Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
replenish
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Če jul 28, 2016 9:41 am

Re: Frekvenca menjavanja avtomobilov - se splača?

Napisal/-a replenish Pe jul 29, 2016 12:54 pm

ozze je napisal/-a:200€ / mesec * 12 * 30 let je 72000,00€ + kasko ves čas
2 x nov avto po 20000 € za 15 let = 40000,00€


No kasko rabiš tudi pri 2x novem avtu, vsaj dokler ni odplačan. Vsaj jaz se ne bi vozil z rizikom da lahko izgubim avto kateri še ni odplačan. Drugače pa ta tvoj izračun je vprašljiv, saj avti z leti postanejo velik strošek in zanesljivost pada. To je nemogoče ocenit, saj lahko imaš srečo in nimaš težav, lahko pa, da imaš malo morje stroškov.

Za svojo družino potrebujem zanesljiv avto, kar pa mi novi avto to zagotavlja precej bolj kot 10+ let stari. Ko bom imel čas bom naredil en malo bolj natančen izračun.

Načeloma bi šlo tudi tako da kupiš nov avto katerega imaš 10 let in v tem času daješ 200€ mesečno na stran da po 10 letih kupiš spet novega, vendar če že daješ 200€ na stran se potem bolj splača pogosteje menjat. Mogoče bi se izšlo da bi kupil 2-3 leta star avto po istem principu in ga pordal ko je 5-6 let star in z denarjem ki sem ga dajal na stran kupil spet enega 2-3 leta starega. Vendar pri starih je vedno tisti riziko prisoten kaj je počel prejšnji lastnik z njim
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3579
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Frekvenca menjavanja avtomobilov - se splača?

Napisal/-a ban Pe jul 29, 2016 1:25 pm

Če daješ 200€ na mesec na stran za avto si po 10ih letih lahko kupiš že avto za 24.000 + kar dobiš še za starega.
 
zundapp
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 593
Pridružen: Ne mar 16, 2003 10:55 am

Re: Frekvenca menjavanja avtomobilov - se splača?

Napisal/-a zundapp Pe jul 29, 2016 1:25 pm

Kupil lancio JTD l. staro 6 let za 3500 eur, vozim jo že 6 let, skupaj z servisi in gumani sem vanjo vložil max 800 eur+ zavarovanje.
Sedaj je vredna 1500 eur. Izrednih popravil ni bilo.

2000 zgube
800 servisi, gume
1800 = 6x300 eur registracija
----------------------------------
4600 eur: 6 let =750 eur na leto

Pa upam trditi da je številka še manjša, moraš pa met mal občutka za avto pa kaj sam naredit.
Vzdržujem pa še eno podobno vozilo, ki je starejše- ista (cenejša) zgodba.
Z nobenim me ni strah niti sram na cesto!
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Frekvenca menjavanja avtomobilov - se splača?

Napisal/-a Locher Pe jul 29, 2016 1:35 pm

Rešitev: kupiš avto, brez kreditov in leasingov. Ja, stari avti z leti res postajajo strošek. Ne vem, kako si finančno slabše stoječi sploh lahko privoščijo stare avtomobile, ker so tak strošek in so tako nezanesljivi.

Če že od začetka veš, da hočeš nov avto, kupi novega. Bo nov, varčen, eco in zanesljiv. Kolateralne koristi: žena te bo imela raje in v svojem becirku boš spoštovan mož. Pa ne bo ti treba vsako soboto šraufat' na dvorišču, ker praviš, da te to ne veseli.
 
replenish
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Če jul 28, 2016 9:41 am

Re: Frekvenca menjavanja avtomobilov - se splača?

Napisal/-a replenish Pe jul 29, 2016 2:02 pm

zundapp je napisal/-a:Pa upam trditi da je številka še manjša, moraš pa met mal občutka za avto pa kaj sam naredit.
Vzdržujem pa še eno podobno vozilo, ki je starejše- ista (cenejša) zgodba.


Točno tako in jaz ga nimam zato mi je kakršenkoli poseg v delovanje / vzdrževanje problematičen.

zundapp je napisal/-a:Z nobenim me ni strah niti sram na cesto!

Strah... če se spoznaš na avte potem si načeloma znaš mariskaj porihtat. Meni bi predstavljalo veliko težavo da me pusti avto sredi ničesar, sploh z družino oz. majhnim otroko, zato raje plačam malo več da imam večjo varnost. Nevem pa zalak bi me bilo sram :) .. nisem eden tistih šminkerjev ki jim je važen zgled.
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Frekvenca menjavanja avtomobilov - se splača?

