Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: Nakup/MB/Opel/Audi

Napisal/-a nered Ne jul 24, 2016 6:51 pm

denis099 je napisal/-a:težave z vztrajnikom že pri 57t km?? no pri moji astri, ki je 1.6 nebom imel teh težav :S
če prav razumem, se mi zamenjava torej ne splača? Insignia mi vizualno deluje dosti višji rang kot Astra, očitno neupravičeno?

Kaj bi naredili vi? Zamenjali Astro z Insginio in doplačali recimo 5tisoč ali raje ne? Za novo Astro nisem navdušen oz. je sploh nebi imel.



Ce pogledas malo po oplovih forumih bos nasu, kar nekaj primerkov menjave vztrajnika + celoten set sklopke tudi pod 100k km. Ni pa receno, da bo tudi pri tej tako nasa ima se orginalno pri nek 180k km. Pri Astri nevem kako je pri insigniji pac dvomasni vztrajnik tezava, ki si jo deli se C5, 508, V50, Mondeo oz. avtov z dvomasnim.

Drugace pa vztrajnik ponavadi gre postopoma in ne kar od enkrat, zaznas dosti prej. Kadar ga pa menjas pa gres kit iskati v Avstrijo ker je 50% cenejsi in tu zamenjas. Recimo za 407 2.0 HDI pri nas bi nas set stal 457 EUR v gradcu pa smo ga dobili za 233 EUR + olje za menjalnik.

Med Insignio (limuzino) in Astro (limuzino/hatchback) ne bos videl astronomske razlike. Moje edino slabo mnenje o Insigniji in nasplosno Oplovih avtih je to, da so zelo prevec trdi v vseh kombinacijah opreme. Ce si visok nek 185+ ali imas tezave z hrbtenico ti nebo prevec lepo v Insigniji.
 
denis099
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 745
Pridružen: Po apr 21, 2008 7:00 pm

Re: Nakup/MB/Opel/Audi

Napisal/-a denis099 Ne jul 24, 2016 7:21 pm

hvala za odgovor... glede vožnje itd mi je opel (astra) zares ok. Skrbi me samo to da imam kratke relacije 20km v eno smer do službe in z astro gre super, ker je pač bencinar, za dizla me pa skrbi. Vizualno mi je pa insignia top.
denis
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1909
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Nakup/MB/Opel/Audi

Napisal/-a nejc1 Ne jul 24, 2016 7:47 pm

20km niti ni tako kratka razdalja, tako da ne bi smelo biti problemov pod pogojem, da avta ne šparaš preveč...
 
motom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 555
Pridružen: Po jan 04, 2016 5:04 pm

Re: Nakup/MB/Opel/Audi

Napisal/-a motom Ne jul 24, 2016 7:53 pm

20 zna biti premalo... vsaj tdi zahteva 15km za zacetek regeneracije in se 15 za normalno dokoncanje...skupaj 30.
 
denis099
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 745
Pridružen: Po apr 21, 2008 7:00 pm

Re: Nakup/MB/Opel/Audi

Napisal/-a denis099 Ne jul 24, 2016 8:13 pm

mislim, da je res premalo pa osebno vsak avto kar dosti šparam tako da imam porabo cca. 1,5l nižjo kot ostali, zato mi je bencinar boljša izbira. Res zanimivo, da ima opel že v garanciji težave z vztrajniki, turbinami itd..
denis
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: Nakup/MB/Opel/Audi

Napisal/-a nered Ne jul 24, 2016 10:23 pm

Ce imas delujoc avto z katerim si zadovoljen in ga poznas zakaj potem menjati ce ni nuje za avto, ki ti nebo znan. Insignia nima vecjih specificnih problemov vsaj ce gres malo po forumih brat, probleme, ki jih ima so tipicni za njen razred in jih najdes tudi pri A4, Passat, C5, 508, V50 itd.

Drugace pa kar se tice majhne kilometrine vsi govorijo, da to naj nebi bilo dobro za dizle jaz pa tega v 20 letih nisem dozivel se. Ople pa imamo ze od pra veka in vedno dizle in vedno na majhne relacije.

Insignia kupljena povsem nova ima trenutno nekje 180,000-190,000 od teh pa jih je nekje 160,000 bilo nareto na majhnih/mestnih relacijah < 20km ima pa 5 razlicnih voznikov ce ne stejem sebe. Do sedaj se ni bilo engega samega vecjega problema z njo. Redni servisi in lepo ravnanje z avtom. Tudi Astra (2012) dizel sedaj nekje na 120,000 ni imela vecjih tezav in je izkljucno bila uporabljena za voznjo po mestu in ene par daljsih relacij na balkan in nemcijo.

