Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
Deiico
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: To jul 12, 2016 11:43 am

Nakup: 2015 Subaru BRZ Series.Blue Edition

Napisal/-a Deiico Če jul 21, 2016 4:54 pm

V začetku prvih spomladanskih dnevov, prihodnje leto imam v planu pripeljat nov avto na dvorišče. Že nekaj časa spremljam Toyoto GT86 ter Subaru BRZ. Med njima ne vidim velike razlike, razen da sem našel modro notranjost pri "2015 Subaru BRZ Series.Blue Edition" avta. Osebno sem prelistal ogromno spletnih strani za informacije o tem avtu in nisem našel druge notranjosti, kot tovarniško rdeče ali te modre. Kot ljubitelj modre barve sem se odločil za ta model avta.

Slika
Slika
Slika

Sedaj me zanima, kje in kako mi priporočate iskati ta avto, na katerih spletnih straneh, ter če mi sploh priporočate ta avto ali ne.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Nakup: 2015 Subaru BRZ Series.Blue Edition

Napisal/-a mrtwelvetrees Če jul 21, 2016 5:07 pm

http://www.mobile.de/

kolega išče pa hyundai genesis coupe, jih je kr nekaj tu gor, mogoče boš še ti najdu
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
CupraR
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4634
Pridružen: Ne sep 08, 2002 11:20 am
Kraj: Ljubljana

Re: Nakup: 2015 Subaru BRZ Series.Blue Edition

Napisal/-a CupraR Če jul 21, 2016 5:39 pm

Mal sm len pa se mi ne da googlat za ker trg je bila ta verzija. Limited serija in najbrs sam za severno ameriko.

Vzem obicno modro, pa tistih par zadev custom nared. Cenej in lazje.

Prevleke se bp dol sname, je na zadrgo :mrgreen: feltne itak kake lepse, obvezno zadaj sirse itd.. Tole 17 STI je podn..

Ce kaj rabs okol teh avtov, samo vprasi.. Specificna zadevca...
 
Uporabniški avatar
Deiico
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: To jul 12, 2016 11:43 am

Re: Nakup: 2015 Subaru BRZ Series.Blue Edition

Napisal/-a Deiico Pe jul 22, 2016 4:46 pm

mrtwelvetrees je napisal/-a:http://www.mobile.de/

Hvala, ampak žal nisem našel želene različice avta.
CupraR je napisal/-a:Mal sm len pa se mi ne da googlat za ker trg je bila ta verzija. Limited serija in najbrs sam za severno ameriko.

Sem kar nekaj časa zdaj brskal, če je bilo samo za Ameriški trg, ampak nisem zasledil ničesar, čeprav to še ne pomeni, da temu ni tako.
CupraR je napisal/-a:Vzem obicno modro, pa tistih par zadev custom nared. Cenej in lazje.

Kot zunanjost se strinjam, res je da s to različico ne bi imel dodatnih stroškov s sprednjo ter stransko letvico (ali kako se to imenuje v slovenščini), ampak imam v planu zamenjati zadnje luči, stranske smerokaze, nov spoiler, itd... Ampak sem gledal za te dodatne dele na spletnih straneh (ki so v večini na Ameriškem trgu) in bi me prišlo kar nekaj vse skupaj z vsemi deli ter seveda dostava.
CupraR je napisal/-a:Prevleke se bp dol sname, je na zadrgo :mrgreen: feltne itak kake lepse, obvezno zadaj sirse itd.. Tole 17 STI je podn..

Kako pa je z zašitki na sedežih, vratah, menjalniku, itd...? Prav zaradi te rdeče barve v notranjosti sem dolgo odlašal glede tega avta, ker žal nisem ljubitelj te barve. Verjetno bi prišlo kar precej več, če bi želel to zamenjati, ali se motim? Ter še bolj osebna želja kot pa plan, da bi zamenjal vse rdeče luči v notranjosti avta v belo/modro kombinacijo. Žal se na to ne spoznam, zato se še samo informiram.
CupraR je napisal/-a:Ce kaj rabs okol teh avtov, samo vprasi.. Specificna zadevca...