Napisal/-a danci1973 Pe jul 29, 2016 2:21 pm

replenish je napisal/-a:Meni bi predstavljalo veliko težavo da me pusti avto sredi ničesar, sploh z družino oz. majhnim otroko, zato raje plačam malo več da imam večjo varnost.

Pred to težavo te reši asistenca (AMZS, AXA, ...), ne pa nov avto.
 
replenish
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Če jul 28, 2016 9:41 am

Re: Frekvenca menjavanja avtomobilov - se splača?

Napisal/-a replenish Pe jul 29, 2016 3:11 pm

Ja seveda te, vendar čakaj ti 1 uro ali več na 35+ stopinjah z majhnim otrokom. Saj ne rečem da se ti to ne more zgoditi pri novem avtomobilu, vendar je le ta možnost precej manjša.

Pa saj se ne gre za to ... namen te teme je ugotoviti ali je pogosto menjavanje avtomobila staro za novo racionalno.
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Frekvenca menjavanja avtomobilov - se splača?

Napisal/-a Locher Pe jul 29, 2016 3:19 pm

Če imaš take pogoje in predpostavke, je racionalno.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Frekvenca menjavanja avtomobilov - se splača?

Napisal/-a pskoda Pe jul 29, 2016 3:37 pm

Če avto dela bp sigurno ni racionalno ga menjat na 2-3leta razen če delaš cca 100kkm letno. Če pa avto imaš 10 let pa pri prodaji ni vreden skoraj nič in je potrebno za novega odšteti veliko cekinov
Lp
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Frekvenca menjavanja avtomobilov - se splača?

Napisal/-a tristan01 Pe jul 29, 2016 8:19 pm

Fantje pri vseh teh debatah pozabljate pri nakupu rabljenega vozila, da preverjenih praktično ni na trgu. Več ali manj se prodajajo avtomobili iz uvoza...

Kaj to za sabo potegne pa najbolje da še enkrat ponovimo (vem da nekateri tega nočejo dojeti pa vseeno): v glavnem se uvažajo poceni primerki z veliko kilometri ali poškodovana vozila zaradi nizke nabavne cene. V tujini lahko samo sanjamo, da tak avtomobil prevozi le 10 ali 15.000km letno. Večina jih dela vsaj 50.000 pa vse do preko 100.000 LETNO.

Ko človek nabavi tak avtomobil za družinsko voz, se vsa debatiranja o poceni vzdrževanju (beri tankaj in vozi) spremenijo v nočno moro. In mimogrede v tujini so poleg Passatov, Audijev in BMW-jev službeni vozovi tudi razni enoprostorci in drugi avtomobili ki pri nas veljajo za družinske.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1909
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Frekvenca menjavanja avtomobilov - se splača?

Napisal/-a nejc1 Pe jul 29, 2016 8:35 pm

To glede kilometrov velja predvsem za dizle, z bencinarji (kar pride avtorju v upoštev glede na majhno letno kilometrino) redkokdo dela več kot nekih 25000km letno, pa tudi slovenskih vozil se takšnih najde nekaj... Jaz mislim, da če želiš in si vzameš čas se da še vedno najti dober in preverjen avto, je pa malo problem če nimaš pojma o raznih stvareh, ker potem bi moral na vse oglede vlačit nekega mehanika s seboj...
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Frekvenca menjavanja avtomobilov - se splača?

Napisal/-a DePalmo Pe jul 29, 2016 9:18 pm

Mislim da vem kaj hoče avtor teme slišat. Ne, se ne splača, niti se ne splača imeti avto, ampak je dan danes nujno zlo.
Vprašanje je, če si lahko privoščiš na vsakih par let nov avto in če si in boš zato lažje spal, potem pa kar v akcijo. Lahko si tudi narediš točne oz. vsaj približne izračune za specifične avtomobile in boš imel jasno sliko pred sabo.

Pa še to. Nekdo se je spotaknil da se naj gum in zavarovanja ne upošteva pri izračunih. No, moj povdarek (kateri se je očitno izgubil) je bil da pri mesečni renti za nov avto na vsake tri leta je potrebno prišteti še vse našteto (torej 200 evrov na mesec + ostali stroški), medtem ko pri starejšem avtu je to pa že všteto v mesečno rento. Bom pa priznal da ko bom imel družino, bom verjetno razmišljal drugače (čeprav zelo dvomim).
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Frekvenca menjavanja avtomobilov - se splača?