Jaz sem pred tem prav tako imel dizle Golf 4 (3 leta), AR 156 (2 leti), C4 (2 leti), Astra (2 leti) vsi so bili vozeni samo po mestu.

Drzim se pac redni servis, zimsko obdobje pustis par minut teci, da se zagreje. Pocakas, da se avto zagreje predno ga pritisnes ce ga ze.
 
denis099
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 745
Pridružen: Po apr 21, 2008 7:00 pm

Re: Nakup/MB/Opel/Audi

Napisal/-a denis099 Po jul 25, 2016 4:21 pm

tale insignia mi je res top-zunanjost :DDD http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... splay=Opel Insignia 1.4 Turbo Drive-ODLIČNA PO...

glede mašine pa nevem kako so vzdržljive...
denis
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: Nakup/MB/Opel/Audi

Napisal/-a nered Po jul 25, 2016 4:32 pm

Jaz nebi vzel 1.4T probaj ga sprobati prvo ce se da. Drugace pa SWAL so zelo neposteni prodajalci (Nategatorji da joj), kar nekaj tem glede njih.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Nakup/MB/Opel/Audi

Napisal/-a pskoda Po jul 25, 2016 6:52 pm

Zakaj pa ne 1.4T :?:
Lp
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: Nakup/MB/Opel/Audi

Napisal/-a nered To jul 26, 2016 5:29 am

Ker cim ga obremenis se vozi kot, da bi imel polovico manj moci.
 
Octavian9
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Če dec 16, 2010 2:50 pm

Re: Nakup/MB/Opel/Audi

Napisal/-a Octavian9 Če jul 28, 2016 11:59 am

nered je napisal/-a:
denis099 je napisal/-a:težave z vztrajnikom že pri 57t km?? no pri moji astri, ki je 1.6 nebom imel teh težav :S
če prav razumem, se mi zamenjava torej ne splača? Insignia mi vizualno deluje dosti višji rang kot Astra, očitno neupravičeno?

Kaj bi naredili vi? Zamenjali Astro z Insginio in doplačali recimo 5tisoč ali raje ne? Za novo Astro nisem navdušen oz. je sploh nebi imel.



Ce pogledas malo po oplovih forumih bos nasu, kar nekaj primerkov menjave vztrajnika + celoten set sklopke tudi pod 100k km. Ni pa receno, da bo tudi pri tej tako nasa ima se orginalno pri nek 180k km. Pri Astri nevem kako je pri insigniji pac dvomasni vztrajnik tezava, ki si jo deli se C5, 508, V50, Mondeo oz. avtov z dvomasnim.

Drugace pa vztrajnik ponavadi gre postopoma in ne kar od enkrat, zaznas dosti prej. Kadar ga pa menjas pa gres kit iskati v Avstrijo ker je 50% cenejsi in tu zamenjas. Recimo za 407 2.0 HDI pri nas bi nas set stal 457 EUR v gradcu pa smo ga dobili za 233 EUR + olje za menjalnik.

Med Insignio (limuzino) in Astro (limuzino/hatchback) ne bos videl astronomske razlike. Moje edino slabo mnenje o Insigniji in nasplosno Oplovih avtih je to, da so zelo prevec trdi v vseh kombinacijah opreme. Ce si visok nek 185+ ali imas tezave z hrbtenico ti nebo prevec lepo v Insigniji.




No to me pa zanima, kje v Gradcu se da kupit komplet sklopke z dvomasnim vztrajnikom za 1/2 cene, kot v SLO. Bom res hvaležen za odgovor.
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: Nakup/MB/Opel/Audi

Napisal/-a nered Če jul 28, 2016 1:26 pm

Kupljeno je bilo pri ATP stem, da tu pač pošiljajo pa takrat ni blo mogoče v Slovenijo nekako tko. Meni je bivši sošolec, ki živi gor zadevo prevzel pa dostavu. Drugače je za 18 EUR več isti set brez olja bil na zalogi pri Sorek al Sireks nekako tko sam takrat smo že naročil. Je bilo pa 180-200+ EUR ceneje kot pri najcenejša opcija pri nas.
 
