Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Frekvenca menjavanja avtomobilov - se splača?

Napisal/-a Locher So jul 30, 2016 12:20 pm

Ivan36 je napisal/-a:Tebi je vročina stopila v glavo !!! Ohladi se malo, ker nabijaš poste v prazno!


Itak, da nabija in je vse skupaj že smešno. #šolskepočitnice #dolgčas #teoretik
 
replenish
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Če jul 28, 2016 9:41 am

Re: Frekvenca menjavanja avtomobilov - se splača?

Napisal/-a replenish So jul 30, 2016 1:57 pm

Zanimivo. Postavim eno tematiko in nemalo postov zaide iz teme, ko pa jaz napišem nekaj ki ni direkt povezano pa nabijam v prazno.

Pa koliko ste stari ?

To je moj prvi post na tem forumu in po vsej verjetnosti tudi zadnji, saj vidim da ima tudi ta forum kot vsi ostali en kup nedoraslih osebkov ki znajo samo trolat in ne podat nobene pametne informacije.
 
Uporabniški avatar
fare
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2085
Pridružen: Po feb 07, 2005 8:10 pm

Re: Frekvenca menjavanja avtomobilov - se splača?

Napisal/-a fare So jul 30, 2016 7:02 pm

Jaz menim da je še najmanj izgube če kupiš 10l star in lepo vzdrževan avto. Z nekaj minimalnega vlaganja ti bo lepo služil še nekaj let in potem ga tudi z lahkoto prodaš ker v SLO sami milionarji okrog hodijo.
lp
 
motom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 555
Pridružen: Po jan 04, 2016 5:04 pm

Re: Frekvenca menjavanja avtomobilov - se splača?

Napisal/-a motom So jul 30, 2016 8:58 pm

Za priblizno izgubo cene pride prav formula, vsakih 5 let gre cena na pol. Velja tudi pri vmesnih letih. Npr. kupis 3 leta starega za 16k, 8 let star je potem vreden 8k, 13 let star 4k.
Seveda pa trg postavlja svoje cene in drazji avtomobili zgubljajo vec, cenejsi manjsi pa manj. Za nek priblizen obcutek pa formula drzi.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1103
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Frekvenca menjavanja avtomobilov - se splača?

Napisal/-a cc09 Ne jul 31, 2016 9:45 am

Pri nakupu novega avta je treba še upoštevat, da tvoj avto kupljen nov, ko je star 5 let, nikakor niti približno ni enak kot 5 let star rabljen avto z avto.neta. Če ga misliš imet dolgo časa, je po 5 letih še kot nov, če veš takoj, da ga boš čez 5 let prodal, in takih je večina, ki jih pri teh letih prodajajo, je pa čisto druga pesem. Vsaj jaz, če bi prodajal nove avte po 5 letih, ali pa še manj, v tem času ne bi niti olja zamenjal, samo dolival, štemplje bi pa že dobil, brez skrbi. In marsikdo od teh, ki tako delajo, res tako delajo. V 5 letih ali pa do 150,000 km, ne boš imel nobenega problema, tudi če nobenega servisa ne narediš. Drugi lastnik bo pa zadel jackpot.
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 398
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: Frekvenca menjavanja avtomobilov - se splača?

Napisal/-a kseb Po avg 01, 2016 9:20 am

Kar pomembo je tudi, kdo avto vozi.
Če ga boš vozil le ti in boš imel stari avto ter bo kaj riknilo, boš to uredil. Itak razumeš, da pri starem avtu nekatere stvari pač odpovejo. Če pa gre s takim (starim) avtom nekam žena in se pokvari moraš organizirati popravilo in še zraven poslušaš očitke zakaj avto crkuje, so z njim težave, ali ga ne bi bilo dobro menjati, kako dolgo bo še delal in podobno.
Moj predlog: če gre za avto za ženo, kupi novega in bo manj težav. Tukaj je 200 EUR na mesec zelo nizka cena.
Zase gledam racionalno in vozim 7 let star avto pa tudi dela in me še ni pustil na cedilu.
 
Uporabniški avatar
masko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 77
Pridružen: Ne jan 10, 2010 3:49 pm

Re: Frekvenca menjavanja avtomobilov - se splača?

Napisal/-a masko Pe avg 05, 2016 2:30 pm

Moram še jaz pristaviti svoj piskerček. Sam menjam avtomobile že več kot dvajset let na 4 leta. Na leto naredim okoli 30.000km. Kilometri so, po moje tudi eden od kriterijev za pogosto menjavo. Vedno kupim novega po lastnih konfiguracijah naročenega direktno v tovarni in nikoli ne dokupujem naknadno dodatne opreme, ker vse že imam serijsko naročeno v tovarno. Vem, da ni najbolj racionalno, vendar si to lahko privoščim. Do sedaj še z nobenim avtom nisem imel niti evra dodatnih stroškov razen servisov, zavarovanj, gume...In tudi nobenih garancijskih popravil. Kupim vedno najnovejši model.
CC09 - Vse svoje avtomobile redno servisiram pri pooblaščenem prodajalcu in do sedaj so vse moje avtomobile kupili znanci in to po 20% višji ceni kot pa po eurotax-u, ker vedo točno kaj dobijo - odlično vzdrževano vozilo.
Ima pa seveda vsak svoje mnenje in seveda tudi finančne možnosti. :|
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1103
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Frekvenca menjavanja avtomobilov - se splača?

Napisal/-a cc09 Pe avg 05, 2016 8:00 pm

Masko, vse si povedal, taki avti ne pridejo na avto.net, še manj k švercarjem. Na avto.net imaš danes 170 passatov 2012 letnik, polotov pa 12, ker niso strašno zanimivi za švercarje.
Jasno, da ni niti 10 passatov slovenskih. Od teh 10 jih 9 najbrž ni blo še na servisu. Zdaj pa najdi tistega enega. Če obstaja.
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Frekvenca menjavanja avtomobilov - se splača?

Napisal/-a nejc1 Pe avg 05, 2016 9:22 pm

Vsem ravno ne šenkavajo štemplov in vpisov v računalnik s čimer se obdrži garancija, tako da mislim da vsaj večji del pa le dela "ta nujne" servise vsaj v času garancije... Je pa res, da tudi tisto kar je "nujno potrebno" je ponavadi bolj slabo vzdrževanje (če je interval menjave olja 30kkm ali podobno) na dolgi rok...
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1940
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: Frekvenca menjavanja avtomobilov - se splača?

Napisal/-a Polo78 Ne avg 07, 2016 10:38 pm

Kot je napisal nekdo pred mano, letna kilometrina je poleg finančnih zmožnosti eden od glavnih kriterijev, kako pogosto se bo menjavalo avto. Eno je, če delaš okrog 10.000 km/letno, v takem primeru imaš avto komot 10 let ali več brez da bi se bal, da boš v tem času imel veliko izrednih stroškov. Drugo pa je, če delaš 30.000 in več letno, v tem primeru pa se po mojem splača menjat na cca. 5 let. Pa ne zato, da avto ne bi zdržal večje kilometrine ampak po 10 letih in prek 300.000 prevoženih, avto enostavno ne bo več vreden nič. Seveda ima vsak svojo filozofijo in univerzalnega pravila dejansko ni ampak meni osebno je v takem primeru lažje po 5 letih avto prodat in doplačat za novega, kot pa potem odkartat še enkrat večji znesek za novega. In nenazadnje, na vsakih 5 let se voziš v novem avtu, to pa tudi nekaj šteje. :)
Antiznačkar po prepričanju
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 42 gostov