Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
donpatriot
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Po jul 25, 2016 9:49 am

Kupujem večji avtomobil

Napisal/-a donpatriot Po jul 25, 2016 10:08 am

Zdravo.

Sem nov na forumu in bi vas prosil za pomoč.

Trenutno imam Škodo Fabio Greeenline 2012 z prevoženimi cca. 213.000 km. Na leto delam okoli 50.000 km in s tem avtom, ki ga imam sedaj sem več kot zadovoljen, tudi ohranjen je super in sem ga imel plan imet vsaj 10 let.
Problem pa je nastal, ker mi je nekako postal premajhen za moje dolge noge, poleg tega pa tudi otroci rastejo. Ker vsak dan prevozim okoli 140 km, počasi zadeva postaja "pain in the ass".

Nekako merim sedaj na Škodo Octavio oz. en podobno velik avto, po vsej verjetnosti rabljen. In tukaj bi rabil vašo pomoč. V življenju sm imel same manjše avte Saxo, Golf 3, Corsa, Rover 25 in sedaj Fabio in nimam ravno izkušenj z večjimi in tudi s drugimi znamkami ne.

Punca sicer navija,da bi kupil Mazdo (ker jo ima tudi sama - letnik 2002), ampak opažam, da ima Mazda 6 kar visoko ceno, Škode ji niso všeč, ker ima moja Fabia neudobne sedeže (in misli, da je pri Octavii isto). :D

Kaj pa druge znamke? Merim predvsem na majhno porabo, udobje pri vožnji, nizka pokvarljivost, itd...

Hvala za pomoč!! :)
 
Uporabniški avatar
dask
Uporabnik
 
Prispevkov: 1097
Pridružen: Če jul 31, 2008 9:53 am

Re: Kupujem večji avtomobil

Napisal/-a dask Po jul 25, 2016 10:17 am

Pojdita preizkusit, pa bosta videla. Udobje sedežev je zelo subjektivna ocena, to ti na forumu ne more noben povedat tako, da bo tebi pasalo.

Drugače pa, imam novo Octavio, do lani sem imel prejšnjo generacijo in se obnese super. Delam nekje 45.000 km na leto, kakšnih težav nisem imel, zelo zanesljiv voz, trdota sedežev, vožnje itd. meni popolnoma odgovarja.
 
donpatriot
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Po jul 25, 2016 9:49 am

Re: Kupujem večji avtomobil

Napisal/-a donpatriot Po jul 25, 2016 10:52 am

Tudi meni sedeži ustrezajo in tudi s Fabio sem več kot zadovoljen. Mislim sem edino, da ima pač Octavia še bolj udobne, glede na to, da je dražja kategorija. :D

Če še lahko vprašam, ali si to vzel staro za novo ali kako?
 
Uporabniški avatar
radar
Uporabnik
 
Prispevkov: 917
Pridružen: Po maj 09, 2005 9:44 am

Re: Kupujem večji avtomobil

Napisal/-a radar Po jul 25, 2016 1:56 pm

dobi testni avto in se probaj dogovorit za več kot pa uro ali dve, po možnosti za cel vikend in boš videl ali ti ustrezajo ali ne (ne kr misliti, da če je dražji je pač boljši, meni osebno v novi octaviji sedeži niso nič posebnega).

sam bi poslušal ženin predlog... :)

lp
 
donpatriot
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Po jul 25, 2016 9:49 am

Re: Kupujem večji avtomobil

Napisal/-a donpatriot Po jul 25, 2016 2:07 pm

Mazdo 6 (zadnja generacija) bi mel takoj, vendar je predraga. Nekako sem mel v planu nekje do 18.000 € s tem, da dobim nekaj še za trenutno Fabio.

Drugače pa hvala za nasvet, nisem vedel, da se da dobit avto za čez vikend. Upam, da se bo dalo. :) :)
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 131 gostov