso avti že vsi "zjahani" http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... splay=Audi A4 Avant 2.0 TDI Business Sport Xen...

"jezi" me samo nekaj: ok dobro dam nekaj tisoč za MB.. ampak prevoženih že ima kar nekaj, potencialni problemi s turbino itd itd itd, pri Astri pa vem da bo use laufalo kot je treba saj je 1.6 in realnih 25t prevoženih in gre res super...
Sem res v dilemi...
denis
 
denis099
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 745
Pridružen: Po apr 21, 2008 7:00 pm

Re: Nakup/MB/Opel/Audi

Napisal/-a denis099 So jul 16, 2016 9:17 am

po razmišljanju sem se zagledal v tale primerek: http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... cedes-Benz A-Razred A 180 CDI Urban.x...

Vse štima, avto je skorajda nov, s tako opremo je res kul :) Me pa zanima naslednje: kako je z renojevim 1.5 motorjem?? so se tudi izkazali za problematične??
denis
 
JG2
Novinec
 
Prispevkov: 214
Pridružen: Po avg 01, 2011 8:58 pm

Re: Nakup/MB/Opel/Audi

Napisal/-a JG2 So jul 16, 2016 9:44 am

Saj ne vem a je tole hec ali kaj. Za tako ceno gledaš MB in to dve leti starega s "kao" 16000 tisoč prevoženimi kilometri (yea right).

Tukaj imaš za "isto" ceno novo Bmw 1 http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... 0Advantage

Aja še glede Renaultovega motorja v A-ju. Verjetno najboljši del tega avta, ker ostalo je bogo, zame jasno!
 
denis099
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 745
Pridružen: Po apr 21, 2008 7:00 pm

Re: Nakup/MB/Opel/Audi

Napisal/-a denis099 So jul 16, 2016 10:10 am

hvala za odgovor... glede na opremo tega A-ja in BMW-ja je očitno, da ni primerljiva zato je razlika v ceni.. drugače je pa tale BMW res dober nisem niti vedel da je takšna cena..
MB A je primerljiv s tem BMWjem http://www.avto.net/Ads/details.asp?ID=11133696&show=2



Ps: ni noben hec, če bo prišel res dober primerek kupim takoj.
denis
 
denis099
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 745
Pridružen: Po apr 21, 2008 7:00 pm

Re: Nakup/MB/Opel/Audi

Napisal/-a denis099 Ne jul 24, 2016 10:58 am

zadeva je taka: tistega MB so prodali in prišel sem do zaključka, da dobim premalo avta za to ceno.
Sicer je tema nova ampak bom tukaj poiskusil. če bo kaj odgovorov :)

INSIGNIA vs (moja) Astra:

- gledam samo facelift modele Inssignie, primer:

1) http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... splay=Opel Insignia 2.0 CDTI SLO 57.000KM ALU ...

2) http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... splay=Opel Insignia 1.4 Turbo Drive-ODLIČNA PO...

Mislim, da s temi nebi smel biti problem, slovenski, malo voženih...

HVALA za vaša mnenja-predloge :)
denis
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: Nakup/MB/Opel/Audi

Napisal/-a nered Ne jul 24, 2016 12:56 pm

Ce gledas Insignio vzami 2.0 CDTI ne 1.4 Turbo. Cim ga malo obremenis potiki+prtljaga+klima motor izgubi voljo. 2.0 CDTI nima teh tezav in je konstantno zabaven za voznjo sploh ce si omislis se cipiranje. Tezave z vztrajnikom niso tuje kar pa sploh ni tako huda zadeva kot je to, da je Insignia tudi z svojimi ortopedskimi sedezi nenormalno neudobna za visoke ljudi ali ljudi z tezavami hrbtenice.

Jaz naredim relacijo LJ-NM ali MB-LJ in pridem ven iz avta vedno z bolecinami "komfort/ortopedski sedezi" neglede na uporabljen polozaj sedeza. Medtem ko z C5 smo bili na relaciji MB-Amsterdam v eni turi in sem stopil iz avta kot sem se not vsedu.
 
denis099
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 745
Pridružen: Po apr 21, 2008 7:00 pm

Re: Nakup/MB/Opel/Audi

Napisal/-a denis099 Ne jul 24, 2016 1:06 pm

težave z vztrajnikom že pri 57t km?? no pri moji astri, ki je 1.6 nebom imel teh težav :S
če prav razumem, se mi zamenjava torej ne splača? Insignia mi vizualno deluje dosti višji rang kot Astra, očitno neupravičeno?

Kaj bi naredili vi? Zamenjali Astro z Insginio in doplačali recimo 5tisoč ali raje ne? Za novo Astro nisem navdušen oz. je sploh nebi imel.
denis
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Nakup/MB/Opel/Audi

Napisal/-a nejc1 Ne jul 24, 2016 2:55 pm

Ja odloči se že enkrat kako velik avto želiš ane... Če ne rabiš večjega avtomobila ostani na Astri, če te denar tišči pa raje pojdi na kakšen dopust več :)
 
denis099
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 745
Pridružen: Po apr 21, 2008 7:00 pm

Re: Nakup/MB/Opel/Audi

Napisal/-a denis099 Ne jul 24, 2016 4:18 pm

nejc1 je napisal/-a:Ja odloči se že enkrat kako velik avto želiš ane... Če ne rabiš večjega avtomobila ostani na Astri, če te denar tišči pa raje pojdi na kakšen dopust več :)


na dopustu sem že bil :D :D

ta facelift mi je res lep, mogoče kdo ve kdaj bo novi model?
denis
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 118 gostov