Verjameš ali ne, sem prav upal nate, da si še aktiven na forumu, od kar sem našel, da imaš Toyoto GT86, ki izgleda odlično :DDD
Vprašanj toliko, da ne vem kje naj začnem, če želiš lahko nadaljujeva temo tukaj ali kje na zasebnem pogovoru.
Hvala že v naprej :DDD
 
Uporabniški avatar
CupraR
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4634
Pridružen: Ne sep 08, 2002 11:20 am
Kraj: Ljubljana

Re: Nakup: 2015 Subaru BRZ Series.Blue Edition

Napisal/-a CupraR Po jul 25, 2016 7:15 am

Ma 110% je USA only, tko da zarad par šivov tole uvažat :mrgreen: Daš enemu tapetniku pa ti v nulo naredi, ker tole lih ne zgleda neki.

Rabljeno: http://www.ebay.com/itm/13-15-2015-SUBARU-BR-Z-BRZ-BLUE-EDITION-SEATS-INTERIOR-FRONT-AND-REAR-OEM-RARE-/252371495931?hash=item3ac2836bfb:g:8a4AAOSw~oFXIpp5&vxp=mtr

Podaljški itd, to bl dobiš v angliji. Samo vprašanje ali plastika ali karbon.

Kar vprašaj v tej temi kar te zanima, mogoče bo še koga :D
 
Uporabniški avatar
Deiico
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: To jul 12, 2016 11:43 am

Re: Nakup: 2015 Subaru BRZ Series.Blue Edition

Napisal/-a Deiico Po jul 25, 2016 9:05 am

Res je, uvažat nekaj takšnega zaradi bolj ali manj malenkosti, se ne splača.

Glede na to, če bi se že odločil za prenovo notranjosti iz rdeče v modro, najverjetneje sploh ne bil dal originalnih sedežnih prevlek, kajti po mojem mnenju niso vredne tega denarja in dobiš skoraj že dva celotna "športna" sedeža za enako vsoto (kaj sem par minutk pogledal po internetu).

Pri podaljških pa je tako, meni osebno karbon ni preveč všeč, tako da bi se odločil za kombinacijo, črne plastike. Razen če je v vzdržljivosti oziroma obstojnosti tako velika razlika? Sem tudi razmišljal o "bunny rocket" videzu, ampak bi najverjetneje prišlo preveč vse skupaj.

Prvo me zanimajo bolj splošno mnjenje o zadnjem pogonu? Sam osebno, še nisem vozil takšnega avta in me skrbi kakšno je kaj stanje ko je cesta mokra oz. snežena? Sam bi avto uporabljal pretežno celo leto, čeprav ne z pretirano velikimi kilometri.

Kako pa je z zadnjimi lučmi? Sam sem ogromno gledal glede legalnosti pri nas, in skoraj povsod sem našel da je bolj ali manj potreben "odtisnjen E na luči sami ter certifikat o ustrezni svetilnosti". Govorim o "Valenti Revo - Black" lučeh:

Slika

Zamenjal bi tudi sprednje luči, stranski smerokaz, najverjetneje tudi letvico spredaj pri vratih, zadnji spojler (ker mi ta stock nikakor ne paše zraven), letvice na straneh, izpušni sistem,... Ampak da ne bo post predolg, bom tukaj končal za zdaj.
 
Uporabniški avatar
CupraR
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4634
Pridružen: Ne sep 08, 2002 11:20 am
Kraj: Ljubljana

Re: Nakup: 2015 Subaru BRZ Series.Blue Edition

Napisal/-a CupraR Po jul 25, 2016 10:01 am

Seveda, opcija je vedno da menjaš sedeže. Samo nekaj na nivoju bo 1000eur plus+sanke.