Napisal/-a cc09 Pe jul 29, 2016 9:24 pm

Jaz pa (ne)malo dvomim, da obstaja prav veliko ljudi, ki bi avte v tem rangu menjavali na 2-3 leta. Kakšne dražje avte že, megane, forde in podobno pa ne. Vsaj jaz ne poznam nobenega takega. Tisti, ki imajo veliko denarja, si kupijo malo višji rang, srednji, .ki kupujejo nove avte, jih pa vseeno vozijo malo dlje. Če jih je "veliko" na trgu, so to ali iz tujine ali pa od ljudi, ki so se ušteli pri lizingu. Zato se škoda spraševat kakšna matematika je za tem. Ker je ni. In ja, za 200 evrov na mesec lahko stalno voziš nov avto, sej ti to povejo v vsaki reklami. Več kot tolk na mesec nov avto v tem rangu pač ne izgublja na vrednosti. Je pa to veliko. Ker tak avto lahko z 200 evri odplačaš v par letih, in naslednjih 5 let nimaš 200 evrov stroška mesečno, pa avto še zmeraj ni ravno stara kripa. Če delaš 20,000 letno, jih imaš 200,000 po 10 letih. To menda ni problem danes več niti za VW (da ne govorimo o daciji).
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Frekvenca menjavanja avtomobilov - se splača?

Napisal/-a DePalmo Pe jul 29, 2016 11:10 pm

Tle si se pa malo uštel ;) Prej bi novi Dacii zaupal da bo naredila 200.000 km kot pa novemu VWju. Dacia ima staro renojevo tehnologijo in vsi vemo da so stare tehnologije (vsaj povečini) bolj zanesljive kot nove, o novih VWjih je pa bilo tukaj gor dosti spisanega. Ampak se povprečnemu slovenceljnu lepše sliši VW kot pa Dacia, pa čeprav se zato skos visi na servisih.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Frekvenca menjavanja avtomobilov - se splača?

Napisal/-a esem Pe jul 29, 2016 11:28 pm

Saj je on enako mislil, le malo sarkazma ni bilo razumljenega.
 
replenish
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Če jul 28, 2016 9:41 am

Re: Frekvenca menjavanja avtomobilov - se splača?

Napisal/-a replenish Pe jul 29, 2016 11:32 pm

Nič konkretnega ne želim slišat in samo sprašujem za mnenja. Normalno je, da se avto ne splač. Kot "splača" sem mislil to, ali je opcija da brez večjih izgub menjuješ avte in kako se kaj to obnense na dolgi rok.

Drugače vsekakor ni za zanemarit stroškov ki ga prinese kasko, vendar jaz če kupim nov ali star avto ga zavarujem kasko v vsakem primeru vsaj v obdobju dokler ga še plačujem. Si ne znam predstavljat da ostanem brez avta in imam še X mesecev kredita za avto kateri ne obstaja več.

Kar se tiče 200€ na mesec... dejansko pri nakupu avtomobila moraš denar imet, katerega si moraš prišparat ali vzet kredit. Pa tudi ko enkrat avto imaš moraš računat da npr. čez 10 let boš moral kupiti novega. Če daješ vsak mesec 200€ na stran boš čez 10 let imel dovolj denarja za nakup novega.

V bistvu tako če pomislim glede stroška nakupa si na istem ali menjuješ na 3 leta ali na 10, saj v 3 letih zbereš ravno toliko kolikor je razlika med vrednostjo tvojega avtomobila in novim. Če pa čakaš 10 let pa se ti nabere za cel nov avto.

Pa tudi z starimi avtomobili bi načeloma lahko tako delal. Kupiš 3 leta starega, ga voziš 3 leta, vsak mesec daješ 200€ na stran in si nato kupiš drugi 3 leta star avto.

Pa če bi kupoval avto na 3 leta bi stalno imel kasko kar predstavlja kar velik strošek, vendar le tega lahko pokompeziraš s tem da načeloma drugih stroškov ne boš imel ker avto je v garanciji in v tem času ne prideš do velikega servisa.

Zdi se mi, da dosti jih vidi težavo v tistih 200€ na mesec saj ni majhna vsota vendar se je treba zavedat da tako ali drugače boš moral imeti denar za avto ko ga boš kupoval. Ne vidim bistvene razlike ali v toku življenske dobe trenutnega avtomobila šparaš in si nato kupiš novega, ali pa da nič ne šparaš in ko rabiš vzameš kredit in ga potem počasi odplačuješ.

Največji problem je začeti, saj moraš imeti npr 20.000€ in poleg tega še dajat na stran 200€ vsak mesec.Pri starih avtomobilih pa je ponavadi tako, da plačaš vse naenkrat in se ne obremenjuješ z odplačevanjem oz. v tem primeru šparanjem. Ko pride čas za nakupnovega pa moraš tako ali drugače denar nekje dobiti.