Octavian9
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Če dec 16, 2010 2:50 pm

Re: Nakup/MB/Opel/Audi

Napisal/-a Octavian9 Pe jul 29, 2016 5:56 am

Nered; najlepša hvala za odgovor. Prvi pregled pri ATP - bistveno ugodneje, kot v SLO. Zato še enkrat hvala in častim drink, če se kdaj srečava.
 
marmel
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: Ne jun 03, 2012 8:06 am

Re: nakup novega avtomobila

Napisal/-a marmel Pe jul 29, 2016 7:52 am

denis099 je napisal/-a:70km na dan je povprecje.sem spada pot v sluzbo in po sluzbi malo okoli..
Bom temu prodajalcu pomahal s tole ponudbo za novega pa da vidim koliko bo popustil


denis099 je napisal/-a:hvala za odgovor... glede vožnje itd mi je opel (astra) zares ok. Skrbi me samo to da imam kratke relacije 20km v eno smer do službe in z astro gre super, ker je pač bencinar, za dizla me pa skrbi. Vizualno mi je pa insignia top.


Torej Denis na dan narediš za službo 40 km v obe smeri, potem pa povprečno še dodatnih 30 km/dan??? :?:
 
denis099
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 745
Pridružen: Po apr 21, 2008 7:00 pm

Re: Nakup/MB/Opel/Audi

Napisal/-a denis099 Ne avg 14, 2016 9:53 am

kaj pa tale volvo kaj menite:

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... play=Volvo V40 Cross Country D2 Summum | ODLI...

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... play=Volvo V40 D2 Momentum BUSINESS | ODLIČNI...


Zanima me predvsem za prvega Volvota... o tej znamki ne vem ničesar (zanesljivost, serivisi ipd)..
Me pa zanima primerjava s temi audiji a4, vendar se mi zdijo malo preveč zdelani (št. km..):

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... splay=Audi A4 Avant quattro 2.0 TDI Business X...

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... splay=Audi A4 2.0 TDI-1.LASTNIK-POLOG 2500 EUR...
denis
 
denis099
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 745
Pridružen: Po apr 21, 2008 7:00 pm

Re: Nakup/MB/Opel/Audi

Napisal/-a denis099 Če avg 18, 2016 5:36 pm

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... isplay=BMW serija 1: 118d 2015 XENON PDC 3500KM...

kaj menite o tem bmwju?
naj bi imel realne km... zahteva pa 12.500 eur plus astro??
denis
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Nakup/MB/Opel/Audi

Napisal/-a Cefizelj Če avg 18, 2016 5:41 pm

Dobro, dobro, dobro, dobro, dobro preveri da ni bil počen kje. Priporočam izlet do uradnega serviserja BMW.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Nakup/MB/Opel/Audi

Napisal/-a esem Če avg 18, 2016 7:08 pm

Tako malo km ima lahko samo, če je v salonu čakal na testne vožnje strank. To pomeni tudi malo "čuvanja" (mrzel tiščan ipd) in to ravno v času utekavanja motorja. Ta bmw na testih redno zaostaja (tudi precej) za vsemi VAG-i, tudi za astro (novo). Glede na noro ceno rabljenega in vprašljivega prodajalca o njem sploh ne bi razmišljal.

O prodajalcu pa citat iz "Nategatorjev"
Doche je napisal/-a:Hahah.. dobri so ti prodajalci iz tega konca. M-Mobile, zadaj na slikah pa še neodstranjene nalepke prejšnjih imen podjetja.. Avto Vita plus,.. :lol: Teharje - vse kar je tam, obvoz.
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: Nakup/MB/Opel/Audi

Napisal/-a nered Če avg 18, 2016 8:01 pm

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... splay=Audi

Tole je Sargi velik velik velik obovz. Oz sploh ne kupovat avta v Celju xD.

Bogi tisti, ki ga je kupu.

Kar se tice Volvota hoces D5 motor, D4 se nekako ampak D5.
 
denis099
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 745
Pridružen: Po apr 21, 2008 7:00 pm

Re: Nakup/MB/Opel/Audi

Napisal/-a denis099 Pe avg 19, 2016 6:47 pm

hvala za odgovore.. sicer nisem pogledal avta vendar mi je jasno da tukaj nekaj "smrdi" :D

kaj pa menite za tega: ponudil mi je dokaj ok financiranje pa tudi astro vzame dobro v račun.. je pa rees, da je avto nekoliko drag...

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... isplay=BMW serija 1: 116d M Sport. LED žarometi...
denis
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 21 gostov