Podaljške raj ABS, ne boli toliko če kje zapneš :lol:

Zadnji pogon ni problematičen, se treba pač mal navadit na njega. Sploh če nisi na stock 17 in 215 plastičnih gumah, se bp vozš v vseh razmerah. Kak track day narediš da mal vidiš meje, pa bo..
Osebno sem še vedno mnenja da ta avto ne rab vidt snega :mrgreen:

Ja z lučmi je tako, da po mojem 90% nimajo papirjev. ampak po pravici me boli k. ker itak noben ne ve kaj je stock gor.

Spredaj luči ne menjaj, maš le xenon notri..
 
Uporabniški avatar
Deiico
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: To jul 12, 2016 11:43 am

Re: Nakup: 2015 Subaru BRZ Series.Blue Edition

Napisal/-a Deiico Po jul 25, 2016 2:14 pm

CupraR je napisal/-a:Podaljške raj ABS, ne boli toliko če kje zapneš :lol:

Pardon, ampak ne razumem tega.

Ja saj zdaj ravno po snegu se nisem imel namena vozit, imam pri hiši že en avto.

Aha, tega nisem vedel glede sprednjih luči, sem pa našel enako možnost kot imajo zadaj te kaj sem poslal, da se smerokaz prižiga zaporedno :DDD

Kje si pa iskal avte, po katerih državah (straneh)? Ker ne razumem nemškega jezike, in skoraj zmeraj, če v angleščini napišem v google, dobim rezultate za US ali UK :huh:
 
Uporabniški avatar
CupraR
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4634
Pridružen: Ne sep 08, 2002 11:20 am
Kraj: Ljubljana

Re: Nakup: 2015 Subaru BRZ Series.Blue Edition

Napisal/-a CupraR Po jul 25, 2016 9:56 pm

ABS je plastika....

Rabljene glej na mobile.de oz pac najdes enga da ti avto pripelje v Slo.
 
Uporabniški avatar
Deiico
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: To jul 12, 2016 11:43 am

Re: Nakup: 2015 Subaru BRZ Series.Blue Edition

Napisal/-a Deiico To jul 26, 2016 10:01 am

Hvala za vse te informacije.

Pri uvozi avta iz druge države, bom moral najverjetneje peljat avto pregledat za legalnost, ali ima EU trg povsod enake zahteve?

Kje pa običajno sam gledaš za dodatne styling dele k avtu? Kar preko E-baya? Osebno še nisem naročeval preko te spletne strani.

PS: A imate še kakšno srečanje letos, da bi se dalo prit pogledat avto v živo? Sam sem ga videl le enkrat na srečanju v našem kraju, ampak je bil lastnik iz Avstrije :DDD
 
Uporabniški avatar
CupraR
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4634
Pridružen: Ne sep 08, 2002 11:20 am
Kraj: Ljubljana

Re: Nakup: 2015 Subaru BRZ Series.Blue Edition

Napisal/-a CupraR To jul 26, 2016 10:57 am

Deiico je napisal/-a:Hvala za vse te informacije.

Pri uvozi avta iz druge države, bom moral najverjetneje peljat avto pregledat za legalnost, ali ima EU trg povsod enake zahteve?

Kje pa običajno sam gledaš za dodatne styling dele k avtu? Kar preko E-baya? Osebno še nisem naročeval preko te spletne strani.

PS: A imate še kakšno srečanje letos, da bi se dalo prit pogledat avto v živo? Sam sem ga videl le enkrat na srečanju v našem kraju, ampak je bil lastnik iz Avstrije :DDD


Glej uvoz iz EU, itak 99% Nemčija. Plačaš prevoz, DMV 9% na ceno, homologacija, eko taxa. Maš kar nekaj tem na to temo.

Bolj ko ne ebay gledam. UK oz USA.

27.8 maš JapMeet na vrhu CityParka LJ BTC. Moj bo 100% tam, rdeča iz Avstrije tudi najbrš in še kak se zihr najde...
 