Na denar in avtomobile gleda vsak po svoje. Nekaterim je samo važno to da je nov avto parkiran pred hišo četudi hiša razpada. Meni osebno se mi zdi vredno dati malo več mesečo za neko garancijo in da imam zanesljiv avtomobil. Res pa je da to zdaj v teoriji zveni dokaj ok ... kako bi se obneslo v praksi pa je drugo vprašanje oz. praktično nemogoče določit ker je preveč dejavnikov.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Frekvenca menjavanja avtomobilov - se splača?

Napisal/-a Firediver So jul 30, 2016 5:39 am

Tukaj nastaja neko protislovje:
Za rabljen starejši avtomobil se privzema, da bo kar nezanesljiv in da se bo kvaril. Dejansko je starejša tehnika bolj vzdržljiva od novejše, na razpolago je veliko cenejših neoriginalnih delov, vsak mehanik zna pošravfat, če pa že pelješ k uradnemu mehanuku imajo povečini za starejše avtomobile cenejšo urno postavko. Kasko odpade, ker se ne splača. Vsekakor pa lahko naletiš tudi na tak avto, da je stroškovna jama brez dna.

Za nov avtomobil se privzema, da bo zanesljiv in nepokvarljiv. Pa je veliko primerov izrednih servisov, uveljavljanja garancij in ostalega. Kasko je nuja, leasing tudi bolj ali manj neizogiben. Servis je drag, pa še vprašanje, če so mehaniki dorasli stanju zadnje tehnike.

Vsak pa si želi zanesljivega avtomobila, ki bo varen in da bo čimmanj stroškov. Tu družina nima velikega pomena, razen to, da so starši še bolj psihično obremenjeni z zanesljivostjo in varnostjo vozila, ampak tak avtomobil si želi tudi tisti, ki nima družine in se vozi sam.

Mislim, da je najbolj optimalno, da nabaviš 4-5 let starega (da izgubi polovico vrednosti), prodaš pa pri 10-12 letih, ko zanj še dobiš nekaj denarja. Ampak življenje je prekratko, da bi živeli stroškovno najbolj "optimalno" (na koncu se pa tvoji dediči stepejo za tvojo dediščino, ki si jo prišparal z "optimalnim" življenjem) in če zmoreš, se lahko stegneš po novega in ga menjaš po 3 letih, če ti pa denarno ne dopušča, si pač primoran žuliti stare gare do konca.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
replenish
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Če jul 28, 2016 9:41 am

Re: Frekvenca menjavanja avtomobilov - se splača?

Napisal/-a replenish So jul 30, 2016 8:39 am

Ne pravim da se stari avti samo kvarijo vendar vsekakor pa je večji riziko da bo kaj crknilo. Seveda je odvisno kako je avto vzdrževan, kar je problem če ga je prejšni lastnik gonil preveč in teg ne moreš vedeti.

Sploh pa zadnje čase se vedno več avtomobilov prodaja kjer so kilometri vprašljivi.

Konc koncu pa kaj dosti ne izgubiš če testiraš tak način. Kupiš nov avto, po treh letih ga prodaš in kupiš novega in potem čez tri leta vidiš približno ali se ti splača spet to naredit ali imaš avto še kaki dve leti in ga nato prodaš ... lahko pa ga obdržiš dokler teče.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Frekvenca menjavanja avtomobilov - se splača?

Napisal/-a Ivan36 So jul 30, 2016 11:05 am

replenish je napisal/-a:Ja seveda te, vendar čakaj ti 1 uro ali več na 35+ stopinjah z majhnim otrokom. Saj ne rečem da se ti to ne more zgoditi pri novem avtomobilu, vendar je le ta možnost precej manjša.

Pa saj se ne gre za to ... namen te teme je ugotoviti ali je pogosto menjavanje avtomobila staro za novo racionalno.

Tebi je vročina stopila v glavo !!! Ohladi se malo, ker nabijaš poste v prazno! Izberi ene 10 C max, da vidimo kje si že bil na ogledu ???
Hvala in lep pozdrav
 
replenish
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Če jul 28, 2016 9:41 am

Re: Frekvenca menjavanja avtomobilov - se splača?

Napisal/-a replenish So jul 30, 2016 12:19 pm

Ivan36 je napisal/-a:Tebi je vročina stopila v glavo !!! Ohladi se malo, ker nabijaš poste v prazno! Izberi ene 10 C max, da vidimo kje si že bil na ogledu ???
Hvala in lep pozdrav


Vročina v glavo ? Poste v prazno ? ... Že bil na ogledu česa ? .. pa kdo tebe razume.

Brez komentarja.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 42 gostov