Uporabniški avatar
Deiico
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: To jul 12, 2016 11:43 am

Re: Nakup: 2015 Subaru BRZ Series.Blue Edition

Napisal/-a Deiico To jul 26, 2016 4:19 pm

Sem prebral te teme na forumu, zelo koristne zadeve, hvala.

Prav, se najverjetneje oglasim, če ne pride kaj vmes.

Nadeljevanje pa sledi, ko bom dejansko začel iskat avto, katerega bom kupil, za mnjenja in predloge. Ker to kar zdaj gledam, bo najverjetneje do začetka prihodnjega leta že prodano/odstranjeno.
 
Uporabniški avatar
CupraR
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4634
Pridružen: Ne sep 08, 2002 11:20 am
Kraj: Ljubljana

Re: Nakup: 2015 Subaru BRZ Series.Blue Edition

Napisal/-a CupraR Sr jul 27, 2016 10:50 am

Če ne pa oktobra ko bo Drift v LJ. Bo safety car :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
Deiico
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: To jul 12, 2016 11:43 am

Re: Nakup: 2015 Subaru BRZ Series.Blue Edition

Napisal/-a Deiico Če maj 04, 2017 2:00 pm

Odkar sem avto videl v živo, imam še večjo željo po njem. Ker imam namen pripeljati mašinco domov do konca tega meseca sem sedaj samo še s par odločitvami pred dejanjem.

Kajti svetovali so mi, da si avto iz Nemčije pripeljem le, če ga prodaja avtohiša in ne lastnik sam, kajti s tem dobim zagotovilo, da je avto res takšen kot je opisan. Ampak je posledično tudi cena samega avta višja in prideš tudi do vrednosti 20-25k €, da ne omenjam vseh stroškov homologacije ter davkov.

Zato sem razmišljal tudi o nakupu 2017 letnika, ki ga že dobiš za enak denar kot če bi uvozil vozilo iz Nemčije, če se vozilo smatra kot testno. Ampak v Sloveniji tega avta še nisem videl, ter ko sem šel v avto salon, sem dobil pri obeh prospekte prejšnje verzije.

Zanima me tudi, kaj vse smeš početi na avtu, da ne izgubiš garancijo vozila? Mogoče ti dodatki sploh ne spadajo v to, ampak se raje prepričam vnaprej.

Torej, kakšno mnenje glede 2017 Subaru BRZ-ja, ima že kdo kakšno izkušnjo, kajti sam še nisem uspel videti te verzije avta ali mi se naj nagibam vseeno raje k rabljenim 2012-2016 avtom?
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Nakup: 2015 Subaru BRZ Series.Blue Edition

Napisal/-a nebivedu Če maj 04, 2017 2:11 pm

Če imaš možnost in denar, kupi novega.

Po ceniku je cena 31.990€
http://subaru-krzic.si/userfiles/subaru ... 015SLO.pdf
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
CupraR
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4634
Pridružen: Ne sep 08, 2002 11:20 am
Kraj: Ljubljana

Re: Nakup: 2015 Subaru BRZ Series.Blue Edition

Napisal/-a CupraR Sr maj 10, 2017 5:37 pm

Edini plus zame je so ti Playstation števci z diagnostiko (olje itd). Volan je pa tolk v p. da b ga kr menjal :)

Ostalo bz..

Plus v Sloveniji ga jaz vzamem samo da ga dajo za cca 29k, drugače raj uvoz.

Bo pa z facelifti problem, prodaja bo po mojem res min in posledično tudi taka izbira rabljenih.

GTjke po mojem sploh ne bo v Sloveniji, še na LJ sejmu je niso mogl pripeljat. LOL

Osebno bi pripeljal nekaj z 20-40k km, DMV iz glave je 9%. Od fizične osebe ni panike, pač greš gor po avto, do notarja, preizkušnje pa gasa dol..
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: esem in 63 gostov